Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Жива любов

Усім нам знайомий термін "любов", і ми часто вважаємо, що ми знаємо і розуміємо, як проявляється це почуття. Проте, чи можливо, що наша ідея про любов є не повністю живою?

Жива любов, це справжня і вічна божественна любов, яка походить від Бога і охоплює всю створену ним реальність. Апостол Павло залишив нам відомий гімн любові, який допомагає зрозуміти, яким чином жива любов виявляється:

"Любов довго терпить, виявляє милосердя, не завидує, не пишається, не поводиться безладно, не шукає лише своєї користі, не легковажить, не провокує до гніву, не думає лихого, не справджує радість в неправді, але співчуває правді, виносить все, вірить у все, сподівається на все і ніколи не зникає." (Перше послання Павла до коринтян, 13:4-8).

Чи існує у нашому житті жива любов?

Зазвичай у світі переважає інший вид "любові", який ґрунтується на задоволенні, розвагах та пристрастях, де люди шукають фізичний комфорт, а не духовну глибину. У контексті такої "любові" ми задовольняємо свої бажання, сприяємо своєму благополуччю та приємностям, замість того, щоб бути готовими жертвувати собою для щастя інших.

Як відомо, багато з нас вже були в ситуаціях, коли нас охоплювали почуття до когось, але з часом ці почуття зникали, і ми казали, що розлюбили цю людину. Така "любов" не може бути вважана живою.

Світські мудреці часто нагадують нам: "Все проходить, все минає, все забувається, але любов лишається вічною..."

Тільки через з'єднання з Богом людина може познайомитися і отримати благодатний дар живої любові.

"Улюблені, давайте любити один одного, оскільки сама любов походить від Бога, і кожен, хто проявляє любов, є нащадком Бога і пізнає Бога. Той, хто не виявляє любові, не знає Бога, оскільки Бог є любов'ю. Божа любов проявилася до нас тим, що Бог віддав Свого Єдинородного Сина у світ, щоб ми могли жити через Нього." (Перше соборне послання Івана 4:7)

Коли людина пізнає Бога, її уявлення про любов змінюється. Ця Божа любов вбирає гріхи, променюється на ближніх, і освітлює наші серця божественним світлом.

Жива любов вносить зміни в наше життя, відкриває нові можливості для спасіння і викликає нас відмовлятися від пристрастей та гріхів, які обслуговують сатану і його слуг.

Святі Отці вчать, що коли ми отримуємо цей благодатний дар від Бога і живемо з божественною любов'ю до Нього та до наших співлюдей, сили диявола стають безсильними. Любов надолужує будь-яке зло.

Отже, ми всі повинні благати Бога, щоб отримати благодать і зростати в цій живій, Христовій любові. Давайте спільно звертатися до Бога у молитвах, щоб отримати цей надзвичайний дар.

Господи Милосердний, ми поклоняємося перед Тобою та прошуємо прощення за наші гріхи і несовершенства. Святий Господи, освіти наші серця світлом Твоєї живої любові. Даруй нам ласку любити Тебе та наших ближніх протягом всього нашого життя. Ми вдячні Тобі, Владико Неба і Землі. Амінь. Слава Отцю, і Сину, і Святому Дусі, нині і завжди і на віки віків. Амінь.

21.10.2023

Надія на Бога

Могутній правитель, заблукавши на полюванні, заночував у бідній хатині дроворуба.
- Твої справи, як я подивлюся, йдуть неважливо! - Сказав він господареві, приймаючи тарілку з нехитрою їжею.
- Що ви, пане мисливець, я ж продаю дрова. І милістю Господа на їжу мені вистачає.

Повернувшись у палац, правитель вирішив перевірити, чи достатньо людині для життя лише одніє...

Роби добро, як умієш і можеш

У наш світ прийшла християнська мораль. Вона принесла з собою добро, кохання, співчуття. Люди все більше і більше прагнуть допомагати тим, хто від народження або через нещасний випадок безпорадний.
Для цих нещасних тепер будують спеціальні будинки-лікарні, притулки. Найчастіше кошти при цьому допомагають збирати релігійні суспільства та організації. І ось один із заснов...

Бог скрізь

Якось авва Віссаріон йшов зі своїм учнем морським берегом. Учень відчув велику спрагу і сказав авві Віссаріону:
— Батьку, мене дуже стомлює спрага.
Старець, помолившись, сказав йому:
— Напийся з моря.
Морська вода стала прісною, і той нею вгамував свою спрагу. Але, напившись, він налив води в посудину з обережності, щоб мати при собі воду, якщо знову по...

Підходьте до всього простіше!

«Прийдіть до Мене всі, що несуть тяжкий тягар трудів і турбот, і Я заспокою вас! (полегшу вашу ношу, оновлю душі ваші). Прийміть на себе ярмо Моє і в Мене навчайтеся, бо лагідний (ніжний) Я і смиренний (невибагливий) серцем, і знайдете спокій душам вашим (полегшення, оновлення, відновлення і блаженну тишу), тому що ярмо Моє зручне (корисно, добре, не тяжко, не сильно, не обтяжли...

Господи дай мені терпіння

Ми часто молимося саме таким чином, просто і без зайвих роздумів говоримо: «Господи дай мені терпіння!», або «Господь наповни моє серце любов'ю!», ну і ще «Навчи мене Отче смиренності».
Молимося і припускаємо, що терпіння впаде на голову як сніг у січні. Прокинувся, а він уже лежить, і я вже такий терплячий, далі просто нікуди, просто переповн...

Сумнів це стріла цибульної

Він може проникати, через
думки, обставини, слова інших людей. Йому схильні
всі люди, незалежно від статі і віку. Але особливо до нього чутлива
жіноча стать.
правоті слів
Божих, а потім впала в непослух. Порушення заповіді Господньої
призвело до плачевних наслідків як для
перших людей, так і для їх нащадків . цінності перед Богом, прагнуть&...

Як перестати ображатись?

Коли я перестала ображатись, мене перестали ображати. Скажете, такого не буває. Як можна не ображатись, коли зачепили за «живе»? Якщо розібратися в витоках походження образи, то, вважаю, ображатися стане нема чого.

Отже, що ж у нас сидить такого, що не дозволяє нам простити своїх кривдників? Вибачити означає не залишити осідання в душі, продовжувати ві...

ЧИСТОТА, ЯКА ВИХОВУЄТЬСЯ

«Для чистих усе чисто; а для опоганених і невірних немає
нічого чистого, але опоганені і розум їхній, і совість» (Тит. 1:15).
Двоє ченців ідуть стежкою. Ось вони сягають річки, яка перегороджує їм шлях. Річка неглибока, але швидка. Підійшовши ближче, вони бачать жінку, яка нерішуче стоїть біля самої води. Очевидно, що їй треба перебратися на інший ...

Три мрії

Жив у світі Людина. Він мав три мрії: мати високооплачувану роботу, одружитися з красунею і... прославитися на весь світ. Одного разу морозною зимою Людина поспішала на співбесіду в офіс однієї відомої фірми. Раптом перед ним упав літній чоловік. Чоловік подивився на того, хто впав, у голові виникла думка, що той, швидше за все, п'яний і не подав руки. Це допомогло не с...

Життя складне і мінливе

Життя складне і мінливе. Коли звикаєш до стабільності і
невеликі негаразди здатні призвести до депресії. Чи це є
наслідком недовіри до Бога? Швидше за все так. Чому
християни зневіряються, впадають у депресію і опускають руки?
Адже
не всі переживають те, що випало на долю
апостолів.
Час останній, час поправляти світильники, запасатися
олією свят...