Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Важливість віри

Бог створив нас за Своїм образом і за Своєю подобою, і в кожного залишилася як би «родова» пам’ять про цю подію – це прийнято називати вірою. Тільки в багатьох людей віра в Творця підмінилися вірою в усіляких божків світу цього: гроші, славу, людську пошану, становище в суспільстві, «світле» майбутнє, або ж вірою в неіснування Творця, яке назвали «науковим атеїзмом», між іншим переконання у всесильність науки – це теж віра. Загалом, будь-яке переконання, яке не потребує доказів через неможливість доведення, є цариною віри.

Людина так створена, що не може жити без віри… хоча б у що-небудь. Проте тут важливий предмет віри, бо те, у що людина вірить, кардинально впливає на неї, задає так би мовити вектор її руху в житті. Якщо, наприклад, для людини богом є гроші, вона піде на будь-яку підлість заради здобуття їх, і чим більше вона вірить у силу грошей, чим більше вона поклоняється їм, на тим більшу підлість, на тим більші злочини вона буде готова піти заради їхнього здобуття. Фактично людина починає служити грошам, стає їх рабом: «Бо хто ким буває переможений, той тому і раб» (2Пет. 2:19).

Служіння своєму божку може бути не таким помітним, але не в тому річ. Це служіння відвертає нас від справжнього, Єдиного Бога, до служіння Якому покликані всі люди: «Господу Богу твоєму поклоняйся і Йому Єдиному служи» (Мф. 4:10). Саме відвертання людей від Бога, від Його святих заповідей, біблійних принципів, тобто принципів світоустрою, закладеного Богом, є причиною всіх людських негараздів, як окремої людини, так усього людства в цілому на протязі всієї історії.

Як бачите, питання віри, це не дозвільне, а вкрай важливе питання, бо насправді віра – це світогляд, наше сприйняття світу, шкала орієнтирів і цінностей, якими ми користуємося у своєму житті. Питання, що важливіше для нас: гроші (чи будь-які інші цінності світу цього) або ж воля Божа, що викладена в Священному Писанні – керують нашими вчинками, а фактично – особисто нами в цьому житті. І від нашого ставлення, нашого світогляду залежатиме наша особиста доля в потойбічному житті: «Хто вірує в Сина, має життя вічне, а хто не вірує в Сина, не побачить життя, але гнів Божий перебуває на ньому» (Ін. 3:36).

24.09.2023

Божа сила належить вам — то черпайте її!

Нарешті, браття мої, зміцнюйтесь Господом
і могутністю Його сили.
— Ефесян 6:10

Багато років тому я проповідував кілька служінь поспіль на тему про силу Святого Духа. Наприкінці одного зі служінь бажаючих отримати хрещення Святим Духом попросили вийти вперед. Вийшло близько сотні людей. Вони опустилися навколішки, схилили голову і приготувалися просити ...

Основа віри

А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду” (Євр. 11:6).

Віра християнина будується на підставі існування Бога і знання про те, що Він ставиться до тих, хто шукає Його інакше, ніж до тих, хто не шукає Його. Якщо ми дійсно віримо в це, то догоджаємо Богові, бо шукаємо Йог...

Що таке свобода від гріха?

Свобода від гріха – це коли ти так ненавидиш гріх, що краще помреш, ніж допустиш його до себе навіть у його початковій стадії, яка називається спокусою.

Це коли, дивлячись на сигарету, не відчуваєш нічого, окрім відрази до цього шляху повільного саморуйнування, коли в будь-якому алкогольному напої ти бачиш тільки бажання сатани оволодіти твоїм розумом з метою вивести тебе із спі...

Час із Богом

«Будьте сильними в Господі (сильними у союзі з Ним); отримуйте Його могутність (могутність, що виходить від Його безмежної могутності)».

– Послання до Ефесян 6:10

Коли я вперше спробувала присвятити час спілкуванню з Богом, мені було нелегко. Я почувала себе якось безглуздо і ніяково. Я сиділа і позіхала від нудьги, намагаючись не заснути.<...

Духовний вимір людини

Твоє життя минає під впливом двох полюсів енергії – добра і зла. Добро – це те, що чинить тебе щасливим, людяним, здоровим, вічним, робить людиною з майбутнім. А зло – те, що прагне знищити твоє життя, завдати тобі болю й страждань, зробити тебе невдоволеним і нещасним, заподіяти тобі смерть.

Через те, що людина є духовно-матеріяльною істотою, добро в ній теж має і д...

До свободи від страждань

«Більше того, (радітимемо нині) будемо пишатися і тріумфувати в нинішніх випробуваннях наших, тріумфувати в стражданнях, знаючи, що в скорботі, у скрутних обставинах і в тяготах народжується непохитна стійкість».

– Послання до Римлян 5:3

Бог не хоче, щоб ми страждали, і бажає позбавити нас ситуацій, які змушують нас страждати. Іти дорогою, що веде до...

Шануй кожну з десяти заповідей

Вірити в Бога – означає бути багатогранною, духовно багатою людиною, яка все може й здатна будь-куди дістатися. Для того, щоб я зміг поїхати до Австралії, мені потрібна інформація про те, як туди долетіти. Щоб ці відомості були для мене корисними й практичними, мушу вірити людині, яка їх надає мені. Якщо хтось розповість мені про авіакомпанію, літаки котрої туди літають, повідомить, де мо...

Що є віра з гірчичне зерно?

У людей часто виникають подібні запитання: «Що є віра з гірчичне зерно? І як зрозуміти: є вона в душі чи ні? Коли настає цей момент? І чи правда, якщо маєш віру з гірчичне зерно, то нічого неможливого не буває?»

Причиною подібних запитань став біблійний текст, який є каменем спотикання для багатьох людей, які вважають себе вірними. Цей текст – один з найулюбленіших у...

Як бути добрим христианином: поради та практичні кроки

Бути добрим - це проявляти безкорисливість, перестаючи думати лише про себе.
Бути добрим - це розуміти та прощати людську природну слабкість, яка сильніша за злобу.
Бути добрим - це прагнути до милосердя відносно слабкості інших, завжди пам'ятаючи, що і ми самі могли б опинитися в подібних ситуаціях.
Бути добрим - це не звертати увагу на неблагодарність.
Бути доб...

Перетворююча зустріч з Ісусом

1 Після того знову з'явився Ісус учням Своїм при Тиверіадському морі. З'явився так: