Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Не віддавайте злом за зло і лайкою за лайку

Не віддайте злом за зло або лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення.
— 1 Петра 3:9

Одного разу, коли я вкотре летів літаком, я помітив, що жінка, яка сиділа поруч зі мною, здавалося, вся вирувала всередині. Я спитав її, чи все гаразд, і відразу вона вибухнула гнівом: — Я просто в люті на свого чоловіка. Він так мене розлютив, що я вирішила неодмінно знайти спосіб йому помститися за те, як він зі мною вчинив! Ось побачите! Я йому зроблю так погано, що він до кінця життя шкодуватиме за свій вчинок! Ох, як він пошкодує, що так поводився зі мною!

Слухаючи, як ця жінка виплескує гнів, я думав про те, як багато чоловіків і дружин говорять таке одне про одного. Її слова дуже мене засмутили. Адже якщо цей гострий конфлікт не вирішити правильно і не залагодити, то це завдасть серйозних збитків їхнім взаєминам. Дуже важливо те, як подружжя реагує на конфлікт та розбіжності. Вони можуть зробити вибір: пробачити, виявити м'якосердечність і таким чином зберегти мир, єдність і бути міцною подружньою парою. Або вони можуть постійно нагадувати один одному про минулі помилки і невдачі, звинувачувати один одного в кожній проблемі. І тоді їхній шлюб довго не протягне.

Коли Петро писав 3-й розділ 1-го послання, звертаючись до чоловіків і дружин, він радив їм не бути агресивними по відношенню один до одного. «Не віддайте злом за зло чи лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення» (1 Петра 3:9). У грецькій мові початок вірша висловлює суворий наказ зупинити розпочате. Це говорить про те, що чоловіки і дружини вже почали поводитися неправильно і своєю поведінкою руйнували свої взаємини, тому Петро суворо попереджав їх про небезпеку такої поведінки і забороняв їм поводитися так. В оригіналі початок вірша передає такий зміст: «Зупиніться! Чи не робіть так більше! Ви не повинні робити так ніколи!» А що Петро їм забороняє? Віддавати один одному. Грецьке слово apodidomi — «віддавати» ще означає відплатити комусь тією ж монетою.

Скільки разів ви чули, як чоловік погрожував помститися дружині, чи дружина обіцяла неодмінно помститися чоловікові? Говорю вам, друзі, це неправильно! Що ви посієте, те й пожнете. Сійте милість та прощення, а не гіркоту та образи. Так буде краще для вас самих. Навіть якщо простити важко, важко забути образу, це все одно легше, ніж посіяти гірке насіння і потиснути образи та розбрати, які знову змусять вас посіяти гіркоту, і ви знову пожнете образи та розбрати. Так ви втягнете себе в замкнене коло, завдайте страждань собі, своїм дітям і зруйнуєте шлюб.

Грецьке слово loidoria, перекладене у цьому вірші словом «лайка», описує, які почуття відчували одне одного чоловіки і дружини, яких звертався Петро. Слово loidoria описує людину, яка впевнена (і це може бути абсолютно безпідставно), що з нею погано обійшлися, ним зловживали, її образили. Тепер він вважає себе жертвою, його пригнобили, його попрали, знеславили, обдурили, принизили. Слово loidoria включає і значення: несправедливість, ганьбу.

Точніше значення слів Петра у тому вірші:

«Не віддавайте образою за образу…»
«Не відплачуйте одне одному несправедливістю за несправедливість…» «
Не відповідайте зловживанням за зловживання…»
«Не мстите поганим зверненням за погане обращение…»

Перш ніж помститися за заподіяну несправедливість, попросіть Бога сказати вам, яку роль у всьому відіграли ви. Не віддавайте один одному за образи, не на це чекає від вас Бог. Він має найкращий спосіб відповісти на несправедливість, і це принесе у ваш шлюб благословення. Петро каже, що подружжя покликане успадкувати благословення. Грецьке слово eulogetes — «благословенний», складове: eu означає добре, добре і описує щось чудове, приємне. Слово logos перекладається слово. Цілком eulogetes має на увазі говорити комусь хороші, приємні, чудові слова. Можете не сумніватися: колись у чому чоловік розчарує дружину, а дружина — чоловіка. Колись один засмутить іншого. Нехай навіть ненавмисно, але це буде, тому що вони — звичайні люди, а може, тому, що вони завищені очікування щодо одне одного. Тому, коли наступного разу ви вважаєте, що з вами обійшлися несправедливо, вас образили, не виходьте з себе і не обурюйтесь. Зверніться до Господа і попросіть Його допомогти вам правильно оцінити цю ситуацію. Святий Дух навчить вас віддавати добром за кожну заподіяну несправедливість, вам варто лише попросити Його про це. Правильна реакція може кардинально змінити ситуацію. І навпаки, неправильна реакція лише посилить її. Правильна реакція може кардинально змінити ситуацію. І навпаки, неправильна реакція лише посилить її. Правильна реакція може кардинально змінити ситуацію. І навпаки, неправильна реакція лише посилить її.

Не віддайте злом за зло, не платіть тією ж грубістю, не думайте про помсту, а краще зробіть ось що: прийміть рішення, що на кожне грубе слово ви відповідатимете теплим словом. Якщо з вами вчинили несправедливо, згасіть цей конфлікт добрими словами.

Якщо в одного підходить образа на іншого, потрібно гнати це почуття геть. Замість того, щоб дружині (чоловікові) у помсту грубити, принижувати, ображати, знайдіть у собі сили сказати їй (йому) добрі, добрі слова, повні любові.

Слухаючи ту жінку, яка летіла поруч зі мною і розповідала, як вона збирається помститися чоловікові, я розумів, що її помста лише посилить ситуацію. Правильно буде поговорити про те, що вас засмучує, але така розмова має відбуватися у здоровій, доброзичливій атмосфері. Розмовляйтеся добрими словами та спокійним тоном, не грубіяніть і ніколи не опускайтеся до відплати, цим ви тільки погіршите становище.

Святий Дух допоможе вам обом у будь-якій ситуації говорити одне одному добрі слова. І, повірте, це змінить на краще і ваші обставини, і ваш шлюб.

Моя молитва сьогодні.

Господи, вибач мені за те, що раніше я дратувався і чинив зі своєю дружиною неправильно, був з нею грубий. Я був неправий, коли дозволяв собі поводитися так не благочестиво. Навіть якщо моя дружина теж була неправа, то, наговоривши стільки грубостей, я вчинив не краще за неї, швидше, гірше. Будь ласка, допоможи мені бути схожим на Ісуса – благословляти дружину, кажучи їй лише добрі слова. Я знаю, що життя і смерть — у владі мови, тож допоможи мені, будь ласка, своїми словами мирно вирішувати кожну конфліктну ситуацію. (Дружини, ви також промовите цю молитву від свого обличчя.)

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я говоритиму своїй дружині (чоловіку) тільки добрі, добрі слова. Я не збираюся ображати у відповідь на образи. Бог хоче, щоб я був благословенням для дружини, і я буду благословенням. Я говоритиму тільки добрі слова, навіть якщо мені захочеться нагрубити. Я не платитиму їй (йому) тією ж монетою, а благословлятиму словами своїх вуст. У будь-якій ситуації, сприятливій чи конфліктній, я вирішив (-ла) говорити про свою дружину (чоловік) і наші взаємини тільки добре.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Чи були такі ситуації, коли Святий Дух казав вам стримуватися і реагувати на ситуацію, що склалася, позитивними словами, а не лайкою? Ви послухалися чи дали волю гніву?
2. Що відбувалося, коли на конфліктну ситуацію ви реагували добрими словами, а не образами? І що відбувалося, коли ви ображали дружину (чоловіка) у відповідь на її образи?
3. Чи не хочете попросити Святого Духа підготувати вас до наступної конфліктної ситуації, яка може виникнути у вашому шлюбі? Ви намагатиметеся виявити терпіння і доброзичливість, щоб згасити конфлікт?

Зцілені, врятовані та живі для правди

У 1-му посл. Петра 2:24 написано: "Він гріхи наші Сам підніс тілом Своїм на дерево, щоб ми, позбавившись гріхів, жили для правди: ранами Його ви зцілилися". Це добре відоме у Тілі Христа місце Писання про зцілення. Однак воно говорить не лише про зцілення, а ще й про те, що передувало йому. Розберемо цей вірш частинами.

Спочатку йдеться про те, що Іс...

Що таке прощення?

Прощення грає дуже важливу роль у житті християнина. Не навчившись прощати, нам дуже важко створити творчі взаємини один з одним. Річ у тім, що в процесі нашої взаємодії з людьми, ми постійно стикаємося з обставинами, коли хтось поводиться з нами неправильно. Ці невірні дії обов’язково є у всіх людей.

  • Хтось робить їх через незрілість, недогляд, або недосвідченість, абсол...

Досконала любов виганяє страх

Раніше я неправильно розуміла цей вірш. Я думала, у цьому вірші говориться, що якщо я зможу виявляти до людей досконале кохання, у моєму житті не буде місця страху. Я старанно намагалася любити інших, але мені нічого не виходило. Я навіть мало не могла любити їх, не кажучи про те, щоб любити зовсім!

У моєму житті було дуже багато страху – страху, який виявлявся у не...

Чому нам потрібно говорити про послух

Второе ім'я моєї дочки - Грейс (у пер. з англ. благодать ), і я також знаю далеко не одну сім'ю, в якій дитину назвали Мерсі (у пер. з англ. милість ). Благодать і милість — поняття, які є стовпами Євангелія, поняття досить гарні, щоб назвати на честь них дитину. Але за всі свої дні я жодного разу не зустрічав людину на ім'я Послух.

Колись давно це ім'я використо...

Божий потік надприродних одкровень

Пам'ятаю, кілька років тому одного січневого ранку я прокинувся дуже рано. Спочатку я подумав, що мені просто не спиться і спробував знову заснути. Але що довше я лежав у ліжку, то краще розумів, що це Святий Дух розбудив мене, бо хоче мені щось сказати.

Протягом кількох місяців до цього я шукав відповіді на запитання щодо служіння та напряму, в якому я маю рухатися. Д...

Час із Богом

«Будьте сильними в Господі (сильними у союзі з Ним); отримуйте Його могутність (могутність, що виходить від Його безмежної могутності)».

– Послання до Ефесян 6:10

Коли я вперше спробувала присвятити час спілкуванню з Богом, мені було нелегко. Я почувала себе якось безглуздо і ніяково. Я сиділа і позіхала від нудьги, намагаючись не заснути.<...

Зцілення та освіження на шляху

У книзі Приповістей 3:7-8 написано: "Не будь мудрим в очах твоїх, бійся Господа і віддаляйся від зла: це буде здоров'ям для тіла твого та харчуванням для костей твоїх".

Цікаво, що Писання говорить про страх Божий, який є Його шануванням, що виражається в слухняності та покорі Йому, і про віддалення від зла як про те, що несе здоров'я тілу та харчування кісткам. При ц...

Вчитеся бути гостинним

Коли писав Новий Заповіт, багатьом християнам і лідерам церков доводилося часто переміщатися з одного місця в інше. Чому? По-перше, під час гонінь за віру багатьох виганяли із будинків. По-друге, християни, проповідуючи Євангеліє, можна сказати, поширювалися як вогонь по всій Римській імперії.

Першоапостольська церква була дуже мобільною, тому віруючим треба було навчи...

Дорога до Бога

Зло, страждання й морок борються в тобі проти добра, світла й життя. Страждання можуть затьмарити розум людини, зробити так, щоб вона вже не сподівалася побачити світла. Несправедливість здатна так сильно зранити людину, що вона перестане вірити в справедливість. Приниження завдає людині таких глибоких душевних ран, що їй після цього доволі важко відновити почуття власної гідности.

Не...

Духовна практика молитви: Як навчитися молитися та знаходити внутрішній спокій

Молитва - це один з найважливіших елементів духовного розвитку Християнина. Це засіб звернутися до Бога, висловити свої думки та побажання, знайти спокій та внутрішню рівновагу. Проте, багато людей можуть мати проблеми з молитвою - вони не знають, як почати, що казати або як знайти покой під час молитви. Отже, як налагодити свою духовну практику молитви та знайти внутрішній покій?

Перш ...