Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чи не час наслідувати Бога?

Отже, наслідуйте Бога, як діти кохані.
— Ефесянам 5:1

Ви коли-небудь опинялися в такій неприємній ситуації, що ви хотіли втекти, але ви не могли цього зробити? Як ви поводилися тоді: дратувалися, обурювалися, показували своє невдоволення? Чи, взявши себе в руки, не давали волю емоціям? А може, ви стиснули зуби чи натягнуто посміхалися, намагаючись усім виглядом показати, що ви просто щасливі?

Хочу описати ще дві поширені ситуації. Наприклад, ви в депресії, але вам доводиться посміхатися людям і веселитися, зображуючи, що все якнайкраще. Або, скажімо, у вас відбувається напружена розмова з кимось із членів сім'ї і в самий розпал розмови дзвонить телефон. Ви знімаєте слухавку, і ваш голос, щойно роздратований, стає веселим і доброзичливим: «Здрастуйте, я такий радий, що ви подзвонили. Як справи?"

Ви грали, щоб приховати свої справжні почуття. Думаю, кожен опинявся у такому становищі. Приховувати за словами справжню суть справи можуть усі. Діти вміють грати. Підлітки. Можуть грати чоловіки, дружини, робітники. Якщо знадобиться, кожна людина зможе зіграти. Прикидатись уміють усі.

Повернемося до вірша: “Отже, наслідуйте Бога, як діти кохані” (Ефесян 5:1). Грецьке слово mimetes - "наслідувач", має на увазі копіювати, імітувати дії іншого. Це слово стосувалося також акторів, які професійно грали на сцені. Крім цього, слово mimetes часто означало наслідування батьків, вчителів, чемпіонів, героїв і т.д. Якщо людина була широко відома, її прагнули копіювати.

Це слово часто зустрічається у Новому Завіті. Наприклад, Павло вжив його в 1-му посланні до Коринтян 4:16: «Тому благаю вас: наслідуйте мене, як я Христа». Цей вірш можна було б перекласти: «Вчиняйте, як я! Дивіться, що я роблю, і робіть те саме».

Це ж слово Павло використав у 2-му посланні до Фессалонікійців 3:7: «Бо ви самі знаєте, як ви повинні наслідувати нас…» Вірш можна переказати так: «Вам потрібно наслідувати наш приклад — копіювати, імітувати нас, повторювати за нами» .

Зустрічається це слово і в Посланні до Євреїв 13:7: «Пом'ятайте наставників ваших, які проповідували вам слово Боже, і, дивлячись на смерть їхнього життя, наслідуйте їхню віру». Другу частину вірша можна перекласти так: «Вам потрібно будувати свою віру на зразок їхньої віри — робити те, що робили вони, говорити те, що говорили вони, діяти так, як діяли вони, прагнути такої ж духовної зрілості і приносити такі ж плоди ».

Павло вживає це слово в Посланні до Ефесян 5:1, кажучи нам наслідувати Бога. Як актор передає емоції, погляд, голос, характер і навіть зовнішній вигляд людини, яку вона зображує, так і ми повинні копіювати Бога в кожній галузі свого життя. Це означає, що нам потрібно твердо вирішити діяти як Бог.

Павло починає вірш зі слова ginomai — «отже», яке вживається тут у формі ginesthe, і початок вірша було б краще перекласти: «Будьте постійно в процесі становлення…» Воно передає думку про те, що людина почала якусь справу і досі день продовжує працювати з нього. Він ще досяг своєї мети, але твердо вирішив працювати далі і припиняти цей процес.

Вам не вдасться успішно наслідувати Бога вже з перших спроб. Щоб передати почуття, погляди, голос, характер Бога, успішно копіювати Його у своєму повсякденному житті, знадобиться посвята і час. Не тіште себе хибною надією відразу навчитися майстерно наслідувати Бога. Почніть з малого і поступово копіюйте Його все більше і більше, доки не почнете думати, як Бог, розмовляти, як Бог, бути рішучим і сміливим, як Бог.

Враховуючи все вищесказане,
Послання до Ефесян 5:1
можна перекласти так:

«Постійно прагнете бути все більше і більше схожим на Бога – дійте, як Він, повторюйте за Ним, копіюйте Його в кожній сфері свого життя…»

Діти, батьки, чоловіки, дружини, студенти, працівники вміють грати. З ранніх років люди розуміють, що і як треба робити, щоб досягти свого. Багато хто з тих, хто поводиться неправильно, розуміє, що так не можна. Але, якщо вони будуть говорити інакше, думати інакше, робити інакше, їх поведінка зміниться.

Чому б вам не позбутися неправедних емоцій, думок, почуттів, манери поведінки та не почати чинити, як Бог? Що сталося б у вашому житті, сім'ї, церкві, країні і навіть у всьому світі, якби ви стали наслідувати Бога? Що сталося б, вирішуй проблеми, як їх вирішив би Бог? Що змінилося б у вашому житті, якби ви діяли, як Бог, щоразу, коли вам доводиться мати справу з людиною, яка не дуже вас шанує?

Якби ви робили, як Бог, це вплинуло б на все, що вас оточує. Проблеми здавалися б незначними, і ви не сумнівалися б, що вирішите кожну з них. У вас було б достатньо любові та терпіння до тих, хто не відчуває до вас теплих, дружніх почуттів. Ви охоче їх прощали б.

То чому б вам не чинити, як Бог? Почніть наслідувати Небесного Батька. Він найдостойніший зразок для наслідування. І запам'ятайте, коли ви стикаєтеся з проблемами, не сидите склавши руки, очікуючи, що ж скаже чи зробить Бог. Його "сценарій" - Його помазане Слово - завжди у вас під рукою. Воно навчить вас чинити, як чинить Бог.

Моя молитва сьогодні.

Господи, допоможи мені позбутися неправедних емоцій, думок, почуттів. Допоможи мені змінити свою поведінку і наслідувати Тебе. Я знаю, що, якщо підходитиму до кожної проблеми, як це зробив би Ти, моє життя сильно зміниться. Ти у всьому бачиш перемогу, і я прошу Тебе: дай і мені бачити, як Ти, думати, як Ти, діяти, як Ти. Допоможи мені змінити своє мислення, допоможи реагувати, як Ти, на кожну ситуацію, з якою я стикаюся.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я діятиму! У будь-якій ситуації я копію характер Небесного Батька, наслідуватиму Його в кожній сфері свого життя. Я знаю, щоб досягти успіху в цьому, знадобиться моє посвята і багато часу. Але я вирішив прямо з сьогоднішнього дня наслідувати Бога і з кожним днем намагатимуся копіювати Його більше і краще, поки не почну думати, як Він, говорити, як Він, і бути рішучим, як Він.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Що сталося, якби ви підходили до вирішення кожної проблеми, як це зробив би Бог?
2. Що змінилося б у вашому житті, якби щоразу, коли вам доводиться мати справу з людиною, якій ви не подобаєтесь або вона вам не подобається, ви б чинили з нею, як зробив би Бог?
3. Зіткнувшись із труднощами, чи питаєте ви себе, що в цій ситуації зробив би чи сказав Бог?

Благодать, милість та мир

Якщо ви відчуваєте, що проблеми ростуть і оточують вас з усіх боків і у вас вже немає жодних сил боротися з ними, тоді у мене є для вас гарна новина! Сьогодні ви дізнаєтеся, що Бог дарує особливу милість людям, які тонуть у життєвих турботах. Не перегортайте сторінку і не закривайте книгу, адже зараз ви прочитаєте те, з чого вам потрібно розпочинати свій день.

Усі свої посл...

Як віруючі в Ісуса можуть подолати сумніви: 4 способи

Сумнів може потопити вас. Але ви також можете потопити сумніви. Великі люди віри, такі як Авраам, Захарія, Пилип, Петро і Хома, переживали моменти сумнівів на своєму шляху віри. Деколи сумніви виникають тоді, коли очікуване нами не відбувається, а те, чого ми не чекаємо — трапляється.

Важливо знати різницю між сумнівом та зневірою. Сумнів не є зневірою, але може призвести до ньо...

5 правил для успішного фізичного та духовного життя

1) Щоранку відводьте час на спілкування з Богом.

У Псалмі 5:4 Давид написав про своє рішення присвячувати Богові щоранку: «Господи! рано почуєш голос мій, — рано постану перед Тобою, і дивитимусь» (переклад з Біблії короля Якова).

Особливо хочу звернути Вашу увагу на ту частину вірша, яка виділена курсивом: «… і дивитимуся». Якщо ми не почина...

Будьте попереджувальні один з одним

Коли наша сім'я лише переїхала до колишнього Радянського Союзу, Бог звів нас із кількома чудовими людьми. Хоча вони виросли в іншій культурі та інших умовах життя, вони стали частиною нашої родини. Особливо раділи цій дружбі наші сини, адже всі наші родичі були так далеко від нас. Відносини, що зав'язалися, був дуже радий і я, бо такої міцної дружби в мене ще не було ні з ким із ...

25 дуже вдохновляючих Біблійних віршів про надію

Надія виявляється потужним і суттєвим аспектом віри християн. Ця концепція є фундаментом для осмисленого та багатогранного життя, надаючи нам утіху та заохочення під час найважчих часів. Біблія пропонує численні вірші, які не лише пропонують нам надію, але і надають вказівки, як берегти цю надію в нашому житті. Ці вірші слугують свідченням про тверду та нескоромну природу надії та її здатності ...

Що є віра з гірчичне зерно?

У людей часто виникають подібні запитання: «Що є віра з гірчичне зерно? І як зрозуміти: є вона в душі чи ні? Коли настає цей момент? І чи правда, якщо маєш віру з гірчичне зерно, то нічого неможливого не буває?»

Причиною подібних запитань став біблійний текст, який є каменем спотикання для багатьох людей, які вважають себе вірними. Цей текст – один з найулюбленіших у...

Молитва – джерело здорового суспільства

Я хотів би розповісти тобі, шановний читачу, як можеш стати духовно здоровим.

Ісус Христос прийшов, щоб вилікувати зламані серця. Зламане серце – це таке, яке не може спілкуватися не лише з Богом, а й з людьми. Воно нагадує пошкоджену телефонну лінію. Тому треба знову налагодити зв’язок і вилікувати зламане серце. Люди не в змозі зробити цього, але це під силу Богові.

...

Перетворююча зустріч з Ісусом

1 Після того знову з'явився Ісус учням Своїм при Тиверіадському морі. З'явився так:

Що включає молитва

Будь-якою молитвою та проханням моліться у будь-який час духом, і намагайтеся про це саме з усякою постійністю та молінням за всіх святих. - Ефесянам 6:18 Найчастіше слово «молитва», що зустрічається в Новому Завіті, є грецьким словом proseuche. Воно та його форми вживаються у Новому Завіті приблизно 127 разів. Його Павло вжив і в Посланні до Ефесян 6:18: «Всякою молитвою і проханням молітьс...

Вдячність

Ти, дорогий читачу, вже, мабуть, переконався, що невдячність – це найгірша людська риса? І водночас – найнебезпечніша. Тому що бути вдячним – означає бути націленим на нові життєві можливості. Ти не дав собі життя сам; усе, що маєш, тобі подарувало небо. Кожен момент твого дня, новий місяць і рік твого життя є даром, отриманим згори. Ти не міг наперед замовити собі батьків, пр...