Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Вірити – означає знати

Вірити – це також означає знати. Робота шкіл базується не тільки на передаванні знань, а й на вірі. Учень вірить учителеві, що Земля кругла, що на планеті є п’ять континентів, існує Тихий океан, Гренландія і джунглі, а також Китай, Японія та Африка. Студент вірить викладачеві, що Н20 – це справді хімічна формула води. Він також разом з професорами вірить історичним документам, у яких ідеться про те, що колись жив імператор Юлій Цезар, король Лев, а Наполеон вів численні війни. Усього цього неможливо знати, у це треба повірити. Жодні експерименти не можуть довести існування Наполеона, Юлія Цезаря чи короля Лева, щоб таким чином довідалися про них. Тож можна лише вірити слідам, які залишилися по них, а саме документам. Щоб дізнатися, чи існує Китай, учневі не залишається нічого іншого, як поїхати туди й переконатися самому, або ж треба просто повірити, що це справді так. Оскільки більшість із того, що вже відкрито, самостійно довести неможливо, мусимо в це вірити. Віримо тим, хто здійснив ці відкриття.

Отож, віра є посередницею знань. Знаємо, бо віримо. Якщо сумніваюся в тому, що існує Китай, значить не знаю, чи він насправді є. Якщо почну сумніватися в існуванні Наполеона, Юлія Цезаря, імператора Августа чи Карла Великого, перестану вірити у свої знання про них. Якщо відкину віру в те, що існує Японія та Китай, Америка й Африка, Гренландія і Тихий океан, то перетворюся на людину-неука. Без віри неможливе функціонування школи, здобування знань і розвиток науки. Так само і з християнською вірою. Передусім я вірю, що Бог існує, оскільки натрапляю на сліди Його присутности в природі, своєму сумлінні й організмі. Власні знання про історичних осіб поглиблюємо, читаючи документи, а сліди Його присутности фіксуємо, спостерігаючи за природою та світом навколо себе. Однак про те, чи існує небо й життя після смерти, сам я довідатися не можу, а тому мушу повірити тим, хто там був і повідомив нам про це.

За всю історію людства тільки Ісус Христос подолав межі смерти, бо Він є Богом і воскрес. А тому лише Він здатен розповісти нам про смерть. Отож, якщо йдеться про те, чи існує життя після смерти, можу вірити тільки Йому. Чи існує Бог, буду впевнений теж лише тоді, коли вірю Йому. Ніхто з людей не може піти туди, повернутися й повідомити мені, що він там бачив. Тільки Ісус Христос. Так само, як розповісти мені про Японію спроможний лише той, хто побував там, а розказати про найвищу вершину світу Еверест здатен тільки той, хто підкорив її. Я і ті люди, які мене оточують, загалом, не мають змоги піднятися на Еверест, а тому відомості про цю вершину можемо черпати від того, кому таки вдалося видряпатися так високо.

Та сама ситуація і з небом. Можемо сказати, що Ісус Христос піднявся вгору і розповів про те, що існує небо, вічне життя та небесний Отець, Який любить і постійно супроводжує мене та приготував для мене місце на небі. Той, хто не вірить цим розповідям Ісуса Христа, нічого не знає про загробне життя. Той, хто твердить, що немає пекла та Бога, чи заявляє, що не існує чистилища й не буде Судного дня, стає смішним. Він схожий на людину, яка не хоче вірити тому, хто був в Японії, що ця країна існує; яка не йме віри чоловікові, котрий підкорив Еверест, що ця вершина таки є. Така людина перетворюється на циніка. Її життя стає нестерпним, але й жити з іншими вона теж не може, бо повсякчас отруює їхнє існування.

Християнська віра полягає в тому, щоб постійно отримувати інформацію, яку приносить Ісус Христос, Бог, що став людиною. Таким чином віра в мені перетворюється на знання про речі, пізнати й зрозуміти які можна лише за чиїмось посередництвом. Унаслідок того, що знаю, і завдяки тому, що можу опиратися на Того, хто приносить мені цю інформацію, моє життя змінюється, і перспектива моєї праці, мого мислення та світовідчування стає цілком іншою. Я стаю впевненим у собі. Відтепер знаю, куди йду і як маю жити.

Не вірити в Бога – означає бути людиною, яка нічого не знає про найважливіші правди життя. Не вірити в Бога – означає не бачити перед собою безконечних просторів і можливостей. Не вірити в Бога – означає жити без перспектив. Не вірити в Бога – означає не мати надії, довіри до життя й майбутнього. А тому віра – це розумна, розсудлива і цілком людська форма сприйняття дійсности. Св. Павло каже: «…Знаю, в Кого я ввірував» (2 Тим. 1:12).

Чи ти теж можеш сказати таке?

24.09.2023

Що б не сталося, не відступайте від Бога

Япочув цю зворушливу історію з перших вуст улітку 1983 року на великих християнських зборах. Спікером був всесвітньо відомий вчитель Біблії, а його аудиторія складалася з християн, які вірили, що Бог добрий, що Він і сьогодні зцілює і творить чудеса, і Його чудесний захист, який Він обіцяв Своїм дітям. Зрештою, хіба в Писанні не говориться, що “Ангел Господній повстає навколо тих, хто бої...

Благодать, милість та мир

Якщо ви відчуваєте, що проблеми ростуть і оточують вас з усіх боків і у вас вже немає жодних сил боротися з ними, тоді у мене є для вас гарна новина! Сьогодні ви дізнаєтеся, що Бог дарує особливу милість людям, які тонуть у життєвих турботах. Не перегортайте сторінку і не закривайте книгу, адже зараз ви прочитаєте те, з чого вам потрібно розпочинати свій день.

Усі свої посл...

Випробування: Як подолати труднощі та випробування, зберігаючи віру та духовне зростання

Життя може бути складним та несправедливим, іноді нас потрібно проходити через різні випробування та труднощі. Такі ситуації можуть спричиняти розчарування, страх та втому, іноді навіть можуть викликати сумніви щодо нашої віри та духовного росту. Але як ми можемо пройти через ці складні моменти, зберігаючи свою віру та розвиваючи своє духовне життя? Перш за все, ми можемо почати з того, що зроз...

Стережіться цих 7 гидотів, що ненавидить Господь

У всі гидоти породжують родові прокляття. Це речі, які настільки неприємні Богові, що Він називає їх огидними.

Ті з вас, хто читає ці рядки прямо зараз, можливо, ніколи не пов'язували ці сім гидотів із виникненням прокляття, але Писання ясно говорить: вони можуть і призводитимуть до прокляття. Потрібно покаяння, щоб побачити руйнацію цих родових прокльонів, і до них не слід ставит...

Маємо молитися одні за одних

Церква називає атеїзм своєрідним безсиллям людини й суспільства. Ідеться, власне, про те, що атеїст не спроможний помітити, що Бог існує, не здатний вірити й повірити Ісусові Христові. Атеїст схожий на людину, яка не бачить, не чує й не має жодних органів чуття, за допомогою котрих могла б пізнати реальність Бога.

Щоб людина позбулася атеїзму, її треба не переконувати, дискутуючи й ро...

Перше місце – Богу

«Шукайте (націлюйтеся, прагнете отримати) насамперед Царство Боже, Його праведність (старайтеся жити праведно), і тоді все інше буде дано вам на додачу».

– Євангеліє від Матвія 6:33

Найчастіше ми не замислюємось над своїми пріоритетами і щось другорядне ставимо на перше місце. А на першому місці у нас має бути Бог, якщо ми хочемо, щоб наше життя було...

Благословляйте людей, які навмисне роблять вам зло

Легко благословляти тих, хто благословляє вас і робить вас щасливим, але як поводитеся з людьми, які роблять з вами несправедливо і спеціально хочуть зробити вам боляче? «Благословляйте ваших гонителів» (Римлян 12:14).

Якось, багато років тому, мій помічник приніс мені одну популярну газету, і — о жах! - Просто на першій сторінці про мене надрукували розгр...

Зустріч з Біблією: Як читати Писання і застосовувати його вчення у повсякденному житті

Біблія - це одна з найважливіших книг для християн, але не завжди легко знайти в ній той зміст, який необхідний для нашого духовного розвитку. Якщо ви хочете краще зрозуміти Біблію і застосувати її учення у повсякденному житті, розглянемо деякі практичні поради.

  1. Розуміння Біблії: Почніть з базових знань про Біблію та її історію. Досліджуйте культурні та історичні контексти, ...

Зцілення та освіження на шляху

У книзі Приповістей 3:7-8 написано: "Не будь мудрим в очах твоїх, бійся Господа і віддаляйся від зла: це буде здоров'ям для тіла твого та харчуванням для костей твоїх".

Цікаво, що Писання говорить про страх Божий, який є Його шануванням, що виражається в слухняності та покорі Йому, і про віддалення від зла як про те, що несе здоров'я тілу та харчування кісткам. При ц...

Дійсність молитви

У 1-й книзі Паралипоменон 4:9-10 читаємо: "9 Явіс був знаменитіший за своїх братів. Мати дала йому ім'я Явіс, сказавши: Я породила його з хворобою. 10 І закликав Явіс до Бога Ізраїлевого і сказав: о, якби Ти Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив межі мої, і рука Твоя була зі мною, охороняючи мене від зла, щоб я не журився!.. І Бог послав йому, чого він просив".

...