Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

ВІДБУДУВАТИ ДІМ ГОСПОДНІЙ

«У другий рік царя Дарія, у шостий місяць, у перший день місяця, було слово Господнє через Аггея пророка до Зоровавеля, сина Салафиїлового, правителя Юдеї, і до Ісуса, сина Іоседекового, великого ієрея: так сказав Господь Саваоф: народ цей говорить: “не прийшов ще час, не час будувати дім Господній”.

І було слово Господнє через Аггея пророка: а вам самим час жити у домах ваших прикрашених, тоді як дім цей у запустінні? Тому нині так говорить Господь Саваоф: наверніть серце ваше на путі ваші. Ви сієте багато, а збираєте мало; їсте, але не у ситість; п’єте, але не напиваєтеся; одягаєтеся, а не зігріваєтеся; той, хто заробляє платню, заробляє для дірявого гаманця. Так говорить Господь Саваоф: наверніть серце ваше на путі ваші. Зійдіть на гору і носіть дерева, і будуйте храм; і Я буду благоволити до нього, і прославлюся, – говорить Господь» (Аг. 1:1-8).

Пророк Аггей розповідає в цьому фрагменті про історичну подію: повернення єврейського народу у Єрусалим після його полону і життя на вигнанні у Вавилоні; а також про відбудову Храму, воістину святого місця, у VI столітті до Христа.

Та згодом, з приходом Ісуса на землю, ця подія набирає нового значення. І справді, Ісус сам назвав Себе правдивим Храмом (див. Ін. 2:19-22). За Його прикладом кожен християнин також стає храмом Святого Духа, як стверджує святий Павло (див. 1Кор. 6:19). Сьогодні ми можемо наново прочитати цей уривок зі Старого Завіту у світлі об’явлення, яке дав Ісус, застосовуючи його до Себе і до тих, хто нас оточує.

Бог, по-суті, просить нас відбудувати наш внутрішній храм, щоб Він «благоволив» до нього і щоб Він був «прославлений». Бог показує нам план, і ми вже повинні взятися до справи. Наш храм був понищений життєвими випробуваннями, а може навіть зруйнований. Та хіба це важливо! Бог допоможе нам відбудувати його, якщо ми хоч трохи залучимо свою волю і свої таланти – а Він попровадить.

Але дехто каже: «Ще не час…». Щоб взятися до діла, треба бути при доброму здоров’ї, в мирі, впоратися з усіма проблемами… Це оманливі оправдання! Неправильні шляхи! Це слово Боже лунає у нашому серці сьогодні; і саме сьогодні ми повинні за це взятися – мужньо, сміливо, розраховуючи на Господа, а не на власні мізерні сили. Ця справа невідкладна, адже йдеться про наше спасіння!

«Їсте, але не у ситість; п’єте, але не напиваєтеся…» Чи не так є з нами, чи не це переживаємо?

Ми прагнемо миру, як пиття, справедливості – як їжі, ми хотіли б любити, щоб нас любили, хочемо бути зцілені, звільнені… але завжди є це «але», якийсь брак; і нерідко такі мізерні результати! Ми не отримуємо того, чого прагнемо; розчаровуємося, незадоволені.. Це і є трагедія сучасної людини: незважаючи на увесь технічний прогрес, комфорт, розвинуті системи, вона нещасна, тому що немає повноти. Чи в такому разі ситуація безвихідна?

Нам запропоновано вихід, який можна побачити у продовженні згаданого уривку: «Зійдіть на гору», тобто покиньте круговерть свого життя, тягар своїх проблем, щоб подивитися на себе збоку, піднятися нагору. Що ми загалом і робимо, приходячи у церкву помолитися, на годину відійти від метушні цього світу, аби віднайти головні цінності.

«Носіть дерева». Яке саме дерево? Хрест Ісуса Христа, який ми споглядаємо і возвеличуємо разом у Євхаристії, Ісуса, Який віддав Себе, щоб спасти кожного з нас від гріха і смерті. Дерево, яке зігріває нашу віру, нашу надію, нашу любов до ближнього. Дерево, яке прояснює наше життя, опромінює нас світлом правди. Міцне дерево, яке охороняє наш внутрішній храм на скелі Божої присутності, а не на піску людських думок.

«Будуйте храм». Саме для цього ми є тут, й особливо серед бур, труднощів, які можуть на нас наступати. Щоб знову поставити Господа у центр свого життя, і щоб Він там непорушно перебував, хай які бурі нам не доводилося б проходити.

«Я буду благоволити до нього, і прославлюся». Бог щасливий від того, що ми Його приймаємо у серце свого життя. Найбільше Його прагнення, найбільша Його радість – це серце, яке прагне Його, яке приймає Його у внутрішньому храмі – прибраному, провітреному, очищеному, прикрашеному, сповненому миру.

Усе це для того, щоб упізнати Його присутність у нас. Якщо Він по-справжньому живе в нас, якщо ми Його хвалимо і прославляємо, якщо, незважаючи на випробування, продовжуємо, завдяки благодаті Божій, жити любов’ю до ближнього і свідчити про неї, то й інші, своєю чергою, зможуть відкрити це й подібно, як ми, вчитися Його любити.

24.09.2023

Сподівайтесь на Бога

«А ті, хто сподівається на Господа (що сподіваються на Нього), зміняться, оновляться в силі; піднесуться на крилах (ближче до Бога), як орли, будуть прагнути (до сонця), побіжать і не втомляться, будуть іти, і не втомляться».

– Книга пророка Ісаї 40:31

Пророк Ісая закликає нас покладатися на Бога, коли ми розуміємо, що наші сили закінчуються. По...

Чому нам потрібно говорити про послух

Второе ім'я моєї дочки - Грейс (у пер. з англ. благодать ), і я також знаю далеко не одну сім'ю, в якій дитину назвали Мерсі (у пер. з англ. милість ). Благодать і милість — поняття, які є стовпами Євангелія, поняття досить гарні, щоб назвати на честь них дитину. Але за всі свої дні я жодного разу не зустрічав людину на ім'я Послух.

Колись давно це ім'я використо...

Покладіться на Бога

Єроваал, він же й Гедеон, встав рано вранці й увесь народ, що був з ним, і таборували біля джерела Харода; А Мадіамський табір був від нього на північ від пагорба Море в долині. І сказав Господь Гедеонові: «Народа з тобою надто багато, не можу Я віддати Мадіанітян у їхні руки, щоб не запишався Ізраїль передо Мною і не сказав: “Моя рука врятувала мене”; тож прого...

Віра

Християнство прийнято вважати релігією. Але правильніше було б називати його вірою. Ми часто говоримо про християнську віру. Християнство – це віра, бо воно є системою знань, яку проголошують або в яку вірять його прибічники. Воно називається вірою також тому, що чеснота віри лежить в основі християнського розуміння спокутування.

Але що означає віра? У нашому суспільстві вірою ч...

Бути людиною молитви

У житті, шановний читачу, неможливо уникнути болю. Батьки, які намагаються захистити своїх дітей від болю, покарань, різких слів, є нещирими, несправедливими й поганими.

Їхні діти зростатимуть дезорієнтованими й не звиклими до болю та труднощів, через що в майбутньому, найімовірніше, страждатимуть на депресію, постійно відчуватимуть неміч і не могтимуть докладати ані найменших зусиль,...

Час говорити про себе гарне!

Що ви говорите про себе? Ви відгукуєтесь про себе добре чи надмірно критичні до своєї зовнішності, ваги, розуму, здібностей — словом, до всього, що до вас належить? Я був настільки прискіпливий до себе, що одного дня Святий Дух сказав мені: “Як ти смієш постійно говорити про себе так погано, коли Я вклав у тебе стільки доброго? Хіба ти не знаєш, як чудово Я створив те...

Виробляйте терпіння, працюйте над характером і не втрачайте надії

«Більше того, радітимемо і тріумфуватимемо в нинішніх випробуваннях наших і веселимемося в стражданнях, знаючи, що скрутні обставини, скорботи і труднощі справляють терпіння і непохитну стійкість. А стійкість (мужність) виробляє зрілий характер (підтверджену віру, випробувану непорочність). (Подібний) характер виробляє (звичку) мати повну радості та впевненості надію».

Не віддавайте злом за зло і лайкою за лайку

Не віддайте злом за зло або лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення.
— 1 Петра 3:9

Одного разу, коли я вкотре летів літаком, я помітив, що жінка, яка сиділа поруч зі мною, здавалося, вся вирувала всередині. Я спитав її, чи все гаразд, і відразу вона вибухнула гнівом: — Я просто в люті на свого...

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у лі...

Необхідні якості для досягнення успіху

Отже, брати мої любі,
будьте тверді, непохитні,
завжди процвітайте в Господній справі…
— 1 Коринтянам 15:58

Сьогодні я хочу поговорити про те, які риси характеру необхідно мати, щоб досягти успіху. Зауважте, люди, які досягли успіху в житті і залишили слід в історії, мали сильний характер. Я хочу зупинитися на кількох важливих якостях, які обов'я...