Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Романтика після народження дітей: десять способів підтримувати вогонь

Наш світ обертається навколо потреб та потреб. А потреби передбачають більш практичний та прозаїчний життєвий сезон, який майже виключає можливість романтики, вірно? Якісне проведення часу - без відволікань і повне енергії - здається привілеєм буржуазії.

Але чи це так? Чи повинні ми відмовлятися від романтики у такі сезони? Чи повинні ми просто стати пліч-о-пліч, а не віч-на-віч, борючись за збереження радості і чистоти наших дітей?

Чому варто прагнути романтики

Я не думаю, що ми повинні ставити на паузу романтичні стосунки у вимогливому та хаотичному світі виховання дітей. Для цього є щонайменше три причини.

По-перше, насолода красою - це підтримуюча субстанція життя . Виховання дітей - це поле битви не для слабких духом. Ми піддамося втомі і забудемо, навіщо ми виховуємо дітей, якщо в нашому житті не буде постійних моментів, які підживлювали б нас красою Бога в Його творінні (я маю на увазі сходи і заходи в стилі Псалма 18, багаті аромати, незабутні мелодії і особливо божественний образ) один в одному).

По-друге, дітям потрібна прихильність батьків один до одного . Бог створив виховання дітей як довершення радості, її достаток. Це тринітарний образ, з якого взаємна радість батьків виливається у творіння. Цитуючи теолога 13 століття Майстера Екхарта (говорячи людськими термінами, хоч і неточно): «Бог розсміявся і народив Сина. Вони сміялися разом і породили Святого Духа. І від сміху Трійці народився всесвіт».

По-третє, вирощування та турбота, згадана в Ефесян 5, не передаються самі собою вашим дітям . «Бо ніхто ніколи не мав ненависті до свого тіла, але живить і гріє її, як і Господь Церква» (Ефесян 5:29) – мене викриває цей вірш. Подружжя (особливий акцент на чоловіках) покликане глибоко вкладатися один в одного, живлячи і плекаючи тіла одне одного, що має на увазі щось більше, ніж просто функціональне життя або спільну працю. «Лелеяти», зрештою, не прозове слово. Воно сповнене глибоким захопленням, словом, яке шукають чоловіки, щоб висловити свою прихильність у вірші чи пісні.

Практичні поради для подружніх пар
Отже, приступимо до практики (але без згаданої прозаїки). Як може виглядати романтика під час сезону виживання у сафарі-парку, чим є виховання дітей?

Далі слідує список, в якому змішані мої власні успіхи, невдачі, гріхи та ідеалістичні ідеї, від приземлених до піднесених. Гаразд, переважно приземлені. Більшість з них може здатися непридатною для вас, але в битві за душі ваших дітей може стати у нагоді все що завгодно. Візьміть те, що вам здасться корисним.

1. Прокидатися разом.
Більшості чоловіків потрібно менше сну, ніж їхнім дружинам, але спроби погодити час відходу до сну та час пробудження можуть бути корисними для вашого шлюбу. Нещодавно ми визначилися в який час нам слід вставати. Тепер ми піднімаємось задовго до підйому наших дітей. В цей час ще темно. Здається, ще середина ночі (так і є), і наші очі затуманені. Але довкола так тихо, і, читаючи Псалми, ми перераховуємо вголос милості Божі один одному і, звичайно, Йому. Ми прямо дякуємо Йому за незаслужений подарунок, яким є один для одного — і ось уже є місце для романтики.

2. Свідомо приділити час одне одному.
Це повинно робитися свідомо, і зазвичай не може відбуватися під час вечері. Вечеря — чудова нагода подбати про дітей, але у більшості багатодітних сімей все, швидше за все, проходить надто хаотично, щоб сконцентруватися один на одному. Можливість, про яку я говорю, настає відразу після того, як діти ляжуть спати. Причина, через яку це потрібно здійснити навмисно, полягає в тому, що ви, ймовірно, досить втомилися, і вам потрібно спочатку трохи розслабитися. Те саме потрібно і вашій другій половині. Повернутися один до одного з вимкненим телевізором і без телефону в руках, і просто сказати: «Розкажи, як пройшов твій день», це свіжий ковток повітря для вашого шлюбу. Я навіть рекомендую вам підготувати кілька цікавих несподіваних питань, які ви могли б по черзі витягнути з капелюха, щоб у цьому процесі було більше інтриги.

3. Грати.
У більшості випадків після десятої вечора моя дружина через втому, що накопичилася за день, перестає підбирати слова і починає зухвальювати. Вона грайливо підколює мене і сміється до сліз, а я навмисне посилюю її захоплення своїми розгорнутими відповідями. З боку це може бути схоже на флірт двох школярів, але це іронічний прояв подружньої довіри та прихильності, який, можливо, просто необхідний у цей час. Мені важко переоцінити важливість гумору як романтичного зв'язку.


4. Писати одне одному.
Навіть якщо ви кажете, що не вмієте красиво висловлювати свої почуття словами, ви насправді можете більше ніж думаєте. І ваша половинка також. І коли слова написані, а не просто вимовлені, вони дуже впливають на нас. Я думаю, це тому, що записані слова відображають глибші думки, глибші міркування та більші витрати часу, ніж якщо це відбувається спонтанно. Ось чому текстове повідомлення із запевненнями у коханні – це добре, а сонет – ще краще. Або навіть лімерик , якщо ви не любитель п'ятистопних ямб.

5. Поринути у творіння.
Небеса проголошують романтичне серце Бога. Сонце вигукує про радість і любов нареченого (Псалом 18:1-5). Вітер шепоче про Його ніжність, а осіннє листя нагадує нам про красу смерті Христа. Не треба їхати на край світу, щоб разом споглядати створений світ. Цього тижня ми сиділи на задньому ганку кілька хвилин і просто захоплювалися несподіваним яскраво-жовтим кольором листя за будинком. Систематичний погляд на природу та регулярні прогулянки околицями, особливо тримаючись за руки, можуть внести мир у хаос. Саме, тримаючись за руки...

6. Виявляти фізичну прихильність.
Продовжуйте триматись за руки на публіці. Або почніть триматися за руки на публіці. Особливо не замислюючись, помасажуйте спину дружини, поки сидите на дивані. Не дозволяйте дітям утримувати вас від спонтанних обіймів на кухні. Адже був момент, мабуть, коли ви зустрічалися, коли торкання кисті руки тепер уже вашої половинки немов наелектризовувало вас. Те ж бажання, хоч і без запаморочення, все ще живе у вас. Дотик це зв'язок. А зв'язок між двома наповненими бажаннями, створеними на образ Бога душами лежить в основі романтики.

7. Згадувати чудеса Божі у житті вашої родини.
Це чітка заповідь і вправа в Писанні (Псалом 135), і це поетичний момент, якщо в ньому добре практикуватись. Це має бути нормативною частиною вашого молитовного життя, але ми з дружиною вважаємо за корисне також надати форму традиції цій практиці. Щороку в наші роковини ми дістаємо щоденник і згадуємо всі важливі події та приємні моменти минулого року. Це сполучний момент сентиментальності, сміху та подяки.

8. Вибратися з дому та помріяти.
Це привілей, на який не всі батьки мають ресурси. Для цього потрібно хтось, хто погодиться добровільно або за гроші доглянути ваших дітей. Ми прожили три роки, не відлучаючись ні на мить із дому. І знову ж таки, зовсім не обов'язково їхати кудись на острів Фіджі. Одним із наших найулюбленіших подружніх спогадів було те, коли ми просто помінялися будинками з моїми батьками на одну ніч, щоб змінити обстановку і безперешкодно поговорити про те, що Господь може готувати для нас у майбутньому.

9. Музикувати.
Я не маю на увазі, що вам потрібно перетворити свою сім'ю на музичний гурт. Якщо хтось у вашій родині може відтворювати мелодію за допомогою голосу або скрипки, це добре, але я маю на увазі просту пісню як тло. Будь то гімни (у нашому будинку пісні гурту «Indelible Grace» займають багато ефірного часу), саундтреки чи танцювальні ритми, музика у будь-якому випадку пробуджує душу. У звичайних справах музика полегшує доступ до емоцій та розуміння. Використовуйте дар Spotify або просто поставте платівку.

10. Говорити одне одному про радості Божі.
Хоча це, за загальним визнанням, спільна праця, вона, однак, подібна до того, як ви милуєтеся заходом сонця або дивіться виставу, тільки з великим зануренням у відносини. Зрештою, ви підживлюєте романтику між вашою половиною та справжнім нареченим. Говорити про дивовижну святість Бога, Його батьківську радість і чудеса Його любові означає запалювати душу. Тож не просто заучуйте Писання. Акцентуйтеся на тому, щоб розповісти один одному про перевищуючу розуміння Христової любові і таким чином наповнити вашу другу половинку повнотою Божою (Ефесян 3:19).

Життя, навіть життя батьків, які ганяються за дітьми, чарівне. І шлюб, навіть той, у якому у відносинах переважає спільна праця, доведена до межі втомою і хаосом, все ж таки є образом Христа і церкви. Попросіть у свого небесного нареченого відкрити вам очі, щоб бачити по-новому, і сили, щоб привнести у ваш шлюб трохи романтики.

18.10.2023

Божий задум про створення сім'ї та її роль у житті людини

Християнська сім'я є одним з найважливіших елементів християнського життя. Біблія розповідає про Божий задум створення людини на своє подобу та про те, як він створив сім'ю як місце, де люди можуть жити разом в любові, згоді та співпраці. Сім'я має велике значення у формуванні моральних та духовних цінностей, а також у вихованні наступного покоління.

Згідно з Біблією, Бог створив чолові...

Христианська сім'я: Заснована на вірі та коханні

Вступ: Христианська сім'я є однією з найважливіших складових християнського життя. Вона базується на принципах віри та кохання і відображає відносини між Христом та Церквою. В цій статті ми розглянемо, як християнська віра впливає на сімейне життя та чому вона є фундаментом духовних відносин в сім'ї.

Віра як фундамент: У християнській сім'...

Виховуйте дитину змалку

«Діти – спадщина Господня», – з вдячністю вигукнув один батько близько 3000 років тому (Пс. 127:3). Справді, радість батьківства є цінною нагородою від Бога, і її може отримати більшість одружених людей. Однак, люди, які стають батьками, швидко з’ясовують, що, окрім радості, батьківство приносить із собою відповідальність.

Особливо сьогодні вихов...

Допомагайте своїй дитині підліткового та юнацького віку

Бути батьком чи матір’ю підлітка далеко не те саме, що мати п’яти- чи десятирічну дитину. Підліткові та юнацькі роки несуть із собою труднощі і проблеми, але вони також можуть приносити радощі й винагороди. Приклади таких людей, як Йосип, Давид, Йосія і Тимофій, показують, що молоді люди можуть діяти відповідально і мати добрі стосунки з Богом (Бут. 37:2-11; 1Сам. 16:11-13; 2Цар. 22...

Підтримуйте мир у своєму домі

Щасливі ті сім’ї, в яких панує любов, розуміння і мир. Надіємося, що ваша родина належить до таких. Але, на жаль, надзвичайно багато сімей не відповідають цьому опису і є розділеними. Чому так стається? У цьому розділі ми обговоримо три причини. У деяких сім’ях не всі сповідують одну й ту ж релігію. В інших – діти можуть бути від різних батьків. Ще в інші сім’ї розділенн...

Чоловік – голова сім’ї

По-перше, необхідно визнати той факт, що чоловіки і жінки відрізняються один від одного. Чоловікам властиві чоловічі якості, а жінкам – жіночі. Чоловіки і жінки відрізняються один від одного фізично, емоційно, психологічно, складом розуму і способом спілкування. Першим Бог створив чоловіка і вирішив, що йому потрібна помічниця, тому Він створив Єву. І Адам, і Єва були створені за образом ...

Забезпечуйте вічне майбутнє для своєї сім’ї

Коли Господь поєднав Адама і Єву подружніми узами, Адам виразив свою радість: «Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого» (Бут. 2:22,23). Творець мав на думці не тільки задоволення людей – Своїх дітей. Він хотів, щоб подружні пари і сім’ї виконували Його волю. Він сказав першій парі: «Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, овол...

Шануй батьків, яких дав тобі Бог

Чому Бог, за всіх доступних Йому варіантів і можливостей, вирішив, що нове життя з'являтиметься і зростатиме через батьків ? Чому Він передбачив, що ми народжуємось у світ через батька і матір?

Бог має багато причин для всього, що Він робить (і більшість з них нам не відомі, принаймні поки що). Хоча книга Буття відкриває нам найголовнішу причину: «І сказав Бог: створимо люди...

Ваш чоловік повинен вас доповнювати: що означає стати одним цілим

Коли ми як християни думаємо про ідеальний шлюб, ми не повинні виходити лише з романтичних комедій. Але одне ми можемо взяти точно: ми повинні мати можливість подивитися дружину у вічі і сказати: « Ти доповнюєш мене ».

Якщо ви мені не вірите, послухаймо Жана Кальвіна. Розповідаючи про перший шлюб на землі, він сказав:

« У Адама було щось взято...

Управління емоціями в християнській сім'ї: Роль віри та мудрості

Управління емоціями у християнській сім'ї є важливим аспектом збереження міцних та здорових відносин. Ось кілька порад, як управляти емоціями у християнській сім'ї:

  1. Молитва: Молитва є потужним інструментом для управління емоціями. Регулярна молитва окрім особистого спілкування з Богом також може включати спільні молитви чоловіка і дружини. Молитв...