Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Гіркота, образа та небажання прощати

Багато людей руйнують своє життя та здоров'я отрутою гіркоти, образи та небажанням пробачити. У Євангелії Матвій 18:23–35 говориться про те, що, якщо ми не прощаємо, нас зраджують. Якщо ви коли-небудь стикалися з такою проблемою, я впевнена, що ви можете підтвердити мої слова. Ненависть до іншої людини болісна, вона з'їдає зсередини.

Кому ви допомагаєте, коли прощаєте?

Кому ви найбільше допомагаєте, коли вибачаєте кривдника? Собі! Мені завжди здавалося, що прощати неймовірно важко. Я вважала, що прощати за завданий мені біль несправедливо. Виходить, я постраждала, а їм навіть не довелося розплачуватись за завдані мені страждання?! Тепер я розумію, що, простивши, я допомагаю передусім собі. Своїм прощенням я допомагаю і кривдникові, тому що тоді я даю Богові можливість працювати у його серці. Якщо я не сподіваюся на Бога, а намагаюся помститися чи розібратися з проблемою самостійно, то Він нічого не робитиме. Бог буде працювати в житті людей, які нас образили, якщо ми пробачимо їх. Прощення – наше насіння послуху Божому Слову, посіявши яке, ми обов'язково пожнемо врожай благословень.

Прощаючи, я допомагаю собі, тому що, простивши, я даю можливість Богові Самому розібратися в цій ситуації. Людина відчуває величезне полегшення, коли він вибачив. Навіть фізично він почувається набагато краще. А наслідком гіркоти, образи та непрощення може стати серйозна хвороба. У Євангелії від Марка 11:22–26 чітко говориться про те, що непрощення може перешкодити нашій вірі діяти. Небесний Батько не може пробачити нам наші гріхи, якщо ми не прощаємо інших (адже ми пожинаємо те, що сіємо). Сійте милість і поженіть милість; а посієте осуд – чекайте врожаю осуду. Вибачте кривдника - зробіть собі ласку!

Користь прощення є і в іншому: коли ми пробачили, то можемо безперешкодно спілкуватися з Богом. Непрощення перекриває спілкування з Богом. Апостол Павло навчав, що ми повинні прощати, щоб не дозволити сатані панувати над нами (2 Коринтян 2:10–11). Ми повинні розібратися з гнівом та образою до заходу сонця (Ефесян 4:26–27). Не давайте дияволові жодної можливості. Пам'ятайте, що диявол не зможе нічого вам зробити, якщо ви самі не дасте йому такої можливості, і він не зможе увійти у ваше життя, якщо ви самі не відчините йому двері.

Не зволікайте з прощенням. Не допомагайте дияволові мучити вас. Крім того, важко ненавидіти одну людину і водночас любити іншу. Важко позитивно ставитися до однієї людини, коли негативно ставишся до іншої. Навіть ті, кого ви любите, страждатимуть від вашої гіркоти, образи та небажання пробачити кривдника.

Як прощати?

Я розповім про практичні кроки, які потрібно зробити, щоб пробачити остаточно. Я питала Господа, чому так багато людей бажають пробачити, але їм це не вдається. Він відповів: «Бо вони не слухаються того, що Я сказав їм у Слові». Ось ці кроки я виявила їх, вивчаючи Боже Слово:

1. Прийміть рішення пробачити. Ви ніколи не вибачите, якщо чекатимете, поки вам захочеться пробачити. Прийміть рішення пробачити людину, що образила вас, і відобразити спроби диявола отруїти вас отрутою гіркоти. Не відступайте від цього рішення, і Бог зцілить ваші душевні рани.
2. Покладайтеся на Божу допомогу. Без допомоги Святого Духа вам буде важко пробачити. Це надто важко. Якщо ви дійсно хочете пробачити людину, Бог дасть вам сили, але для цього потрібно змиритися і попросити про допомогу. У Євангелії від Івана 20:22–23 говориться, що Ісус дмухнув на учнів і сказав: “Прийміть Святого Духа”, і одразу після того Він заговорив з ними про прощення. Ми також можемо просити Його вдихнути в нас силу Святого Духа, яка допоможе нам пробачити.
3. Коріться Божому Слову. Писання говорить, як ми повинні чинити з нашими кривдниками:

* Моліться за своїх ворогів і тих, хто вас кривдить, за їхнє щастя і благополуччя (Луки 6:27–28). Через вашу молитву Бог виведе їх із помилки. Адже людина може навіть не розуміти, що образила вас, або, можливо, вона настільки захоплена собою, що їй до вас немає жодної справи.
* Благословляйте, а не проклинайте (Римлян 12:14). Грецьке слово «благословляти» означає «говорити про когось добре», а «проклинати» – «говорити погано». Ви не пробачили, якщо пліткуєте або розповсюджуєте погані чутки про кривдника. Перестаньте знову і знову говорити про свою образу і погано відгукуватися про кривдника. У Книзі Приповістей 17:9 говориться про те, що «прикриваючи провину шукає любові».

Кого прощати?

Вибачте людину, яка образила вас багато років тому, і вибачте того, хто сьогодні настав вам на ногу або штовхнув вас. Вибачте всіх інших, хто будь-коли завдав вам образу. Не зволікайте з прощенням. Чим швидше ви прощаєте, тим легше це зробити. Прощайте, не чекаючи нічого натомість: «Надаремно отримали, даром і віддавайте» (Матвія 10:8).

Право на помсту належить Господу, і Він віддасть за свій народ (Євреїв 10:30). Дозвольте Богові віддавати за несправедливість, не намагайтеся самі розквитатися з тими, хто завдав вам страждання, тому що вони не зможуть розплатитися з вами за завданий вам біль.

Також вибачте себе за минулі гріхи та страждання, завдані іншим людям. Ви не можете розплатитися з людьми за заподіяні їм страждання, і тому попросіть Бога зробити це.

У жодному разі не ображайтеся на Бога за те, що ваше життя склалося не так, як вам хотілося б. Бог завжди справедливий. Можливо, ви не все розумієте, але Бог любить вас, і люди припускаються серйозної помилки, не приймаючи допомоги від Бога, адже тільки Він може по-справжньому допомогти.

Можливо, вам потрібно пробачити співробітників організації, поштового відділення, банку чи магазину, де вас одного разу обдурили, вибачте машину, яка постійно ламається… Позбавтеся отрути гіркоти, образи та непрощення

і згадайте, що говорить Господь: «Найбільше зберігайся серце твоє тому що з нього джерела життя» (Приповісті 4:23).

Образа – це духовний бруд. Скоріше пробачте, омийтеся водою Божого Слова і залишайтеся чистими. Хай благословить вас Бог!

ДЕРЕВО, ПОСАДЖЕНЕ НАД ВОДОЮ

«Благословенна людина, яка надіється на Господа, і уповання якої – Господь. Бо вона буде як дерево, посаджене біля вод, яке пускає коріння своє біля потоку; не знає воно, коли приходить спека; лист його зелений, і в час засухи воно не боїться і не перестає приносити плід» (Єр. 17:7-8).

Чи, властиво, єдине і справжнє питання для всіх нас полягає не в тому, що...

Поповнюйте потреби інших віруючих

Один із найважливіших напрямків нашого служіння — це заповнювати потреби пасторів церков у Росії та країнах СНД. Ми з величезним бажанням допомагаємо пасторам, тому що багато з них не мали змоги здобути духовну освіту. Після аварії комунізму в колишньому Радянському Союзі почалося пробудження, і на чолі церков стали сотні пасторів, які не були готові вести за собою віруючих.&nbs...

Сподівайтесь на Бога

«А ті, хто сподівається на Господа (що сподіваються на Нього), зміняться, оновляться в силі; піднесуться на крилах (ближче до Бога), як орли, будуть прагнути (до сонця), побіжать і не втомляться, будуть іти, і не втомляться».

– Книга пророка Ісаї 40:31

Пророк Ісая закликає нас покладатися на Бога, коли ми розуміємо, що наші сили закінчуються. По...

Подивіться, що вам дано як віруючому в Ісуса Христа

Завдяки Ісусу Христу нам дано дуже багато! У вас немає жодної поважної причини бути невдахою і не досягти у житті неймовірного успіху. Вам дано так багато, що ви можете уявити це собі. Сьогодні дозвольте мені розповісти вам лише про деякі дари, які ви отримали, прийнявши Ісуса Христа.

«А тим, що прийняли Його, віруючим в Його ім'я, дав владу бути чадами Божими&ra...

Життя, повне надій, одкровень та прагнень

Чи знаєте ви про те, що у Бога пов'язано з вами багато надій та очікувань? Це дійсно так. Той факт, що Він пожертвував життям Свого Сина, щоб звільнити вас, показує, наскільки ви Йому дорогі. Бог вірить у вас більше, ніж ви самі!

Раніше я думала, що Бог розчаровується в мені щоразу, коли я роблю помилки. Але Він знає про кожну нашу помилку, навіть про ту, яку ми ще не зробили, і все одн...

Віддаляйтесь від брата, що надходить безчинно

Багато років тому в нашому служінні працювала одна дуже обдарована в музиці людина, яка, до того ж, буквально заряджала весь зал. Але в його особистому житті не було жодного порядку. Він лише постійно приймав явно неправильні рішення щодо себе, але ці рішення погано позначалися й інших людей. Як пастори ми бачили, що робив цей чоловік і як його поведінка позначалося на оточуючих....

Прощення гріха й вини

Коли відчуваємо провину, нас мучать докори сумління. Однак це ще не всі наслідки гріха. Вина також ранить нашу душу. Тому й кажуть, що той, хто грішить, завдає ран своєму сумлінню. Часом, зокрема й після висловлення жалю та примирення з Богом і людьми, залишається якесь дивне відчуття не до кінця чистого сумління, невпевнености й страху. Існує фальшиве почуття провини. Іноді воно сильніше від с...

У що ви вірите, то ви отримаєте!

Не можу порахувати, скільки разів люди казали мені: «Рік, ще ніхто не зміг зробити те, що ви намагаєтеся зробити в цій частині світу. Ми знаємо кількох людей, які раніше намагалися робити те саме, але не змогли. Усі їхні спроби закінчилися повною невдачею. Тож будьте обережні. Дуже малоймовірно, що вам вдасться те, чого не вдалось іншим».

Подібні песим...

Ви можете змінити чиєсь життя

Чи знаєте ви людину, яка була віруючою, але відійшла від Бога? Тоді час діяти. Занепокоєння та переживання не допоможуть — допоможуть конкретні дії. Ви можете змінити життя іншої людини, тому написано: «І до одних будьте співчутливі, і це змінить їхнє життя». Співчуття – ключове слово у цьому вірші. Грецьке слово eleao - «співчувати»,...

Впевненість у невидимому

Написано: «Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» (Євр.11:1). Сьогодні я хотів би поговорити про те, наскільки важливо мати розплющені духовні очі і впевненість у невидимому.

Біблія розповідає нам про Агар, яка опинилася разом зі своїм сином у відчайдушних обставинах: «Вона пішла, і заблукала у пустелі Вирсавії; і не стало води в міх...