Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Ви можете змінити чиєсь життя

Чи знаєте ви людину, яка була віруючою, але відійшла від Бога? Тоді час діяти. Занепокоєння та переживання не допоможуть — допоможуть конкретні дії. Ви можете змінити життя іншої людини, тому написано: «І до одних будьте співчутливі, і це змінить їхнє життя». Співчуття – ключове слово у цьому вірші. Грецьке слово eleao - «співчувати», описує глибоке почуття співчуття і жалю, яке людина відчуває, чуючи або бачачи те, що його сильно засмучує та засмучує. Почуття глибокого співчуття з'являється, коли, наприклад, бачиш дитину, яка вмирає від голоду, людину, яка має останню стадію раку, сім'ю, у якої немає ні їжі, ні грошей, ні вдома.

Іуда вжив це слово з однією простою метою: він прагнув домогтися того, чого в наш час прагнуть досягти телевізійні програми, показуючи кадри дітей з роздутими животами, які голодують, — спонукати нас до певних дій. Картини волаючої злиднів у країнах третього світу змінюють одна одну у супроводі трагічної музики. А потім популярний телеведучий схвильованим голосом каже: «Зателефонуйте нам зараз. Ваш дзвінок може врятувати життя дитини».

Мета таких передач — викликати у телеглядачів почуття жалості. Творці програми розуміють, що просто розповідь про голодуючих не приверне уваги глядачів. Тому вони показують несамовиті сцени з життя людей у країнах третього світу, розуміючи, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути, і що вони досягнуть набагато більшого ефекту, якщо покажуть голодуючих, а не просто розкажуть про них.

Але викликати жалість – це не кінцева мета програми. Наводячі страх кадри і трагічна музика повинні переконати вас зателефонувати за номером, вказаним на екрані, і зробити грошову пожертву на користь цих голодуючих. Порив допомогти говорить про те, що жалість переросла у співчуття. Почуття жалості особливо не спонукає до дій. Але співчуття не дасть вам сидіти склавши руки - воно негайно спонукає вас до дій, тому що вам захочеться якнайшвидше змінити ситуацію на краще.

Юда хотів торкнутися серця читачів і донести всю серйозність становища віруючих, які відвернулися від Бога і знову стали на шлях грішника. Він хотів, щоб віруючі не просто співчували цим людям, а виявили співчуття, а воно, як ми з'ясували, спонукає до певних дій.

Коли в серці з'являється щире співчуття, неможливо лише сидіти та співчувати. Воно спонукає вас допомогти людині, яка опинилася в біді. Юда дає нам зрозуміти, що духовний стан тих, хто відступив від Бога, віруючих настільки ж плачевний, що й стан голодуючих дітей, що вмирає від раку людини або вкрай нужденної сім'ї. Якщо у вашому серці з'явиться співчуття до цих людей, то ви всіма силами намагатиметеся їм допомогти. Справжнє співчуття завжди спонукає до дій. «Так, але ці віруючі й самі чудово розуміють своє становище, – можете заперечити ви. — Якби вони не пішли від Бога, у них зараз не було б такої плутанини в житті. Хіба все це сталося не з їхньої вини? Звісно ж, вони винні. Але подумайте ось про що: хіба вам не було б шкода гомосексуаліста, який заразився СНІДом із власної вини? Він сам накликав на це нещастя, але хіба вам не буде шкода його, дивлячись, як він страждає? Хіба бачачи його безнадійний стан, ви не захотіли б усім серцем, аби винайшли нарешті ліки від СНІДу?

Те саме стосується і тих, хто відступив віруючим. Вони опинилися в такій ситуації через свою провину, але ми все одно не повинні від них відвертатися. Їм потрібно відчути дотик Божої любові, можливо навіть більше, ніж раніше. Ми не повинні закривати від них своє серце. Їхнє становище дуже небезпечне, і їм потрібна наша допомога та молитви.

Якщо серед ваших знайомих є люди, які відійшли від Бога, будь ласка, будьте співчутливі до них. Їм треба відчути любов Бога, тоді їхні очі відкриються і вони повернуться до Нього. Виявляючи співчуття до них, ви допоможете їм звільнитися від темряви, яка затьмарила їхній розум і тримає в полоні обману. Тому Юда просить нас бути співчутливими до таких людей. Співчуття має величезну силу, воно здатне вирвати людину з полум'я суду та запобігти її загибелі. То чому б вам не виявити співчуття до людей, адже ви можете повернути їх на істинний шлях?

Моя молитва сьогодні.

Господи, вибач мені за те, що я відвертався від віруючих, які відійшли від Тебе, засуджував і ганив їх, замість того, щоб молитися за них. Я визнаю свою помилку і каюсь. Я обіцяю змінити своє ставлення до них. Я співчуваю їм, щоб допомогти їм звільнитися від влади темряви і повернутися на істинний шлях.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

У мене з'являється величезне співчуття до віруючих, які відійшли від Бога. Я не засуджую їх ні в думках, ні в розмовах з іншими віруючими. Я з любов'ю і співчуттям ставлюся до людей, які повернулися на шлях гріха, і намагатимусь допомогти їм звільнитися від влади темряви.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Серед ваших знайомих є люди, які були віруючими, але тепер відійшли від Бога? Ви молитеся за них і клопотаєте за них перед Богом?
2. Можливо, ви засуджували таких людей, замість того, щоб молитися за них і клопотатися? Якщо так, покайтеся перед Богом за таке ставлення та почніть регулярно молитися за них.
3. А чи було так, що ви самі відступили від Бога, але від вас не відвернулися і продовжували ставитись до вас добре, доки ви не повернулися до Бога? Що то був за людина? Чи ви дякували йому за любов до вас і терпіння?

Сподівайтесь на Бога

«А ті, хто сподівається на Господа (що сподіваються на Нього), зміняться, оновляться в силі; піднесуться на крилах (ближче до Бога), як орли, будуть прагнути (до сонця), побіжать і не втомляться, будуть іти, і не втомляться».

– Книга пророка Ісаї 40:31

Пророк Ісая закликає нас покладатися на Бога, коли ми розуміємо, що наші сили закінчуються. По...

Чию віру ви наслідуєте?

Щоб ви не полінувалися, але наслідували тих,
які вірою і довготерпінням успадковують обітниці.
— Євреїв 6:12

Дозвольте запитати: який духовний лідер має найбільший авторитет? До якого лідера ви ставитеся з найбільшою повагою і прагнете бути схожим на нього? У житті якогось лідера ви бачите ті плоди, які хотіли б бачити і у своєму?

«А чи прав...

Найбільший скарб

Чим відрізняються вірні, тобто люди, які вірують у Божественність, Богосинівство Ісуса Христа, від людей світських? – Таким чи подібним запитанням задаються не тільки люди світські, тобто люди «світу цього», якщо висловлюватися біблійною термінологією (див. Ін. 8:23), але й самі вірні, які таким чином хочуть якось чи то відокремити себе від «світу цього», чи то зна...

Прощення

Завжди приємно говорити про те, що добре для нас. Якщо ми з кимсь посварилися, і ми винні в цьому, то приємно, коли нас розуміють і прощають, і більше не згадують про наші помилки. Зазвичай ми захоплюємося людиною, яка великодушна і готова прощати інших. То наскільки ми маємо бути вдячні Богові за Його милість і прощення, яке Він дарував людям. Якщо люди грішать, порушуючи закон Господній, то ч...

Бог заповнить нашу потребу в любові

«Хай Христос через віру вашу (справді) живе (має, перебуває, творить Своє постійне житло) у ваших серцях! Укоріняйтесь і утверджуйтеся в любові».

– Послання до Ефесян 3:17

З моменту народження кожна людина відчуває потребу в любові. Ми отримуємо любов і даруємо її протягом усього свого життя, доки не помремо. Буває і так, що замість кохання...

Чому нам потрібно говорити про послух

Второе ім'я моєї дочки - Грейс (у пер. з англ. благодать ), і я також знаю далеко не одну сім'ю, в якій дитину назвали Мерсі (у пер. з англ. милість ). Благодать і милість — поняття, які є стовпами Євангелія, поняття досить гарні, щоб назвати на честь них дитину. Але за всі свої дні я жодного разу не зустрічав людину на ім'я Послух.

Колись давно це ім'я використо...

Про життя вірою

Марка 11:23-25:

23 Майте віру Божу, бо істинно кажу вам, якщо хто скаже горе сей: Підіймись і вкинься в море, і не засумнівається в серці своєму, але повірить, що збудеться за словами його, буде йому, що не скаже.

24 Тому кажу вам: Все, чого не проситимете в молитві, вірте, що отримаєте, - і буде вам.

25 І коли стоїте на молитві, прощайте, якщо що маєте на кого, щоб і От...

Ви подобається собі?

Багато людей не подобаються самим собі. Протягом багатьох років я намагаюся допомагати людям зцілитися не лише фізично, а й душевно. Я зрозуміла: більшість людей собі не подобається. Вони навіть не підозрюють, що в цьому полягає корінь більшості їхніх проблем. Корінь багатьох наших проблем, у тому числі у взаєминах з людьми, — це самовідданість і ненависть до себе.&nbs...

Віра і Біблія

«Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» Євр. 11:1

Першим кроком після проповіді Євангелії повинно бути: «покайся», а другим – «увіруй» (тобто «май віру»). Покаяння та віра є нерозривно поєднаними в Євангелії.

Для багатьох людей таке поняття, як «вірити», означає тільки пасивне виз...

Простити чи не простити?

Простити чи не простити? Бог дає нам можливість зробити вибір, і ми маємо жити з наслідками свого вибору. Ми можемо не прощати нікому, ображатися, закриватися – і бути нещасними або ж можемо вибрати прощення – і насолоджуватися перевагами свободи, яку воно приносить. От тільки тут є ще один момент: якщо ви завжди думали, що простити чи ні – це тільки справа власного вибору, то...