Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Через молитву до сили

Молитва наповнює життя віри важливим змістом. Завдяки молитві вірний отримує силу поборювати труднощі, зберігати вірність перед спокусами, перемагати зло та невдачі навколо себе, терпеливо зносити те, чого не можна подолати. Завдяки молитві вірний щораз більше наближається до Бога, чимраз сильніше переконується, що Він існує, та щораз виразніше відчуває свою єдність з Ним і своє зростання в житті.

Молитва можлива, бо людина – це не лише тілесна, а й духовна істота, а тому може спілкуватися з найвищим Духом, тобто Богом.

Вірний може контактувати з Богом також і тому, що під час хрещення, а особливо миропомазання, як і в момент звершення інших таїнств і молитов, прийняв Святого Духа.

Святий Дух є третьою Божою Особою, любов’ю Отця і Сина, Господньою силою, яку Ісус зіслав Своїй Церкві. Через Святого Духа християнин може несказанно наблизитися до Бога. Ба більше, Святий Дух допомагає вірному усвідомити, що він – дитя Боже, а отже, звертаючись до Небесного Отця, може промовляти: «Отче», – або, як каже Ісус, «Авва», що означає «Татку мій».

Отож, завдяки дії Святого Духа вірні й інші люди не лише отримують змогу спілкуватися з Богом, а й можуть встановити контакт із самим Святим Духом. Він стає по-дружньому близьким людині, яка веде розмови й живе з Богом.

Вірний починає ще більше довіряти Святому Духові, ще сильніше вірити Йому, опиратися на Нього, очікувати від Нього всього, що йому потрібне. Мало того, цей Святий Дух є своєрідним адвокатом, захисником, утішителем вірного. Святий Дух живе в серцях вірних і в їхніх серцях молиться. А що Він є любов’ю Отця і Сина, то до цієї безмежної Божої любови долучає й вірного.

Завдяки цьому вірний може безпосередньо звертатися до Бога на свій лад, чисто по-людськи – так, як дитина звертається до батька чи матері.

Ісус змалював це словами: «Коли не навернетесь, і не станете, як ті діти, не ввійдете в Царство Небесне!» (Мт. 18:3).

Святий Дух наділяє людину новими здібностями, завдяки яким вона може успішно спілкуватися з Богом. Дає їй дари й чесноти. Отримавши ці дари, людина стає здатною служити іншим; а набуті чесноти роблять її ліпшою, новою, іншою, спроможною зносити труднощі, перемагати зло, опиратися гріхові й спокусам, залишатися вірною людям і Богові. Завдяки чеснотам вірний може любити, будувати мир, поширювати радість, бути великодушним, добрим, терплячим, лагідним, справедливим, відважним, побожним.

Через дію Святого Духа вірний не лише стає здатним молитися, але й сам немов перетворюється на молитву. У такий спосіб отримує нові здібності, поринає в делікатність, присутність Святого Духа і в цьому зануренні зустрічається та розмовляє з Богом.

Вірний, однак, може розмовляти з Богом також і тому, що Син Божий став людиною. Відтоді Бог завжди перебуває неподалік від нас. Він є тут, з нами й посеред нас. Відтоді вірний може говорити власною мовою, може плакати й сміятися перед Богом. Може по-різному й у будь-якому становищі розмовляти з Богом як Його дитя, як член Його родини, як дитина в оселі свого Отця.

Отож, молитва стає чудесною подією, яка відбувається між вірним і Богом. Адже молитва – це аж ніяк не виголошення слів у порожнечу чи повторення вивчених молитовних формул.

Молитва – це передусім зв’язок людської віри й любови, людського духу з Богом. А отже, це духовне єднання з Богом цілої людини.

Отож, чи Бог існує, чи ні, пізнаємо не лише розумом або завдяки інформації, отриманій від Ісуса Христа, а доходимо до цієї істини також через молитву.

І коли це здійсниться, ми, так само, як великий французький навернений Андре Фросар, зможемо сказати: «Бог існує, я зустрів Його».

І тоді ніхто не зможе переконати тебе в тому, що Бога нема. Важливо, однак, почати молитися відразу.

Стань перед Богом і спробуй звернутися до Нього, серед тиші спробуй почути Його голос і Його поклик у своїй душі.

24.09.2023

Відпочиньте від життєвих негараздів

А вам, що ображаються (відплатити), відпочинком разом з нами…— 2 Фессалонікійцям 1:7, KJV

Останнім часом ви відчуваєте стрес, тиск, занепокоєння? Тоді слова Павла у 2-му посланні до Фессалонікійців звернені саме до вас. Читайте уважно: ви відчуєте себе бадьоріше, а поради допоможуть вам знайти світ, незважаючи на труднощі.

Павло писав 2-ге послання д...

Шукаючи Бога: Як розвивати своє духовне життя та зміцнювати віру в Христа

В цій статті можна розглянути різні аспекти розвитку духовності і зміцнення віри в Христа. Наприклад, важливість регулярної молитви і читання Святого Письма, а також розуміння біблійних принципів і цінностей.

Можна також поговорити про важливість духовного спілкування зі співвірними, розвиток християнських духовних практик, які допоможуть у зміцненні віри, і про здійснення духовного рос...

Біблійні вірші про молитву – 25 потужних уривків зі Святого Письма

Біблійні вірші про молитву

Молитва в християнстві визнається надзвичайно важливою і навіть вирішальною складовою віри. Усі Біблійні тексти засвідчують молитву як засіб спілкування з Богом. Через молитву віруючі можуть висловлювати свою вдячність, просити про прощення, знаходити керівництво та підтримку, а також сповіщати Господу про свої потреби та бажання. Фактично, молитва настіль...

Вірте у Боже благовоління до вас

«Але Господь був із Йосипом; і простяг йому милість, і дарував йому благовоління в очах начальника в'язниці».

– Буття 39-21

З Біблії ми дізнаємося про багатьох людей, яким Господь благоволив. Оскільки Бог є безстороннім (див. Дії 10:34), ми можемо бути впевнені в тому, що Він щодня проявляє до нас Своє прихильність. У 39-му розділі книги Бу...

Бог заповнить нашу потребу в любові

«Хай Христос через віру вашу (справді) живе (має, перебуває, творить Своє постійне житло) у ваших серцях! Укоріняйтесь і утверджуйтеся в любові».

– Послання до Ефесян 3:17

З моменту народження кожна людина відчуває потребу в любові. Ми отримуємо любов і даруємо її протягом усього свого життя, доки не помремо. Буває і так, що замість кохання...

Простити = не гніватися?

«Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6:14-15).

Ці слова про прощення ми чули стільки разів, що як би оглухнули до них. Але от варто лише на секунду вдуматися, вслухатися, струсити із себе внутрішню до них звичку, як вони знову...

Зустріч з Біблією: Як читати Писання і застосовувати його вчення у повсякденному житті

Біблія - це одна з найважливіших книг для християн, але не завжди легко знайти в ній той зміст, який необхідний для нашого духовного розвитку. Якщо ви хочете краще зрозуміти Біблію і застосувати її учення у повсякденному житті, розглянемо деякі практичні поради.

  1. Розуміння Біблії: Почніть з базових знань про Біблію та її історію. Досліджуйте культурні та історичні контексти, ...

Найбільший скарб

Чим відрізняються вірні, тобто люди, які вірують у Божественність, Богосинівство Ісуса Христа, від людей світських? – Таким чи подібним запитанням задаються не тільки люди світські, тобто люди «світу цього», якщо висловлюватися біблійною термінологією (див. Ін. 8:23), але й самі вірні, які таким чином хочуть якось чи то відокремити себе від «світу цього», чи то зна...

Дійсність молитви

У 1-й книзі Паралипоменон 4:9-10 читаємо: "9 Явіс був знаменитіший за своїх братів. Мати дала йому ім'я Явіс, сказавши: Я породила його з хворобою. 10 І закликав Явіс до Бога Ізраїлевого і сказав: о, якби Ти Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив межі мої, і рука Твоя була зі мною, охороняючи мене від зла, щоб я не журився!.. І Бог послав йому, чого він просив".

...

Важливість віри

Бог створив нас за Своїм образом і за Своєю подобою, і в кожного залишилася як би «родова» пам’ять про цю подію – це прийнято називати вірою. Тільки в багатьох людей віра в Творця підмінилися вірою в усіляких божків світу цього: гроші, славу, людську пошану, становище в суспільстві, «світле» майбутнє, або ж вірою в неіснування Творця, яке назвали «науко...