Субота 20 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Слабкі не вміють прощати

Ганді говорив: «Вміння прощати – ознака сильних. Слабкі не вміють прощати». Слово Боже сьогодні нагадує нам чесноту прощення: «Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6:14,15).

Щоб краще зрозуміти грані прощення, розважмо, як прощає небесний Отець.

  1. Прощає всім, хто попросить прощення: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11:28).
  2. Бог прощає всі провини – без винятку. «Якщо будуть гріхи ваші, як багряне, – як сніг убілю; якщо будуть червоні, як пурпур, – як вовну убілю» (Іс. 1:18) «Згладжу беззаконня твої, як туман, і гріхи твої, як хмару; звернися до Мене, бо Я відкупив тебе» (Іс. 44:22).
  3. Прощає назавжди, не згадуючи. «Бо Я буду милостивий до неправд їхніх, і гріхів їхніх, і беззаконь їхніх не згадаю більше» Євр.8:12; «І гріхів їхніх та беззаконь їхніх не згадаю більше» Євр.10:17.
  4. Прощає негайно: «“У сприятливий час Я почув тебе і в день спасіння допоміг тобі”. Ось тепер час сприятливий, ось тепер день спасіння» 2Кор. 6:2.

А як прощаємо ми?

  1. Прощаємо – та не все. Дуже часто можна почути: «Все можу пробачити, але того вчинку – ніколи; цього я не пробачу; «Хто говорить, що він у світлі, а ненавидить брата свого, той ще в темряві» (1Ін. 2:9).
  2. Пробачаємо не всім. Тобто – пробачаю всім, тільки не їй, не йому. «Усякий, хто ненавидить брата свого, є людиновбивця». (1Ін. 3:15).
  3. Прощаємо – не назавжди: Це звучить так: «Поки що, прощаю…, але якщо…або – це останній раз». Відкладаємо прощення на інший час… або пробачаємо з певною умовою… застереженням. Слово Боже говорить: «Нехай сонце не заходить у гніві вашому; і не давайте місця дияволові» (Еф. 4:26).

Один чоловік розповідав, що у нього дружина «історична», бо завжди згадує всі події та випадки, що колись відбулися.

В Бога інше бачення, яке відрізняється від наших, егоїстичних поглядів. До прощення нас заохочує приклад старозавітних праведників. Йосип, проданий братами в рабство, стає наближеним фараона. Брати, розуміючи, що тепер він може розпоряджатися їх життями, тремтять, але Йосип заспокоює їх: «Не бійтеся, тому що я боюся Бога» (Бут. 50:19).

До прощення кличе наука Христова: «Отже, коли ти принесеш дар твій до жертовника і там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертовником і піди перше помирися з братом твоїм, і тоді прийди й принеси дар твій» (Мф. 5:23,24).

Ось наука молитви: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Буквальний зміст цього моління такий: «Прости нам гріхи наші в тій же мірі, в якій ми прощаємо винуватцям нашим». Ісус вчить: якщо ми прощаємо інших, Бог простить і нас, але якщо ми відмовляємося прощати інших, Бог відмовиться пробачити нас. Людське прощення і Божественне прощення нерозривно пов’язані одне з одним. Наше пробачення ближніх не можна відокремити від прощення Богом наших гріхів.

Найбільший приклад прощення дає нам історія блудного сина. Батько, з розпростертими обіймами, зустрічає сина – це Сам Господь, терпляче очікує нашого звернення. Свою науку Спаситель потвердив прикладом власного життя і смерті. Помираючи за грішників, молився за тих, хто розпинав Його: «Отче, прости їм, бо не відають, що чинять» (Лк. 23:34).

Прощати вчить життя святих. Вже перший мученик християнської епохи архідиякон Стефан до останнього подиху молився і помер з молитвою про вбивць на вустах: «Господи, не вважай їм це за гріх!» (Діян. 7:60).

Перші християни йшли на смерть і муки, але розуміли, що їх гонителі – лише знаряддя в руках сил зла. Вони ненавиділи гріх, але прощали грішників.

Прощення приносить велику користь в усіх сферах життя людини.

1) Ласки для життя духовного

Прощаючи християнин наслідує Христа, стає подібним до Нього, духовно зростає. Непрощення – це вбивство віри. Перебуваючи в гніві людина перебуває в гріху, вмирає для Божого життя. Перестати прощати других можна тільки тоді, коли Христос перестане прощати вас. Непрощення зв’язує, робить безсилою нашу молитву.

2) Користь стану душевного

«Щонайглибшу біль і найбільші страждання в житті людини приносять взаємини з людьми, ніяке захворювання так не болісно» Мак Артур. Не простити – означає добровільно засудити себе до в’язниці. Не прощення краде мир і щастя в житті людини.

3) Прощення корисне для здоров’я фізичного.

Вчені з Каліфорнійського університету заявили, що вміння прощати захищає людину від стрибків артеріального тиску і знижує ризик гіпертонії, серцевого нападу та інсульту. Чим менше гніву і більше прощення – тим повніше і щасливіше людське життя.

Прощення. Здається, це так просто. Прощати своїх ворогів та й усіх, хто нас просто чим-небудь образив, нам заповідано Самим Богом. Проте, будь-який християнин погодиться: прощати і просити прощення – ох як складно. Язик не повертається, чи не знаходиться потрібних слів …

Сьогодні, брате і сестро, Бог звертається до тебе з просьбою. Предвічний і всемогутній Бог просить, тебе, Свою дитину, щоб ти простив інших Його дітей. В молитві згадай усіх, хто тебе образив, зрадив, підставив, скривдив твоїх рідних… і прости. Прости усім і більше не згадуй. Простити, означає: те, що було – більше не буде стояти між нами. Прости як Бог прощає, прости з любові до Бога. Прости, щоб отримати прощення.

24.09.2023

Гіркота, образа та небажання прощати

Багато людей руйнують своє життя та здоров'я отрутою гіркоти, образи та небажанням пробачити. У Євангелії Матвій 18:23–35 говориться про те, що, якщо ми не прощаємо, нас зраджують. Якщо ви коли-небудь стикалися з такою проблемою, я впевнена, що ви можете підтвердити мої слова. Ненависть до іншої людини болісна, вона з'їдає зсередини.

Кому ви допомагаєте, коли про...

Благословляйте людей, які навмисне роблять вам зло

Легко благословляти тих, хто благословляє вас і робить вас щасливим, але як поводитеся з людьми, які роблять з вами несправедливо і спеціально хочуть зробити вам боляче? «Благословляйте ваших гонителів» (Римлян 12:14).

Якось, багато років тому, мій помічник приніс мені одну популярну газету, і — о жах! - Просто на першій сторінці про мене надрукували розгр...

Будьте попереджувальні один з одним

Коли наша сім'я лише переїхала до колишнього Радянського Союзу, Бог звів нас із кількома чудовими людьми. Хоча вони виросли в іншій культурі та інших умовах життя, вони стали частиною нашої родини. Особливо раділи цій дружбі наші сини, адже всі наші родичі були так далеко від нас. Відносини, що зав'язалися, був дуже радий і я, бо такої міцної дружби в мене ще не було ні з ким із ...

Що означає мати здоровий глузд?

Коли ви відчуваєте стрес, ви пригнічені, вас долає страх або ви настільки виснажені, що не можете розумно міркувати, — чи запитуєте ви: «Що відбувається? Мені здається, я божеволію!»

Якщо таке траплялося з вами раніше або ви зараз відчуваєте подібне, хочу запевнити вас: ви не збожеволієте. Боже Слово говорить, що вам дано здоровий глузд, який не підведе на...

Бути людиною молитви

У житті, шановний читачу, неможливо уникнути болю. Батьки, які намагаються захистити своїх дітей від болю, покарань, різких слів, є нещирими, несправедливими й поганими.

Їхні діти зростатимуть дезорієнтованими й не звиклими до болю та труднощів, через що в майбутньому, найімовірніше, страждатимуть на депресію, постійно відчуватимуть неміч і не могтимуть докладати ані найменших зусиль,...

Віра веде до більшого

25 А четвертої варти ночі пішов до них Ісус, ідучи морем.

26 І побачили Його, побачивши Його, що йшов морем, стривожились і говорили: Це привид; і від страху закричали.

27 Але Ісус зараз говорив із ними і сказав: Підбадьоріться! це Я, не бійтеся.

28 Петро сказав Йому у відповідь: Господи! якщо це Ти, повели мені прийти до Тебе по воді.

29 Він же сказав: І...

Простий план для вашого особистого часу з Господом

Чщоб з користю провести свій тихий час із Богом, як і для більшості інших справ, за які ви беретеся, потрібен план. Біблія вчить: “Думки старанного прагнуть достатку, а всякий квапливий зазнає позбавлення” (Приповісті 21:5).

Якщо у вас раніше не було практики особистого проведення часу з Господом, то, швидше за все, хорошого і простого плану – як його провести &ndash...

Чи необхідно нам щоденно займатися читанням Біблії?

Як навчитися читати Біблію, щоб отримати від неї користь, не опинитися далеко від Бога і уникнути духовних небезпек?

  • Згідно з Псалмами, той, хто розмірковує про Закон Господа вдень і вночі, є щасливим. Однак, якщо ми розглядаємо Боже слово як нагороду за наші роздуми, то знання може виявитися небезпечним, якщо ми не знаємо, що робити з отриманими знаннями. Для того, щоб уникнути ...

Чому віра без діл мертва? Роздуми над Якова 2:14-17

«Яка користь, браття мої, коли хто говорить, що він має віру, а діл не має? Чи може ця віра спасти його? Якщо брат або сестра нагі і не мають денного прожитку, а хто-небудь з вас скаже їм: “Йдіть із миром, грійтесь і їжте,” – але не дасть їм потрібного для тіла, яка користь? Так само й віра – коли не має діл, сама по собі мертва» (Якова 2:14-17)

...

Уникання відповідальності

Віра в Бога – це стосунки. Стосунки з Особистістю, Яка створила Всесвіт. Навряд чи хто з людей буде поводитись зневажливо з людиною, яка займає набагато вище положення в суспільстві за їх власне. Тому і ставлення до Творця має бути шанобливим, відомим як «Страх Божий» (про страх Божий мова піде в наступному дописі).

Але...