Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Секс і Біблія: Що каже Бог про секс?

Ось вже тривалий час у нас палко обговорюється тема сексу. А чи знаєте ви, що каже Біблія про секс?

Хоча і не правда, що всі без виключення говорять про секс, Бог все ж дійсно говорить про цю тему.

Біблія пропонує поглянути на це питання з двох сторін:

  1. Секс – дивний Божий подарунок людям, призначений для насолоди в рамках шлюбу чоловіка і жінки.
  2. Секс, якщо використовується не за призначенням, завжди наносить шкоду і вам і людям навколо вас.

Крім того, секс говорить щось украй важливе про самого Бога. Але спочатку давайте розберемося, навіщо ж Бог створив секс?

Бог створив секс як подарунок на весілля

Секс є дивною Божою задумкою. Бог створив наші тіла, розділивши людей на чоловіків і жінок (Буття 1:27). А ми знаємо, що «всяке добре даяння» виходить від Бога (Як. 1:17).

Бог створив секс як дивний подарунок виключно для жениха і нареченої. Богові важливий інститут шлюбу. І Він створив секс як щось, що може зробити шлюб унікальним і особливим.

У Біблії виділено чотири основні аспекти того, як фізична близькість може ощасливити сімейну пару:

  1. Фізична насолода
  2. Духовний зв’язок
  3. Емоційна близькість
  4. Продовження роду

Фізична насолода

Секс дає неймовірні відчуття. Секс сприяє продукуванню ендорфінів і знижує стрес. Бог заохочує фізичний потяг у рамках шлюбу. «Утішайся дружиною юности твоєї, улюбленою ланню і прекрасною сарною: груди її нехай напувають тебе повсякчас, любов’ю її насолоджуйся постійно» (Пр. 5:18-19). Але секс – це щось набагато більше, ніж просто фізичний акт любові.

Духовний зв’язок

Біблія каже, що під час сексу відбувається певна «духовна таємниця». У Книзі Буття 2:24 ми читаємо про те, що чоловік і жінка стають «однією плоттю» під час фізичної близькості. Коли ми читаємо «однією плоттю», можливо, ми відразу думаємо просто про «з’єднання двох тіл» одне з одним. Але мова тут не лише про це. Йдеться про духовну близькість, що виходить за рамки фізичної близькості. Під час сексу обидві людини стають одним цілим духовно.

Емоційна близькість

У староєврейській мові для опису сексу використовувався термін «пізнати». «Адам пізнав Єву, дружину свою; і вона зачала» (Бут. 4:1). Емоційна близькість є основним елементом сексу. Прочитайте, що каже герой з книги Пісні Пісень: «Полонила ти серце моє, сестро моя, наречена! полонила ти серце моє одним поглядом очей твоїх, одним намистом на шиї твоїй. О, які любі пестощі твої, сестро моя, наречена! о, наскільки кращі пестощі твої за вино, і пахощі мастей твоїх кращі за всі пахощі! Стільниковий мед капає з уст твоїх, наречена; мед і молоко під язиком твоїм» (Пісн. 4:9-11). Йдеться і про фізичну, і про емоційну насолоду, задумані Богом.

Продовження роду

Перше веління Бога Адаму і Єві звучало так: «Плодіться і розмножуйтеся» (Бут. 1:28). За правильних умов фізичний, духовний і емоційний досвід ведуть до радості від появи нового життя.

Бог задумав секс для шлюбу. Але що відбувається, коли ви займаєтеся сексом поза шлюбом?

Що Біблія говорить про сексуальні стосунки до і поза шлюбом?

Біблія ясно дає зрозуміти, що секс до і поза шлюбом – це гріх.

  • Секс до шлюбу – «Шлюб у всіх нехай буде чесний і ложе непорочне; блудників і перелюбників судить Бог» (Євр. 13:4). Розпуста – це загальний термін, що описує гріх сексуального характеру, у тому числі і секс до шлюбу.
  • Секс поза шлюбом – «Не перелюбствуй» (Вих. 20:14).
  • Порнографія – «Ви чули, що було сказано древнім: не чини перелюбу. А Я кажу вам, що всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, вже вчинив перелюб з нею в серці своєму» (Мф. 5:27-28). Навіть, якщо ви просто дивитеся або думаєте з пожаданням про людину, з якою не перебуваєте в шлюбі, то це – гріх рівний перелюбу.

Чому сексуальні стосунки поза шлюбом вважаються гріхом?

Секс дарує неймовірно яскравий досвід. Але він же наносить непоправну шкоду, якщо хтось використовує його не за призначенням, задуманим Богом. Шкода може проявитися відразу – наприклад: небажана вагітність, розпад сім’ї через зраду. Чи шкода може залишатися непомітною довгі роки. Але при цьому фізично, духовно і емоційно шкода просто неминуча.

Але Бог любить нас. Він створив шлюб для того, щоб захистити нас та інших людей. Наступна аналогія, узята з життя, дуже добре це описує.

Вогонь, що знаходиться в банній печі, нагріває каміння. Він наповнює лазню теплом, що приносить радість і комфорт тим, хто прийшов попаритися. Вогонь у банній печі несе життя.

А коли цей вогонь з тієї ж печі перекинеться на іншу частину дерев’яної лазні? Цей вогонь настільки сильний, що залишить від дачі один попіл. Цей вогонь може убити.

Вогонь той же. Але, коли він жарко горить у печі, він несе життя і не завдає шкоди. Секс – це потужний вогонь. А піч, створена Богом для того, щоб вогонь ніс життя, – це шлюб.

24.09.2023

Про “спробувати”

Розмова про християнське ставлення до сексу зазвичай викликає найживіший інтерес у людей нецерковних. А правда, що до весілля зовсім не можна? А як щоби спробувати? Раптом виявиться, що люди не підходять один одному? І взагалі, змінилися громадські устої, чому б і Церкві не піти назустріч людям у цій сфері – приблизно такі міркування мені раз у раз доводиться чути від найрізноманітніших л...

Три прості молитви за Писання за всю вашу сім'ю

Кожен із нас є частиною сім'ї. У нас є чи були батьки, брати та сестри, у нас можуть бути племінники чи племінниці, а у когось із нас є діти та, можливо, онуки.

Автор Приповістей пропонує наступну глибоку істину для сімейного життя:

«Мудрістю влаштовується будинок і розумом стверджується, і з умінням начинки його наповнюються всяким дорогим і прекрасним майном&raqu...

Чому нам не вдається організувати практику сімейної молитви та читання Біблії

Кілька разів я вже писав про загальносімейну молитву і читання Біблії (найпізніша стаття – Наш досвід сімейної молитви та вивчення Біблії ), і, маю сказати, що кожного разу після цих публікацій йдуть читацькі відгуки.

Щоразу після того, як я пишу на цю тему, я відразу отримую листи та повідомлення від людей, які намагалися щось зробити в цьому зв'язку і зазнали невдачі, або ...

Чи є надія на міцний шлюб?

Якось одна жінка поділилася зі мною своїм баченням про шлюб: «Це, неначе, я роздивляюся неосяжну пустелю через бінокль. Куди не гляну – скрізь бачу трупи на різних стадіях смерті – розлучення, самотність, кривда, зруйновані стосунки і т.д. Подивившись на це все, я запитую себе, чи хочеться мені взагалі починати таку подорож?»

Багато студентів сьогодні також ста...

Віруюча сім'я у сучасному світі: виклики та перешкоди на шляху до Божого ідеалу

Сім'я завжди була важливою складовою людського життя, і віруюча сім'я не є винятком. Проте, в сучасному світі, є багато викликів та перешкод, які стоять на шляху до Божого ідеалу. У цій статті ми розглянемо деякі з них та способи, які можуть допомогти віруючим сім'ям подолати ці виклики.

Один з викликів, з яким стикаються віруючі сім'ї, це підвищений рівень стресу. Сучасний світ пропону...

Христианська сім'я: Заснована на вірі та коханні

Вступ: Христианська сім'я є однією з найважливіших складових християнського життя. Вона базується на принципах віри та кохання і відображає відносини між Христом та Церквою. В цій статті ми розглянемо, як християнська віра впливає на сімейне життя та чому вона є фундаментом духовних відносин в сім'ї.

Віра як фундамент: У християнській сім'...

Три кроки, щоб вибачитися, як слід

вибачати мені було нелегко в 20 років. У 30 років я думала, що навчилася цього. І ось я знову тут, бажаючи забрати свої слова, які щойно сказала своєму чоловікові. Слова гніву та багато єхидства.

На мій погляд, я мав три варіанти.

Розсміятися і сказати: «Жартую. Попався!»
Прикинутись, що я не казала того, що він подумав, що почув. Що? Ти, мабуть, неправиль...

Як захистити від образ ваш шлюб

Як розірвати пута, які негативні слова створили у вашому шлюбі? Все в християнському житті, включаючи ваш шлюб, починається з прощення. Ви повинні пробачити один одного за безліч образливих слів, сказаних у минулому. Прощення - це масло Духа, що зцілює і відновлює.

Далі потрібно діяти по-новому. Тут знадобиться 40-денний пост. За допомогою посту ви намагатиметеся завдати смертельного ...

Яким має бути порядок пріоритетів у сім’ї?

Біблія не викладає порядок пріоритетів у сімейних відносинах. Проте, ми можемо звернутися до Священного Писання, щоб знайти загальні принципи для розставляння пріоритетів у наших сім’ях. Поза сумнівом, Бог перебуває на першому місці. Второзаконня 6:5 свідчить: “Люби Господа, Бога твого, усім серцем твоїм, і всією душею твоєю і всіма силами твоїми“. Усе в нашому серці,...

Основи щасливого сімейного життя

Перше - це повага до чоловіка. Багато жінок хочуть бути першими в сім'ї, проте Богом закладена інша ієрархія. Основну відповідальність за сім'ю покладено на чоловіка. Тому дружина має поважати його думку та прислухатися до неї.

Друге — у житті треба вчитися поступатися один одному («хто поступається, той більше набуває», - сказав Амвросій Оптинський)....