Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Що означає мати здоровий глузд?

Коли ви відчуваєте стрес, ви пригнічені, вас долає страх або ви настільки виснажені, що не можете розумно міркувати, — чи запитуєте ви: «Що відбувається? Мені здається, я божеволію!»

Якщо таке траплялося з вами раніше або ви зараз відчуваєте подібне, хочу запевнити вас: ви не збожеволієте. Боже Слово говорить, що вам дано здоровий глузд, який не підведе навіть у найжахливіших обставинах.

Наведу приклад із Біблії. Коли Павло писав друге послання до Тимофія, перша церква переживала важкі часи. Лютий римський імператор Нерон влаштував вкрай жорстокі, нещадні гоніння на християн. Тоді Тимофій був пастором Ефеської церкви. Він знав, що таємні агенти Нерона з великим задоволенням варварськи розправляться з ним, як тільки він потрапить до них у руки. Тимофій розумів, що його життя під загрозою, і страх все ближче підступав до нього, тому Павло писав Тимофію: «Бо дав нам Бог духу не боязні, а сили, любові та здорового глузду» (2 Тимофія 1:7, KJV).

Слово sophroneo - «бути розсудливим», складове: sodzo перекладається врятуватися, позбутися, воно відноситься до того, що звільнили, врятували, витягли, відновили, захистили, і тепер це під охороною та безпекою. Один тлумач грецької мови припускає, що слово sodzo могло описувати людину, яка була на межі смерті, але їй врятували життя і вона прийшла до тями.

Друга частина слова - phroneo, означає інтелект, склад розуму, включаючи розумне пояснення, логіку, емоції. Це слово застосовується до всієї розумової діяльності, у тому числі до всіх процесів, які змушують розум працювати і робити певні висновки.

Цілком слово sophroneo описує розум, який був позбавлений, врятований, відновлений, захищений і тепер перебуває під охороною та безпекою. Якщо вас починає охоплювати страх, дозвольте Божому Слову і Святому Духу захистити ваш розум, і тоді абсурд, безглузді, безпідставні, божевільні думки, які раніше намагалися опанувати ваш розум, не зможуть вплинути на ваші розумні пояснення, логічні обґрунтування та емоції. Все, що вам потрібно зробити, — це схопитися за Боже Слово і дотримуватися водіння Святого Духа.

Зважаючи на значення слова sophroneo, друге послання Тимофію 1:7 можна перекласти так:

«Бог дав вам не духу страху, а сили, любові та розсудливості. Він урятував, врятував, відновив ваш розум, і тепер він перебуває під надійним захистом, а отже, абсурдні, необґрунтовані думки не зможуть до нього вторгнутися».

Чи бачите, коли ваш розум знаходиться під охороною Божого Слова, ви думаєте інакше, не як раніше. Живіть свій розум Словом, і воно захистить вас від демонічних атак, від стріл диявола, які той пускає в вас, сподіваючись вас залякати.

Чому так важливо це розуміти? Тому що коли ви починаєте жити вірою, прагнете робити неможливе, тоді диявол атакуватиме ваш розум у спробах вас зупинити. Він твердитиме: «Ти не впораєшся! Це не має сенсу! Ти що, божевільний?

Що ж робити, коли диявол невтомно стверджує вам подібне? Що робити, якщо ви опинилися в стресовій ситуації, на вас знаходить страх і ви втрачаєте здатність розумно міркувати? Віддайте свої турботи Господеві. Зосередьте свої думки на Ісусі, віддайте Йому свій тягар — і ваш розум буде гаразд. У Писанні говориться, що вам дано дух здорового глузду, тому владно накажіть дияволу замовкнути і нагадайте йому, що ви маєте здоровий глузд, який знаходиться під надійною охороною.

Моя молитва сьогодні.

Господи, дякую Тобі за те, що я ніколи не збожеволію і не втрачу розуму. Стрес і тиск, які я зараз відчуваю, пройдуть. Я знаю, що Ти допоможеш мені пережити ці труднощі. Твоє Слово говорить, що Ти дав мені здоровий глузд, і це так і є. Я не можу віддячити Тебе сповна за ті сили, любов і здоровий глузд, які Ти мені дарував, щоб я міг вистояти в труднощах.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Мій розум перебуває під захистом Божого Слова. Я живлю їм свій розум, і воно охороняє мене від бісівських атак і стріл диявола, якими він мітить у мене, щоб налякати. Якщо сатана спробує переконати мене, що я божеволію, або налякати мене стресовою ситуацією, я звернуся до Господа і віддам Йому свої турботи. Я спрямовую свій погляд на Ісуса, віддаю Йому свій тягар і зберігаю розсудливість.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Вам коли-небудь здавалося, що ви божеволієте або втрачаєте розум?
2. За яких обставин ви тоді знаходилися?
3. Що ви зробили, щоб не втратити здатність здорово мислити?

Основа віри

А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду” (Євр. 11:6).

Віра християнина будується на підставі існування Бога і знання про те, що Він ставиться до тих, хто шукає Його інакше, ніж до тих, хто не шукає Його. Якщо ми дійсно віримо в це, то догоджаємо Богові, бо шукаємо Йог...

Шукаючи Бога: Як розвивати своє духовне життя та зміцнювати віру в Христа

В цій статті можна розглянути різні аспекти розвитку духовності і зміцнення віри в Христа. Наприклад, важливість регулярної молитви і читання Святого Письма, а також розуміння біблійних принципів і цінностей.

Можна також поговорити про важливість духовного спілкування зі співвірними, розвиток християнських духовних практик, які допоможуть у зміцненні віри, і про здійснення духовного рос...

Необхідні якості для досягнення успіху

Отже, брати мої любі,
будьте тверді, непохитні,
завжди процвітайте в Господній справі…
— 1 Коринтянам 15:58

Сьогодні я хочу поговорити про те, які риси характеру необхідно мати, щоб досягти успіху. Зауважте, люди, які досягли успіху в житті і залишили слід в історії, мали сильний характер. Я хочу зупинитися на кількох важливих якостях, які обов'я...

Духовні дари та покликання: Як визначити свої духовні дари та використовувати їх для служіння Богу та людям

Кожен людина народжується з духовними дарами, які допомагають їй відчувати своє призначення і місію в цьому світі. У релігійному контексті, духовні дари вважаються даром від Бога, і вони можуть бути використані для служіння Богу та іншим людям.

Ось деякі аспекти, які можна розглянути, щоб детальніше зрозуміти духовні дари та призвання:

  1. Що таке духовні дари і як вони прояв...

Покладіться на Бога

Єроваал, він же й Гедеон, встав рано вранці й увесь народ, що був з ним, і таборували біля джерела Харода; А Мадіамський табір був від нього на північ від пагорба Море в долині. І сказав Господь Гедеонові: «Народа з тобою надто багато, не можу Я віддати Мадіанітян у їхні руки, щоб не запишався Ізраїль передо Мною і не сказав: “Моя рука врятувала мене”; тож прого...

Уміння прощати і просити прощення

«Пильнуйте за собою. Якщо ж согрішить проти тебе брат твій, докори йому; і коли покається, прости йому; і коли сім разів на день згрішить проти тебе і сім разів на день звернеться і скаже: каюсь, – прости йому» (Луки 17:3,4).

Коли я була підлітком, мене вразила історія однієї голлівудської актриси, котра одного разу ввечері вирушила до себе додому, а наступн...

Біблійні вірші про молитву – 25 потужних уривків зі Святого Письма

Біблійні вірші про молитву

Молитва в християнстві визнається надзвичайно важливою і навіть вирішальною складовою віри. Усі Біблійні тексти засвідчують молитву як засіб спілкування з Богом. Через молитву віруючі можуть висловлювати свою вдячність, просити про прощення, знаходити керівництво та підтримку, а також сповіщати Господу про свої потреби та бажання. Фактично, молитва настіль...

Залиш старе заради нового

«Ніхто не бачив, ніхто не чув, і ні в кого не було в думках того, що Бог приготував тим, хто любить Його».

– Перше послання до Коринтян 2:9

Напевно, ви хотіли б щось змінити у своєму житті, але боїтеся.

Хочу порадити вам не боятися змін. Навіть якщо ви помилитеся – це не кінець світу. Скористайтеся можливостями і почніть щось зм...

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у лі...

Чому нам потрібно говорити про послух

Второе ім'я моєї дочки - Грейс (у пер. з англ. благодать ), і я також знаю далеко не одну сім'ю, в якій дитину назвали Мерсі (у пер. з англ. милість ). Благодать і милість — поняття, які є стовпами Євангелія, поняття досить гарні, щоб назвати на честь них дитину. Але за всі свої дні я жодного разу не зустрічав людину на ім'я Послух.

Колись давно це ім'я використо...