Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у літак, вірячи, що той не розіб’ється. З довірою лягаєш увечері в ліжко, бо інтуїтивно впевнений у тому, що вранці прокинешся. У ресторані з довірою споживаєш страви, вірячи, що не отруїшся. Заходиш до храму, до великої крамниці чи будинку з незбагненною внутрішньою впевненістю, що дах не завалиться тобі на голову. Проходиш під вікнами споруд і дахами, маючи переконання, що жоден предмет, жодна черепиця не впаде тобі на голову. З довірою приходиш до лікаря, дозволяєш йому себе оперувати та віриш, що ліки, які він тобі виписав, допоможуть. Гуляєш парком чи лісом, вірячи, що ніхто на тебе не нападе. Заходиш у воду й плаваєш, маючи впевненість, що жодна морська потвора не затягне тебе в глибочінь.

Віра – основна рушійна сила людини. Віра – це довіра до життя й до людей, довіра до невидимої, хоча й усюдисущої, присутности Бога. Цю довіру неможливо ні довести, ні просто наділити нею людину, використовуючи наукові методи. Жодні наукові знання не можуть дати мені впевнености в тому, що завтра вранці я прокинуся, що вночі ніхто не заподіє мені кривди, що в морі на мене не нападе хижа риба, що мені на голову не впаде черепиця, а трамвай, яким їхатиму, не потрапить в аварію. Віра – це впевненість у невпевненості. А отже, це впевненість духу та невпевненість розуму. Це впевненість серця і невпевненість знання. Віра – це тканина нашого життя. У цій непевній упевненості ми й існуємо: пристосовуємося до неї, рухаємося в ній і – завдяки тому, що вона є, – можемо жити й бути радісними.

Найважчі травми, рани, зокрема й хвороби, з’являються тоді, коли ми не можемо вірити. Якщо дитина в ранньому віці досвідчила брак довіри, якщо пережила шок або жорстокість і грубість батьків, якщо до неї ставилися суворо, а не делікатно, то в її серці не з’явиться чутливости до віри, відчуття віри, а пануватиме лише брак довіри. Вона немовби почне духовно, психічно й навіть тілесно в’янути.

Якби в людини виник сумнів у тому, що вона завтра прокинеться, то навіть не змогла б лягти ввечері. Якщо людина почне вірити, що їй на голову впаде черепиця з даху, то більше не зможе ходити під будинками. Якщо хтось знищить її довіру до людей, їй буде важко з’являтися серед них. Якщо хтось прищепить їй сумнів у тому, що їжа в ресторані здорова, людина більше не зможе там їсти.

А отже, віра – це спроможність, здоров’я й динамізм, які дають людині силу. Тому Ісус каже: «…Хто вірує, все можливе» (Мр. 9:23). Він також мовить: «Твоя віра спасла тебе, іди з миром собі!» (Лк. 7:50). А ще Ісус закликає апостолів і людей навколо Себе: «Не лякайсь, тільки віруй!» (Мр. 5:36). Страх є ознакою того, що людина не вірить.

Вірити в Бога – це довіряти Божій десниці, яка тебе підтримує, вірити в те, що Він провадить тебе в житті, у Його любов, яка делікатно нахилилася над тобою.

Вірити в Бога – означає бути переконаним у тому, що Бог усемогутній і що саме тому жодна сила не може завадити тобі добре пройти свій земний шлях.

Вірити в Бога – означає бути вільним, вільно простувати цілим світом, іти життям, не боячись, що воно може не вдатися.

Вірити в Бога – означає ніколи не бути самому, завжди знати, що тебе підтримує Його рука, і постійно відчувати на собі Його батьківський погляд.

Вірити – це те саме, що жити. Віра є дорогою якоїсь чудесної – невидимої, але водночас відчутної – сили; вона – наче мати, що схилилася над дитиною, як добра німфа, що супроводжує і підтримує нас, дбаючи про те, щоб ми не впали.

Віра – це довіра до життя й природи, до Всесвіту. Вірити – означає бути впевненим, що, проходячи крізь смерть, ми входимо в життя. З вірою ми можемо бачити крізь стіну життя, заглянути за видноколи смерти. З вірою я можу підійти до будь-якої людини, що завгодно досліджувати в природі, стати другом кожного каменя, рослини чи зірки. З вірою я здатний узятися за кожну справу й успішно здійснити будь-який задум.

Чи ти є тим, у що віриш?

24.09.2023

Господь, як і раніше, має владу над вітром і хвилями

Щоразу, коли ви будете на передовій лінії битви, роблячи щось значне для Царства Божого, атаки сатани проти вас будуть посилюватися. Я не хочу налякати вас, просто вам необхідно знати це, щоб його нападки не застигли вас зненацька. Дуже важливо бути готовим до духовної битви. Коли ви знаєте тактику диявола, тоді його наміри не стануть для вас несподіванкою. Розуміючи, що від...

Поповнюйте потреби інших віруючих

Один із найважливіших напрямків нашого служіння — це заповнювати потреби пасторів церков у Росії та країнах СНД. Ми з величезним бажанням допомагаємо пасторам, тому що багато з них не мали змоги здобути духовну освіту. Після аварії комунізму в колишньому Радянському Союзі почалося пробудження, і на чолі церков стали сотні пасторів, які не були готові вести за собою віруючих.&nbs...

Хіба ми маємо зупинятися лише тому, що диявол став на шляху?

І тому ми, я Павло, і раз і два хотіли прийти до вас,
але перешкодив нам сатана.
— 1 Солунянам 2:18

Якщо ви збираєтеся зробити щось значне для Царства Божого, ви повинні заздалегідь знати, що сатана від цього не в захваті. Він обов'язково намагатиметься вас зупинити, засмутити ваші плани, переконати братися за справу. Він зовсім не хоче, щоб ви почали викону...

Перетворююча зустріч з Ісусом

1 Після того знову з'явився Ісус учням Своїм при Тиверіадському морі. З'явився так:

Шлях до впевненості, спокою, сили в оточенні проблем

Чи хочеш бути впевненим, що Бог керує твоєю дорогою, твоїм життям, що Він спрямовує, стимулює твої рішення і готовий вирішити твої проблеми?

Ці слова із кн. Притч є ключем до такої впевненості. «У всіх твоїх шляхах визнавай Його», Господа. Кожну паузу, на кожному перехресті, будь-якої миті, коли ти можеш розслабитися і перевести дух. Коли на тебе не тис...

ДЕРЕВО, ПОСАДЖЕНЕ НАД ВОДОЮ

«Благословенна людина, яка надіється на Господа, і уповання якої – Господь. Бо вона буде як дерево, посаджене біля вод, яке пускає коріння своє біля потоку; не знає воно, коли приходить спека; лист його зелений, і в час засухи воно не боїться і не перестає приносити плід» (Єр. 17:7-8).

Чи, властиво, єдине і справжнє питання для всіх нас полягає не в тому, що...

Бути людиною молитви

У житті, шановний читачу, неможливо уникнути болю. Батьки, які намагаються захистити своїх дітей від болю, покарань, різких слів, є нещирими, несправедливими й поганими.

Їхні діти зростатимуть дезорієнтованими й не звиклими до болю та труднощів, через що в майбутньому, найімовірніше, страждатимуть на депресію, постійно відчуватимуть неміч і не могтимуть докладати ані найменших зусиль,...

Віддаляйтесь від брата, що надходить безчинно

Багато років тому в нашому служінні працювала одна дуже обдарована в музиці людина, яка, до того ж, буквально заряджала весь зал. Але в його особистому житті не було жодного порядку. Він лише постійно приймав явно неправильні рішення щодо себе, але ці рішення погано позначалися й інших людей. Як пастори ми бачили, що робив цей чоловік і як його поведінка позначалося на оточуючих....

БУДЬТЕ МИЛОСЕРДНІ, ЯК І ОТЕЦЬ ВАШ МИЛОСЕРДНИЙ

«Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6:36).

Це слово Ісуса – правдивий виклик: і справді, як можна уявити, що ми можемо бути милосердні до інших, як Бог Отець милосердний до нас?

ЧИ БОГ СПРАВДІ МИЛОСЕРДНИЙ?

Багатьом людям важко повірити в те, що Бог милосердний. Це випливає з нашого образу Бога: судді, нещадного поборника ...

Жінка у Вірі: Надія, Сила та Покликання

Жінки відіграють важливу роль в християнському світі і в Церкві. Вони є носіями віри, надії та любові. В цій статті ми розглянемо, як жінки можуть розвивати свою віру, знаходячи в ній надію та силу, і як вони можуть відповісти на своє покликання у Божому плані.

1. Віра як Джерело Надії

Віра в Бога є найпотужнішим джерелом надії. Жінки можуть покладатися на Б...