Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Уроки прощення

Проте, попри всі кривди та образи ми повинні прощати: «Будьте один до одного добрими, милосердними, прощайте один одному, як і Бог у Христі простив вам» (Еф. 4:32).

Усі ми грішимо, і всі ми боржниками перед Богом, бо своїми гріхами порушуємо Його святі заповіді – Богом даний закон. І лише за умови прощення гріхів, провин ближнім, якщо вони в чомусь завинили перед нами, ми у свою чергу можемо сподіватися на Боже прощення: «Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6:14,15).

Прощення – тривалий і часто доволі складний процес, проте який ми зможемо подолати, якщо звернемося за допомогою до Господа: «Усі турботи ваші покладіть на Нього, бо Він піклується про вас» (1Пет. 5:7). І не тільки зможемо подолати («Вірний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушені більше, ніж можете, але разом із спокусою дасть і полегшення, щоб ви могли перенести» 1Кор. 10:13), але й отримати для себе цінні уроки: «До того знаємо, що тим, які люблять Бога, покликаним з Його волі, усе сприяє для добра» (Рим. 8:28). Які ж уроки ми можемо отримати з власного досвіду прощення?

  • Що нас можуть ранити слова та вчинки людей, які цього навіть можуть не помітити. А де гарантія, що ми так само непомітно для себе не кривдимо людей? «Отже, все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм» (Мф. 7:12).
  • Незважаючи на те, що погляди та цінності людей можуть не співпадати з нашими, ми повинні навчитися їх сприймати такими, як вони є. Це саме стосується недоліків і шкідливих звичок інших людей. Ми так само повинні навчитися сприймати їх, адже ми терпимо свої власні недоліки та помилки. Це підводить нас до іншого важливого уроку, який ми можемо сприйняти лише за умови, коли приймемо ближнього таким, який він є.
  • Часто ближні є неначе дзеркалом, в якому Бог відкриває наші недоліки та шкідливі звички (між іншим, найбільш поширена людська шкідлива звичка – це звичка до гріха). Так що перш ніж нарікати на ближніх, нам варто заглянути всередину себе, адже цілком можливо, що скалка в його оці, може мати аналог у вигляді колоди вже в оці власному (див. Мф. 7:3,4).

Загалом уроків з власного досвіду прощення можна отримати нескінченну кількість. Головне тут – мати бажання побачити їх, як мовиться: «Хто має духовний зір – той побачить».

Але найголовніший урок з прощення кривд ближнім полягає в наступному: прощаючи ближніх, ми уподібнюємося Богові, Який не втомлюється прощати нам, кожного з нас.

24.09.2023

Молитва – дорога до зцілення

ірю, шановний читачу, що у твоїй родині, серед сусідів, друзів чи товаришів є хтось, кому ти хотів би допомогти стати людянішим, духовно здоровим, тобто добрим, справедливим і чесним.

Можливо, ти переживаєш важку кризу через те, що не знаєш, як допомогти цій людині. Адже вже розмовляв з нею, робив їй зауваження, переконував її протистояти злу, навіть погрожував, але все марно.

...

Молитва – найліпший відпочинок

І ось знову, шановний читачу, ти вирішив долучитися до моїх роздумів. Я хотів би, щоб вони збагатили тебе.

Добре молитися – означає добре жити. Хто добре молиться, той має змогу в будь-якій ситуації отримати Божу допомогу. Той, хто добре молиться, ніколи не почуватиметься самотнім або безпорадним.

Але як це – добре молитися?

Молитва – це розмова з...

Як досягти мети

Дан.1:17: «І дарував Бог чотирьом цим юнакам знання та розуміння всякої книги та мудрості, а Данилові ще дарував розуміти й усякі видіння та сни».

Тут говориться про те, що Бог дарував єврейським юнакам знання та мудрість. Так, вони здобували освіту, проте освіта ще не означає наявність знання та розуміння. Це все зусилля та індивідуальні здібності.

Я знайшла цік...

Сподівайтесь на Бога

«А ті, хто сподівається на Господа (що сподіваються на Нього), зміняться, оновляться в силі; піднесуться на крилах (ближче до Бога), як орли, будуть прагнути (до сонця), побіжать і не втомляться, будуть іти, і не втомляться».

– Книга пророка Ісаї 40:31

Пророк Ісая закликає нас покладатися на Бога, коли ми розуміємо, що наші сили закінчуються. По...

Вас зраджують, відкидають, кидають? Тоді радійте!

Вас колись відкидали, зраджували, кидали? Так? Знаєте, я ж вас чудово розумію. Колись я відчував себе найнегіднішою людиною, хоча для цього не було жодних підстав.

Пам'ятаю, якось навчаючись у школі, я серйозно захворів і довгий час не ходив на заняття. Я особливо переживав, що пропускав уроки математики. Весь клас пройшов багато важливих тем із цього предмет...

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у лі...

Внутрішня Гармонія: Духовний Розвиток у Сучасному Світі

Сучасний світ часто відзначається стрімким темпом, технологічними вибухами і безперервними викликами. В цьому суцільному потоці подій і інформації, розвиток духовності може бути важливим інструментом для досягнення гармонії та особистого зростання. У цій статті ми розглянемо, як розвивати свій духовний бік в сучасному світі та досягати внутрішньої гармонії.

1. Пошук Внутрішньо...

Простити = не гніватися?

«Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6:14-15).

Ці слова про прощення ми чули стільки разів, що як би оглухнули до них. Але от варто лише на секунду вдуматися, вслухатися, струсити із себе внутрішню до них звичку, як вони знову...

Що таке молитва в Дусі?

Серед безлічі способів, якими ми спілкуємося з Богом, "молитва в Дусі" займає особливо важливе та потужне місце у духовному житті віруючих. Апостол Павло, зокрема, закликає нас до цієї практики в Єфесянам 6:18, коли він пише "моліться Духом у всіх випадках". Ця практика має глибоке значення для нашого духовного розвитку і може бути надзвичайно цінною.

Часто ми може...

Вірші Біблії, які ми можемо використовувати в молитві за свою країну

Ми, як народ України, маємо обов'язок перед Богом молитися за нашу рідну країну, де ми народилися і живемо. З Божої великої любові і благодаті, Бог бажає врятувати не лише окремих людей, але і всю українську націю.

Біблія надає нам напутні вірші, які можна використовувати в молитвах за Україну. Замість слів "Єрусалим" і "Ізраїль," ми можемо вставляти назву нашо...