Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Бути людиною молитви

У житті, шановний читачу, неможливо уникнути болю. Батьки, які намагаються захистити своїх дітей від болю, покарань, різких слів, є нещирими, несправедливими й поганими.

Їхні діти зростатимуть дезорієнтованими й не звиклими до болю та труднощів, через що в майбутньому, найімовірніше, страждатимуть на депресію, постійно відчуватимуть неміч і не могтимуть докладати ані найменших зусиль, щоб упоратися із завданнями, виконання яких від них очікуватимуть.

Однак будь-яке надмірне акцентування уваги на болю, боротьбі й зусиллях так само небезпечне. Якщо дітям постійно робити зауваження, якщо когось весь час остерігати перед небезпеками, якщо надто часто лякати його невтішними наслідками того, що може трапитися; якщо перебільшувати страх перед болем, війною, зусиллями чи вигнанням; якщо дуже похмуро змальовувати жахіття якого-небудь випадку, важкої операції, хвороби, то, врешті-решт, зробимо людину нездатною долати життєві проблеми.

Це правда, що в житті нерідко настають кризові моменти, що воно сповнене болю й вимагає від нас неабияких зусиль, але саме завдяки цим випробуванням стаємо сильнішими, відважнішими та енергійнішими, а отже – здатними переборювати будь-які труднощі. Чим більшими є зусилля й біль, тим більше зростає твоя сила. Чим глибше падіння, тим більші зусилля й енергія потрібні для того, щоб підвестися!

Неймовірним є те, на які надлюдські зусилля здатна людина в певних ситуаціях. Людські можливості в спорті, наприклад, не мають меж. Те саме стосується й науки, культури, мистецтва, політики.

Однак, водночас з пришвидшенням розвитку, нарощенням сили й величі зростає й кількість турбот, хвороб і труднощів. Навчившись використовувати атомну енергію, ми отримали більше електричного світла, та водночас опинилися в більшій небезпеці. Чим більше з’являється нових автомобілів, тим швидше ми долаємо великі відстані, але водночас зростає й небезпека аварій на дорогах та забруднення повітря і навколишнього середовища. Чим більше маємо електричної енергії, тим стаємо багатшими, бо користуємося електричними приладами й допоміжними засобами, але водночас збільшується й небезпека того, що можемо постраждати від них.

Життя постійно розвивається по спіралі. Ісус каже: «Хто душу свою зберігає, той погубить її, хто ж за Мене погубить душу свою, той знайде її» (Мт. 10:39).

А отже, кожне наше падіння – це не трагедія, а нагода кардинально змінити життя та почати зростати. Адже останнє слово завжди за творенням, а не за руйнуванням.

А тому зловісні пророки, які віщують занепад і кінець світу внаслідок розвитку науки й техніки, не мають рації або, точніше кажучи, знають лише половину правди. Другою половиною володіють ті, які вірять, що людина може бути ліпшою, що завдяки приязні з Богом ми отримуємо силу, котра вбереже нас від тих небезпечних енергій, які ми відкрили.

Чим більше у світі стає небезпек, тим гостріше ми потребуємо захисту. І ми звертатимемося до Бога, волатимемо до Нього, бо лише Він, як Отець, може захистити нас від тих численних небезпек, які ми самі створили.

І, можливо, насправді нам тільки цього й бракує. Маємо науковців, які відкривають нові джерела енергії, та небезпеки, що з’являються у зв’язку з цим; маємо людей, котрі застерігають від украй негативних наслідків екологічного забруднення навколишнього середовища; маємо тих, які працюють, щоб пристосувати наукові досягнення до нашого життя й побуту; але найменше маємо тих, які волали б до Отця, прохаючи Його захистити нас від нас самих. Мало є тих, які просили б, щоб кожне падіння нашого покоління перетворювалося на новий, якісніший рух уперед. Занадто мало є тих, що моляться. А вони нам нині найбільше потрібні, бо молитва – це простір, у якому Бог може прийти нам на допомогу.

Землю тримають ті, що моляться. Тому що, як казав Альберт Айнштайн, «лабораторії потребують ораторій».

Щоб одного дня не полетіти стрімголов у створені власними руками провалля, науковці й техніки потребують людей молитви.

О, якби й ти став на своєму місці людиною молитви!

24.09.2023

Будьте милостиві до інших — милостиві будуть і до вас

Ви коли-небудь були здивовані тим, що знайома вам людина поводилася зовсім не так, як ви того очікували? Чи поставилися ви до нього з любов'ю, чи вибачили його? Я вже давно зрозумів, що в основному люди кривдять когось ненароком, ненавмисно. Досить часто своїм ненавмисним вчинком вони справляють на оточуючих неприємне враження, ображають інших і завдають їм болю, навіть не усвідо...

Чому віра без діл мертва? Роздуми над Якова 2:14-17

«Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Якова 2:14-17)

...

Час говорити про себе гарне!

Що ви говорите про себе? Ви відгукуєтесь про себе добре чи надмірно критичні до своєї зовнішності, ваги, розуму, здібностей — словом, до всього, що до вас належить? Я був настільки прискіпливий до себе, що одного дня Святий Дух сказав мені: “Як ти смієш постійно говорити про себе так погано, коли Я вклав у тебе стільки доброго? Хіба ти не знаєш, як чудово Я створив те...

Що є віра з гірчичне зерно?

У людей часто виникають подібні запитання: «Що є віра з гірчичне зерно? І як зрозуміти: є вона в душі чи ні? Коли настає цей момент? І чи правда, якщо маєш віру з гірчичне зерно, то нічого неможливого не буває?»

Причиною подібних запитань став біблійний текст, який є каменем спотикання для багатьох людей, які вважають себе вірними. Цей текст – один з найулюбленіших у...

Бог заповнить нашу потребу в любові

«Хай Христос через віру вашу (справді) живе (має, перебуває, творить Своє постійне житло) у ваших серцях! Укоріняйтесь і утверджуйтеся в любові».

– Послання до Ефесян 3:17

З моменту народження кожна людина відчуває потребу в любові. Ми отримуємо любов і даруємо її протягом усього свого життя, доки не помремо. Буває і так, що замість кохання...

Хто ми такі, щоби судити?

Біблія стверджує, що Бог є суддею для всіх. Бог має право судити, і Він праведний у Своєму суді. Бог не дивиться на зовнішній вигляд, а судить думки, наміри та мотиви серця.

А що Біблія говорить про нас щодо цього? Чи є у нас доручення чи дозвіл судити? Чи маємо ми такі повноваження чи доречно нам судити про дії чи мотиви інших?

З першого погляду багато людей скажуть, що це ...

Гіркий корінь непрощення

«Усе це говорив Ісус людям притчами, і без притчі нічого не говорив їм» (Мф. 13:34), – лише завдяки певним образам і порівнянням люди, (і варто зазначити, не всі), змогли би зрозуміти «сокровенне від створення світу» (Мф. 13:35). Що ж вдієш, якщо «лукаве серце людське найбільше і вкрай зіпсоване» (Єр. 17:...

10 біблійних віршів про Любов, Силу та Віру

У Святому Письмі, ми знаходимо нескінченну кількість віршів, які надихають та підбадьорюють нас у нашій вірі, нагадуючи про силу та незмірну любов, які можна знайти у наших відносинах з Богом. Чи ми стикаємося з викликами, відчуваємо сумніви, чи просто шукаємо духовне піднесення, Біблія надає нам керівництво та підтримку, необхідну для того, щоб упевнено та з надією подолати всі життєві труднощ...

Подолаємо смуток та самотність

Кажуть, що в сучасному світі горе та самотність – це проблеми, з якими люди стикаються найчастіше. Люди втрачають близьких і, на жаль, не можуть після цього оговтатися. Коли відбувається трагедія і біль втрати здається нестерпним, сатана намагається скористатися ситуацією, щоб назавжди поневолити людину чи всю сім'ю.

Смерть близьких, розлучення чи розрив стосунків із ...

СИЛА ПРАВИЛЬНОЇ ПОЗИЦІЇ

Дуже важливо мати правильну позицію. Позиція – це наше обдумане життя, вивернуте навкруги всім на огляд. Те, про що ви у своєму серці думаємо потай, зрештою виходить назовні у вигляді наших слів, виразів обличчя та у вигляді нашого відношення.
Коли ізраїльтяни готувалися увійти до Обіцяної землі, вони послали дванадцять шпигунів, і лише двоє з них повернулися з гарною новин...