Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

ЩО МИ МОЖЕМО ПРИНЕСТИ В ДАР ІСУСОВІ?

«І ось зірка, яку бачили вони на сході, йшла перед ними, аж поки, нарешті, прийшла і зупинилась над місцем, де було Немовля. Побачивши зірку, вони зраділи радістю вельми великою. І, увійшовши в дім, побачили Немовля з Марією, Матір’ю Його, і, впавши, поклонилися Йому; і, відкривши скарби свої, принесли Йому дари: золото, ладан і смирну. І, одержавши уві сні одкровення не повертатися до Ірода, іншою дорогою відійшли до країни своєї» (Мф. 2:9-12).

Прибуття царів до ясел – це дещо казкова історія, гарна оповідь, яка зачаровувала нас у дитинстві, і яку ми всі дуже любимо. Але як вона стосується нас сьогодні, чого вона повинна нас навчити, що має сказати нам, коли ми є співучасниками цих молитов на зцілення, молитов про заступництво? А ось як: насправді вона особливо повчальна і багато що пояснює.

Як і царі, ми також приходимо здалека. Як кажуть, «ми повертаємося здалека», з життя, позначеного випробуваннями, гріхом, можливо, сумнівами, віддаленням від Бога… Попри труднощі, незважаючи ні на що, нас також привела зоря аж до місця, «де було Немовля». Це місце для нас сьогодні ввечері – ця церква, де присутній живий Христос Спаситель. Добра зоря – це, можливо, якийсь приятель, знайомий, без сумніву, наш ангел і, свідомі ми того чи ні, світло самого Ісуса, Який врешті-решт привів нас до Себе.

Як і царі, ми приходимо принести «скарби» до ніг Ісуса. Але які ті скарби? Що ж ми можемо Йому подарувати?

Золото, яке ми приносимо, наше «золото» – це, звичайно, не матеріальні статки, а наші людські багатства, таланти, які Господь вклав у нас, і які ми намагалися примножити (див. Мф. 25:14-30). Не забуваючи також про нашу убогість, нужденність, наші слабкості, нашу потребу у відкупленні, прощенні… Ось наше золото.

А що таке наш «ладан»? Це смиренний запах нашої молитви прослави, прохання, довірливого і невимушеного, прохання малих і вбогих, якими усі ми є перед Богом.

А наше миро? Миро – це бальзам, який отримують з гіркого кореня. Ми також приходимо зі своїми жалями, розчаруваннями, зневірою – усім тим, що у нашому житті залишило по собі гіркоту. А Ісус перетворить цю гіркоту на бальзам, який заспокоює, приносить полегшу, зцілює силою Своєю любові. Адже Він бачить глибину наших сердець, наші прагнення миру, радості, щастя і хоче їх сповнити.

Ісус прийме золото наших талантів і нашої убогості, ладан нашої молитви і миро наших страждань; Він оцінить їх набагато вище, ніж багаті дари царів. Адже ми даємо Йому наше життя, таке, яким воно є, без прикрас і красивої обгортки, у всій своїй правді тіні й світла. І вірмо, що ніщо не може бути ціннішим в Його очах, що кожне наше убоге життя варте для Нього набагато більше, ніж прекрасні дари царів.

Отож, як і вони, нам залишиться тільки прославляти Ісуса і поклонятися Йому, що, як і дві тисячі років тому біля ясел, присутній сьогодні увечері у цій церкві. Ми також можемо наблизитися до Ісуса без жодного страху перед Богом-дитиною, так само радіти «радістю вельми великою», яку відчували царі у Вифлеємі.

І ми, без сумніву, повернемося «іншою дорогою». Багато з нас приходить сюди дорогою смутку, болю, сумніву. Після молитви ми повернемося іншою дорогою: одні – дорогою зцілення, прощення, а інші – новою дорогою миру і довіри, яку ми знаходимо в Ісусі, нашому Бозі.

Тому кожна наша молитовна зустріч є сама по собі «богоявленням», тобто «явленням Христа Спасителя», Який діє сьогодні так само, як вчора і завтра у світі і в житті кожного, хто вільно Йому віддається і жертвується.

24.09.2023

Навчіться подобатися собі

Чи знаєте ви, що наші вчинки і ми як ОСОБИСТІСТЬ – не одне й те саме? Справа в тому, що хоча я не завжди вчиняю правильно, це не впливає на мою ОСОБИСТІСТЬ. Я знаю, що мене все одно люблять і що я продовжую залишатися доброю людиною. Я припускалася помилок у житті, я знаю, що і в майбутньому припустю їх чимало, але я все одно продовжую себе любити.

Якщо ви собі п...

Про щиру дружбу з Ісусом

Якщо ти завжди прагнеш знайти Ісуса, то без сумніву знайдеш Його.

Але якщо ти шукаєш лише себе, тоді ти знайдеш саме себе, але це може стати тобі на шкоду.

Той, хто не шукає Ісуса, наносить більше шкоди собі, ніж весь світ і всі вороги разом взяті.

З Ісусом в тобі, навіть найважчі обставини стають легкими, і ніщо не здається таким невитримуваним. Та коли Його немає...

Притча про батька та сина

В одного чоловіка був син — юнак безтурботний і легковажний. Людина ця з дитинства намагалася навчити свого сина і наставити на шлях істинний, але все марно. Від горя він тяжко захворів і зліг. Перед самою смертю батько покликав до себе сина і сказав:
— Бідолашний хлопчику, скоро я піду, і залишишся ти зовсім один. Пробач мені, що не зміг я напоумити тебе.&n...

НЕ відрікаються люблячи

Був нічим не примітний ранок у звичайнісінькій поліклініці. Людина досить похилого віку прийшла до лікаря зняти шви з пальця руки. Було помітно, що він дуже хвилюється і кудись поспішає. Запитавши, коли буде лікар, чоловік тремтячим голосом повідомив, що до 9 години на нього чекає дуже важлива справа. А вже 8-30.
Я розуміюче відповів, що всі лікарі зайняті, і зможуть пр...

БОЖИЙ ШЛЯХ — КРАЩИЙ ШЛЯХ

«Спрагли! йдіть усе до вод; навіть і ви, що не мають срібла, йдіть, купуйте та їжте» (Іс. 55:1).
Коли Бог створив людину і весь тваринний світ, Він створив різну їжу, яка ідеально підходить для кожного виду тварин та їх організму. Корови та кішки, птахи та риби їдять різну їжу. Їжа, створена для кожної тварини, ідеально підходить для оптимального функціонува...

Сила пробачення: Відпустити, Любити, Жити

Серед найважливіших рис, які визначають нашу людську природу, є здатність до пробачення. Ця сила перетворює наші серця, змінює наше сприйняття та відкриває двері до щасливого та здорового життя.

Пробачення - це акт любові і милосердя, який звільняє нас від гніву, образ і болю, які можуть отруїти нашу душу. Воно дозволяє нам позбутися важкостей минулого і зосередитися на майбутньому. Ц...

Ви не випадкова людина – вас обрав Бог!

Часто можна почути фразу: «Я був небажаною дитиною. Батьки мене не хотіли. Я виник випадково». Дехто виправдовує цим свій безвідповідальний підхід до життя, говорячи, що вони на землі випадкові люди, вони — помилка батьків. Може хтось із нас і став несподіванкою для своїх батьків, але для Бога ми не були сюрпризом. Задовго до нашої появи на світ Бог уж...

Якщо всі залишать вас, на допомогу прийде Господь

Дуже гірко, коли друзі нас розчаровують, кидають у скруті, коли наших очікувань не виправдовує той, у кому ми не сумнівалися. Якщо таке коли-небудь траплялося з вами, ви розумієте, наскільки це важко. Саме це й сталося з Тимофієм, старшим пастором Церкви Ефесу. Він думав, що лідери церкви будуть вірні йому до кінця, але вони йшли з церкви, кидаючи його в такий скрутний час. ...

Вдячність у нашому житті: питання фокусу

Ви коли-небудь помічали дітей, які щасливо грають до тих пір, поки не помітять одну іграшку, якої в них немає і з якою грає друга дитина? Несподівано їх радість зникає, і вони стають повністю зосереджені на іграшці, яка є в другої дитини. У них, ймовірно, є десятки кращих іграшок, але їх егоїстична натура починає активно працювати, коли їх увага зосереджена не на тому. Звичайно ж, багато з нас,...

ПЕРЕСТАНЬ БУТИ ГЛЯДЕМ

«Чи не знаєте, що ті, хто біжить на ристалище, біжать усі,
але один отримує нагороду? Так біжіть, щоб отримати»
(1 Кор. 9:24).
Італійське прислів'я говорить: «Коли корабель потонув, всі знають, як можна було врятуватися». Їй вторить англійське прислів'я: «Після війни всі генерали». А є ще іспанська: "На гальорці всі тореадори".&n...