Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Що б не сталося, не відступайте від Бога

Япочув цю зворушливу історію з перших вуст улітку 1983 року на великих християнських зборах. Спікером був всесвітньо відомий вчитель Біблії, а його аудиторія складалася з християн, які вірили, що Бог добрий, що Він і сьогодні зцілює і творить чудеса, і Його чудесний захист, який Він обіцяв Своїм дітям. Зрештою, хіба в Писанні не говориться, що “Ангел Господній повстає навколо тих, хто боїться Його, і рятує їх” (Псалом 33:8)? Саме це зробило всю цю історію ще глибшою. І порушив звичний перебіг зборів.

Розповівши про божественний заклик до міжнародного служіння своєї співочої групи, християнський лідер потім розповів про її успішну діяльність в Африці, Європі і особливо за залізною завісою. Ця робота тривала кілька років, аж до осені 1982 року. Тоді, під час служіння в Англії, він отримав трагічну звістку: його кохана дружина загинула в автокатастрофі в Штатах, і він залишився вдівцем із трьома дітьми.

Звичайно, він був пригнічений цим повідомленням і повернувся додому зовсім розтрощеним. Як таке могло статися, що, коли він повністю віддав себе Господній справі, в його сім'ї сталося щось подібне?

“Не відступайте від Бога”

Зі своїм горем він прийшов до найвидатнішого вчителя віри того часу, від якого і почув ці дорогоцінні слова: “Сину, є те, що зрозуміти не в наших силах, і відповіді на це ми не знаємо”. Але потім він додав: "Не відступи від Бога".

Так, є речі, на які ми не маємо відповідей, які здаються безглуздими, “ порушують правила ” , які, здається, навіть суперечать Святому Письму. Але хоч би що трапилося і скільки б розчарувань ми не пережили, тільки одне має вирішальне значення. Ми не можемо відступити від Бога. Ми повинні стояти в Господі щосили.

“Але, – скажете ви, – у цьому вся проблема. Я гадав, що знаю Бога. Я думав, що довіряю Йому. Я думав, що розумію Його. Але тепер я не впевнений ні в чому, включаючи Його. У мене таке почуття, ніби хапаюся за соломинку”.

Так, у цьому суть проблеми, але я не закликаю вас ховати голову в пісок або вимкнути розум. Навпаки. Я говорю про те, що єдине, що залишається незмінним, щоб ми не відчували і не відчували, це те, що Бог існує і що Він благ – вічно і незмінно благ.

На строго інтелектуальному рівні аргументи свідчать про Бога!

Свідоцтва про Бога

Наука досі неспроможна пояснити ні походження Всесвіту, ні унікальну збалансованість її законів.

Наука досі не може пояснити походження життя, не кажучи вже про унікальний код ДНК, який відтворюється в наших клітинах з моменту зачаття. (Для довідки: щоб прочитати вголос код своєї власної ДНК зі швидкістю одна літера на секунду вам знадобиться майже 100 років. Цей код записаний у кожній із 37 трильйонів клітин!)

Отже, повторюся, на строго інтелектуальному рівні переживання трагедії, втрати чи розчарування не змінює реальності існування Бога.

Але це не головне, що хочу сказати.

Бог обіцяє нам труднощі та страждання

Натомість я хочу тут наголосити, що той же Бог, який дає нам у Біблії безліч чудесних обіцянок, також попереджає про труднощі. І біль. І проблем. І скорботи. І випробування.

Той же Бог, який обіцяє зцілення та захист, також надихнув написання такої книги Біблії, як Іов, про праведника, який пройшов через випробування, на які ніяк не чекав.

І той самий Бог надихнув включити у Святе Письмо вірші:

“ Сховане належить Господу Богові нашому, а відкрите – нам і синам нашим до віку, щоб ми виконували всі слова цього закону ” (Второзаконня 29:29).

Перед Своїм розп'яттям Ісус саме про це сказав Своїм найближчим учням:

Це сказав Я вам, щоб ви мали в Мені мир. У світі матимете скорботу; але мужіться: Я переміг світ” . (Івана 16:33).

Наприкінці ми побачимо вірність Бога

У цьому світі ми матимемо проблеми, деякі з яких ми пояснити не зможемо – принаймні зараз, враховуючи обмеженість наявної у нас інформації.

Але згодом ми побачимо вірність Бога. Ми зрозуміємо, що найбільші перешкоди на нашому життєвому шляху насправді є найбільшими можливостями для зростання у вірі, і що те, чим мир, обставини чи сатана мали намір знищити нас – це може зробити нас сильними.

Люди нас розчарують . Церква нас розчарує . Ми розчаруємо інших і себе. Але Бог ніколи не розчарує нас. Ніколи!

Головне, щоб у найпохмуріший момент, коли ми втратили віру у всіх і на все, ми не втрачали віри в Нього – не відступали від Господа.

Минуть роки, і ви побачите Його вірність до вас. Ви побачите, як Він зцілює рани. Ви побачите, як Він здобуває життя зі смерті та красу з попелу. Ви це побачите - якщо не відступите і не здатеся.

Плач може тривати всю ніч - іноді дуже довгу - але вранці прийде радість. (Псалом 29:6). Це так само правильно, як те, що сонце сховається і знову піде.

Бог бачить нас наскрізь

Це не слова розуму, що розгубився. Це не голос заперечення.

Це свідчить досвід – у моєму випадку – понад півстоліття у вірі , і, у ширшому сенсі – голос мільйонів свідків упродовж тисячоліть.

Бог вірний .

Спирайтеся на цю непохитну, непорушну істину. Будуйте на цьому своє життя. Поставте себе у абсолютну залежність від цього. Тримайтеся за це так, як за рятувальне коло посеред шторму.

І коли ваша віра ослабне, і впевненість тане як дим, просто скажіть від щирого серця: “Батьку, далі я сам йти не можу!”. І Він понесе вас!

І в темні та грізні часи, коли все навколо вас покриває морок, згадайте все, що Він зробив для вас у минулому. Він сьогодні той самий, і Він доведе вас до кінця.

17.10.2023

Благословляйте людей, які навмисне роблять вам зло

Легко благословляти тих, хто благословляє вас і робить вас щасливим, але як поводитеся з людьми, які роблять з вами несправедливо і спеціально хочуть зробити вам боляче? «Благословляйте ваших гонителів» (Римлян 12:14).

Якось, багато років тому, мій помічник приніс мені одну популярну газету, і — о жах! - Просто на першій сторінці про мене надрукували розгр...

10 біблійних віршів про Любов, Силу та Віру

У Святому Письмі, ми знаходимо нескінченну кількість віршів, які надихають та підбадьорюють нас у нашій вірі, нагадуючи про силу та незмірну любов, які можна знайти у наших відносинах з Богом. Чи ми стикаємося з викликами, відчуваємо сумніви, чи просто шукаємо духовне піднесення, Біблія надає нам керівництво та підтримку, необхідну для того, щоб упевнено та з надією подолати всі життєві труднощ...

Час із Богом

«Будьте сильними в Господі (сильними у союзі з Ним); отримуйте Його могутність (могутність, що виходить від Його безмежної могутності)».

– Послання до Ефесян 6:10

Коли я вперше спробувала присвятити час спілкуванню з Богом, мені було нелегко. Я почувала себе якось безглуздо і ніяково. Я сиділа і позіхала від нудьги, намагаючись не заснути.<...

Віддаляйтесь від брата, що надходить безчинно

Багато років тому в нашому служінні працювала одна дуже обдарована в музиці людина, яка, до того ж, буквально заряджала весь зал. Але в його особистому житті не було жодного порядку. Він лише постійно приймав явно неправильні рішення щодо себе, але ці рішення погано позначалися й інших людей. Як пастори ми бачили, що робив цей чоловік і як його поведінка позначалося на оточуючих....

Простити і виклопотати прощення

Як часто – практично в усіх неприємностях з ближніми – нам чомусь здається, що самі ми ні при чому і ніскільки не винні. Вже в біблійному описі гріхопадіння перших людей ми читаємо, як Адам виправдовувався перед Богом: ні, це не я винен, а дружина, яку Ти дав мені. У свою чергу дружина каже: це не я, а змій (див.: Бут. 3:11-13). А змію, виходить, і подітися нікуди, хоча він, як твор...

Бути людиною молитви

У житті, шановний читачу, неможливо уникнути болю. Батьки, які намагаються захистити своїх дітей від болю, покарань, різких слів, є нещирими, несправедливими й поганими.

Їхні діти зростатимуть дезорієнтованими й не звиклими до болю та труднощів, через що в майбутньому, найімовірніше, страждатимуть на депресію, постійно відчуватимуть неміч і не могтимуть докладати ані найменших зусиль,...

Чому потрібна віра Богові?

Стосунки з Богом схожі на наші стосунки з іншими людьми в тому, що будь-які стосунки вимагають віри. Ми ніколи не зможемо повною мірою пізнати будь-яку іншу людину. Ми не можемо відчувати все те, що відчувають вони, або проникнути в їх розум, щоб пізнати їх думки і емоції. У Притчах 14:10 говориться: «Серце знає горе душі своєї, і в радість його не втрутиться чужий». Ми не ...

БУДЬТЕ МИЛОСЕРДНІ, ЯК І ОТЕЦЬ ВАШ МИЛОСЕРДНИЙ

«Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6:36).

Це слово Ісуса – правдивий виклик: і справді, як можна уявити, що ми можемо бути милосердні до інших, як Бог Отець милосердний до нас?

ЧИ БОГ СПРАВДІ МИЛОСЕРДНИЙ?

Багатьом людям важко повірити в те, що Бог милосердний. Це випливає з нашого образу Бога: судді, нещадного поборника ...

Любов має виявлятися у ставленні до людей

Ми живемо останнім часом. Зараз у світі відбувається багато подій, про які згадується в Біблії, як про ознаки кінця часів, і ми не можемо нехтувати ними. У другому посланні до Тимофія 3:1-5 написано: «Знай же, що в останні дні настануть (настануть) часи тяжкі, напружені і тяжкі (коли буде важко дуже важко). Бо люди будуть самолюбні, вкрай егоїстичні, сріблолюбні, вони будут...

Внутрішня Гармонія: Духовний Розвиток у Сучасному Світі

Сучасний світ часто відзначається стрімким темпом, технологічними вибухами і безперервними викликами. В цьому суцільному потоці подій і інформації, розвиток духовності може бути важливим інструментом для досягнення гармонії та особистого зростання. У цій статті ми розглянемо, як розвивати свій духовний бік в сучасному світі та досягати внутрішньої гармонії.

1. Пошук Внутрішньо...