Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чи мають люди свободу волі насправді?

Якщо «свобода волі» означає, що Бог дає людям можливість робити вибір, який насправді може вплинути на їх долю, тоді, так – люди мають свободу волі. Сучасний грішний стан світу прямо пов’язаний з вибором, зробленим Адамом і Євою. Бог створив людство за Своїм власним образом, і це включало здатність вибирати.

Проте, свобода волі не означає, що людство може робити усе, що заманеться. Наші вибори обмежені тим, що властиво нашій природі. Наприклад, людина може вибрати, переходити їй через міст, чи ні; чого вона не може вибрати, так це перелетіти через міст – її природа не дозволить це зробити. Так само, людина не може вибрати, щоб зробити себе праведною – її (грішна) природа не дозволяє їй анулювати свою провину (Рим. 3:23). Отже, свобода волі обмежена за природою.

Це обмеження не зменшує нашої відповідальності. Біблія дає ясно зрозуміти, що ми не лише маємо можливість вибору, але і несемо відповідальність за свій вибір. У Старому Завіті Бог обрав націю (Ізраїль), але за вибір наслідувати Бога, чи ні, ніс відповідальність кожен окремий представник цієї нації. Особи поза Ізраїлем також мали можливість вибрати – повірити і наслідувати Бога, чи ні (наприклад, Руф і Раав).

Новий Завіт постійно закликає грішників «покаятися» і «повірити» (Мф. 3:2; 4:17; Діян. 3:19; 1Ін. 3:23). Кожен заклик до покаяння є закликом до вибору. А заклик «повірити» має на увазі, що той, хто чує його, може вибрати послух йому.

Ісус визначив проблему деяких невіруючих, коли Він сказав їм: «Але ви не хочете прийти до Мене, щоб мати життя» (Ін. 5:40). Очевидно, що вони могли прийти, якби захотіли; їх проблемою було те, що вони вибрали не робити цього. «Що посіє людина, те й пожне» (Гал. 6:7), а ті, хто не прийняв спасіння, «нема їм виправдання» (Рим. 1:20).

Але як може людина, обмежена грішною природою, вибрати щось добре? Тільки по благодаті і силі Божій можливо, щоб свобода дійсно була «свободою», в сенсі бути здатним обрати спасіння (Ін. 15:16). Святий Дух працює в людині і через волю людини, щоб відновити її (Ін. 1:12-13) і дати їй нову природу, «створену за Богом, в праведності і святості істини» (Еф. 4:24). Спасіння є Божою роботою. В той же час, наші мотиви, бажання і дії є добровільними, і ми несемо відповідальність за них.

24.09.2023

Дійсність молитви

У 1-й книзі Паралипоменон 4:9-10 читаємо: "9 Явіс був знаменитіший за своїх братів. Мати дала йому ім'я Явіс, сказавши: Я породила його з хворобою. 10 І закликав Явіс до Бога Ізраїлевого і сказав: о, якби Ти Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив межі мої, і рука Твоя була зі мною, охороняючи мене від зла, щоб я не журився!.. І Бог послав йому, чого він просив".

...

Що включає молитва

Будь-якою молитвою та проханням моліться у будь-який час духом, і намагайтеся про це саме з усякою постійністю та молінням за всіх святих. - Ефесянам 6:18 Найчастіше слово «молитва», що зустрічається в Новому Завіті, є грецьким словом proseuche. Воно та його форми вживаються у Новому Завіті приблизно 127 разів. Його Павло вжив і в Посланні до Ефесян 6:18: «Всякою молитвою і проханням молітьс...

РАСЧИСТИТЕ РУСЛО РЕКИ

У кожному з нас тече річка – річка життя. Ця річка – чудовий Божий дар, який оновлює та живить наше життя. Я впевнена, ви зустрічалися з людьми, які прожили важке, але щасливе життя, тому що незважаючи на всі труднощі, вони завжди дивилися на життя позитивно, а тому їхня «річка» була сильною.

А є люди, які постійно відчувають нездужання, перебувають у зневірі і н...

Вірте у Боже благовоління до вас

«Але Господь був із Йосипом; і простяг йому милість, і дарував йому благовоління в очах начальника в'язниці».

– Буття 39-21

З Біблії ми дізнаємося про багатьох людей, яким Господь благоволив. Оскільки Бог є безстороннім (див. Дії 10:34), ми можемо бути впевнені в тому, що Він щодня проявляє до нас Своє прихильність. У 39-му розділі книги Бу...

7 способів жити звитяжним життям

Устраху є сила паралізувати людей, не даючи їм жити повноцінним життям. Сатана приходить, щоб вкрасти, вбити і занапастити, і він щодня бажає позбавити вас миру та спокою.

Як віруючі ми знаємо, що Ісус прийшов дати нам життя та життя з надлишком. Ваше життя рухається у напрямку найсильніших ваших думок, тому ваш розум і ваше мислення повинні залишатися сфокусованими на Господі, якщо в...

Шлях до впевненості, спокою, сили в оточенні проблем

Чи хочеш бути впевненим, що Бог керує твоєю дорогою, твоїм життям, що Він спрямовує, стимулює твої рішення і готовий вирішити твої проблеми?

Ці слова із кн. Притч є ключем до такої впевненості. «У всіх твоїх шляхах визнавай Його», Господа. Кожну паузу, на кожному перехресті, будь-якої миті, коли ти можеш розслабитися і перевести дух. Коли на тебе не тис...

Гіркота, образа та небажання прощати

Багато людей руйнують своє життя та здоров'я отрутою гіркоти, образи та небажанням пробачити. У Євангелії Матвій 18:23–35 говориться про те, що, якщо ми не прощаємо, нас зраджують. Якщо ви коли-небудь стикалися з такою проблемою, я впевнена, що ви можете підтвердити мої слова. Ненависть до іншої людини болісна, вона з'їдає зсередини.

Кому ви допомагаєте, коли про...

Зустріч з Біблією: Як читати Писання і застосовувати його вчення у повсякденному житті

Біблія - це одна з найважливіших книг для християн, але не завжди легко знайти в ній той зміст, який необхідний для нашого духовного розвитку. Якщо ви хочете краще зрозуміти Біблію і застосувати її учення у повсякденному житті, розглянемо деякі практичні поради.

  1. Розуміння Біблії: Почніть з базових знань про Біблію та її історію. Досліджуйте культурні та історичні контексти, ...

Ви подобається собі?

Багато людей не подобаються самим собі. Протягом багатьох років я намагаюся допомагати людям зцілитися не лише фізично, а й душевно. Я зрозуміла: більшість людей собі не подобається. Вони навіть не підозрюють, що в цьому полягає корінь більшості їхніх проблем. Корінь багатьох наших проблем, у тому числі у взаєминах з людьми, — це самовідданість і ненависть до себе.&nbs...

Шукаючи Бога: Як розвивати своє духовне життя та зміцнювати віру в Христа

В цій статті можна розглянути різні аспекти розвитку духовності і зміцнення віри в Христа. Наприклад, важливість регулярної молитви і читання Святого Письма, а також розуміння біблійних принципів і цінностей.

Можна також поговорити про важливість духовного спілкування зі співвірними, розвиток християнських духовних практик, які допоможуть у зміцненні віри, і про здійснення духовного рос...