Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Cила молитви

Боря вже вільно читав і писав. Особливу радість доставляло йому читання християнських книг. Він щодня читав Євангеліє і знав багато біблійних історій. Мріяв Боря поїхати в далекі країни, полазити по високих горах, пополювати на тигра чи ведмедя.

Одного разу до них в гості приїхав татів друг - місіонер. Він багато років жив в Гренландії серед ескімосів. Разом з ними йому доводилося тулитися в маленьких юртах, які називалися «голку». Дядько-місіонер розповідав ескімосів про Христа, читав їм Слово Боже. Для цього він і поїхав так далеко.

Борі було дуже цікаво слухати бажаного гостя, який багато розповідав про ту далеку північну країну. Ці історії були так захоплююче, що, сидячи за столом, Боря навіть забував є. О, скільки всяких труднощів пережив цей місіонер!

Спочатку Боря соромився задавати питання, але, слухаючи гостя, він все ближче і ближче посувався до нього.

Нарешті Боря зовсім осмілів і запитав:

- А ви коли-небудь бачили там справжнього тигра, слона або лева?

- Ні, - розсміявся місіонер, - ці звірі живуть тільки в жарких країнах, на півдні. Але мені не раз доводилося зустрічати бурих і білих ведмедів. Це дикі і дуже небезпечні звірі.

- І ви їх не боялися?

- Боявся, - зізнався місіонер. - Кожного разу при зустрічі з ведмедем мені ставало страшно. Але Бог, Якому я служу, сильний захистити від усіх звірів.

- Я теж хочу бути місіонером, - пожвавішав Боря. - Я хочу поїхати з вами і розповідати ескімосів про Христа.

На цей раз дядько навіть не посміхнувся, а тільки серйозно сказав:

- Тобі ще треба підрости, щоб їхати зі мною. А допомагати місіонерам, і мені зокрема, ти можеш вже зараз! Знаєш, як?

Боря похитав головою. Він навіть не уявляв, чим можна бути корисним для місіонерів, живучи вдома.

- Ти можеш молитися за всіх, хто проповідує Євангеліє. І не тільки за тих, хто працює на Півночі. Багато місіонерів працює в Африці, в диких джунглях. Небезпек і всяких труднощів там не менше, ніж на Півночі! Там водяться отруйні змії, тигри і леви. Там живуть і племена людожерів.

Затамувавши подих, Боря слухав розповідь дядька.

- Для того щоб розповісти їм про Христа, про вічне життя, потрібно залишити все і забути про себе. Твоя молитва може надати велику допомогу тим, хто проповідує Євангеліє. Бог, чуючи твої прохання, буде охороняти Своїх благовісників, захищати їх і благословляти.

Ця пропозиція дуже сподобалося Борі.

«Буду молитися за місіонерів, а як виросту - сам поїду проповідувати», - вирішив він про себе. З тих пір він ніколи не забував молитися про своє дорослому друга-місіонера.

Пройшло багато часу. Одного разу впала отримав від свого друга лист, в кінці якого він написав кілька рядків і для Борі.

Дядько повідомляв, що зовсім недавно він мало не потрапив в лапи ведмедя. Йому потрібно було плисти на човні посеред льодів по дуже вузькому каналу. І раптом майже на половині шляху він побачив попереду великого білого ведмедя. Звір завмер, чекаючи жертву. Тікати було нікуди, та й марно.

Дядько писав, що спочатку йому стало дуже страшно. Він уявив собі сильні лапи, гострі ведмежі кігті, величезну пащу. Але раптом страх зник. Місіонер згадав про своє маленьке одного - Борі, який обіцяв молитися за нього. «Боже, спаси мене, почуй молитву Борі!» - подумки попросив дядько.

Ведмідь ще трохи постояв, голосно рикнув, а потім повільно повернувся і, перевалюючись з ноги на ногу, пішов геть.

Як Олю вкусила оса

Як тільки яскраве проміння ранкового сонця заглянуло в кімнату, Оля одразу ж прокинулася.

- Який сьогодні чудовий день! - зіскочила вона з ліжка і, згадавши вчорашню подію, щасливо прошепотіла: - Тепер Ісус живе в моєму серці і я завжди буду гарною, слухняною.

Вчора на недільному богослужінні Оля покаялася. Вона вибачилася за всі свої гріхи і з радістю відкрила серце Ісусу.<...

Бережися неправди!

Юрій Казаков мав хорошого друга - Валера Ільїна. У школі, вдома та на зборах вони майже завжди були разом. Валера був короткозорим і носив окуляри, а в Юри зір був чудовий, але він мріяв про окуляри.

- Навіщо тобі окуляри? - Не розумів Валера. - Знаєш, як з ними незручно! І розбити можна і втратити.

– Зате гарно! Як професор – важливий, представницький.

Лікування

Хлопчик із раннього дитинства було ні вставати, ні ходити, ні грати, як інші діти. Параліч прикував його до ліжка. Лікарі казали батькам, що хвороба їхнього сина невиліковна. Але його рідні молилися за н...

Фаланги

Високо в горах Тянь-Шаню, на величезній галявині, розташувалося наметове містечко дитячого християнського табору. Тут уже два тижні мешкали діти віруючих батьків. За цей час вони впізнали багато цікавого, зазнали багато радісного.

Щодня діти разом читали Євангеліє, молилися, навчали вірші, грали, співали. Вони не раз відзначали, як дивно Бог відповідав на їхні молитви, зберігав, коли ...

Нове серце

Тіма ріс у християнській сім'ї. Він мав двох молодших братів і одну маленьку сестричку. Богобоязлива мати виховувала їх у страху Божому, навчала любити Господа та один одного. Отець Тіми сидів у в'язниці за те, що був пресвітером церкви і навчав людей жити за євангелією.

Тімі виповнилося вже шість років, і він старанно допомагав мамі по дому. Коли ж вона йшла кудись, він нагля...

Сліпий хлопчик

Хлопчик-хлопчик... Бідолашний хлопчик... За чиїсь гріхи народився сліпим.

Перемога Віктора

Як тільки пролунав дзвінок, школа ожила. Вона наповнилася гомоном дитячих голосів, дзвінким сміхом та шумом. Дітлахи снували коридором, класами, шкільним двором. Наставали літні канікули, і дітям не терпілося поділитися своїми бажаннями, планами. Хлопчики, мов горобці, збираючись купками, жваво обговорювали свої проблеми. Третьокласники стовпилися довкола Сергія, старости класу.

- Хло...

Найдорожче

Якби тебе запитав Сам Господь: Що ти хочеш? Говори, Я виконаю будь-яке твоє бажання”, щоб ти попросив? Що для тебе най-най?

Великдень без тата

Наближався Великдень. У християнських сім'ях це свято відзначається особливо урочисто. У будинку та на вулиці зазвичай наводять порядок, мами та бабусі печуть пиріжки, а дітлахи, як завжди, всім допомагає.

Передсвяткова метушня панувала і в сім'ї Кузнєцових. Хлопчики прибиралися у дворі та у сараї, а дівчатка – у хаті. Робота у них сперечалася, бо всі бралися за неї охоч...

Вмій прощати

Як тільки пролунав дзвінок з уроку, дітлахи висипали надвір. Всім хотілося знати, що там так гуркотіло і скреготіло під час занять. Виявляється, на шкільний двір в'їхали величезні КамАЗи. Вони привезли цеглу, пісок та дошки.

Давно вже було ухвалено рішення добудувати та розширити стару, ще до війни побудовану школу. Ось і починалася вона, така цікава робота – будівництво. Ко...