Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Притча про батька та сина

В одного чоловіка був син — юнак безтурботний і легковажний. Людина ця з дитинства намагалася навчити свого сина і наставити на шлях істинний, але все марно. Від горя він тяжко захворів і зліг. Перед самою смертю батько покликав до себе сина і сказав:
— Бідолашний хлопчику, скоро я піду, і залишишся ти зовсім один. Пробач мені, що не зміг я напоумити тебе. Обіцяй мені, сину, що тиждень після моєї смерті приходиш сюди щодня на годину чи дві.
Помер батько, а юнак, виконуючи останню його волю, приходив до його кімнати, сідав біля смертної ложі і міркував. Думав юнак про те, як сильно любив його батько, а тепер він залишився зовсім один. Згадував, з якою радістю хвалив він його за Добрі справи, з якою сердечною теплотою говорив про Бога.
— Чим же я відплатив йому за турботу про мене? - подумав юнак, і сам собі відповів:
- Тим, що жив без турбот і без клопоту. І таких друзів собі вибирав — вітряних і безпутних.
Засоромився син, покаявся і не вийшов до своїх друзів ні того дня, ні наступного, ні після.

НАЙВАЖЧИЕ РІШЕННЯ

«І покликали Ревеку, і сказали їй: Чи підеш з цією людиною?
Вона сказала: піду» (Буття 24:58).
Авраам послав свого слугу в дорогу з дивним дорученням: синові патріарха привести жінку. Це була величезна відповідальність. Вирішувалась доля всього клану.
Для сучасного світу ця історія може здатися застарілою та малозначущою. Але не поспішай відкладати книг...

Нехай Божий світ судить ваші думки та почуття

Вас колись долали сумніви настільки, що вам хотілося сказати: «Ну все, годі!»? Напевно, таке бажання виникало у кожного. І тоді ми можемо гаряче з кимось вчинити неправильно або піддатися зневірі, або піти спати і постаратися забути про все. І, звичайно, ви розумієте: ніщо з цього не вирішить ваші проблеми. Але замість того, щоб зневіритися, здатися і дати волю п...

Притча Зеркало

Молода жінка скаржиться своїй мамі:
- Мамо, я вже не можу терпіти мого чоловіка. Він так змінився! Він перестав мене розуміти, не поважає і лається весь час. Мабуть, він мене розлюбив...

- Ну, а ти? Сама ти його поважаєш? Ти його розумієш? - Запитала мама.
- Ось ще! - Відповіла дочка, - Чоловіку можна злитися, а мені не можна? Як він ...

Господи дай мені терпіння

Ми часто молимося саме таким чином, просто і без зайвих роздумів говоримо: «Господи дай мені терпіння!», або «Господь наповни моє серце любов'ю!», ну і ще «Навчи мене Отче смиренності».
Молимося і припускаємо, що терпіння впаде на голову як сніг у січні. Прокинувся, а він уже лежить, і я вже такий терплячий, далі просто нікуди, просто переповн...

Лагідність

Блаженні лагідні, бо вони успадковують землю Мт.5:5

Один місіонер працював на острові Ямайка, що між Північною та Південною Америкою. Він викладав у недільній школі, де навчалися чорношкірі учні. Якось він запитав своїх учнів: "Кого можна назвати лагідним?"
Один із хлопчиків відповів: "Кроткий той, хто дає м'які відповіді на грубі запитання". Цей хлопчик сказав ва...

Молитва – це розмова з Богом

Молитва – це наша спільність з Богом, спосіб спілкування та вираз нашої віри та залежності від Нього. Вона є необхідною для нас, подібно до того, як повітря і їжа важливі для нашого існування. Ми розуміємо, що усе, що ми маємо, надходить від Бога, включаючи життя, таланти, здоров'я і навіть наші щоденні потреби.

Молитва не обмежена часом проведення в храмі або формальними об...

ПЕРЕСТАНЬ БУТИ ГЛЯДЕМ

«Чи не знаєте, що ті, хто біжить на ристалище, біжать усі,
але один отримує нагороду? Так біжіть, щоб отримати»
(1 Кор. 9:24).
Італійське прислів'я говорить: «Коли корабель потонув, всі знають, як можна було врятуватися». Їй вторить англійське прислів'я: «Після війни всі генерали». А є ще іспанська: "На гальорці всі тореадори".&n...

Хто має вухо чути, нехай чує

Хто має вухо чути, нехай чує, що Дух говорить церквам
Улюблені діти Божі, брати і сестри Церкви Божої у Христі Ісусі: благодать і мир вам від Бога Отця нашого та Господа нашого Ісуса Помазаника.

Великий Бог, Творець неба та землі, створив Собі народ в ім'я Своє. Народ великий та сильний. Сам Бог прийшов до нас і вселився в наші серця, у нас, і ми сильні Його силою, вел...

Під покровом крил

Хто живе під дахом Всевишнього
під покровом Всемогутнього, спочиває...
(Псалми 90:1)

Гримить десь на околиці, пахне гаром і пилом. Під вікном розбита гойдалка, зламана вишня. Щось лякаюче, схоплююче дихання підходить до горла і починає душити жалістю та невідворотністю, завдаючи біль у грудях. Краще закрити штори. Плотніше.

«Притулок мій...

КЛЮЧ ДО УСПІХУ

«Чи ти бачив людину спритну у своїй справі? Він
стоятиме перед царями, він не стоятиме перед простими»
(Прип. 22:29).
Ми живемо в епоху, коли все існує у варіанті "light". Передбачається, що успіху можна досягти легко і швидко. У минулому залишилися ідеї про необхідність докладати зусиль і наполегливо працювати.
Більшість людей забувають, що досягн...