Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Ліні та пасивності не повинно бути місця у вашому житті

Щоб ви не були пасивні, але наслідували тих,
які вірою і довготерпінням успадковують обітниці.
— Євреїв 6:12, KJV

Мені не забути той день, коли Господь звернувся до мене під час молитви і сказав те, що буквально потрясло мене: «Рік, якщо ти збираєшся виконати своє покликання, більше не будь пасивним!» Я був розгублений. Я так багато і старанно працював, а Господь сказав мені припинити лінуватися? Я замислився над Його словами. Зізнаюся, я засмутився, що Господь вважав мене лінивим. Але насправді Він ні слова не сказав мені про лінощі! Він сказав про мою пасивність. Я ж завжди вважав, що пасивність і лінощі — це те саме. Виявляється, ні.

— Господи, Ти ж знаєш, як багато я працюю у служінні. Ти знаєш, скільки часу у мене йде на написання книг, підготовку до проповіді, скільки часу і сил вирушає на переїзди, проведення семінарів. Ти знаєш і те, що я проповідую понад чотириста разів на рік на різних служіннях. Як же Ти міг звинуватити мене в ліні, Господи? — дивувався я.

— Я ні слова не сказав тобі про лінощі,— м'яко відповів Святий Дух,— ти справді багато трудишся, і я не звинувачував тебе в лінощі. Але ти пасивний, а я хочу, щоб ти не був пасивним.

Тут я вперше зрозумів, що лінощі та пасивність — це різні якості. Оскільки Послання до Євреїв 6:12 говорить саме про пасивність, я вирішив вивчити, що саме означає слово «пасивність». «Щоб ви не були пасивні, але наслідували тих, які вірою і довготерпінням успадковують обітниці».

На превеликий подив, я виявив, що пасивність не має нічого спільного з лінню. Грецьке слово nothros - "пасивний", ще перекладається нудний, монотонний, не захоплюючий, млявий, інертний, неквапливий. Людина все ще чогось прагне, але не з тим прагненням, що було раніше. Вже немає стимулу, тієї напористості, імпульсу, колишньої швидкості. Якщо раніше людина ревно прагнула чогось, то тепер його прагнення випарувалося і натомість прийшла байдужість.

Слово nothros можна порівняти з недогарком свічки, яка ще горить, але вже не так яскраво. Вона випромінює якесь світло, але полум'я ледве мерехтить. Таким чином, слово nothros говорить не про лінощі, а про те, що людина втратила запопадливість і справу, якою він займався, перестало бути для нього важливим. У нього зник інтерес до цієї справи, і він ставиться до нього з прохолодою.

Зважаючи на значення слова nothros,
Послання до Євреїв 6:12 можна перекласти так:

«Досить бути пасивними. Ви працюєте без ентузіазму та інтересу, ви стали повільні та мляві, вам нудно та нецікаво...»

Зрозумівши, що насправді означає слово «пасивний», я подумав: краще б Господь звинуватив мене в лінощі. Те, що ми виконуємо якусь роботу, ще не означає, що ми є активними. Пасивність – це внутрішнє ставлення. Ми можемо займатися якоюсь справою, але робити це байдуже. Я, наприклад, багато працював для Господа, але став байдужим до проявів дарів Святого Духа. Я охолонув до духовних проявів. Сказавши мені позбутися пасивності, Господь цим закликав мене викорінити навіть найменшу байдужість до духовних переживань і знову стати палким і ревним.

Якщо ви серйозно налаштовані служити і догоджати Богові, то байдужість, млявість та відсутність бажання є абсолютно неприйнятними. Якщо ви бачите, що ви стаєте пасивним, розберіться з цим ставленням. Ви можете змінитись. Покайтеся і вирішіть стати активним, сповненим ентузіазму. Не ставтеся до свого духовного поприща байдуже, інакше ви багато пропустите.

Не відкладаючи на завтра, покайтеся у своїй пасивності і з старанністю та бажанням приступіть до виконання свого покликання. Господь приготував вам найкраще. Прямуйте до цього — адже ви цього гідні!

Моя молитва сьогодні.

Господи, Ти намагаєшся донести до мене, що байдужість, млявість і відсутність бажання мають бути абсолютно неприйнятними для мене. Спасибі тобі. Вибач мені, що я був пасивним. Я каюся і вирішую змінитись. Святий Дух, прошу Тебе, вклади в моє серце гаряче бажання, завзяття, прагнення, колишній запал і допоможи мені завжди залишатися таким — я не хочу знову втратити цей настрій.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я палко люблю Святого Духа, дуже люблю Ісуса Христа і служу Йому з ентузіазмом і наснагою. У мене сильне бажання служити Богу, і мій запал бачать усі. Я являю собою приклад того, що означає бути ревним, посвяченим і палким у виконанні свого покликання. Я готовий взятися за будь-яку справу, яку доручить мені Господь, і виконати її якнайкраще.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Ви можете сказати, що стали байдужими до свого духовного життя?
2. За якими ознаками ви судите, що стали пасивними? Запишіть їх і моліться за це.
3. Якщо ви стали байдужі, яких заходів можна вжити, щоб виправити це положення?

Жінка у Вірі: Надія, Сила та Покликання

Жінки відіграють важливу роль в християнському світі і в Церкві. Вони є носіями віри, надії та любові. В цій статті ми розглянемо, як жінки можуть розвивати свою віру, знаходячи в ній надію та силу, і як вони можуть відповісти на своє покликання у Божому плані.

1. Віра як Джерело Надії

Віра в Бога є найпотужнішим джерелом надії. Жінки можуть покладатися на Б...

25 вдохновляючих біблійних віршів, які стосуються теми ЛЮБОВІ

Любов - це могутня та перетворююча сила, що існує вже з самого початку людської історії. Вона втілена в численних творах мистецтва, літературі та музиці, вшанована та відзначена у різних культурах та релігіях. Біблія, зокрема, багато говорить про любов і її незмінну силу, як для окремих осіб, так і для суспільства в цілому. У цій блозі ми підготували список з 25 біблійних віршів про кохання, ко...

У що ви вірите, то ви отримаєте!

Не можу порахувати, скільки разів люди казали мені: «Рік, ще ніхто не зміг зробити те, що ви намагаєтеся зробити в цій частині світу. Ми знаємо кількох людей, які раніше намагалися робити те саме, але не змогли. Усі їхні спроби закінчилися повною невдачею. Тож будьте обережні. Дуже малоймовірно, що вам вдасться те, чого не вдалось іншим».

Подібні песим...

Гіркий корінь непрощення

«Усе це говорив Ісус людям притчами, і без притчі нічого не говорив їм» (Мф. 13:34), – лише завдяки певним образам і порівнянням люди, (і варто зазначити, не всі), змогли би зрозуміти «сокровенне від створення світу» (Мф. 13:35). Що ж вдієш, якщо «лукаве серце людське найбільше і вкрай зіпсоване» (Єр. 17:...

Проповідуйте Євангеліє всьому світу

Отже, йдіть, навчіть усі народи… — Матвій 28:19

…Ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всієї тварюки. — Марка 16:15

Сьогодні я хочу поговорити про доручення, яке Ісус дав усім віруючим: йти по всьому світу і проповідувати євангелію. Але чи мав на увазі, що для цього ми повинні залишити свою сім'ю, країну і вирушити н...

Молитва – найліпший відпочинок

І ось знову, шановний читачу, ти вирішив долучитися до моїх роздумів. Я хотів би, щоб вони збагатили тебе.

Добре молитися – означає добре жити. Хто добре молиться, той має змогу в будь-якій ситуації отримати Божу допомогу. Той, хто добре молиться, ніколи не почуватиметься самотнім або безпорадним.

Але як це – добре молитися?

Молитва – це розмова з...

Чому віра без діл мертва? Роздуми над Якова 2:14-17

«Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Якова 2:14-17)

...

Чию віру ви наслідуєте?

Щоб ви не полінувалися, але наслідували тих,
які вірою і довготерпінням успадковують обітниці.
— Євреїв 6:12

Дозвольте запитати: який духовний лідер має найбільший авторитет? До якого лідера ви ставитеся з найбільшою повагою і прагнете бути схожим на нього? У житті якогось лідера ви бачите ті плоди, які хотіли б бачити і у своєму?

«А чи прав...

5 способів використовувати свій телефон на славу Божу

Ні один пристрій в історії не вплинув на наше життя так сильно, як смартфон. Більшість людей хапаються за свої смартфони кожні 12 хвилин. Телефони змінили спосіб нашого спілкування один з одним, здійснення покупок, розваг, подорожей та багато іншого.

Вам не потрібно бути культурним критиком, щоб розуміти, що деякі з цих змін не ведуть до добра. Я писав про багато з цих небезпек у моїй...

Духовний вимір людини

Твоє життя минає під впливом двох полюсів енергії – добра і зла. Добро – це те, що чинить тебе щасливим, людяним, здоровим, вічним, робить людиною з майбутнім. А зло – те, що прагне знищити твоє життя, завдати тобі болю й страждань, зробити тебе невдоволеним і нещасним, заподіяти тобі смерть.

Через те, що людина є духовно-матеріяльною істотою, добро в ній теж має і д...