Понеділок 15 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Молитва – джерело здорового суспільства

Я хотів би розповісти тобі, шановний читачу, як можеш стати духовно здоровим.

Ісус Христос прийшов, щоб вилікувати зламані серця. Зламане серце – це таке, яке не може спілкуватися не лише з Богом, а й з людьми. Воно нагадує пошкоджену телефонну лінію. Тому треба знову налагодити зв’язок і вилікувати зламане серце. Люди не в змозі зробити цього, але це під силу Богові.

Бог дав світові інституцію, у якій можемо лікувати зламані серця. Адже саме Він заснував Церкву, в якій зцілює кожну людину, а навіть ціле людство.

З того скарбу, який Ісус залишив Церкві та яким невпинно обдаровує нас за її посередництвом, можна черпати по-різному: беручи участь у церковних таїнствах, слухаючи в церкві проповіді та, врешті-решт, молячись. Усе це, щоправда, об’єднує в собі віра. І, загалом кажучи, саме завдяки вірі ми приходимо до Церкви як до інституції, бо впевнені, що отримаємо там те, чого шукаємо.

Молитва – це один зі способів, за допомогою якого ми можемо черпати Христову силу, щоб вилікувати себе й суспільство.

Молитва – це спілкування з Богом. Водночас молитва – це простір, у якому до нас приходить Бог, щоб допомогти нам. А отже, через молитву ми отримуємо доступ до цілющих джерел Церкви.

Щоб молитва справді оздоровлювала нас, насамперед треба виконати кілька основних умов доброї молитви. Ці умови окреслив Ісус Христос у молитві «Отче наш»:

Перша умова полягає в тому, щоб зосередитися та усвідомити, що Бог є тут, перед тобою. Вже саме усвідомлення Його присутности відновлює зв’язок з Ним.

Друга умова – це відкинути гріх, визнати гріх і попросити, щоб тобі його було прощено.

Третя умова вимагає пробачити тим, хто тебе зранив. Кожна непрощена кривда наповнює твоє серце мороком і ненавистю, тож у такому стані не можеш розмовляти з Богом, Який є любов’ю.

Четверта умова полягає в тому, щоб зректися всього, що заважає тобі розмовляти з Богом. Бог повинен бути у твоєму житті на першому місці. Якщо віддаси це місце комусь іншому, присутність Бога стане фікцією, а отже, образиш Його, бо замість Нього поставиш створіння.

П’ята умова – це прийняти Божу волю, зокрема й те, що є важким для тебе, як вияв Божої любови та власної впевнености в тому, що все закінчиться добре. Коли так віритимеш Богові – перемагатимеш зло та постійно перебуватимеш в єдності з Ним.

Будь-яка добра молитва потребує виконання цих п’яти умов. Як телефонна розмова вимагає дотримання певних умов, так і молитва. Якщо хочеш говорити телефоном, мусиш підняти слухавку й почути гудок, який означає, що лінія вільна. Хоча це ще не значить, що зможеш поговорити з тим, до кого хочеш зателефонувати.

Так само й з «Отче наш». Якщо промовляєш «Отче наш» – це означає лише, що лінія вільна, що Бог присутній, але аж ніяк не те, що можеш спілкуватися з Ним і що зцілююча й спасенна сила наповнить тебе. Цьому заважають перепони, які є в тобі.

Подібна ситуація виникає й під час здійснення телефонного дзвінка: мусиш вибрати кілька цифр і щойно тоді відбудеться повне з’єднання зі співрозмовником.

Молитва, як і телефонний дзвінок, вимагає виконання саме цих п’яти умов:

  • по-перше, зосередитися;
  • по-друге, визнати гріхи;
  • по-третє, пробачити іншим;
  • по-четверте, зректися всього;
  • по-п’яте, прийняти Божу волю як свій життєвий хрест.

І тоді молитва «Отче наш» завдяки своїй важливій суті допоможе тобі стати здоровішим. Промовляючи її, поступово звільнятимешся від усього, що тебе поневолювало, дихатимеш щораз спокійніше й врешті помітиш, що все навколо сприяє тобі. А тоді відчуєш, що твій організм став вільним і здоровим.

Спробуй проказувати молитву «Отче наш», не лише промовляючи її повністю, але й, відповідно до ситуації, суттєві елементи цієї молитви. Спробуй у певному сенсі зателефонувати до Бога.

Після того, як повністю виконаєш п’ять згаданих умов – тобто зосередишся, визнаєш гріхи, пробачиш іншим, зречешся всього та приймеш Божу волю й хрест, – спробуй попросити, щоб прийшло Царство Боже, щоб запанувала воля Його та щоб Господь заопікувався тобою й звільнив тебе від усякого зла.

Нехай Бог допоможе тобі налагодити тісний зв’язок із Ним.

24.09.2023

5 причин насолоджуватися богослов'ям

Роберт Дженсон якось сказав, що богослов'я – це певний вид “граматики”. Можна сказати, що церква, як громада, говорить “християнською мовою”, а богослов'я формулює синтаксис та семантику цієї мови.

Слово "теологія", що складається з двох грецьких слів Теос (Бог) і Логос (слово), буквально означає "слово про Бога" або "бесі...

Вірити – означає знати

Вірити – це також означає знати. Робота шкіл базується не тільки на передаванні знань, а й на вірі. Учень вірить учителеві, що Земля кругла, що на планеті є п’ять континентів, існує Тихий океан, Гренландія і джунглі, а також Китай, Японія та Африка. Студент вірить викладачеві, що Н20 – це справді хімічна формула води. Він також разом з професорами вірить історичним ...

Про життя вірою

Марка 11:23-25:

23 Майте віру Божу, бо істинно кажу вам, якщо хто скаже горе сей: Підіймись і вкинься в море, і не засумнівається в серці своєму, але повірить, що збудеться за словами його, буде йому, що не скаже.

24 Тому кажу вам: Все, чого не проситимете в молитві, вірте, що отримаєте, - і буде вам.

25 І коли стоїте на молитві, прощайте, якщо що маєте на кого, щоб і От...

5 способів використовувати свій телефон на славу Божу

Ні один пристрій в історії не вплинув на наше життя так сильно, як смартфон. Більшість людей хапаються за свої смартфони кожні 12 хвилин. Телефони змінили спосіб нашого спілкування один з одним, здійснення покупок, розваг, подорожей та багато іншого.

Вам не потрібно бути культурним критиком, щоб розуміти, що деякі з цих змін не ведуть до добра. Я писав про багато з цих небезпек у моїй...

Духовні дари та покликання: Як визначити свої духовні дари та використовувати їх для служіння Богу та людям

Кожен людина народжується з духовними дарами, які допомагають їй відчувати своє призначення і місію в цьому світі. У релігійному контексті, духовні дари вважаються даром від Бога, і вони можуть бути використані для служіння Богу та іншим людям.

Ось деякі аспекти, які можна розглянути, щоб детальніше зрозуміти духовні дари та призвання:

  1. Що таке духовні дари і як вони прояв...

Залиш старе заради нового

«Ніхто не бачив, ніхто не чув, і ні в кого не було в думках того, що Бог приготував тим, хто любить Його».

– Перше послання до Коринтян 2:9

Напевно, ви хотіли б щось змінити у своєму житті, але боїтеся.

Хочу порадити вам не боятися змін. Навіть якщо ви помилитеся – це не кінець світу. Скористайтеся можливостями і почніть щось зм...

Досконала любов виганяє страх

Раніше я неправильно розуміла цей вірш. Я думала, у цьому вірші говориться, що якщо я зможу виявляти до людей досконале кохання, у моєму житті не буде місця страху. Я старанно намагалася любити інших, але мені нічого не виходило. Я навіть мало не могла любити їх, не кажучи про те, щоб любити зовсім!

У моєму житті було дуже багато страху – страху, який виявлявся у не...

Що означає мати здоровий глузд?

Коли ви відчуваєте стрес, ви пригнічені, вас долає страх або ви настільки виснажені, що не можете розумно міркувати, — чи запитуєте ви: «Що відбувається? Мені здається, я божеволію!»

Якщо таке траплялося з вами раніше або ви зараз відчуваєте подібне, хочу запевнити вас: ви не збожеволієте. Боже Слово говорить, що вам дано здоровий глузд, який не підведе на...

Прощення

Завжди приємно говорити про те, що добре для нас. Якщо ми з кимсь посварилися, і ми винні в цьому, то приємно, коли нас розуміють і прощають, і більше не згадують про наші помилки. Зазвичай ми захоплюємося людиною, яка великодушна і готова прощати інших. То наскільки ми маємо бути вдячні Богові за Його милість і прощення, яке Він дарував людям. Якщо люди грішать, порушуючи закон Господній, то ч...

Чи не час наслідувати Бога?

Отже, наслідуйте Бога, як діти кохані.
— Ефесянам 5:1

Ви коли-небудь опинялися в такій неприємній ситуації, що ви хотіли втекти, але ви не могли цього зробити? Як ви поводилися тоді: дратувалися, обурювалися, показували своє невдоволення? Чи, взявши себе в руки, не давали волю емоціям? А може, ви стиснули зуби чи натягнуто посміхалися, намагаючись усім вигля...