Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Прощення гріха й вини

Коли відчуваємо провину, нас мучать докори сумління. Однак це ще не всі наслідки гріха. Вина також ранить нашу душу. Тому й кажуть, що той, хто грішить, завдає ран своєму сумлінню. Часом, зокрема й після висловлення жалю та примирення з Богом і людьми, залишається якесь дивне відчуття не до кінця чистого сумління, невпевнености й страху. Існує фальшиве почуття провини. Іноді воно сильніше від справжнього й доводить людей до шаленства.

Усі люди грішать, а це означає, що кожен з нас має в душі рану, якої завдало йому почуття провини. Декому ця рана болить більше, декому – менше, однак вина й рани, завдані нею, завжди однаково нищать нас, випалюють нашу душу.

Щоб звільнитися від ран, заподіяних почуттям провини, і від фальшивих докорів сумління, передусім слід впевнитися в тому, що ми справді шкодуємо за вчиненим та щиро висловлюємо жаль, і визнати вину.

Деколи дуже важко бути впевненим, що ми справді щиро шкодуємо. Але сповідь, навіть попри недосконалий жаль, дає моральну впевненість у тому, що нам прощено. Уже сам той факт, що ми захотіли висповідатися й зреклися вини, є достатньою причиною для того, щоб знати: нам було прощено.

Отож, перший крок на шляху до звільнення й зцілення сумління полягає в тому, щоб ще раз пробудити у своєму серці жаль і піти до сповіді.

Потім, як другий крок, треба сказати: «Вірю у відпущення гріхів». Християнин знає, що це – його визнання віри, яке означає, що він опирається на Бога та на Його прощення гріхів. І атеїст, і той, хто належить до якоїсь іншої релігії, повинні по десять, а може, і по двадцять разів промовляти саме цю правду: «Вірю у відпущення гріхів». Адже Бог – це абсолютна любов, а отже, змилується й зжалиться над людськими гріхами; прощення дарує Йому радість. Бог не може не пробачати. Це достатні підстави для того, щоб і атеїст, і християнин, і той, хто належить до якоїсь іншої релігії, глибоко промовляли слова: «Вірю у відпущення гріхів».

Якщо ж упродовж кількох днів щиро повторюватимеш цю фразу, а почуття провини все одно не зникатиме, тоді перейди до третього кроку – до звільнення від докорів сумління й ран, які залишилися в душі.

Подивися на хрест Ісуса (у власному помешканні чи в уяві), зосередься на ньому й спробуй усвідомити: Ісус помер за тебе. Він узяв на себе і твої гріхи, і гріхи цілого світу.

Поглянь, твої гріхи та провини там – на хресті Ісуса. Якщо ж тебе й далі мучитиме почуття провини, пригадай собі, що праворуч від хреста Ісуса було розіп’ято злочинця, більшого грішника, ніж ти, який лише сказав: «Спогадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє!», – і Ісус відповів йому: «Ти будеш зо Мною сьогодні в раю». Вслухайся в ці слова так, немовби вони були адресовані тобі й ти сам чув їх: «Поправді кажу тобі: ти будеш зо Мною сьогодні в раю!» (Лк. 23:42,43).

Якщо й після цього у твоїй душі залишаться сліди вини і докорів сумління, то уяви себе малою дитиною, яка тулиться до однієї з ран Ісуса. Знай, Ісус отримав цю рану тому, що любив тебе і хотів сказати тобі, що заплатив за всі твої провини, сплатив усі твої борги, відкупив тебе і прагне, аби ти повірив, що Він любить тебе й провадить до життя. Ісус бажає, щоб ти повірив у Його прощення. Сховайся в Його рані і знай, що вона є твоїм безпечним притулком, твоїм захистом від вини.

Якщо й далі залишатиметься хоча б якийсь слід провини, пригадай собі притчу про блудного сина. Спробуй подивитися на себе, як на неслухняне дитя, що повертається до Бога. Уяви собі, як Ісус каже: Бог побачив тебе, вибіг тобі назустріч, притулив, поцілував, очистив і обмив тебе та приготував для тебе учту, бо ти повернувся, бо ти повірив, що Він любить тебе.

Якщо робитимеш так щодня, відчуєш, що стаєш внутрішньо здоровішим і міцнішим, що твоя душа відпочиває, а твої сили прибувають та що маєш чимраз більше енергії для праці. Крім того, до тебе повернеться радість життя, ти зможеш відкрито дивитися людям у вічі та вільно простувати Землею. Дякуй Богові, бо Він пробачив тобі, бо більше ні в чому не звинувачує тебе, бо любить тебе і є для тебе Отцем.

Чини так щодня, поки не відчуєш повної, ідеальної свободи. І нехай до цієї свободи приведе тебе сам Господь.

24.09.2023

Божа сила належить вам — то черпайте її!

Нарешті, браття мої, зміцнюйтесь Господом
і могутністю Його сили.
— Ефесян 6:10

Багато років тому я проповідував кілька служінь поспіль на тему про силу Святого Духа. Наприкінці одного зі служінь бажаючих отримати хрещення Святим Духом попросили вийти вперед. Вийшло близько сотні людей. Вони опустилися навколішки, схилили голову і приготувалися просити ...

Чи мають люди свободу волі насправді?

Якщо «свобода волі» означає, що Бог дає людям можливість робити вибір, який насправді може вплинути на їх долю, тоді, так – люди мають свободу волі. Сучасний грішний стан світу прямо пов’язаний з вибором, зробленим Адамом і Євою. Бог створив людство за Своїм власним образом, і це включало здатність вибирати.

Проте, свобода волі не означає, що людство може робит...

Чому нам потрібно говорити про послух

Второе ім'я моєї дочки - Грейс (у пер. з англ. благодать ), і я також знаю далеко не одну сім'ю, в якій дитину назвали Мерсі (у пер. з англ. милість ). Благодать і милість — поняття, які є стовпами Євангелія, поняття досить гарні, щоб назвати на честь них дитину. Але за всі свої дні я жодного разу не зустрічав людину на ім'я Послух.

Колись давно це ім'я використо...

Будьте попереджувальні один з одним

Коли наша сім'я лише переїхала до колишнього Радянського Союзу, Бог звів нас із кількома чудовими людьми. Хоча вони виросли в іншій культурі та інших умовах життя, вони стали частиною нашої родини. Особливо раділи цій дружбі наші сини, адже всі наші родичі були так далеко від нас. Відносини, що зав'язалися, був дуже радий і я, бо такої міцної дружби в мене ще не було ні з ким із ...

Маємо молитися одні за одних

Церква називає атеїзм своєрідним безсиллям людини й суспільства. Ідеться, власне, про те, що атеїст не спроможний помітити, що Бог існує, не здатний вірити й повірити Ісусові Христові. Атеїст схожий на людину, яка не бачить, не чує й не має жодних органів чуття, за допомогою котрих могла б пізнати реальність Бога.

Щоб людина позбулася атеїзму, її треба не переконувати, дискутуючи й ро...

Духовний вимір людини

Твоє життя минає під впливом двох полюсів енергії – добра і зла. Добро – це те, що чинить тебе щасливим, людяним, здоровим, вічним, робить людиною з майбутнім. А зло – те, що прагне знищити твоє життя, завдати тобі болю й страждань, зробити тебе невдоволеним і нещасним, заподіяти тобі смерть.

Через те, що людина є духовно-матеріяльною істотою, добро в ній теж має і д...

Прощення як дар

Здається, ми якось не так обходимося з прощенням. Якесь воно не таке, яким мало бути, те прощення, про яке ми говоримо. А може, ми прощенням називаємо зовсім ніяке і не прощення? Наприклад, як треба прощати своїх кривдників: кожного окремо і всіх разом?

Адже часто як буває – образить хтось когось, а потім каже: «Винен. Простіть. Хто старе згадає… Ви повинні мене про...

25 вдохновляючих біблійних віршів, які стосуються теми ЛЮБОВІ

Любов - це могутня та перетворююча сила, що існує вже з самого початку людської історії. Вона втілена в численних творах мистецтва, літературі та музиці, вшанована та відзначена у різних культурах та релігіях. Біблія, зокрема, багато говорить про любов і її незмінну силу, як для окремих осіб, так і для суспільства в цілому. У цій блозі ми підготували список з 25 біблійних віршів про кохання, ко...

БУДЬТЕ МИЛОСЕРДНІ, ЯК І ОТЕЦЬ ВАШ МИЛОСЕРДНИЙ

«Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6:36).

Це слово Ісуса – правдивий виклик: і справді, як можна уявити, що ми можемо бути милосердні до інших, як Бог Отець милосердний до нас?

ЧИ БОГ СПРАВДІ МИЛОСЕРДНИЙ?

Багатьом людям важко повірити в те, що Бог милосердний. Це випливає з нашого образу Бога: судді, нещадного поборника ...

Що таке свобода від гріха?

Свобода від гріха – це коли ти так ненавидиш гріх, що краще помреш, ніж допустиш його до себе навіть у його початковій стадії, яка називається спокусою.

Це коли, дивлячись на сигарету, не відчуваєш нічого, окрім відрази до цього шляху повільного саморуйнування, коли в будь-якому алкогольному напої ти бачиш тільки бажання сатани оволодіти твоїм розумом з метою вивести тебе із спі...