Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Різдво Ісуса Христа

Щоб краще зрозуміти зміст Різдва, я розповім вам історію, яка сталася в одній родині.

Наближалося свято Різдва Христового. З вікон долинали Різдвяні гімни, і все місто осявало сяйво різнобарвних вогнів. На вулицях можна було бачити усміхнених людей, які несли гарно обгорнуті подарунки, щоб за традицією подарувати їх на Різдво рідним та близьким.

У родині Діми також готувалися до цього свята. Діма та його молодша сестра Олена вбирали різдвяну ялинку. А старша сестра Іра допомагала бабусі наводити лад у будинку. Коли все було зроблено, діти разом із бабусею зібралися навколо ялинки, радіючи, як гарно вони її прикрасили.

Дивлячись на ялинку, Діма багатозначно сказав: "Тепер у нас буде справжнє Різдво, адже у нас є така ошатна ялинка!" Олена та Іра заплескали в долоні і радісно вигукнули: «Ура! Ура! У нас буде справжнє Різдво! Щоправда, бабусю? «Звичайно, дітки, – дивлячись на щасливих дітей, сказала бабуся і додала, – А хочете, щоб я вам розповіла про Різдво щось дуже важливе? "Хочемо, хочемо!" – в один голос закричали діти.

Бабуся запропонувала їм сісти в гурток, і коли діти затишно розташувалися біля каміна, бабуся почала розмову:

- Скажіть, онука, що таке Різдво? - Запитала бабуся.

– Різдво – це Різдвяна ялинка, яку ми сьогодні так гарно прикрасили, – сказав Діма.

– Різдво – це довгоочікувані подарунки, які приносить Санта-Клаус! - Висловила свою думку Олена.

– Різдво – це виконання бажань та радісний настрій, – додала Іра.

Бабуся з любов'ю подивилася на дітей і ласкаво промовила:

– А тепер, мої дорогі онуки, я вам розповім, що таке Різдво насправді.

– Діти здивовано переглянулись і з цікавістю подивилися на бабусю.

- Так, так не дивуйтеся, - серйозно сказала бабуся. – Все те, що ви назвали – це традиції, придумані людьми. Насправді Різдво – це не просто свято, це День народження нашого Господа та Спасителя Ісуса Христа.

– Різдво – це День народження? День народження Ісуса Христа! – здивовано вигукнули хлопці.

– Так, мої дорогі, – продовжувала бабуся. – Цього дня багато років тому на землю прийшов Господь Бог, народившись у наш світ в образі людини, щоб врятувати всіх людей від гріха та смерті.

Діма уважно вислухав бабусю і несподівано спитав:

– Якщо Різдво – це День народження Ісуса Христа, то тоді ми повинні Йому щось подарувати на день народження!

– А що ж ми можемо подарувати Ісусу? – здивовано спитала Іра. – Адже Він же – Бог, а Бог ніколи ні чого не потребує!

– Найкращий подарунок, який ви можете подарувати Ісусу – це ваші серця, які люблять і слухняні Господу, – з посмішкою відповіла бабуся.

Розмова з бабусею ще тривала, як раптом у кімнату зайшли батьки. Побачивши тата та маму, хлопці радісно закричали:

- Тату, мамо, ми сьогодні дізналися від бабусі, що таке Різдво!

– Правда? І що таке Різдво? - Запитали батьки.

– Різдво – це День народження нашого Бога і Спасителя Ісуса Христа, який народився в тілі, щоб врятувати нас усіх від гріха та смерті, – дружно відповіли діти. Вони були дуже раді, що дізналися справжнє значення цього свята.

Хлопці, а ви раді, що дізналися про те, що Різдво є День народження Господа Ісуса Христа?

Давайте звернемося до Господа в молитві і подякуємо Йому за те, що Він прийшов на землю в образі людини, щоб врятувати нас від гріха та смерті. Давайте також попросимо Його дати нам люблячі та слухняні серця.

17.10.2023

Золоті туфельки

Це було за чотири дні до Різдва. Дух сезону опанував нарешті і мною. Зібравшись із силами, я вийшов із дому, сповнений рішучості забезпечити подарунками всіх своїх незліченних рідних та друзів.

А зробити це було непросто. Почати з того, що я довго не міг знайти місце, куди поставити машину. Стоянки були забиті повністю, адже весь Нью-Йорк разом зі мною вийшов на полювання за різдвяним...

Дівчинка зі сірниками

Морозило, йшов сніг, на вулиці ставало все темнішим і темнішим. Це було якраз під Новий рік. В цей холод і темряву вулицями пробиралася дівчинка з непокритою головою і боса. Вона вийшла з дому в туфлях, але куди вони годилися! Величезні-величезні! Останньою їх носила мати дівчинки, і вони злетіли у малюка з ніг, коли вона перебігала через вулицю, злякавшись двох карет, що мчали. Однієї туфлі во...

Подарунок на Різдво

В одному великому місті жила дівчинка з незвичайним ім'ям Антоніна. Її все ласкаво називали Антошкою. Взагалі, Антошка – це ім'я хлопчика. Є навіть пісня така: Антошка, Антошка – підемо копати картоплю. Як відомо, Антошка з пісні був хлопчиком не дуже роботящим. І в цьому плані він зовсім не був схожий на Антошку з нашої розповіді, яка завжди допомагала мамі, навіть якщо мам...

Різдвяна казка

Дуже давно, понад дві тисячі років тому, в маленькому містечку Назареті жила благочестива дівчина на ім’я Марія. Одного разу, коли Марія клопоталася в оселі, її кімнату осяяло яскраве світло. В ньому дівчина побачила ангела Господнього. Вона дуже злякалась. «Не бійся, Маріє, - сказав ангел, - я приніс тобі радісну звістку. В тебе народиться дитина. Це буде Син Самого Бога, і назвеш ...

Березова ялинка

Яких тільки чудес не трапляється у Різдвяну ніч! Сергій слухав, як мама читає йому святкові розповіді, і тільки дивувався. Всі вони, починаючи сумно-сумно, закінчувалися так, що аж плакати хотілося від радості. Були, щоправда, й оповідання з іншим кінцем. Але мама, хмурачись, пропускала їх. І правильно робила. Сумного їм вистачало й у житті.

За вікном наступала темно-синя ніч. Подвір&...

Подарунки для Христа

Діти раділи подарункам. Для кожного під волохатою сяючою ялинкою ховався барвистий пакет з етикеткою, на якій було написано: «Кістці», «Маші» або «Володі». Один за одним дітлахи виуживали пакети з-під ялинових лап, по складах читали написи, забирали кожен своє і відразу розкривали з нетерпінням.

У пакетах обов'язково знаходилися лялька, машинка ...

ЗАРАДИ ЛЮБОВІ ДО ХРИСТА

Дапоццо провів вісім років у німецькому концентраційному таборі. Ось як розповідає він про жахливі 1937-1945 роки.
Будучи досить міцної статури, я важив тоді сорок п'ять кілограмів. На всьому тілі у мене рясніли смуги від ударів. Моя права рука була зламана, і вже більше ніколи я не володів нею досконало.
У надвечір'я Христового Різдва 1943 року мене викликали до коменданта. Я з'явив...

ЖЕБРАЧКА НА РІЗДВО

Настя вважала себе зразковою християнкою: щонеділі ходила до церкви та виконувала заповіді, «ангажувалася» (що з католицького сленгу перекладається, як «брала активну участь») у житті парафії та співала в хорі. З людьми намагалася не сваритися (коли хтось критикував, тримала дулю в кишені, а обличчя висловлювало лише повагу) та завжди приходила на допомогу потребуючим (з...

Я не люблю зиму, але...

Я не люблю зиму, бо холодно та слизько. Холодні руки, ноги, ніс...
І все-таки грудень мене приваблює таїнством Різдва, а надто ввечері напередодні.
Свята Вечеря! У колі найближчих та рідних, на столі лише пісні страви, ані краплі спиртного.
Запах свіжої хвої...Горять свічки, дванадцять страв...
Онуки та діти постійно перераховують чи все гаразд. Нарешті таємнича мить...

Свята ніч

Коли мені було п'ять років, мене спіткало велике горе. Я не знаю, чи я згодом пережила горе більше, ніж тоді.