Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Коли у вас немає бажання читати Біблію

Доколи в нашій домашній групі обговорювалася тема вивчення Біблії з маленькими дітьми, фраза "треба було" звучала неодноразово і всі згідно кивали. Молоді мами хотіли читати Біблію, але це відбувалося далеко не завжди. Знайома картина?

Це звичайні вагання віруючих. Ми знаємо, що читання Святого Письма корисне для нас – ми знаємо, що “повинні” – але якщо читаємо через силу, без задоволення або взагалі віддаємо перевагу іншим заняттям, то відчуваємо почуття провини та розчарування.

Лише пізніше до мене дійшла іронія тієї бесіди в групі: віруючі, що нарікають на труднощі вивчення Писання, чинили саме так. Саме тоді. Разом .

Вина: справжня чи уявна?

Звідки береться це почуття провини? Вам знайомі такі думки: Мені хотілося б читати Біблію. Мені слід частіше читати Біблію. Я маю отримувати з цього більше користі. І хоча деякі з цих міркувань хороші і корисні, пробуджуючи в нас прагнення пізнавати волю Бога, окремі позиви можуть бути викликані помилковим почуттям провини.

У західній християнській культурі ми дотримуємося певних традицій читання Біблії. Самотність. Тиша. Година або два читання, вивчення, роздуми та молитви. Гарна кава у вишуканій чашці. Можливо, із тихою духовною музикою на задньому плані. Але це не біблійні умови для вивчення Слова Божого, і не всі вони є. (Як у мами з дитячим гомоном навколо.)

Коли ми відчуваємо себе погано через таку увагу до Святого Письма, справжньої причини, зумовленої Божою волею, цього може і не бути. Чому? Тому що в Біблії немає наказу про щоденний час спокою в тому сенсі, до якого ми звикли.

Поза тихим часом

Справді, індивідуально ми не зростатимемо в нашому прагненні до Бога, якщо не будемо знати Його особисто і любити Його Слово. Нам слід регулярно приділяти час вивченню Святого Письма. Але наше обмеження лише форматом “тихого часу” – навіть неусвідомлено – веде не лише до виникнення хибного почуття провини та розчарування, але також упускає багато творчих (і біблійних) способів харчування наших душ Божим Словом. Ось два з них.

1. Насолоджуйтесь Словом зі своєю церквою

Перший та основний спосіб вивчення Біблії віруючими – це участь у щотижневому спільному богослужінні своєї церковної сім'ї. Це наша головна духовна страва. Я стверджую це на підставі того, чим є Біблія: Словом Божим, зверненим до Божого народу. Біблія була написана насамперед не для окремих людей, а для Церкви – зборів Божого народу.

Коли ви думаєте про вивчення Біблії, чи маєте ви на увазі і відвідування щотижневого богослужіння? Здорова церква приділяє пріоритетну увагу поклонінню, в центрі якого є Слово Боже. Її члени разом насолоджуються Писанням і щотижня зміцнюють один одного в Христовому Слові, оспівуючи Слово, молячись Словом, читаючи Слово і слухаючи проповідь Слова.

Нема ідеальної церкви. Але якщо ви відірвані від церкви або якщо ваша церква не звертається до Святого Письма на своїх щотижневих зборах, ви залишаєтеся без їжі, життєво необхідної для вашого духовного здоров'я. Ніколи не пізно приєднатися або змінити усталений порядок.

2. Знайдіть новий метод

Роками я читала Біблію за тим самим планом, і він був хороший. Але згодом мені це набридло, і моя Біблія також. Щось треба було міняти.

Якось увечері на уроці мого старшого пастора на тему “свіжого, різноманітного та оригінального ходіння з Богом” я почула те, що здалося мені свободою.

Він сказав приблизно таке: “Писання не дає єдиного “правильного” способу зустрітися з Господом. Отже, якщо вам набридне певний план дій, змініть його”. Це був мудрий поштовх, якого я потребувала, щоб зважитися на зміни. Мій пастор виступав за творчість , а не за стандартний підхід до ідеї тихого часу.

Якщо ви змушені примушувати себе читати Біблію і не знаєте чому, якщо ви втомилися (як і я) слідувати одному й тому ж плану або якщо вам важко позбутися почуття провини перед обов'язком, змінюйте! Слухайте аудіо Біблію. Спробуйте новий план читання. Читайте разом з другом або навчайте вірші разом із дітьми. Співайте пісні, засновані на Святому Письмі. Приєднуйтесь до групи з вивчення Біблії. Увімкніть проповідь, поки їдете на роботу або забираєтеся в будинку. Є багато способів пізнати Писання.

Незалежно від того, чи ми насолоджуємося Писанням у своїй церкві або шукаємо нові способи спілкування з Богом самостійно, ми хочемо, щоб наші душі знайшли задоволення в Господі. Ми хочемо постійно прагнути Христа і прагнути Його слів. Залишивши нудьгу і апатію у пошуку натхнення та бажання, ми хочемо харчуватися найкращою їжею, яка тільки існує – живим Словом живого Бога.

17.10.2023

Найбільший скарб

Чим відрізняються вірні, тобто люди, які вірують у Божественність, Богосинівство Ісуса Христа, від людей світських? – Таким чи подібним запитанням задаються не тільки люди світські, тобто люди «світу цього», якщо висловлюватися біблійною термінологією (див. Ін. 8:23), але й самі вірні, які таким чином хочуть якось чи то відокремити себе від «світу цього», чи то зна...

Чи необхідно нам щоденно займатися читанням Біблії?

Як навчитися читати Біблію, щоб отримати від неї користь, не опинитися далеко від Бога і уникнути духовних небезпек?

  • Згідно з Псалмами, той, хто розмірковує про Закон Господа вдень і вночі, є щасливим. Однак, якщо ми розглядаємо Боже слово як нагороду за наші роздуми, то знання може виявитися небезпечним, якщо ми не знаємо, що робити з отриманими знаннями. Для того, щоб уникнути ...

Покладіться на Бога

Єроваал, він же й Гедеон, встав рано вранці й увесь народ, що був з ним, і таборували біля джерела Харода; А Мадіамський табір був від нього на північ від пагорба Море в долині. І сказав Господь Гедеонові: «Народа з тобою надто багато, не можу Я віддати Мадіанітян у їхні руки, щоб не запишався Ізраїль передо Мною і не сказав: “Моя рука врятувала мене”; тож прого...

Необхідні якості для досягнення успіху

Отже, брати мої любі,
будьте тверді, непохитні,
завжди процвітайте в Господній справі…
— 1 Коринтянам 15:58

Сьогодні я хочу поговорити про те, які риси характеру необхідно мати, щоб досягти успіху. Зауважте, люди, які досягли успіху в житті і залишили слід в історії, мали сильний характер. Я хочу зупинитися на кількох важливих якостях, які обов'я...

Внутрішня Гармонія: Духовний Розвиток у Сучасному Світі

Сучасний світ часто відзначається стрімким темпом, технологічними вибухами і безперервними викликами. В цьому суцільному потоці подій і інформації, розвиток духовності може бути важливим інструментом для досягнення гармонії та особистого зростання. У цій статті ми розглянемо, як розвивати свій духовний бік в сучасному світі та досягати внутрішньої гармонії.

1. Пошук Внутрішньо...

Життя, повне надій, одкровень та прагнень

Чи знаєте ви про те, що у Бога пов'язано з вами багато надій та очікувань? Це дійсно так. Той факт, що Він пожертвував життям Свого Сина, щоб звільнити вас, показує, наскільки ви Йому дорогі. Бог вірить у вас більше, ніж ви самі!

Раніше я думала, що Бог розчаровується в мені щоразу, коли я роблю помилки. Але Він знає про кожну нашу помилку, навіть про ту, яку ми ще не зробили, і все одн...

ВІДБУДУВАТИ ДІМ ГОСПОДНІЙ

«У другий рік царя Дарія, у шостий місяць, у перший день місяця, було слово Господнє через Аггея пророка до Зоровавеля, сина Салафиїлового, правителя Юдеї, і до Ісуса, сина Іоседекового, великого ієрея: так сказав Господь Саваоф: народ цей говорить: “не прийшов ще час, не час будувати дім Господній”.

І було слово Господнє через Аггея пророка: а вам самим...

Віра веде до більшого

25 А четвертої варти ночі пішов до них Ісус, ідучи морем.

26 І побачили Його, побачивши Його, що йшов морем, стривожились і говорили: Це привид; і від страху закричали.

27 Але Ісус зараз говорив із ними і сказав: Підбадьоріться! це Я, не бійтеся.

28 Петро сказав Йому у відповідь: Господи! якщо це Ти, повели мені прийти до Тебе по воді.

29 Він же сказав: І...

Маємо молитися одні за одних

Церква називає атеїзм своєрідним безсиллям людини й суспільства. Ідеться, власне, про те, що атеїст не спроможний помітити, що Бог існує, не здатний вірити й повірити Ісусові Христові. Атеїст схожий на людину, яка не бачить, не чує й не має жодних органів чуття, за допомогою котрих могла б пізнати реальність Бога.

Щоб людина позбулася атеїзму, її треба не переконувати, дискутуючи й ро...

Не віддавайте злом за зло і лайкою за лайку

Не віддайте злом за зло або лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення.
— 1 Петра 3:9

Одного разу, коли я вкотре летів літаком, я помітив, що жінка, яка сиділа поруч зі мною, здавалося, вся вирувала всередині. Я спитав її, чи все гаразд, і відразу вона вибухнула гнівом: — Я просто в люті на свого...