Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Притча о доброте

Продавець стояв за прилавком магазину і роздивлявся на вулицю. Одна маленька дівчинка підійшла до магазину та буквально прилипла до вітрини. Коли вона побачила те, що шукала, її очі заблищали від захоплення...

Вона увійшла всередину і попросила, щоб їй показали намисто з бірюзи.

- Це для моєї сестри. Чи можете ви красиво загорнути їх? — спитала дівчинка.
Хазяїн з недовірою глянув на малечу і спитав:
— А скільки в тебе грошей?
Дівчинка витягла з кишені хустинку, розгорнула її і висипала на прилавок жменю дрібниці. З надією в голосі вона спитала:
— Цього вистачить?
Там було лише кілька дрібних монет. Дівчинка з гордістю продовжувала:
— Знаєте, я хочу зробити подарунок своїй старшій сестрі. З того часу, як померла наша мама, сестра дбає про нас, а на себе в неї не залишається часу. Сьогодні у неї день народження і я впевнена, що вона буде щаслива отримати такі намисто, вони дуже підійдуть під колір її очей.

Чоловік узяв намисто, пройшов усередину магазину, приніс футляр, поклав у нього бірюзу, обгорнув стрічкою та зав'язав бант.
- Тримай! - Сказав він дівчинці. - І неси обережно!

Дівчинка вибігла і підстрибом помчала до будинку. Робочий день добігав кінця, коли поріг того ж магазину переступила молода дівчина. Вона поклала на прилавок знайомий продавцю футляр та окремо обгортковий папір та розв'язаний бант.

— Ці намиста були куплені тут? Скільки вони коштували?
- А! — сказав господар магазину, — вартість будь-якого виробу в моєму магазині — це завжди конфіденційний договір між мною та клієнтом.

Дівчина заявила:
— Але моя сестра мала лише кілька монет. Намисто зі справжньої бірюзи, так? Вони мають коштувати дуже дорого. Це нам не по кишені.

Чоловік узяв футляр, з великою ніжністю та теплотою відновив упаковку, вручив дівчині і сказав:
— Вона заплатила найвищу ціну… Більше, ніж міг заплатити будь-який дорослий: вона віддала все, що мала.

Тиша заповнила маленький магазинчик, і дві сльози скотилися по обличчю дівчини, що стискає в тремтячій руці невеликий пакунок.

Десять заповідей для батьків

1. Не чекай, що твоя дитина буде твоєю копією, бо вона, як і ти створена на образ Божий. Допоможи йому стати самим собою.
2. Не зганяй на дитині свої образи, щоб потім він не зігнав на тобі свої. Що посієш те й пожнеш.
3. Не вимагай від дитини плати за все, що для неї робиш. Ти дав йому життя, він дасть життя іншому – це невідворотний закон подяки.
4. Н...

Бог зробить неможливе

«Ісус сказав йому: [чому ти кажеш що] ні на що не придатний (нічого не можеш)? Мушу сказати, що тому, хто вірить, все можливо!
- Марка 9:23
Те, чим я сьогодні займаюсь, для мене однією річ непосильна і неможлива. Коли Бог покликав мене до служіння, я не була готова до цього. Але я любила Бога і не хотіла залишатися такою, якою була. Я не знала, що мені з цим ...

НЕ ДЛЯ БЕЗПЕЧНИХ

«Ось Я наказую тобі: будь твердий і мужній, не лякайся
і не лякайся; бо з тобою Господь, Бог твій, скрізь,
куди не підеш» (Івана 1:9).
Дехто вважає, що сміливий  це той, хто нічого не боїться. Це не так. Сміливість - це здатність йти вперед незважаючи на страх. Як одного разу зауважив Карл Барт, знаменитий німецький теолог, «мужність ...

Надія на Бога

Могутній правитель, заблукавши на полюванні, заночував у бідній хатині дроворуба.
- Твої справи, як я подивлюся, йдуть неважливо! - Сказав він господареві, приймаючи тарілку з нехитрою їжею.
- Що ви, пане мисливець, я ж продаю дрова. І милістю Господа на їжу мені вистачає.

Повернувшись у палац, правитель вирішив перевірити, чи достатньо людині для життя лише одніє...

Лагідність

Блаженні лагідні, бо вони успадковують землю Мт.5:5

Один місіонер працював на острові Ямайка, що між Північною та Південною Америкою. Він викладав у недільній школі, де навчалися чорношкірі учні. Якось він запитав своїх учнів: "Кого можна назвати лагідним?"
Один із хлопчиків відповів: "Кроткий той, хто дає м'які відповіді на грубі запитання". Цей хлопчик сказав ва...

Як поділити зливи

Часто старця Паїсія питали, що таке справедливість? Як чинити справедливо?
Отець Паїсій казав:
— Є справедливість людська, а є Божественна справедливість.
— А що таке Божественна справедливість? — питали його.
Тоді старець наводив такий приклад:
— Уявіть, що людина прийшла до одного в гості і в них виявилося десять слив. Один із ни...

І буде так

На самому початку книги Буття ми читаємо пророцтво про те, що має статися, про те, що має здійснитися. Форми слова «трапитися» ми зустрічаємо у Біблії багато разів. В одному лише тридцять дев'ятому розділі книги Буття, де описується все, що довелося пережити Йосипу в Єгипті, куди його продали в рабство і де потім він став главою цієї країни, — фраза «і сталося&...

Коли ми просимо про щось Бога

Коли ми просимо про щось Бога, треба молитися з вірою та терпінням, і тоді обов'язково дочекаємося відповіді. Адже коли людина молиться з вірою, Бог певним чином зобов'язаний виконати те, про що він просить, щоб не осоромити цю віру. «Майте віру і не сумнівайтеся» (див.: Мт. 21, 21), – наказав Господь. Отже, якщо «не засумніємося», просячи про щось Б...

Віра в Бога: відкриття духовної глибини

Віра в Бога є основою для багатьох людей і відіграє важливу роль у їхньому житті. Це глибоке і особисте переконання в існуванні Всевишнього, Верховної Сили або Вищого Буття, яке має контакт з людьми та впливає на їхні життя.

Віра в Бога виникає з потреби людини знайти сенс і мету свого існування. Це внутрішнє відчуття, що є щось більше за матеріальний світ, що існує вища реальність, я...

Вже заміж….

- Ну що, так і не знайшла нареченого? Мабуть, не там шукаєш? – так тільки можуть впевнені у собі подруги запитувати. Так безапеляційно.
Настя завжди бентежилася, більше посміхалася, трохи сумно і ... чомусь з жалем дивлячись на співрозмовницю.
Скільки разів уже обговорювали цю тему, але подруга шкільна так і не зрозуміла жодного разу пояснення Насті. Не розум...