Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Що робити, коли невідомо, що попереду?

Напевно, кожен із нас опинявся в ситуації, коли важко ухвалити рішення, і неясно, як розвиватимуться події. Невизначеність, безвихідь чи кричуча у свідомості думка "Це неможливо!" часом намагаються загнати нас у кут, зламати волю і змусити опустити руки.

Тоді як жити далі, куди йти, що робити? Коли незрозуміло те, що відбувається і туманні перспективи, складно зрозуміти, яким шляхом рухатися.

Відсутність чіткого уявлення про те, що попереду, лякає не менше ніж похмура картина майбутнього. Люди не знають, як вирішаться їхні проблеми. Коли закінчиться криза, війна чи епідемія? Що буде через 10 чи 20 років? Ще гірші справи, коли раптово завершується один період нашого життя, починається зовсім інший, а наші знання та досвід виявляються непридатними в нових умовах.

У такому стані здається, що немає можливості рухатись уперед.

Але це не так!
Зовсім не обов'язково стояти на місці, навіть якщо ми не знаємо всього шляху!

Писання каже: "Від Господа прямують кроки людини; людині ж як пізнати свій шлях?" (Прип. 20:24).

Ми хочемо знати ШЛЯХ! Але Господь спрямовує КРОКИ! Тож чи не краще, замість того, щоб боятися, філософствувати, мріяти, розмірковувати чи переживати про весь шлях, який ще не зрозумілий, сфокусуватися на питанні, який наступний крок треба зробити?

Більше того, я переконаний, що Господь навмисне не відкриває всі деталі майбутнього, щоб не лякалися і не пишалися, а надихає зосередитись на якомусь одному, але необхідному кроці.

Якби Мойсей заздалегідь знав, що після Виходу з Єгипту зіткнеться з буйством і бунтом народу (який вимагав то м'яса, то води або бажав єгипетських огірків і динь, що нарікав і блукав), і що потім доведеться ходити пустелею сорок років, а в результаті так і не ввійти самому в Ханаан, то, можливо, сміливості б у Мойсея поменшало.

Але він знав лише те, що треба було робити "зараз". Колись треба було йти на гору. Іншим часом – до Єгипту. Потім - перед фараоном і вимагати відпустити Божий народ. Після було безліч інших, не менш важливих кроків.

Знаєте, озираючись назад, я іноді думаю: якби я заздалегідь знав, через що доведеться пройти, чи погодився б я? Скоріш за все ні. Напевно, я б злякався і відмовився, якби знав, що доведеться пережити переслідування та кризи, побувати в аварійній посадці літака та в автомобільних аваріях, перенести інсульт і боротися за життя подружжя, стикатися з несправедливістю і проходити через ситуації, де я безсилий. або зробити…

Можливо, відмовився… якби я тільки знав усе заздалегідь, якби Бог показав мені не мету, а перешкоди. Причому все одразу, раптово.

Але причина, чому знаходилися сили і віра залишатися "в строю", у тому, що не треба було думати про всі можливі труднощі життя та служіння. Щоразу важливо було зробити ТІЛЬКИ ОДИН КРОК.

Цей принцип Ви можете часто бачити у Біблії.

Якось Господь наказав Іллі викрити царя Ахава і сказати, що не буде дощу три роки. Потім, коли почалася посуха, самому пророкові треба було виживати. Бог побачив і це. Через три роки людині Божій довелося протистояти пророкам Ваала. Після – молитва та диво дощу. Втеча від Єзавели...

Апостоли спочатку розсадили людей по п'ятдесят і по сто. Потім вирішували питання, як годувати людей. Роздавали їжу. Потім отримали завдання від Христа зібрати залишки...

Філіп почув від Господа наказ піти на дорогу, яка порожня. Здавалося б, абсурдний наказ, але він пішов. Незабаром апостол побачив колісницю. «Піди й пристань до цієї колісниці», сказав йому Бог. Зав'язалася розмова з вельможею, що проїжджала, про Писання. Закінчилася історія порятунком царського чиновника...

Чи знав Ілля наперед усе до дрібниць?
Чи розуміли апостоли стратегію Христа?
Чи був Філіп готовий до такого повороту подій?

У всіх випадках відповідь швидше негативна.

А якщо так, то давайте припустимо, що в житті багато крутих поворотів, злетів, спотикань, перемог та поразок. Безвихідь може виявитися люком, варто лише подивитися не вправо-вліво, а вгору - до Господа! Він знає весь шлях.

Бог підказує і допомагає сфокусуватися всього на одному КРОКУ, який слід зробити ЗАРАЗ.

Подумайте, що це може бути? Яке діло можна зробити? Піти кудись? Зателефонувати? Щось написати чи прочитати? Прийняти рішення? З кимось зустрітись? А може просто помолитися і заспокоїтися?

Головне, щоб крок був мудрим та вірним. Необхідна віра та правильний напрямок. Навіть якщо не все ясно, а зрозуміло тільки, що необхідно зробити в першу чергу - ЗРОБІТЬ ХОЧЕ БЕ це!

Тоді в результаті чергового кроку відкриється нова перспектива та з'явиться можливість зробити наступний! І впевненіше звучатимуть у наших устах слова псалмоспівця: "Утверди кроки мої на дорогах Твоїх, нехай не вагаються стопи мої" (Пс.16: 5).

Тож покладайтеся на Господа, перебувайте в молитві і робіть кроки віри, а ми продовжимо клопотати перед Богом про Вас та всіх інших передплатників. Нехай Бог виконає Свою благу волю і прославиться у Вашому житті!

PS Цікаво, чи були ситуації, коли Ви не знали, що маєте намір зробити Бог, але робили один за одним правильні кроки, і одного разу побачили Його добрість, милість чи диво?

ВИПРОБУВАННЯ ТА ДОВІРА

«Але як ви берете участь у стражданнях Христових, радійте, та й у явленні слави Його зрадієте і переможете» (1 Пет. 4:13).
Слово «страждання» викликає у пам'яті картинки виснажених тіл, зламаних болем; голодуючих дітей; горючих від втрати дитини батьків. Ваша картинка страждання залежить від пережитих втрат, зрад, фізичних захворювань чи травм. <...

КРОКІСТЬ, АЛЕ НЕ ПАСИВНІСТЬ

«Рятуй взятих на смерть, і невже відмовишся від приречених
на вбивство? Чи скажеш: ось, ми не знали цього?
А випробувач серця хіба не знає? Хто спостерігає
за твоєю душею, знає це і віддасть людині за ділами
його» (Прип. 24:11,12).
Бачачи несправедливість, ми можемо або виявити байдужість, або втрутитися. Третього не дано. Той, хто тримається осторонь, коли з кимось пов...

Стань щасливим

Якось йшов дорогою мудрець, милувався красою світу і тішився життям. Раптом помітив він дуже нещасну людину.

- Чому ти так страждаєш? – спитав мудрець.

- Я страждаю на щастя своїх дітей та онуків. - відповів чоловік.

- Мій прадід все життя страждав для щастя діда, дід страждав для щастя мого батька, батько страждав для мого щастя, і я стражд...

ПРИВЕДІТЬ СВОЮ ДУШУ У ПОРЯДОК

Ви не знайдете навколо себе нічого того, чого немає у вашій душі. Не буває людей, у яких немає нічого хорошого, як і не буває абсолютно поганих людей. У кожній душі є і добре, і погане. Чим більше любові, мудрості, краси, доброти ви відкриєте в самому собі, тим більше ви помітите їх у навколишньому світі. Вам здається, якщо ви чогось не бачите, цього не існує. Ні, прост...

Поверніться, Діти

«Поверніться, бунтівні діти: Я зцілю вашу непокору. – Ось, ми йдемо до Тебе, бо Ти Господь Бог наш» (Єр. 3:22)

Одній сільській дівчині захотілося до міста. Незважаючи на сльози і прохання своєї старої матері не покидати її, вона все ж таки поїхала з села. Недосвідчена, не підготовлена до спокус та спокус великого міста, вона скоро впала і потім опуска...

ПРИТЧА Язик за зубами

Якось поскаржився один чоловік мудрецю:

— Усі кажуть, що я не вмію тримати язика за зубами, навіть називають кляузником. Чесно кажучи, я багато лихословив у своєму житті. Як мені тепер виправити всі необдумані слова? Мудрець сказав:

— Візьми перову перину, піднімися на найвищий дах і розвій пір'я за вітром. Після повертайся до мене, я чекати...

Огірки

За вікном розривався у надривному, що переходить на хрипоту, крики, півень.
Ласкаве сонце пробивалося крізь фіранки, малюючи чудові візерунки на
дощатій підлозі. Пахло пилом та м'ятою.

Марія Михайлівна звикла за той короткий час, що жила тут, у селі, прокидатися рано, з криком Петьки. Цікаво, - подумала вона, коли він намагається розбудити всю округу?&...

Завтра зроблю

Жив у світі тесляр, майстер він був непоганий, тільки любив усі справи на завтра відкладати. Як тільки до нього зверталися з проханням, він відповідав: "Добре, завтра зроблю!" В молодості говорили теслярові: «Одружуйся, мовляв, та одружуйся», а він відповідав: «Добре, завтра одружуся!» Так і молодість минула. А справ завжди багато: то одна, то інша, т...

Найбідніші чи найбагатші?

Ніколи не забуду Великдень 1964 року. Мені тоді було 14 років, молодшій сестрі Осі – 12, а старшій, Дарлін – 16. Ми жили з мамою, і всі четверо непогано навчилися задовольнятися малим. Батько помер п'ять років тому, залишивши матір із сімома дітьми і зовсім без засобів для існування. До 1964 старші сестри вийшли заміж, а брати поїхали з дому.
За місяць до Великод...

Щастя, ти де?

Питання, де знайти справжнє щастя, як знайти у житті світ, спокій і радість завжди хвилювало і продовжує хвилювати багатьох людей Землі. Давно відомо, що ні матеріальні блага, ні престижна робота не в змозі заповнити дефіцит теплих відносин із найближчими людьми…

«Світ дому твоєму!» Щоразу, коли я чую цю фразу від братів і сестер у Христі на свою адре...