Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Дійсність молитви

У 1-й книзі Паралипоменон 4:9-10 читаємо: "9 Явіс був знаменитіший за своїх братів. Мати дала йому ім'я Явіс, сказавши: Я породила його з хворобою. 10 І закликав Явіс до Бога Ізраїлевого і сказав: о, якби Ти Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив межі мої, і рука Твоя була зі мною, охороняючи мене від зла, щоб я не журився!.. І Бог послав йому, чого він просив".

У ст. 10 записана молитва Явіса, і ось про неї сказано, що Бог дав йому те, про що він молився. Нам навіть конкретно не говориться, хто такий цей Явіс, що він робив та інше про нього, а лише як би побіжно, між іншим. Проте написано, що Бог відповів йому. Заради інтересу подивимося на інші формулювання молитви Явіса.

Месседж каже: "Явіс був кращою людиною, ніж його брати, людиною честі. Його мати назвала його Явіс ("О, біль!"), сказавши: «Мучительне народження! Я народила його в сильному болю!» Явіс молився Богові Ізраїлю: "Благослови мене, благослови мене! Дай мені землю, великі ділянки землі. І забезпеч свій особистий захист - не дозволяй злу заподіяти мені біль". Бог дав йому те, що він просив".

Сучасна англійська версія передає це так: "Явіс був людиною, яка отримала своє ім'я через біль, який він завдав своїй матері під час пологів. Але він все одно був найшанованішим сином у своїй сім'ї. Одного разу він молився Богові Ізраїлю: «Будь ласка , благослови мене і дай мені багато землі.Будь зі мною, щоб я був у безпеці від зла (у примітці наводиться: "або збережи мене від зла, щоб я не завдавав болю")».» І Бог зробив саме те, про що просив Явіс".

Суть молитви Явіса цікава та цілком зрозуміла. І варто зауважити, що вона не дуже духовна. Він просив собі землі та ще й багато землі. Він просив Бога про матеріальне забезпечення. Він просив про захист і благословення. І тут про благословення йдеться у сенсі матеріальних цінностей (як земля) та нематеріальних, але які мають пряме відношення до матеріального благополуччя (захист від зла). Хтось міг би це покритикувати, звинувативши Явіса у меркантильних інтересах. Але ось Бог дав йому те, що просить.

Небагато молитов записано в Біблії, щоб ще й прямою мовою, а ця меркантильна записана. Та ще й сказано, що Бог відповів на неї! Так що Господь зовсім не проти забезпечити і благословити тих, хто рясно приходить до Нього і просить у Нього. Однак це лише один приклад молитви. Ця молитва разом з іншими молитвами, які ми знаходимо на сторінках Писання, показують нам глобальніший і важливіший аспект щодо молитви.

Варто звернути увагу на те, що всі молитви, записані в Біблії, - це молитви, що відповіли. Жодна не залишилася лише молитвою. Можливо, якщо на молитву немає відповіді, це лише висловлювання побажань... Адже молитва, виходячи з прикладів Писання, є формою звернення до Бога з метою отримання рішень і відповідей від Нього і водночас засобом досягнення цієї мети.

Анна молилася Богові за дитину, і отримала Самуїла, а за нею ще п'ятьох (1Цар.1-2). Ілля молився за вогонь з неба, і він зійшов; молився за дощ, і він пішов (3Цар.18). Явіс молився про Боже благословення і отримав його. Соломон просив у Бога мудрості, і теж отримав те, що просив (3Цар.3). При цьому варто зауважити також і те, що у всіх цих прикладах ці люди отримували навіть не просто те, що вони просили, але завжди більше.

Як уже було сказано, Ганна отримала 6 дітей. По молитві Іллі з неба зійшов вогонь, що висушив воду в рові, спалив і жертву, і жертовник - це був не маленький вогник і не іскорка. По молитві Іллі не просто почав капати дощ, але пішла злива. Про Явіса нам не конкретизується, що саме він отримав від Бога, а йдеться лише про те, що Бог йому дав, чого той просив, хоча, маючи на увазі цей Божий стиль дій, можна припустити, що й Явіс отримав велике благословення, яке могло бути більшим. про те, про що він спочатку міг думати, про що просив у молитві. І Соломон – це найяскравіший приклад достатку та надлишку, він отримав не лише мудрість, а й багатство та славу.

Як бачимо, у всіх цих прикладах ті, хто просить, отримували не те, що повне задоволення свого прохання, але навіть з надлишком, з переливанням через край, у більших масштабах, ніж вони це просили. І ці приклади показують нам, по-перше, благо Божу, а по-друге, і силу молитви. Недарма Павло написав, що Бог робить набагато більше того, про що ми просимо чи думаємо (Еф.3:20). Він не придумав це, не взяв зі стелі, і це йому не наснилося. Він знав Писання. Він знав усі ці приклади людей Божих Старого Завіту. Тому це його твердження має глибокі підстави. І ми побачили тепер принаймні деякі з них.

Тому наш Бог відповідає, а молитва – це духовний засіб, який дає результати. А все, що говорить у суперечності з цим, не відповідає істині та писанню. Тоді чому у багатьох сумний досвід? Тому що не слідують істині і Писанням, не мають достатнього пізнання істини, яке б вивело їх на волю. Тож треба змінювати свої уявлення від оман до істини. При цьому істина не в досвіді, а в Божому слові . І якщо досвід не вдалий, то він суперечить істині. І здається, що помилки - це порочне коло: неправильні уявлення виливаються в наслідки невдалого досвіду, а невдалий досвід формує неправильні уявлення, якщо вони не будуть виправлені істиною.

Останнім часом нам Бог багато відкриває про владу та про слова, бо слова сильні. Ми знаємо, що для використання віри потрібно вміти використовувати і владу, яка вивільняється словами. Однак слова формуються навіть не в устах. Уста надають словам звукову форму, вони вивільняють їх, висловлюють їх, проте очевидно, що першими з'являються думки. І рішення, що казати, ухвалюються на цьому розумовому рівні. Тому й думки важливі, а важливі тому, що впливають на слова, які ми скажемо. Так, думки власними силами нічого не вирішують, якщо ми не приймемо їх, не погодимося з ними, не дозволимо їм визначити наш внутрішній стан і не висловимо їх словами.

І ми почали говорити про думки, адже уявлення знаходяться на цьому рівні, а тому, щоб поміняти слова, потрібно поміняти уявлення, поміняти думки. З цієї причини сумнів та зневіра, у т.ч. і щодо дієвості молитви, потрібно не допускати ще на розумовому рівні, і для цього так само потрібно застосовувати владу Ім'я Ісуса. Тому К. Хейгін розповідав у своїх книгах про те, що як тільки до нього приходили думки сумніву та невіри, він відповідав їм: " Я відмовляюся допускати сумнів і невіру в Ім'я Ісуса!" Ми використовуємо свою владу і в тому, щоб контролювати думки, адже ми не можемо утримати їх від того, щоб вони прийшли, але що ми з ними зробимо – приймемо чи проженемо, – залежить від нас.

Тому нам потрібно через слово Боже сформувати правильні уявлення, зокрема про молитву. Вона є дієвим духовним інструментом і використовується нами для того, щоб подати запит на відповіді від Бога і на встановлення Його рішень у будь-яких справах і ситуаціях, яких ми потребуємо цих Божих рішень. І Бог відповідає. І Він дає більше того, про що ми просимо і молимося. Тож замість того, щоб дивитися на обставини та досвід, нам треба гнати геть будь-який сумнів і зневіру, не дозволяючи їм формувати наші уявлення та переконання.

Ні, ми переконані у силі молитви! Ми переконані, що Бог чує і відповідає! А тому ми можемо бути переконані і є переконаними в тому, що ми маємо все, що просимо у Бога! Тож це зроблено! Ми маємо це! І ця реальність визначається не тим, що ми бачимо, а тим, у що ми віримо. Тож триматимемося обітниці, адже вірний Обіцяючий! Боже мій, негайно! (Хоча ці уявлення про необхідність тривалого очікування теж вимагають корекції... Адже довгий період очікування часто пов'язаний саме з тим, що допускається сумнів і зневіра, як у випадку з Ізраїльтянами, які могли потрапити до Ханаану за 14 днів, але в результаті блукали 40 років. І нехай помилує нас від цього Бог!)

Алілуя! Слава Господу!

Ми маємо дароване нам від Бога та маємо це прямо зараз!

Амінь! І амінь!

Алілуя!

16.10.2023

ДЕРЕВО, ПОСАДЖЕНЕ НАД ВОДОЮ

«Благословенна людина, яка надіється на Господа, і уповання якої – Господь. Бо вона буде як дерево, посаджене біля вод, яке пускає коріння своє біля потоку; не знає воно, коли приходить спека; лист його зелений, і в час засухи воно не боїться і не перестає приносити плід» (Єр. 17:7-8).

Чи, властиво, єдине і справжнє питання для всіх нас полягає не в тому, що...

Віра веде до більшого

25 А четвертої варти ночі пішов до них Ісус, ідучи морем.

26 І побачили Його, побачивши Його, що йшов морем, стривожились і говорили: Це привид; і від страху закричали.

27 Але Ісус зараз говорив із ними і сказав: Підбадьоріться! це Я, не бійтеся.

28 Петро сказав Йому у відповідь: Господи! якщо це Ти, повели мені прийти до Тебе по воді.

29 Він же сказав: І...

Зцілення та освіження на шляху

У книзі Приповістей 3:7-8 написано: "Не будь мудрим в очах твоїх, бійся Господа і віддаляйся від зла: це буде здоров'ям для тіла твого та харчуванням для костей твоїх".

Цікаво, що Писання говорить про страх Божий, який є Його шануванням, що виражається в слухняності та покорі Йому, і про віддалення від зла як про те, що несе здоров'я тілу та харчування кісткам. При ц...

Не віддавайте злом за зло і лайкою за лайку

Не віддайте злом за зло або лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення.
— 1 Петра 3:9

Одного разу, коли я вкотре летів літаком, я помітив, що жінка, яка сиділа поруч зі мною, здавалося, вся вирувала всередині. Я спитав її, чи все гаразд, і відразу вона вибухнула гнівом: — Я просто в люті на свого...

Віра

Християнство прийнято вважати релігією. Але правильніше було б називати його вірою. Ми часто говоримо про християнську віру. Християнство – це віра, бо воно є системою знань, яку проголошують або в яку вірять його прибічники. Воно називається вірою також тому, що чеснота віри лежить в основі християнського розуміння спокутування.

Але що означає віра? У нашому суспільстві вірою ч...

Виробляйте терпіння, працюйте над характером і не втрачайте надії

«Більше того, радітимемо і тріумфуватимемо в нинішніх випробуваннях наших і веселимемося в стражданнях, знаючи, що скрутні обставини, скорботи і труднощі справляють терпіння і непохитну стійкість. А стійкість (мужність) виробляє зрілий характер (підтверджену віру, випробувану непорочність). (Подібний) характер виробляє (звичку) мати повну радості та впевненості надію».

Покладіться на Бога

Єроваал, він же й Гедеон, встав рано вранці й увесь народ, що був з ним, і таборували біля джерела Харода; А Мадіамський табір був від нього на північ від пагорба Море в долині. І сказав Господь Гедеонові: «Народа з тобою надто багато, не можу Я віддати Мадіанітян у їхні руки, щоб не запишався Ізраїль передо Мною і не сказав: “Моя рука врятувала мене”; тож прого...

Як віруючі в Ісуса можуть подолати сумніви: 4 способи

Сумнів може потопити вас. Але ви також можете потопити сумніви. Великі люди віри, такі як Авраам, Захарія, Пилип, Петро і Хома, переживали моменти сумнівів на своєму шляху віри. Деколи сумніви виникають тоді, коли очікуване нами не відбувається, а те, чого ми не чекаємо — трапляється.

Важливо знати різницю між сумнівом та зневірою. Сумнів не є зневірою, але може призвести до ньо...

Молитва – джерело здорового суспільства

Я хотів би розповісти тобі, шановний читачу, як можеш стати духовно здоровим.

Ісус Христос прийшов, щоб вилікувати зламані серця. Зламане серце – це таке, яке не може спілкуватися не лише з Богом, а й з людьми. Воно нагадує пошкоджену телефонну лінію. Тому треба знову налагодити зв’язок і вилікувати зламане серце. Люди не в змозі зробити цього, але це під силу Богові.

...

БУДЬТЕ МИЛОСЕРДНІ, ЯК І ОТЕЦЬ ВАШ МИЛОСЕРДНИЙ

«Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6:36).

Це слово Ісуса – правдивий виклик: і справді, як можна уявити, що ми можемо бути милосердні до інших, як Бог Отець милосердний до нас?

ЧИ БОГ СПРАВДІ МИЛОСЕРДНИЙ?

Багатьом людям важко повірити в те, що Бог милосердний. Це випливає з нашого образу Бога: судді, нещадного поборника ...