Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чому нам потрібно говорити про послух

Второе ім'я моєї дочки - Грейс (у пер. з англ. благодать ), і я також знаю далеко не одну сім'ю, в якій дитину назвали Мерсі (у пер. з англ. милість ). Благодать і милість — поняття, які є стовпами Євангелія, поняття досить гарні, щоб назвати на честь них дитину. Але за всі свої дні я жодного разу не зустрічав людину на ім'я Послух.

Колись давно це ім'я використовували пуритани для своїх дочок, але зараз воно вийшло з вжитку. Як шкода, адже послух є основною ідеєю в Слові Божому. Насправді милість і благодать, які ми так любимо, стали можливими завдяки досконалому послуху Ісуса.

Але це слово та пов'язане з ним поняття втратили популярність. Послух не часто спливає у випадкових розмовах із віруючими. Про нього не пишуть у текстах сучасних пісень поклоніння, воно рідко стає темою подкастів чи статей.

Чому послух відійшов на другий план у нашому звичному християнському дискурсі?

Запобігання закону

Декілька десятиліть тому намітилася тенденція до прояву християнської свободи, одночасно з відмовою від звичного законницького мислення попередніх поколінь. Такі питання, як вживання алкоголю, дотримання суботнього спокою, біблійна десятина та використання лайливих слів стали предметом спекотних суперечок. Прагнучи уникнути всього, що пахне законництвом, християни часто наголошували на милості та благодаті, а не на послуху.

Відмова від законництва — гідне починання, якщо ми йдемо за Ісусом. Звичайно, Він не був законником. У той же час, послух Батькові був для Нього першорядним, і ми йдемо Його стопами, ставлячи послух на перше місце. Відмова від законництва і прагнення слухняності не є взаємовиключними позиціями. Швидше, це нюанси, які працюють у тандемі, щоб зробити у серці мудрість.

Піддаватися ліні

Роздуми про те, що завгодно Богу, часто потребують старанності. Це може виглядати як зупинка — навіть на короткий час — для того, щоб помолитися за мудрість і силу для майбутньої події. Уповільнення, щоб обміркувати такі речі, як тон голосу чи те, чи розумно натиснути кнопку «надіслати» після набору тексту, потребує духовних м'язів, напрацьованих повтореннями протягом багато часу.

Нарощування духовних м'язів слухняності через повільне та вдумливе життя в культурі невпинної зайнятості є складним завданням. Але коли ми постійно віддаємо перевагу благодаті та милості, не докладаючи жодних зусиль до послуху, ми піддаємося лінощі. Звичайно, благодать і милість Ісуса покривають наші гріхи — це фундамент, на якому ґрунтується наша віра. Але вони ніколи не мали стати виправданням відсутності старанності з нашого боку. Як сказано в 1 Царств 15:22, «слухняність краща за жертву, і слухняність краща за тук баранів».

Культивуйте глибоке розуміння слухняності
Наші зусилля уникнути законництва і схильність піддаватися лінощів можуть змусити нас применшити важливість послуху. Але за допомогою Господа ми можемо виховати у собі правильне уявлення про слухняність, яка точніше відображає Божу перспективу. Ось дві причини, через які варто повернути слухняність на передній план повсякденного християнського життя.

1. Послух радує Бога

У Писанні людина, яка добровільно підкоряється Господу, отримує приголомшливе благословення від більш тісного спілкування з Ним. Авраам був названий другом Божим, тому що він вірив Богу (Як. 2:23), і ця віра була продемонстрована через постійне послух. Писання говорить, що Ной, Енох і Левій ходили з Богом, згадуючи при цьому про їхню праведність (Бут. 6:9; 5:24; Мал. 2:4-6).

Чесно кажучи, коли я чую про таких святих, мені легко впасти духом, тому що я і 60 секунд не можу прожити, не послухавшись Бога тим чи іншим чином. Але давайте не враховуватимемо досконалість у життя цих людей або будь-яких інших людей у ​​Писанні, які догодили Богові своїм послухом.

Нам ніколи не кажуть, що вони були досконалі — навпаки, Слово показує нам, як далеко вони були від цього. Але вони ходили з Богом у стійкій атмосфері послуху у поєднанні з покаянням. Не лише їхні вчинки послуху були приємні Йому, але й їхнє регулярне каяття в непослуху свідчило про покірність Божим наказам. Ця каденція слухняності та покаяння означає ритм ходіння з Богом день за днем ​​і для нас.

2. Послух демонструє віру

Як християни, ми можемо виходити після вивчення Писання, спілкування з братами та сестрами, поклоніння в церкві та особистої молитви, відчуваючи себе духовно сильними. Але коли у важких обставинах загострюється обстановка, чи виберемо ми спосіб продемонструвати своїми словами, поведінкою та тілом те, у що ми віримо у своєму серці — особливо якщо це нам чогось варте? Послух є твердим доказом віри Богу, іншим і самим собі в те, що ми віримо Батькові в Його Слово і готові поставити на карту своє життя.

У Євангелії від Луки 6:46-49 Ісус говорить нам, що ті, хто не застосовує Його слова на практиці, а живе на власний розсуд, можуть очікувати руйнівних наслідків від життєвих бур. Але коли ми живемо у послуху Йому, ми будуємо своє життя на міцній основі. Тому, коли прийдуть бурі, ми не будемо похитнуті. Навіть найнезначніші акти слухняності сьогодні закладають фундамент, який допоможе нам твердо стояти в майбутньому.

Послух Богу рідко буває легким та ще рідше популярним. Швидше за все, я ніколи не зустріну дитину на ім'я Послух (хоча для стислості її можна було б звати «Пос»). Але як засіб показати нашому Батькові, що ми довіряємо Йому і готові робити те, що Він говорить, навіть коли це важко, немає нічого кращого. Отже, як християни, які разом складають Тіло Христове, поговоримо про послух. Те, що завгодно Богу, завгодно нам.

17.10.2023

Що означає мати здоровий глузд?

Коли ви відчуваєте стрес, ви пригнічені, вас долає страх або ви настільки виснажені, що не можете розумно міркувати, — чи запитуєте ви: «Що відбувається? Мені здається, я божеволію!»

Якщо таке траплялося з вами раніше або ви зараз відчуваєте подібне, хочу запевнити вас: ви не збожеволієте. Боже Слово говорить, що вам дано здоровий глузд, який не підведе на...

Шануй кожну з десяти заповідей

Вірити в Бога – означає бути багатогранною, духовно багатою людиною, яка все може й здатна будь-куди дістатися. Для того, щоб я зміг поїхати до Австралії, мені потрібна інформація про те, як туди долетіти. Щоб ці відомості були для мене корисними й практичними, мушу вірити людині, яка їх надає мені. Якщо хтось розповість мені про авіакомпанію, літаки котрої туди літають, повідомить, де мо...

5 способів використовувати свій телефон на славу Божу

Ні один пристрій в історії не вплинув на наше життя так сильно, як смартфон. Більшість людей хапаються за свої смартфони кожні 12 хвилин. Телефони змінили спосіб нашого спілкування один з одним, здійснення покупок, розваг, подорожей та багато іншого.

Вам не потрібно бути культурним критиком, щоб розуміти, що деякі з цих змін не ведуть до добра. Я писав про багато з цих небезпек у моїй...

Зцілення та освіження на шляху

У книзі Приповістей 3:7-8 написано: "Не будь мудрим в очах твоїх, бійся Господа і віддаляйся від зла: це буде здоров'ям для тіла твого та харчуванням для костей твоїх".

Цікаво, що Писання говорить про страх Божий, який є Його шануванням, що виражається в слухняності та покорі Йому, і про віддалення від зла як про те, що несе здоров'я тілу та харчування кісткам. При ц...

Стережіться цих 7 гидотів, що ненавидить Господь

У всі гидоти породжують родові прокляття. Це речі, які настільки неприємні Богові, що Він називає їх огидними.

Ті з вас, хто читає ці рядки прямо зараз, можливо, ніколи не пов'язували ці сім гидотів із виникненням прокляття, але Писання ясно говорить: вони можуть і призводитимуть до прокляття. Потрібно покаяння, щоб побачити руйнацію цих родових прокльонів, і до них не слід ставит...

Подолаємо смуток та самотність

Кажуть, що в сучасному світі горе та самотність – це проблеми, з якими люди стикаються найчастіше. Люди втрачають близьких і, на жаль, не можуть після цього оговтатися. Коли відбувається трагедія і біль втрати здається нестерпним, сатана намагається скористатися ситуацією, щоб назавжди поневолити людину чи всю сім'ю.

Смерть близьких, розлучення чи розрив стосунків із ...

Краса справжніх стосунків із Богом

З чим асоціюється слово «релігія»? з набором правил, розпоряджень та ритуалів або з живим Богом, з яким ви можете спілкуватися скрізь і завжди?

Для мене релігія асоціюється з Богом, з яким я можу спілкуватися через смерть і воскресіння Ісуса Христа.

Бог дав певні правила, які ми повинні дотримуватися, але при цьому Його метою було вберегти нас від гріха, а...

Що включає молитва

Будь-якою молитвою та проханням моліться у будь-який час духом, і намагайтеся про це саме з усякою постійністю та молінням за всіх святих. - Ефесянам 6:18 Найчастіше слово «молитва», що зустрічається в Новому Завіті, є грецьким словом proseuche. Воно та його форми вживаються у Новому Завіті приблизно 127 разів. Його Павло вжив і в Посланні до Ефесян 6:18: «Всякою молитвою і проханням молітьс...

Молитва – дорога до зцілення

ірю, шановний читачу, що у твоїй родині, серед сусідів, друзів чи товаришів є хтось, кому ти хотів би допомогти стати людянішим, духовно здоровим, тобто добрим, справедливим і чесним.

Можливо, ти переживаєш важку кризу через те, що не знаєш, як допомогти цій людині. Адже вже розмовляв з нею, робив їй зауваження, переконував її протистояти злу, навіть погрожував, але все марно.

...

Впевненість у невидимому

Написано: «Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» (Євр.11:1). Сьогодні я хотів би поговорити про те, наскільки важливо мати розплющені духовні очі і впевненість у невидимому.

Біблія розповідає нам про Агар, яка опинилася разом зі своїм сином у відчайдушних обставинах: «Вона пішла, і заблукала у пустелі Вирсавії; і не стало води в міх...