Неділя 21 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Дорога до Бога

Зло, страждання й морок борються в тобі проти добра, світла й життя. Страждання можуть затьмарити розум людини, зробити так, щоб вона вже не сподівалася побачити світла. Несправедливість здатна так сильно зранити людину, що вона перестане вірити в справедливість. Приниження завдає людині таких глибоких душевних ран, що їй після цього доволі важко відновити почуття власної гідности.

Ненависть – це морок, з якого не видно неба. Зло здатне так переконливо пригрозити людині, що вона повірить у те, що зло сильніше за добро. Людина може так глибоко поринути в темряву, бути такою засліпленою, що почне вважати, ніби світла не існує взагалі. І тоді люди здаватимуться їй такими сильними, що вона повірить у те, що Бог не потрібен і що Його немає.

Є люди, яких зранили в дитинстві та які не можуть пробачити тим, хто це зробив.

– Коли я був дитиною, часто душився від цигаркового диму. Відтоді в мене виробилася відраза до цигарок, і я так ніколи й не почав курити, бо просто не міг, – сказав мені одного разу мій приятель.

– У цьому ресторані на мене колись напали, – пригадав собі якось один мій знайомий. – Відтоді я більше ніколи не міг зайти сюди.

– На моєму першому уроці релігії катехит суворо покарав мене, – сказав мені незнайомець. – Відтоді я вже тридцять років не заходжу до храму.

– Я переконаний, що Бога нема, – заявив мені один інтелектуал. – Якби Він існував, християни були б інакшими.

– Я багато читав, – переконував мене один мій колега. – Я чимало всього знаю, тож думаю, що повірити не так просто.

– Погляньте на історію Церкви, – сказав один марксист. – Мусите визнати, що Бога не може бути.

– Релігії – це все-таки лише творіння людських рук, – долучився ще один учасник дискусії.

– Якби Бог існував, то чи міг би Він допустити, щоб я так жахливо страждав? – запитав мене один з вигнанців.

– Якщо Бог добрий, то чому забрав у мене мою найдорожчу дитину, мого сина? – протестувала одна мати.

І так ми могли б продовжувати безконечно. Людина має достатньо причин, аби вірити, що Бога нема, або ж, інакше кажучи, аби не вірити, що Він існує.

А отже, ідеться не про те, чи Він є, чи Його нема, а про те, чи ти можеш визнати або пізнати, що Він є або що Його нема. Треба лише пам’ятати, що віра в Бога – це, без сумніву, безцінний скарб.

Один мій друг, що живе в Німеччині, якось сказав мені: «Я хотів би вірити. Прошу, допоможи мені знайти Бога».

А ось як німецький богослов Ганс Кюнґ відповів журналістові-атеїстові: «Ви не вірите в Бога, тож для вас закритий певний безконечний і чудовий світ. Ви – немов глуха людина, для якої закритий світ прекрасної музики».

Людину не можна змусити вірити в Бога. Морок, у якому вона перебуває, надто густий, аби змогла прокричати крізь нього, що вірить. Не треба переконувати людину в тому, що Бог існує, а необхідно зцілити її духовні очі, щоб побачила Його. Потрібно допомогти їй осягнути любов, виявити до неї делікатність і розуміння, звільнити її від страждань та болю, принести їй квіти, красу дитячого погляду, відвести її туди, де панує тиша, і там в її душі поволі почне творитися простір для Всемогутнього.

Замість нарікати на морок, запали хоча б одну свічку, щоб усунути його. Запали любов, довіру, почни боротися за свободу й людські стосунки, виступи проти несправедливости, спробуй зруйнувати бар’єри, які розділяють людей, підштовхнути їх до спілкування між собою, поширювати взаємну довіру, мир і прощення. Усе це – способи, за допомогою яких можна запалити світло, котре дасть змогу помітити Всемогутнього, Вічного Отця.

Він живий і безнастанно опікується твоїм життям. Він сповнений співчуття до твого страждання та розуміє, через які причини ти заперечуєш Його існування. Він тримає тебе на Своїй долоні й повсякчас повторює слова любови: «Добре, що ти є».

Коли тебе покине навіть останній друг, Він залишиться з тобою; коли ти знеохотишся й подумаєш, що це вже кінець, Він підтримає тебе; коли всі знехтують тобою, Він далі перебуватиме на твоєму боці; коли все пропаде, Він залишиться, і ти – разом з Ним. Адже саме для тебе Він створив пухнасті сніжинки, тепло сонця, гори й долини, квіти і потоки, птахів та оленів, ріки й моря. Він цінує тебе понад усе і за тебе віддав у муках своє життя на хресті.

Можеш опертися на Нього. Житимеш, бо Він живе. Можеш розмовляти з Ним. Вірні називають це молитвою. Молитва – це простір, у якому можеш зустрітися з Богом.

Нехай огорне тебе світло життя.

24.09.2023

Як досягти мети

Дан.1:17: «І дарував Бог чотирьом цим юнакам знання та розуміння всякої книги та мудрості, а Данилові ще дарував розуміти й усякі видіння та сни».

Тут говориться про те, що Бог дарував єврейським юнакам знання та мудрість. Так, вони здобували освіту, проте освіта ще не означає наявність знання та розуміння. Це все зусилля та індивідуальні здібності.

Я знайшла цік...

Подолаємо смуток та самотність

Кажуть, що в сучасному світі горе та самотність – це проблеми, з якими люди стикаються найчастіше. Люди втрачають близьких і, на жаль, не можуть після цього оговтатися. Коли відбувається трагедія і біль втрати здається нестерпним, сатана намагається скористатися ситуацією, щоб назавжди поневолити людину чи всю сім'ю.

Смерть близьких, розлучення чи розрив стосунків із ...

5 способів використовувати свій телефон на славу Божу

Ні один пристрій в історії не вплинув на наше життя так сильно, як смартфон. Більшість людей хапаються за свої смартфони кожні 12 хвилин. Телефони змінили спосіб нашого спілкування один з одним, здійснення покупок, розваг, подорожей та багато іншого.

Вам не потрібно бути культурним критиком, щоб розуміти, що деякі з цих змін не ведуть до добра. Я писав про багато з цих небезпек у моїй...

Час говорити про себе гарне!

Що ви говорите про себе? Ви відгукуєтесь про себе добре чи надмірно критичні до своєї зовнішності, ваги, розуму, здібностей — словом, до всього, що до вас належить? Я був настільки прискіпливий до себе, що одного дня Святий Дух сказав мені: “Як ти смієш постійно говорити про себе так погано, коли Я вклав у тебе стільки доброго? Хіба ти не знаєш, як чудово Я створив те...

Коли у вас немає бажання читати Біблію

Доколи в нашій домашній групі обговорювалася тема вивчення Біблії з маленькими дітьми, фраза "треба було" звучала неодноразово і всі згідно кивали. Молоді мами хотіли читати Біблію, але це відбувалося далеко не завжди. Знайома картина?

Це звичайні вагання віруючих. Ми знаємо, що читання Святого Письма корисне для нас – ми знаємо, що “повинні” – але як...

Перше місце – Богу

«Шукайте (націлюйтеся, прагнете отримати) насамперед Царство Боже, Його праведність (старайтеся жити праведно), і тоді все інше буде дано вам на додачу».

– Євангеліє від Матвія 6:33

Найчастіше ми не замислюємось над своїми пріоритетами і щось другорядне ставимо на перше місце. А на першому місці у нас має бути Бог, якщо ми хочемо, щоб наше життя було...

Чи необхідно нам щоденно займатися читанням Біблії?

Як навчитися читати Біблію, щоб отримати від неї користь, не опинитися далеко від Бога і уникнути духовних небезпек?

  • Згідно з Псалмами, той, хто розмірковує про Закон Господа вдень і вночі, є щасливим. Однак, якщо ми розглядаємо Боже слово як нагороду за наші роздуми, то знання може виявитися небезпечним, якщо ми не знаємо, що робити з отриманими знаннями. Для того, щоб уникнути ...

Чи мають люди свободу волі насправді?

Якщо «свобода волі» означає, що Бог дає людям можливість робити вибір, який насправді може вплинути на їх долю, тоді, так – люди мають свободу волі. Сучасний грішний стан світу прямо пов’язаний з вибором, зробленим Адамом і Євою. Бог створив людство за Своїм власним образом, і це включало здатність вибирати.

Проте, свобода волі не означає, що людство може робит...

Впевненість у невидимому

Написано: «Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому» (Євр.11:1). Сьогодні я хотів би поговорити про те, наскільки важливо мати розплющені духовні очі і впевненість у невидимому.

Біблія розповідає нам про Агар, яка опинилася разом зі своїм сином у відчайдушних обставинах: «Вона пішла, і заблукала у пустелі Вирсавії; і не стало води в міх...

Простий план для вашого особистого часу з Господом

Чщоб з користю провести свій тихий час із Богом, як і для більшості інших справ, за які ви беретеся, потрібен план. Біблія вчить: “Думки старанного прагнуть достатку, а всякий квапливий зазнає позбавлення” (Приповісті 21:5).

Якщо у вас раніше не було практики особистого проведення часу з Господом, то, швидше за все, хорошого і простого плану – як його провести &ndash...