Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Хіба ми маємо зупинятися лише тому, що диявол став на шляху?

І тому ми, я Павло, і раз і два хотіли прийти до вас,
але перешкодив нам сатана.
— 1 Солунянам 2:18

Якщо ви збираєтеся зробити щось значне для Царства Божого, ви повинні заздалегідь знати, що сатана від цього не в захваті. Він обов'язково намагатиметься вас зупинити, засмутити ваші плани, переконати братися за справу. Він зовсім не хоче, щоб ви почали виконувати Божу волю, тому що знає: коли ви виконуватимете Божу волю, ви сильно нашкодите царству темряви. Ось він і докладе всіх сил, щоб вам перешкодити.

У розділі «17 січня» ми вже розбирали ключове слово вищенаведеного вірша, і сьогодні мені хотілося б знову звернутися до цього Писання. Тут Павло говорить про те, як Сатана намагався заважати йому виконувати служіння. Він пише: «І тому ми, я Павло, і раз і два хотіли прийти до вас; але перешкодив нам сатана» (1 Солунянам 2:18).

Грецьке слово egkopto - "перешкодити", описувало бігуна, якого збив з дистанції його суперник. Також воно означало перекрити дорогу з метою зробити її непрохідною для мандрівників. Перешкода не давала мандрівникові можливість прийти вчасно до місця призначення. В результаті подорож затримувалась або тимчасово відкладалася. Мандрівник міг би вибрати інший маршрут, але він був незручний, зажадав би додаткових витрат і забрав би багато дорогоцінного часу, який можна було використати для інших справ.

Вживши це слово, Павло повідомляє нам, що сатана неодноразово завдавав йому незручностей, намагався зупинити поширення Євангелія, майстерно створював несподівані проблеми, щоб завадити Павлу виконувати завдання, яке доручив йому Бог. Але хіба Павло впадав у відчай, якщо все відбувалося не так, як він того очікував? Чи викидав він білий прапор і здавався? Нізащо! Апостол Павло ніколи не зупинявся лише тому, що йому заважав диявол. Жодні перешкоди не могли його зупинити. Незважаючи на незручності, він був готовий виконати Божу волю, скільки б часу, зусиль та витрат на це не пішло. Він був такий наполегливий, виконуючи своє покликання, що завжди знаходив спосіб його здійснити. Прикладом сказаного може бути історія про те, як Павло залишив Ефес, тому що його життя опинилося в небезпеці (див. Дії, гл. 19 і 20). Апостол присвятив три роки свого життя віруючим у Ефесі. Залишаючи місто, він міг би розплакатися: «Я не можу зрозуміти, чому Господь допустив це. Адже він знає, як я люблю цю церкву». Він міг би сумувати: «Я більше ніколи не побачу ефеських віруючих. Він назавжди зачинив переді мною двері до цього міста».

Однак Павло добре знав, що ні плач, ні стогнання нічого не змінять, тому вирішив подумати і знайшов спосіб виконати Божу волю: він спустився до узбережжя до міста Міліт і покликав туди старійшин ефеської церкви (Дії 20:17). Павло подумав і вирішив: якщо він сам не може потрапити до Ефесу, то чому б не запросити пресвітерів з Ефесу до нього в Міліт?

А хіба ми маємо зупинятися лише тому, що диявол опинився у нас на шляху? Якби це було досить вагомою причиною, нам варто було б взагалі припинити робити щось для Господа. Диявол завжди буде заважати нам виконувати Божу волю, тому ми повинні рішуче продовжувати справу, до якої покликані, навіть якщо він намагається зачинити двері прямо перед нами.

Ну, а що було робити Павлові, коли диявол зачинив перед ним двері до Ефесу? Він почав шукати відчинене вікно. Так Міліт став для Павла «відчиненим вікном». Він покликав туди пресвітерів, зустрівся з ними і точно виконав Боже доручення. Завдання було виконане.

Павло мав міцну хватку і ніколи не здавався. Який би опір йому не чинився, він уже заздалегідь вирішив не відступати і знайти спосіб здійснити те, чого Бог його закликав.

Ви також можете виконати все, що вам скаже Бог. Настройтесь не дозволити сатані вас зупинити, розладнати ваші плани або переконати вас виконувати те, до чого Бог вас покликав. Бог хоче, щоб ви робили великі справи. Тому диявол влаштовує таку метушку: він дуже боїться того, що відбуватиметься, коли ви почнете виконувати Боже доручення.

Вирішіть твердо ніколи не здаватися, ніколи не відступати, а продовжувати рухатися вперед. Диявол намагатиметься поставити перепону на вашому шляху, але це ще не означає, що все скінчено. Якщо ви попросите Святого Духа, Він покаже вам інший шлях до місця призначення. Святий Дух потребує вірної, серйозної, відданої людини, то чому б вам не бути таким? Вирішіть простягатися вперед, незважаючи на протистояння, і Святий Дух дасть вам сили долати всі перешкоди. Він покаже вам найкращий шлях. І, зрештою, він пошкодує, що зв'язався з вами!

Моя молитва сьогодні.

Господи, допоможи мені серйозно, рішуче налаштуватись виконувати все, що Ти мені говориш. Пробач, що я виявляв слабкість і скаржився, коли мені потрібно було зібратися з силами і попрямувати вперед. Я каюсь у тому, що мирився з поразкою. Сьогодні я приймаю рішення йти вперед і точно виконувати те, що Ти мені сказав. Святий Дух, якщо диявол буде чинити мені перепони, покажи мені інший шлях, підійшовши яким, я здійсню своє покликання.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я водимо Святого Духа, і Він показує мені, як обійти будь-яку перешкоду диявола на моєму шляху. Жодна перешкода не зможе завадити мені досягти мети, яку Ісус поставив переді мною. Я не відступлю і не піддамся спокусі все покинути. Всемогутній Святий Дух зміцнює мене, і я впораюся з усім, що Бог скаже мені зробити.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. На вашому шляху до виконання Божої волі колись виникала перешкода? Як ви на неї відреагували?
2. Якщо ви послухалися Святого Духа і знайшли інший шлях до виконання того, що Бог вам сказав, ви зраділи тому, що Він знає, як обійти будь-яку перешкоду? Чого ви навчилися, коли, наслідуючи керівництво Святого Духа, відмовилися зневірятися і відступати?
3. Чи знаєте ви людей, які перестали робити те, що Бог їм сказав? Чи не могли б ви підбадьорити їхньою розповіддю про те, як Бог вам допомагав, коли на вашому шляху теж стали перепони?

Про силу покаяння та благості Божої

Про силу покаяння старець говорить так: "Одна людина все грішила і каялася-і так все життя. Нарешті покаявся і помер. Злий дух прийшов за його душею і говорить: "Він мій". "Та хоч і каявся, знову грішав", - продовжував диявол. як він, згрішивши, знову звертався до Мене з покаянням? Ти забуваєш, що ти злий, а Я-благ".

Для істинного покаяння потрібні не роки і не дні, а одну мить.

...

Чому віра без діл мертва? Роздуми над Якова 2:14-17

«Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Якова 2:14-17)

...

Як подолати заздрість

Якби кілька місяців тому ви запитали мене, чи стикаюся я з проблемою заздрощів, я б, напевно, відповів «ні». З того часу моє невігластво було викрито книгою Гевіна Ортлунда «Смиренність: Радість самозабуття» . Ортлунд відкрив мені очі на те, як тонко може виявлятися заздрість і які біди за цим йдуть.

У Приповістях 14:30 говориться: «Коротке серце – ...

Дії, а не балачки

Часом диву даєшся: як деколи люди легко розмірковують про віру, причому чужу. Ніби ця річ, яку легко виміряти лінійкою, зважити, відчути на дотик. От, наприклад, історія двох сліпців, яких зцілив Христос і про яких ми дізнаємося з Євангелія від Матфея (Мф. 9:27-31). «За вірою вашою нехай буде вам» (Мф. 9:29), – каже до них Христос і зціляє. Тут багато коментаторів поч...

Будьте попереджувальні один з одним

Коли наша сім'я лише переїхала до колишнього Радянського Союзу, Бог звів нас із кількома чудовими людьми. Хоча вони виросли в іншій культурі та інших умовах життя, вони стали частиною нашої родини. Особливо раділи цій дружбі наші сини, адже всі наші родичі були так далеко від нас. Відносини, що зав'язалися, був дуже радий і я, бо такої міцної дружби в мене ще не було ні з ким із ...

Виробляйте терпіння, працюйте над характером і не втрачайте надії

«Більше того, радітимемо і тріумфуватимемо в нинішніх випробуваннях наших і веселимемося в стражданнях, знаючи, що скрутні обставини, скорботи і труднощі справляють терпіння і непохитну стійкість. А стійкість (мужність) виробляє зрілий характер (підтверджену віру, випробувану непорочність). (Подібний) характер виробляє (звичку) мати повну радості та впевненості надію».

Життя, повне надій, одкровень та прагнень

Чи знаєте ви про те, що у Бога пов'язано з вами багато надій та очікувань? Це дійсно так. Той факт, що Він пожертвував життям Свого Сина, щоб звільнити вас, показує, наскільки ви Йому дорогі. Бог вірить у вас більше, ніж ви самі!

Раніше я думала, що Бог розчаровується в мені щоразу, коли я роблю помилки. Але Він знає про кожну нашу помилку, навіть про ту, яку ми ще не зробили, і все одн...

Любов має виявлятися у ставленні до людей

Ми живемо останнім часом. Зараз у світі відбувається багато подій, про які згадується в Біблії, як про ознаки кінця часів, і ми не можемо нехтувати ними. У другому посланні до Тимофія 3:1-5 написано: «Знай же, що в останні дні настануть (настануть) часи тяжкі, напружені і тяжкі (коли буде важко дуже важко). Бо люди будуть самолюбні, вкрай егоїстичні, сріблолюбні, вони будут...

Як досягти мети

Дан.1:17: «І дарував Бог чотирьом цим юнакам знання та розуміння всякої книги та мудрості, а Данилові ще дарував розуміти й усякі видіння та сни».

Тут говориться про те, що Бог дарував єврейським юнакам знання та мудрість. Так, вони здобували освіту, проте освіта ще не означає наявність знання та розуміння. Це все зусилля та індивідуальні здібності.

Я знайшла цік...

Шануй кожну з десяти заповідей

Вірити в Бога – означає бути багатогранною, духовно багатою людиною, яка все може й здатна будь-куди дістатися. Для того, щоб я зміг поїхати до Австралії, мені потрібна інформація про те, як туди долетіти. Щоб ці відомості були для мене корисними й практичними, мушу вірити людині, яка їх надає мені. Якщо хтось розповість мені про авіакомпанію, літаки котрої туди літають, повідомить, де мо...