Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Шануй кожну з десяти заповідей

Вірити в Бога – означає бути багатогранною, духовно багатою людиною, яка все може й здатна будь-куди дістатися. Для того, щоб я зміг поїхати до Австралії, мені потрібна інформація про те, як туди долетіти. Щоб ці відомості були для мене корисними й практичними, мушу вірити людині, яка їх надає мені. Якщо хтось розповість мені про авіакомпанію, літаки котрої туди літають, повідомить, де можна купити квиток і як дістатися до аеропорту, розкаже, звідки я маю летіти та до якого міста Австралії прибуду, то далі тільки від мене залежатиме, чи повірю в це. Якщо повірю – куплю квиток і полечу до Австралії. Якщо не повірю або почну робити по-своєму – не полечу до Австралії. Якщо вирішу, що нерозумно звертатися до авіакомпанії і там купувати квиток, бо хочу їхати до Австралії на велосипеді, то ніколи не дістануся туди.

Так само і з нашою вірою в Бога. Ісус Христос – це Бог, який став людиною. Лише Він знає, як потрапити на небо, до Отця. Він – єдиний, хто був в Отця, і лише через Нього, довіряючи Його словам, можемо до Отця дістатися. Він створив тут, на землі, своєрідну компанію, яка організовує подорожі на небо, і ця компанія – Церква. Якщо дієш згідно з її вказівками та відповідно до тієї інформації, яку дав їй Ісус Христос, тоді, без сумніву, потрапиш до Отця на небі. Якщо ж, однак, не прислухатимешся до цих слів, легковажитимеш ними, думаючи, що сам ліпше знаєш, як туди дістатися, то навряд чи здійсниш цю подорож.

Ісус Христос учить, що для того, аби потрапити на небо, слід дотримуватися заповідей. Він має на увазі Десять заповідей, які Мойсей дав ізраїльському народові. Ось вони:

  1. Я – Господь Бог твій. Хай не буде тобі інших богів передо Мною.
  2. Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно
  3. Пам’ятай день святий, щоб святити його.
  4. Шануй свого батька та матір свою.
  5. Не вбивай.
  6. Не чини перелюбу.
  7. Не кради.
  8. Не свідкуй неправдиво на свого ближнього.
  9. Не жадай жони ближнього свого
  10. Не жадай нічого того, що є власністю ближнього твого (див.: Вих. 20:2-17).

Це вказівки, які допоможуть нам дістатися до життя після смерти. Якщо знехтуєш ними або не виконуватимеш їх, то як у такому разі потрапиш на небо? Якщо дотримуватимешся лише однієї з цих вказівок, а інших – ні, теж простуватимеш неправильним шляхом. Не можеш шанувати Бога та Його ім’я і водночас красти. Не можеш поважати батьків і водночас чинити перелюб. Не можеш не красти, але вбивати людей.

Той, хто вірить у Бога, усвідомлює, що всю інформацію про подорож, якою є смерть, він мусить збирати поки живе, тобто тут, на землі. А тому критично й тверезо дбає про те, щоб отримати правдиві відомості. Коли ж отримає відповідні вказівки, то діє лише згідно з ними й чинить так, як вони йому наказують. У результаті сповнений надії з дня на день зростає в радості, упевнений у тому, що смерть є для нього дорогою до того, що найпрекрасніше, – дорогою додому.

А тоді в нього зникає страх перед смертю, і він стає спроможним вільно й спокійно будувати цей світ.

Той, хто вірить у Бога, впродовж цілого земного життя накопичує всі дані, усі документи й усе те, що потрібне йому для того, щоб виїхати. Він чинить так, бо вдячний Ісусові Христові за те, що Той повідомив йому основну інформацію про цю подорож. Адже всі ми – подорожні на цій землі та простуємо мостом, за яким простелилася дорога додому.

А тому немає нічого більш природного й розумного, ніж дотримуватися всіх тих заповідей, які дав нам Ісус Христос.

24.09.2023

Досконала любов виганяє страх

Раніше я неправильно розуміла цей вірш. Я думала, у цьому вірші говориться, що якщо я зможу виявляти до людей досконале кохання, у моєму житті не буде місця страху. Я старанно намагалася любити інших, але мені нічого не виходило. Я навіть мало не могла любити їх, не кажучи про те, щоб любити зовсім!

У моєму житті було дуже багато страху – страху, який виявлявся у не...

Віра і Біблія

«Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» Євр. 11:1

Першим кроком після проповіді Євангелії повинно бути: «покайся», а другим – «увіруй» (тобто «май віру»). Покаяння та віра є нерозривно поєднаними в Євангелії.

Для багатьох людей таке поняття, як «вірити», означає тільки пасивне виз...

Проповідуйте Євангеліє всьому світу

Отже, йдіть, навчіть усі народи… — Матвій 28:19

…Ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всієї тварюки. — Марка 16:15

Сьогодні я хочу поговорити про доручення, яке Ісус дав усім віруючим: йти по всьому світу і проповідувати євангелію. Але чи мав на увазі, що для цього ми повинні залишити свою сім'ю, країну і вирушити н...

Як віруючі в Ісуса можуть подолати сумніви: 4 способи

Сумнів може потопити вас. Але ви також можете потопити сумніви. Великі люди віри, такі як Авраам, Захарія, Пилип, Петро і Хома, переживали моменти сумнівів на своєму шляху віри. Деколи сумніви виникають тоді, коли очікуване нами не відбувається, а те, чого ми не чекаємо — трапляється.

Важливо знати різницю між сумнівом та зневірою. Сумнів не є зневірою, але може призвести до ньо...

Найбільший скарб

Чим відрізняються вірні, тобто люди, які вірують у Божественність, Богосинівство Ісуса Христа, від людей світських? – Таким чи подібним запитанням задаються не тільки люди світські, тобто люди «світу цього», якщо висловлюватися біблійною термінологією (див. Ін. 8:23), але й самі вірні, які таким чином хочуть якось чи то відокремити себе від «світу цього», чи то зна...

Молитва – найліпший відпочинок

І ось знову, шановний читачу, ти вирішив долучитися до моїх роздумів. Я хотів би, щоб вони збагатили тебе.

Добре молитися – означає добре жити. Хто добре молиться, той має змогу в будь-якій ситуації отримати Божу допомогу. Той, хто добре молиться, ніколи не почуватиметься самотнім або безпорадним.

Але як це – добре молитися?

Молитва – це розмова з...

Чути голос Бога не так вже й складно

«А вівці йдуть за Ним, бо знають Його голос. За чужим (ні за що) не підуть».
– Євангеліє від Івана 10:4-5

Господь розмовляє з нами по-різному. Багато віруючих вважають, що не чують Бога, тому що шукають якихось знамень, але не знаходять їх, оскільки найчастіше Бог звертається до нас тихим, спокійним голосом, який звучить цілком природно, а не надприро...

Зцілені, врятовані та живі для правди

У 1-му посл. Петра 2:24 написано: "Він гріхи наші Сам підніс тілом Своїм на дерево, щоб ми, позбавившись гріхів, жили для правди: ранами Його ви зцілилися". Це добре відоме у Тілі Христа місце Писання про зцілення. Однак воно говорить не лише про зцілення, а ще й про те, що передувало йому. Розберемо цей вірш частинами.

Спочатку йдеться про те, що Іс...

Ліні та пасивності не повинно бути місця у вашому житті

Щоб ви не були пасивні, але наслідували тих,
які вірою і довготерпінням успадковують обітниці.
— Євреїв 6:12, KJV

Мені не забути той день, коли Господь звернувся до мене під час молитви і сказав те, що буквально потрясло мене: «Рік, якщо ти збираєшся виконати своє покликання, більше не будь пасивним!» Я був розгублений. Я так багато і старанно пр...

Вірте у Боже благовоління до вас

«Але Господь був із Йосипом; і простяг йому милість, і дарував йому благовоління в очах начальника в'язниці».

– Буття 39-21

З Біблії ми дізнаємося про багатьох людей, яким Господь благоволив. Оскільки Бог є безстороннім (див. Дії 10:34), ми можемо бути впевнені в тому, що Він щодня проявляє до нас Своє прихильність. У 39-му розділі книги Бу...