Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Подолати самотність

«Бо я навчився бути задоволеним тим, що в мене є, умію жити і в злиднях, вмію жити і в достатку» (Флп. 4:11,12), – ділився життєвим досвідом апостол Павло з віруючими міста Филипи, а тепер – з нами.

Задоволення тим, що маєш – це явна ознака вдячності за все, що посилає Господь. Саме дивне, що навчитися цьому легше при браку чогось, ніж при його надлишку. Наприклад, коли ми починаємо цінувати воду? – Коли нам її бракує, коли відчуваємо спрагу. От тоді дійсно ковток води буквально стає на вагу золота… Загалом це стосується абсолютно всіх матеріальних речей у цьому світі. І не тільки матеріальних, але також духовних, про що піде мова далі.

Навпаки, при надлишку будь-чого ми його просто не помічаємо, а вважаємо, що так має бути, доки його не стане бракуватиме. І стосується це не тільки матеріальних речей чи здоров’я, але, наприклад, живого спілкування: чи з конкретною людиною, чи загалом як такого. Саме дивне, що в наш час, коли за допомогою сучасних засобів комунікацій не складає значних труднощів зв’язатися з певною людиною на іншому кінці земної кулі, чи навіть з людиною, яка знаходиться в космосі, багато людей, навіть дуже багато людей, залишаються по-справжньому самотніми. Чому це відбувається?

Особливість прогресу в тому, що він зробив людей менш залежними один від одного. Наприклад, водогін: раніше люди повинні були набирати воду в громадських місцях, де так чи інакше люди перетиналися і між ними відбувалася розмова (самарянка з міста Сихар хотіла уникнути цього, проте в неї цього не вийшло, див. Ін. 4:4-41), коли ж вода подається безпосередньо до осель, що беззаперечно є благом, нагод зустрітися з людьми і перекинутися паром десятком слів стає менше. А Інтернет з усіма його перевагами не дає людині справжнього живого спілкування, а лише створює подобу його, проте люди чіпляються за цю подобу, не бачачи іншої альтернативи. У чому ж причина?

В спілкуванні за допомогою мережі Інтернет є одна особливість – у ній відносно легко розірвати стосунки, що набагато важче зробити в реальному житті, а це, у свою чергу, робить такий вид спілкування менш відповідальним: набагато легше образити людину чи відверто зневажити, ніж у спілкуванні реальному, адже фактично нам ніщо не загрожує у відповідь, вже не кажучи про те, що часто ми навіть не те, що не бачимо людини, навіть не знаємо її справжнього імені. От це і є подоба спілкування, яка не задовольняє потреби людини в реальному, живому спілкуванні, коли ти бачиш перед собою живу людину, з плоті та крові, з усіма її вадами та проблемами, а це теж не просто, от чому все більше людей надає перевагу віртуальному спілкуванню перед живим, поки що традиційним спілкуванням.

Це стосовно стосунків між людьми, що вже говорити про стосунки з Живим, а не вигаданим Богом: «Хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить?» (1Ін. 4:20). А відсутність стосунків з Творцем робить людину дійсно нещасною, і жагу цих стосунків у цьому світі ніщо не може вгамувати: «Тільки в Богові спокій душі моїй, тільки від Нього спасіння моє. Тільки Він – Твердиня моя і Спаситель мій, Заступник мій» (Пс. 61:2,3).

«Вірний у малому і у великому вірний; а неправедний у малому, неправедний і у великому» (Лк. 16:10), – тому, щоб створити міцні стосунки з невидимим Творцем, ми повинні створити міцні стосунки з видимими людьми в реальному часі. Іншого методу не існує. А зустрівшись і ввійшовши в живі стосунки з Творцем, ми так чи інакше стикнемося з Його любов’ю, відчуємо Його благодать і зможемо скласти подяку «Богові за невимовний дар Його» (2Кор. 9:15) любові та спасіння, який подається всім віруючим у Сина Божого, Господа нашого, Ісуса Христа. І вдячність за цей дар допомагає людині долати земні перешкоди та радіти іншим дарам, які посилає їй Господь.

24.09.2023

Не поводьтеся як жертва!

Ми повинні враховувати той факт, що існують невидимі сили зла, які мають на меті вкрасти і зруйнувати все добре, що у нас є. У Біблії йдеться про те, що ці демонічні сили об'єднуються, щоб агресивно виступати проти віруючих, у тому числі й проти вас.

Ця істина ясно простежується в Новому Завіті, тому що Павло багато писав про духовну боротьбу, духовну всеозброєння і про те, як п...

Хто ми такі, щоби судити?

Біблія стверджує, що Бог є суддею для всіх. Бог має право судити, і Він праведний у Своєму суді. Бог не дивиться на зовнішній вигляд, а судить думки, наміри та мотиви серця.

А що Біблія говорить про нас щодо цього? Чи є у нас доручення чи дозвіл судити? Чи маємо ми такі повноваження чи доречно нам судити про дії чи мотиви інших?

З першого погляду багато людей скажуть, що це ...

Бог обов'язково винагородить вас за віру!

У Бога є безліч способів винагородити вас за те, що ви продовжуєте вірити Йому і робити те, до чого Він вас покликав. А вищезгаданий вірш це підтверджує.

Розглянемо значення грецького слова misthapodosia - «відплата». Слово mistha переказує гроші, зарплата, винагорода. Здебільшого, це слово вживалося працівниками промислових підприємств та комерсантами та о...

Перше місце – Богу

«Шукайте (націлюйтеся, прагнете отримати) насамперед Царство Боже, Його праведність (старайтеся жити праведно), і тоді все інше буде дано вам на додачу».

– Євангеліє від Матвія 6:33

Найчастіше ми не замислюємось над своїми пріоритетами і щось другорядне ставимо на перше місце. А на першому місці у нас має бути Бог, якщо ми хочемо, щоб наше життя було...

Чию віру ви наслідуєте?

Щоб ви не полінувалися, але наслідували тих,
які вірою і довготерпінням успадковують обітниці.
— Євреїв 6:12

Дозвольте запитати: який духовний лідер має найбільший авторитет? До якого лідера ви ставитеся з найбільшою повагою і прагнете бути схожим на нього? У житті якогось лідера ви бачите ті плоди, які хотіли б бачити і у своєму?

«А чи прав...

Коли у вас немає бажання читати Біблію

Доколи в нашій домашній групі обговорювалася тема вивчення Біблії з маленькими дітьми, фраза "треба було" звучала неодноразово і всі згідно кивали. Молоді мами хотіли читати Біблію, але це відбувалося далеко не завжди. Знайома картина?

Це звичайні вагання віруючих. Ми знаємо, що читання Святого Письма корисне для нас – ми знаємо, що “повинні” – але як...

Не віддавайте злом за зло і лайкою за лайку

Не віддайте злом за зло або лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення.
— 1 Петра 3:9

Одного разу, коли я вкотре летів літаком, я помітив, що жінка, яка сиділа поруч зі мною, здавалося, вся вирувала всередині. Я спитав її, чи все гаразд, і відразу вона вибухнула гнівом: — Я просто в люті на свого...

Прощення

Завжди приємно говорити про те, що добре для нас. Якщо ми з кимсь посварилися, і ми винні в цьому, то приємно, коли нас розуміють і прощають, і більше не згадують про наші помилки. Зазвичай ми захоплюємося людиною, яка великодушна і готова прощати інших. То наскільки ми маємо бути вдячні Богові за Його милість і прощення, яке Він дарував людям. Якщо люди грішать, порушуючи закон Господній, то ч...

Віра веде до більшого

25 А четвертої варти ночі пішов до них Ісус, ідучи морем.

26 І побачили Його, побачивши Його, що йшов морем, стривожились і говорили: Це привид; і від страху закричали.

27 Але Ісус зараз говорив із ними і сказав: Підбадьоріться! це Я, не бійтеся.

28 Петро сказав Йому у відповідь: Господи! якщо це Ти, повели мені прийти до Тебе по воді.

29 Він же сказав: І...

Живучи щодня у досконалій волі Божій

Я вірю, що зазвичай християни, думаючи про волю Божу для свого життя, уявляють щось велике: Куди я маю йти вчитися? Де я маю працювати? З ким я маю одружитися? Їхнє ставлення до незначних подій повсякденного життя таке: що буде, те й буде.

Але істина в тому, що Бог розробив Свій досконалий план для нашого повсякденного життя, навіть у дрібницях, як і Він розробив його ...