Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Вам не потрібно довго молитися, щоб привернути увагу Бога

Уюності в мене була спокуса повірити, що ефективна молитва має бути тривалою та інтенсивною. І я змушував себе. Навіть постив по 10 днів.

Але в міру духовного зростання я виявив, що іноді навіть на короткі молитви приходять швидкі відповіді. Якось я стояв у дворі свого будинку під час сильного шторму і просив Бога відвести торнадо. Я просто не мав часу молитися довго. Пізніше я дізнався, що ми були пощаджені і смерч минув наш район.

Декілька тижнів тому мені знадобилося 15 000 доларів для одного з моїх закордонних місіонерських проектів. Того дня, коли я про це помолився, хтось із Техасу зателефонував і сказав, що хоче пожертвувати половину необхідної суми. Через два дні мені зателефонувала людина, з якою ми не спілкувалися понад 30 років, і сказала, що хоче віддати другу половину.

І я згадав Псалом 137:3: “У день, коли я покликав, Ти мене почув”.

Писання повно коротких молитов. Мойсей молився найкоротшою молитвою у Старому Завіті, коли його сестра Маріам захворіла на проказу: “... Боже, зціли її!” (Числа 12:13). Апостол Петро отримує приз за коротку молитву у всій Біблії. Потопаючи в хвилях Галілейського моря, він звернувся до Ісуса: “Господи! спаси мене” (Мт. 14:30) – і вони з Ісусом пішли назад до човна по воді.

Коли я думаю про апостола Павла – безсумнівного новозавітного авторитету в галузі сильної молитви, я розумію, що він не тільки постив і працював у молитві годинами, але й звертався до Бога з безліччю коротких прохань. Я не знаю, чи записував він молитви на пергаменті, але він точно знав дієвість своїх “нагадувань” Богу.

Він писав Ефесянам: “Тому й я… невпинно дякую за вас Богові, згадуючи про вас у молитвах моїх” (Еф. 1:15-16), Фессалонікійцям: “Завжди дякуємо Богові за всіх вас, згадуючи про вас у молитвах наших” ( 1 Фес.1:2), і Філімону: “Дякую Богові моїм, завжди згадуючи про тебе в молитвах моїх” (Флм. 1:4).

Короткі молитви сильні. Середній псалом читається за хвилину чи дві, а псалом 117 – найкоротший – можна вимовити лише дев'ять секунд. Молитва Явіса ще менша: “…о, якби Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив мої межі, і рука Твоя була зі мною, охороняючи мене від зла, щоб я не журився!..” (1 Пар. 4:10) .

Я не стверджую, що довго молитися – неправильно. Бувають ситуації, які потребують терпіння, наполегливості та духовних зусиль, тому молитву порівнюють із родовими муками. Але деякі християни бояться молитися, вважаючи, що Бог засікає час чи оцінює наше красномовство. Він так не робить! Він вітає навіть найпростіші прохання.

Біблія навіть говорить, що він чує наші крики (див. Пс. 17:7). Іноді у молитві навіть немає слів! Насправді це може бути нерозбірливий стогін або просто одне слово: "Ісус!".

Декілька років тому я почав молитися за певних людей, використовуючи знімки зі свого смартфона. Вранці у спокійний час я переглядаю ці зображення і молюся за свою сім'ю, близьких друзів та людей, яких я наставляю.

Іноді я зупиняюся і молюся за особливі потреби цих людей. В інших випадках я називаю їхні імена і прошу Бога благословити їх і допомогти їм рости духовно.

Я не можу встежити за відповідями на свої молитви за людей, яких просто згадав у них. Деякі одружилися або одружилися, деякі дочекалися дітей після боротьби з безпліддям, інші отримали громадянство США, інші знайшли роботу. І деякі з них зцілилися від різних недуг. (Зараз я молюся за одного друга, Гері, який потребує зцілення від мігрені. Будь ласка, згадуйте його ім'я у своїх молитвах!)

Не ускладнюйте молитви. Ісус просто запрошує нас поділитися з Ним своїми потребами, і Він з радістю відповість. Коли апостол Павло закликав нас “постійно молитися” (1 Фес. 5:17), він закликав нас насолоджуватися щоденним спілкуванням з Богом. Молитва має бути радісною звичкою, а не тяжким тягарем. Я сподіваюся, що ви втратили рахунок чудовим відповідям на свої молитви!

17.10.2023

Прощення

Завжди приємно говорити про те, що добре для нас. Якщо ми з кимсь посварилися, і ми винні в цьому, то приємно, коли нас розуміють і прощають, і більше не згадують про наші помилки. Зазвичай ми захоплюємося людиною, яка великодушна і готова прощати інших. То наскільки ми маємо бути вдячні Богові за Його милість і прощення, яке Він дарував людям. Якщо люди грішать, порушуючи закон Господній, то ч...

Вчитеся бути гостинним

Коли писав Новий Заповіт, багатьом християнам і лідерам церков доводилося часто переміщатися з одного місця в інше. Чому? По-перше, під час гонінь за віру багатьох виганяли із будинків. По-друге, християни, проповідуючи Євангеліє, можна сказати, поширювалися як вогонь по всій Римській імперії.

Першоапостольська церква була дуже мобільною, тому віруючим треба було навчи...

РАСЧИСТИТЕ РУСЛО РЕКИ

У кожному з нас тече річка – річка життя. Ця річка – чудовий Божий дар, який оновлює та живить наше життя. Я впевнена, ви зустрічалися з людьми, які прожили важке, але щасливе життя, тому що незважаючи на всі труднощі, вони завжди дивилися на життя позитивно, а тому їхня «річка» була сильною.

А є люди, які постійно відчувають нездужання, перебувають у зневірі і н...

ХТО Я У ХРИСТІ

Я маю повноту життя в Том, Хто стоїть вище за будь-яку владу і силу (Колоссянам 2:10).

Я жива завдяки жертві Христа (Ефесян 2:5).

Я вільна від закону гріха та смерті (Римлян 8:2).

Я вільна від пригніченості; страх не наближається до мене (Ісаї 54:14).

Я народжена від Бога, диявол не доторкнеться до мене (1 Івана 5:18).

Я свята і непоро...

Випромінюйте Боже світло

«І говорив Господь до Мойсея, і сказав: Скажи Ааронові та синам його: Так благословляйте Ізраїлевих синів, говорячи їм: Нехай благословить тебе Господь, і нехай збереже тебе; Нехай гляне на тебе Господь світлим обличчям Своїм і помилує тебе; Нехай Господь наверне своє обличчя на тебе і дасть тобі мир!

– Книга Чисел 6:22-26

Чи знаєте ви, що таке обличч...

Життя – наче виноградна лоза, яку треба обрізати

Якщо прагнеш, шановний читачу, вирушити назустріч щасливому, приємному, сповненому сенсу життю, то не можеш уникнути зречення. Зректися – означає відмовитися від того, що тобі подобається, влаштовує тебе; покинути те, що тебе приваблює; розірвати зв’язки, які притягують тебе до чогось приємного, але водночас ведуть до прірви.

Саме собою зречення не має сенсу. Тому що все, ...

Простити = не гніватися?

«Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6:14-15).

Ці слова про прощення ми чули стільки разів, що як би оглухнули до них. Але от варто лише на секунду вдуматися, вслухатися, струсити із себе внутрішню до них звичку, як вони знову...

Любов без лицемірства

Чи бувало з вами так: людина, яку ви вважали своїм другом, казала вам, що цінує вас і цінує вас, а сама обговорювала вас за очі, пліткувала про вас і вела себе. зовсім не як друг? Коли ви розмовляли з ним начистоту щодо його відносин і поведінки, чи визнавав він, що винен, і вибачався? Чи брехав, намагаючись прикрити свою провину? Чи було вам боляче дивитися, як він вдавав вашого...

У що ви вірите, то ви отримаєте!

Не можу порахувати, скільки разів люди казали мені: «Рік, ще ніхто не зміг зробити те, що ви намагаєтеся зробити в цій частині світу. Ми знаємо кількох людей, які раніше намагалися робити те саме, але не змогли. Усі їхні спроби закінчилися повною невдачею. Тож будьте обережні. Дуже малоймовірно, що вам вдасться те, чого не вдалось іншим».

Подібні песим...

Бог виконає Свої обіцянки, але ви повинні навчитися чекати

Біблія повна історій про чоловіків і жінок, які все чекали і чекали на виконання Божих обіцянок. Авраам і Сара чекали на народження Ісаака 25 років. Анна роками терпіла безпліддя в очікуванні своєї дитини. Давид провів роки в пустелі, перш ніж став царем.

Бог закликає нас приєднатися до Нього в Його роботі, але досягти чогось духовного — наприклад, побудувати церкву, займатися м...