Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Палка молитва вірного може багато

Вітаю тебе, дорогий читачу, на початку чергового розділу моїх роздумів. Сьогодні я хотів би впровадити тебе в простори Церкви, де ти зможеш вилікувати свою душу й життя. Хвороба та гнів близької особи можуть більше обтяжувати тебе, ніж твоя власна недуга. Батьки часом кажуть, що блукання й вибрики їхнього сина чи доньки доведуть їх до гробу. Таких батьків можна вилікувати, лише вивівши дітей на правильну дорогу.

Але чи в змозі ми змусити когось іншого зійти з хибного шляху? Чи можемо когось навернути, звільнити від наркотичної чи алкогольної залежности, зробити так, щоб перестав клясти, зрікся нечистоти, цигарок, ненависти чи блукання манівцями?

Людина цього не може, однак на це спроможний Бог. Лише Бог бачить серце, і тільки Він може вилікувати його. Ісус переконує нас у цьому, коли каже, що прийшов лікувати зламані серця, звільнити з в’язниці тих, хто поневолений пристрастями, і розірвати кайдани, якими скувало людей зло.

Якби це міг зробити хто-небудь інший на світі, то Ісус, безперечно, не мусив би приходити на землю. Його прихід – це знак того, що Він потрібен нам, якщо хочемо скерувати інших на правильний шлях.

Як когось спрямувати на правильну дорогу? Як когось навернути, допомогти йому перестати чинити зло, ненавидіти, ранити інших, розривати шлюб, нищити родину, псувати власні нерви й отруювати життя людям навколо себе? Тільки за допомогою молитов за зцілення зламаних сердець.

Сьогодні ознайомимося з однією з них. Ці молитви подібні до духовних рецептів, духовних таблеток, духовних щеплень, потрібних для того, щоб вилікувати людину.

Щоб вилікуватися, таблетки приймаємо самі, а щеплення роблять нам інші. Так само й з неволі звільняємося як за допомогою власної молитви, так і за посередництвом молитов інших людей. Ми також своєю молитвою можемо звільняти з неволі інших.

Ось одна з таких духовних таблеток. Її взято з Послання св. Якова (5:16,19,20): «Бо дуже могутня ревна молитва праведного! […] Браття мої, коли хто з-поміж вас заблудить від правди, і його хто наверне, хай знає, що той, хто грішника навернув від його блудної дороги, той душу його спасає від смерти та безліч гріхів покриває!».

Почни ревно молитися за дитину, яка погано поводиться, за чоловіка чи дружину, що заблукали на життєвому шляху. Чи ти молишся за друга, що має схильність до алкоголізму, кляне на чім світ стоїть, чинить зло?..

Що означає ревно, або гаряче, молитися? Пригадай собі теплу, сильно напалену або розпечену піч. Отож, піч може бути літеплою, звичайної температури або ж розжареною майже до червоного кольору. Так само й молитва: може бути ледь теплою, звичайної інтенсивности або ж такою, від якої палатиме все твоє єство. Якщо прагнеш когось навернути, тоді треба молитися сильніше, ніж зазвичай. Це значить – молитися впродовж дня півгодини, годину або й більше.

Спочатку помолися так, щоб очиститися від гріхів, пробачити тому, за кого молишся, і тільки тоді звертайся до Бога з проханнями. Водночас дякуй Богові, бо Він добрий і, без сумніву, дасть тобі те, що ти хочеш від Нього отримати, те, про що просиш.

Якщо молитимешся так довше й інакше, ніж зазвичай, палкіше й ревніше, багатогранніше та природніше, від щирого серця, тоді передусім змінюватимешся сам, ставатимеш тим, хто випромінює щось схоже на тепло, яке йде від розжареної печі.

Тепло свого духу й благодать, яка зросла в тобі під впливом молитви, ти випромінюватимеш на того, за кого молишся, бажаючи, щоб він зійшов з хибного шляху. Ставатимеш подібним до запаленої лампи, яка освітлює темряву навколо людини, що поринула в зло.

Св. Яків каже: «Дуже могутня ревна молитва праведного».

А отже, ти маєш стати праведником, тобто людиною, що визнає свої гріхи й прощає іншим, живе згідно з власним сумлінням і Божими заповідями. Не сумнівайся в тому, що справді навернеш того, за кого молишся.

Почни робити це вже сьогодні. Вийди назустріч пригоді віри та справжньої молитви.

І нехай тебе на цьому шляху благословить Господь.

24.09.2023

Дорога до Бога

Зло, страждання й морок борються в тобі проти добра, світла й життя. Страждання можуть затьмарити розум людини, зробити так, щоб вона вже не сподівалася побачити світла. Несправедливість здатна так сильно зранити людину, що вона перестане вірити в справедливість. Приниження завдає людині таких глибоких душевних ран, що їй після цього доволі важко відновити почуття власної гідности.

Не...

Бути людиною молитви

У житті, шановний читачу, неможливо уникнути болю. Батьки, які намагаються захистити своїх дітей від болю, покарань, різких слів, є нещирими, несправедливими й поганими.

Їхні діти зростатимуть дезорієнтованими й не звиклими до болю та труднощів, через що в майбутньому, найімовірніше, страждатимуть на депресію, постійно відчуватимуть неміч і не могтимуть докладати ані найменших зусиль,...

Чию віру ви наслідуєте?

Щоб ви не полінувалися, але наслідували тих,
які вірою і довготерпінням успадковують обітниці.
— Євреїв 6:12

Дозвольте запитати: який духовний лідер має найбільший авторитет? До якого лідера ви ставитеся з найбільшою повагою і прагнете бути схожим на нього? У житті якогось лідера ви бачите ті плоди, які хотіли б бачити і у своєму?

«А чи прав...

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у лі...

Чому віра без діл мертва? Роздуми над Якова 2:14-17

«Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Якова 2:14-17)

...

Струсіть із себе все непотрібне!

«Вирвемося ж із мереж чіпкого гріха, відкинемо всякий тягар (непотрібний тягар)... і з завзятістю (атлета) зробимо стрімкий забіг для досягнення поставленої перед нами мети».

– Послання до Євреїв 12:1

Одна з моїх найулюбленіших історій – історія про віслюка, який жив у одного фермера. Якось впав осел у висохлу криницю, де проревів багато годин....

Благословляйте людей, які навмисне роблять вам зло

Легко благословляти тих, хто благословляє вас і робить вас щасливим, але як поводитеся з людьми, які роблять з вами несправедливо і спеціально хочуть зробити вам боляче? «Благословляйте ваших гонителів» (Римлян 12:14).

Якось, багато років тому, мій помічник приніс мені одну популярну газету, і — о жах! - Просто на першій сторінці про мене надрукували розгр...

У що ви вірите, то ви отримаєте!

Не можу порахувати, скільки разів люди казали мені: «Рік, ще ніхто не зміг зробити те, що ви намагаєтеся зробити в цій частині світу. Ми знаємо кількох людей, які раніше намагалися робити те саме, але не змогли. Усі їхні спроби закінчилися повною невдачею. Тож будьте обережні. Дуже малоймовірно, що вам вдасться те, чого не вдалось іншим».

Подібні песим...

Біблійні вірші про молитву – 25 потужних уривків зі Святого Письма

Біблійні вірші про молитву

Молитва в християнстві визнається надзвичайно важливою і навіть вирішальною складовою віри. Усі Біблійні тексти засвідчують молитву як засіб спілкування з Богом. Через молитву віруючі можуть висловлювати свою вдячність, просити про прощення, знаходити керівництво та підтримку, а також сповіщати Господу про свої потреби та бажання. Фактично, молитва настіль...

Через молитву до сили

Молитва наповнює життя віри важливим змістом. Завдяки молитві вірний отримує силу поборювати труднощі, зберігати вірність перед спокусами, перемагати зло та невдачі навколо себе, терпеливо зносити те, чого не можна подолати. Завдяки молитві вірний щораз більше наближається до Бога, чимраз сильніше переконується, що Він існує, та щораз виразніше відчуває свою єдність з Ним і своє зростання в жит...