П'ятниця 12 Липень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    Цікаве зі світу Біблії


Хто поділив Біблію на розділи і вірші?

Хто поділив Біблію на розділи і вірші?

Варто зазначити, як виглядали манускрипти "святих писань" в часи Павла. Один із цих манускриптів видно на ілюстрації - це фрагмент книги Ісаї з рукописів Мертвого моря. Що можна помітити? Все дуже просто: це чистий текст без жодних розділових знаків або нумерації розділів чи віршів, які ми звикли бачити у сучасних виданнях.

Письменники Біблії не розподіляли свій текст на розділи чи вірші, як це роблять сьогодні. Вони записували повідомлення від Бога як єдине ціле, намагаюч... (детальніше)

Важливі Знання для Розуміння Світової Історії: Аспекти Стародавнього Ізраїлю

Важливі Знання для Розуміння Світової Історії: Аспекти Стародавнього Ізраїлю

У 13-14 столітті до н.е. в Палестину, яку ще називали Ханаан прийшли скотарі, яких називали “Зарічні люди”. Раніше вони жили за рікою Євфрат, яку ще називали Евер.


Тому цих “Зарічних людей” назвали Євреї. Факти про євреїв викладені у Біблії, у Старому Заповіті.

Першим євр... (детальніше)

ДИВА, ЯКІ ТВОРИВ ІСУС ХРИСТОС

ДИВА, ЯКІ ТВОРИВ ІСУС ХРИСТОС

Ісус Христос навчав всіма можливими методами: бесідами, розповідями, проповідями, притчами, Своїми вчинками, а також дивами, які Він творив. «І обходив Ісус всі міста та оселі, навчаючи в їхніх синагогах, та Євангелію Царства проповідуючи, і виліковуючи всяку недугу та неміч усяку» – пише євангеліст Матвій (Мт. 9. 35). Приходили багато учнів і народу послухати Ісуса та зцілитися від хвороб своїх, позбутися нечистих духів, бо від Ісуса виходила світла, Божественна сила, яка з... (детальніше)

Через сімдесят років: досвід Ездри і Неємії

Через сімдесят років: досвід Ездри і Неємії

Після цих сімдесяти років… – таке пояснення наших негараздів і небудов було звичайнісіньким у дев’яності, сьогодні воно звучить все рідше, але ми про нього не забули. Можна сперечатися про оцінку різних історичних подій, але країна в будь-якому випадку повернулася до багатьох з тих питань, які не змогла вирішити в 1917 році. І те ж саме стосується церковного життя.

Та тільки повернутися в минуле не вдавалося ще ніколи і нікому – пейзаж невпізнанно змінився з... (детальніше)

Антиглобалісти Маккавеї: поневолення Іудеї

Антиглобалісти Маккавеї: поневолення Іудеї

Глобалізм, антиглобалізм – про це є і в Біблії. Уже більше двох тисяч років тому в одних людей виникло сильне бажання встановити “у всьому цивілізованому світі” єдиний порядок, мову і культуру, а інші готові були протистояти їм зі зброєю в руках. Як же це вийшло і що з ним сталося? Про це розповідають Маккавейські книги, які, хоч і не входять у біблійний канон, але друкуються в православних і католицьких виданнях Старого Завіту.

Глобальний проект Александра Великог... (детальніше)

Іроди, царі Іудеї

Іроди, царі Іудеї

Цар Ірод віддав наказ перебити немовлят Вифлеєму, і до Царя Ірода відправив Ісуса Понтій Пилат перед тим, як послати Його на розп’яття, а ще цар Ірод убив апостола Якова. Тільки це були три абсолютно різних людини. Більше того, у Новому Завіті згадані ще два Іроди, так що загальне їх число досягає п’яти, а всього царів і правителів з цим ім’ям було сім. Тільки двоє з них не грають ніякої ролі в біблійній історії (та й у світовій історії теж), так що про них можна і зовсім не... (детальніше)

Іроди: Антипа, Агриппа I, Агриппа II

Іроди: Антипа, Агриппа I, Агриппа II

Саме Ірод Антипа згадується в Євангеліях (окрім історії Різдва) під ім’ям Ірод. Йдеться про одного із синів царя Ірода Великого, який правив Галилею з 4 по 39 р. З Римом він ладнав і навіть назвав свою резиденцію на Галилейському озері Тиверіадою на честь римського імператора Тиверія (нинішня Тверія в Ізраїлі).

Його “сімейна хроніка” теж досить характерна для правителів того часу. Ірод Антипа взяв собі дружину свого зведеного брата Філіпа – за викриття цього ... (детальніше)

Весілля в біблійні часи

Весілля в біблійні часи

А чи знаєте ви?

За часів Старого Завіту люди жили великими сім’ями. Багатодітна сім’я для ізраїльтян означала Боже благословення. Крім того, це означало, що в сім’ї достатньо робочих рук, це приносило багатство, упевненість у майбутньому і забезпечення в старості.

* * *

У Біблії не рідко ведеться мова про весілля. Але, в основному, це лише згадки про цю подію. Наприклад, 25-й розділ Євангелія від Матфея починається притчею про Царство Небесне,... (детальніше)

Країна Ізраїлю

Країна Ізраїлю

Будова Єрусалимського храму

У напруженій тиші відсунено завісу… І що ж? Здивуванню Помпея та його офіцерів не було меж. Вони сподівалися побачити щось незвичайне, принаймні, якийсь образ – чарівний чи гидкий. Але там було порожньо. Там перебувало Незриме… З дивним почуттям, до якого додався забобонний жах, покинули римляни храм, не торкнувшись нічого. Але, мабуть, вони здивувалися б іще більше, коли б дізналися, що доля поставила їх віч-на-віч з релігією, признач... (детальніше)

Божі пророки

Божі пророки

Завдяки пророкам учення Мойсея, всупереч старим, суто національним культам, набрало рис світової релігії, так званої релігії універсальної. За словами Паскаля, єдиним виразом біблійної віри «має бути любов до Бога, і Бог осуджує усе інше». Ця любов вимагала не стільки церковних церемоній, як людяності, добра і правди. Тому в проповіді пророків так багато уваги приділялося ідеї соціальної справедливости. Як би не різнилися вчителі Ізраїлю за своїм характером, темпераментом і громад... (детальніше)

Фарисеї, садукеї, єсеї

Фарисеї, садукеї, єсеї

Хасмонейська династія не виправдала сподівань народу. Нові царі швидко перетворилися на звичайних деспотів, які не бажали рахуватися з Божим Законом. Сваволя властей викликала відчуження поборників віри від царствуючого дому. До того ж законними монархами за традицією вважалися лише нащадки Давида. Тому Хасмонеїв терпіли як тимчасових правителів.

Душею опозиції двору стала група благочестивих людей, яких називали тими, що відділилися, або фарисеями. Спершу вони намагалися скинути ди... (детальніше)

Вивищення та духовний занепад Риму

Вивищення та духовний занепад Риму

Тим часом євреї «розсіяння» активно засвоювали елементи грецької культури. Найосвіченіші намагалися узгодити античну філософію з Біблією. У цьому багато зусиль доклав Філон Олександрійський, сучасник Ірода. Він вчив про Божу силу, яку на зразок мудреців Елади називав Логосом – Словом.

Тайна Божества, – говорив Філон, – неосяжна і невимовна, але, коли Воно являє свою силу і доброту, то діє через Слово. Словом Сущий творить і підтримує всесвіт, у ньому Ві... (детальніше)

Який перший колір згадується в Біблії?

Який перший колір згадується в Біблії?

У Святому Письмі можна знайти численні посилання на різні кольори, але який колір згадується в ньому першим? Це цікаве запитання потребує ретельного вивчення тексту Біблії. У цій статті ми проведемо аналіз контексту першої згадки про колір і розглянемо його богословське значення. Ми також надамо перелік ключових висновків щодо важливості цього ініційного кольору в біблійному наративі.

Вступ Біблія розпочинається захоплюючим розповідями про створення світу в книзі Буття. У початку ст... (детальніше)

Потоп, Втрата Парникового Ефекту та Вимирання Динозаврів

Потоп, Втрата Парникового Ефекту та Вимирання Динозаврів

Біблійна історія про потоп описує глобальну подію, яка, з наукової точки зору, могла мати глибокі кліматичні наслідки, що призвели до вимирання динозаврів. Розглянемо, як зміна атмосфери і порушення парникового ефекту могли вплинути на долю цих древніх створінь.

Потоп і Кліматичні Зміни

Згідно з біблійною легендою, потоп був глобальною подією, яка затронула всю Землю. В припущенні, що ця подія була реальною, вона могла суттєво змінити атмосферу нашої планети. Постійні до... (детальніше)

Кліматичні Зміни: Веселка, Динозаври та Сп'яніння Ноя після Потопу

Кліматичні Зміни: Веселка, Динозаври та Сп'яніння Ноя після Потопу

Наукові Розгляди та Біблійна Історія

Розповідь про Ноевий ковчег і потоп, описана в Біблії, завжди надихала людей своєю масштабністю та глибоким духовним значенням. Однак з наукової точки зору, можна розглянути цю історію з нового погляду, враховуючи кліматичні зміни і їх наслідки для динозаврів.

Катастрофа та Кліматичні Зміни Згідно нового припущення, катастрофа, описана в Біблії як потоп, могла призвести до серйозних змін клімату на Землі. Припустимо, що в результаті ц... (детальніше)

Знахідка, Що Співпала за Розмірами: Нові Докази Можливого Ноєвого Ковчега

Знахідка, Що Співпала за Розмірами: Нові Докази Можливого Ноєвого Ковчега

Вчені стверджують, що вони можливо знайшли відомий Ноєвий ковчег.

Дослідники твердять, що давнє спорудження знаходиться під землею за 30 кілометрів від гори Арарат.

Американські та турецькі вчені стверджують, що вони мають докази того, що біблійний реліквій знаходиться під поверхнею ділянки Дурупинар в Туреччині, повідомляє jpost.com.

У Старому Завіті сказано, що Ноєвий ковчег зупинився на пагорбах гори Арарат, вулканічного масиву, який складається з кількох гір ... (детальніше)

НАВУХОДОНОСОР ТА НЕЙМОВІРНИЙ ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ

НАВУХОДОНОСОР ТА НЕЙМОВІРНИЙ ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ

До XIX століття вавилонський цар Навуходоносор був для деяких скептиків лише міфологічним персонажем. Однак, розкопавши руїни Вавилону, вчені з подивом виявили, що такий цар справді існував. І більше: він жив точно в той час, який Біблія називає «часом вавилонського полону».

(детальніше)

ПІЗНАВАЛЬНА БІБЛІЯ

ПІЗНАВАЛЬНА БІБЛІЯ

► Як було записано Біблію
► Мови Біблії
► Хто написав Біблію
► Свитки Мертвого моря
► Народження книги 

(детальніше)

Список музичних інструментів, які згадуються в Синодальній Біблії

Список музичних інструментів, які згадуються в Синодальній Біблії

Ось повний список музичних інструментів, які згадуються в Синодальній біблії разом з відповідними посиланнями:

  1. Гарпія (псалтир): Псалми 33:2 - "Благословлю Господа в усякий час, непереривно Його хвала в устах моїх на смак сладший від меду та медового соту, кілька днів мого псалмування у гарпію мою."

  2. Труба: Левіт 23:24 - "Скажи Ізраїлевім: в сьому місяці, в перший день місяця, хай буде для вас субо... (детальніше)

Війна в Біблії: факти, хронологія

Війна в Біблії: факти, хронологія

Війна в Біблії: факти, хронологія

У цій статті подано інформацію про війну. Що говорить Біблія про війну? Яка перша війна описана у... (детальніше)

Цікаві факти з Біблії: Зберіть знання та розвиньте духовність

Біблія - це великий скарбниця мудрості, історії та духовних відкриттів. Якщо ви цікавитесь Біблією і хочете дізнатися більше про її цікаві аспекти, на нашому веб-сайті є спеціальна сторінка, де ви можете знайти цікаві факти з Біблії. Це не лише цікаво, але й може позитивно вплинути на ваше духовне розвиток. Давайте розглянемо кілька прикладів цікавих фактів і їхнього впливу.

  1. Грошові одиниці у Новому Заповіті: У Біблії згадуються різні грошові одиниці, які використовувалися в ті часи. Досліджуючи ці факти, ви можете краще зрозуміти економічний контекст та цінності того періоду. Ви також можете зрозуміти, як Біблія ставиться до питань багатства, торгівлі та взаємовідносин між людьми.

  2. Історії купівлі та продажу у Біблії: Біблія містить розповіді про різні угоди, купівлю майна та обмін. Ці історії надають нам важливі відомості про соціальний та етичний аспекти таких угод. Вивчаючи ці факти, ми можемо зрозуміти важливість чесності, справедливості та доброчесності у взаєминах з іншими людьми.

  3. Розмір Ковчега: У Біблії описується будівництво Ковчега, який був використаний Ноєм та його родиною під час Всесвітнього потопу.

На нашій сторінці також доступна хронологія та родоводи з Біблії. Ці інформаційні розділи дозволять вам вивчати та розуміти послідовність подій, а також з'ясувати зв'язки між різними персонажами Біблії.

  1. Хронологія Старого Завіту: На сторінці ви знайдете хронологічний порядок подій, описаних у Старому Завіті. Це допоможе вам краще орієнтуватися у послідовності історичних подій, від створення світу до закінчення періоду Ветхого Завіту.

  2. Родоводи: Біблія містить численні родоводи, які вказують на походження різних осіб і племен. Родоводи допомагають відстежувати походження великих родин, таких як родина Адама та Єви, родина Авраама чи родина Давида. Це важлива інформація для кращого розуміння споріднених зв'язків та історичного контексту.

Вивчення хронології та родоводів з Біблії може мати значний вплив на ваше духовне розвиток. Воно допоможе вам краще розуміти послідовність подій, зв'язки між персонажами та значення родових ліній. Ви зможете отримати більше інсайтів та контексту для свого особистого духовного розвитку та глибшого розуміння Біблії як священного тексту.

Дивовижний світ Біблії: Факти, історія та символіка

Ось ще кілька цікавих фактів та історичних подій з Біблії:

  1. Міри та ваги: Біблія містить відомості про різні міри та ваги, які використовувалися в давнину. Наприклад, у Старому Завіті згадуються такі міри, як квасоль, ефа та капля. Вивчення цих мір дозволить вам краще зрозуміти їх значення та використання в різних контекстах.

  2. Історичні події: Біблія також містить описи багатьох історичних подій, які сталися в той час, коли були записані писання. Наприклад, битва при Єрихоні, заснування Соломонового храму, переселення Ізраїльтян з Єгипту до Обітованої Землі та інші. Дослідження цих історичних фактів допоможе вам отримати більш глибоке розуміння того, як Біблія пов'язана з історією світу.

  3. Географія та місцевості: Біблія також надає відомості про різні місцевості та географічні об'єкти, пов'язані з подіями, описаними в тексті. Наприклад, річка Єордан, Гора Синай, Мертве море та багато інших. Дослідження географії Біблії може допомогти вам краще уявити собі місця, де відбувалися важливі події, і зрозуміти їх в контексті.

Ці факти, історичні події та деталі з Біблії дозволяють нам краще зрозуміти та оцінити давній світ, його культуру, суспільство та релігійні погляди.