Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

ПЕРЕСТАНЬ БУТИ ГЛЯДЕМ

«Чи не знаєте, що ті, хто біжить на ристалище, біжать усі,
але один отримує нагороду? Так біжіть, щоб отримати»
(1 Кор. 9:24).
Італійське прислів'я говорить: «Коли корабель потонув, всі знають, як можна було врятуватися». Їй вторить англійське прислів'я: «Після війни всі генерали». А є ще іспанська: "На гальорці всі тореадори". Ці три прислів'я поєднує спільна думка: усі люди швидше схильні висловлювати свою думку, ніж брати участь у справі.
Ось плакат, на якому зображено чоловіка, який сидить на трибуні стадіону і дивиться на поле, де розігрується матч. Напис говорить: «Це не те саме, що бути на полі». Любителі півнячих боїв кажуть:
«Півні перевіряються на рингу». Інакше кажучи, доки ти не візьмеш участі, ти навряд чи зрозумієш, на що здатний.
Єдиний спосіб вирости – участь у житті. У тих, хто сидить на гальорці та спостерігає, не буде прогресу. Прості глядачі не долають себе.
Багато молодих людей, розмовляючи зі мною, говорять, що відчувають розчарування від того, що не можуть набути сенсу життя. І я завжди відповідаю їм: виходь на поле. Вступай у гру. Ризикни жити. Це означає: постав собі мету і працюй заради її досягнення. Ти не підеш уперед, висловлюючи думку, потрібна участь. Тільки ті, хто бере участь, отримують призи та мають змогу тріумфу. Глядачі хіба переживають короткі моменти ейфорії. Тільки ті, хто беруть участь, можуть розраховувати на постійну радість.
Я познайомився з одним чоловіком, котрому було вже за п'ятдесят. Він був незадоволений собою. Рутинне життя затягувало його, як лійка. У нього не було значних цілей, яких він прагнув би. Працював він завгоспом у школі, і робота йому подобалася, але життєрадісність дітей та підлітків, що наповнювали коридори, викликала в нього заздрість. Якось йому в руки потрапила книга під назвою «Якщо хочеш, то можеш».
Він згадав, як йому хотілося стати спортсменом, але так і не почав займатися спортом. Чоловік глянув на себе у дзеркало. Його зовнішній вигляд був протилежністю спортивної статури: зайва вага, мляві м'язи… Але він почав потроху робити вправи і рано-вранці виходити на пробіжку. Коли я з ним познайомився, йому вже нічого не варто було пробігати по п'ятнадцять кілометрів на день. Він завоював безліч призів та медалей на аматорських змаганнях. Розповідаючи свою історію, він сказав: «Я ніколи не почував себе краще, навіть у дитинстві».
Секрет за участю. Ті, хто ставить собі за мету, домагаються бажаного. Ті, хто обмежується спостереженням із лави, ніколи не насолоджуються тріумфом. Бог хоче, щоб ти був переможцем. Досить говорити, берися за справу і здійсни свою мрію.
Проси Бога, щоб Він дав тобі сил, які необхідні для того, щоб ти переміг інерцію і почав працювати заради своїх життєвих цілей.

Найбідніші чи найбагатші?

Ніколи не забуду Великдень 1964 року. Мені тоді було 14 років, молодшій сестрі Осі – 12, а старшій, Дарлін – 16. Ми жили з мамою, і всі четверо непогано навчилися задовольнятися малим. Батько помер п'ять років тому, залишивши матір із сімома дітьми і зовсім без засобів для існування. До 1964 старші сестри вийшли заміж, а брати поїхали з дому.
За місяць до Великод...

Вдячність у нашому житті: питання фокусу

Ви коли-небудь помічали дітей, які щасливо грають до тих пір, поки не помітять одну іграшку, якої в них немає і з якою грає друга дитина? Несподівано їх радість зникає, і вони стають повністю зосереджені на іграшці, яка є в другої дитини. У них, ймовірно, є десятки кращих іграшок, але їх егоїстична натура починає активно працювати, коли їх увага зосереджена не на тому. Звичайно ж, багато з нас,...

Добродушність

Ми постійно говоримо дітям:
-Будь добрим, проявляй добродушність до оточуючих людей.
Але як виявляти добродушність? Що для цього потрібно робити?
У книзі Лазарєва С.М. я прочитала: В основі добродушності лежить любов до людей. У добродушності не людська природа, вона виходить із Божественної любові.
Прикладом добродушності завжди для мене є моя прабабу...

Про любов та дружбу

Було два брати за духом: диякон Євагрій і священик Тіт. І мали вони одне до одного любов велику і нелицемірну, так що всі дивувалися їхній одностайності та безмірній любові. А диявол, що ненавидить добро, що завжди ходить, як рикаючий лев, шукаючи, кого поглинути (1 Пет. 5, 8), порушив між ними ворожнечу. І таку ненависть вклав він у них, що вони ухилялися один від одного, не хот...

Доброта до людей

У 1871 знаменитий англійський мандрівник Генрі Стенлі відправився в Центральну Африку на пошуки зниклого Д. Лівінгстона. Він знав, що зустріне там такі племена, які не зрозуміють його мови, але він був упевнений, що їм знайома мова совісті. Тому він суворо наказав своїм людям не ображати дикунів, не красти в них, не порушувати обіцянок, ставитись до них люб'язно і взагалі – не р...

Сват із мене ніякий

Я довго придивлявся до них. Іноді було смішно спостерігати, інколи ж і здивування виникало. Важко розібратися у людських стосунках, а тут. Просто дивувався.
А одного разу якесь спонукання нахлинуло, трохи безшабашне, без утримання, що називається.
І все б нічого, так і спостерігав би, та якось підійшов до гурту молоді, в якому Льошка стояв і почув фразу: - Ну от, відпоч...

Молитви, що чує Бог

Давним-давно жив один святий старець, який багато молився і часто журився за гріхи людські. І дивним йому здавалося, чому це так буває, що люди до церкви ходять, Богу моляться, а живуть так само погано, гріха не убуває. «Господи,— думав він,— невже не прислухаєшся до наших молитов? Ось люди постійно моляться, щоб жити їм у мирі та покаянні, і ніяк не можуть.&nbs...

Притча Вітер і квітка

Вітер зустрів чудову Квітку і він дуже сподобався йому. . Поки він ніжно пестив Квітка, той відповідав йому ще більшим коханням, вираженим у кольорі та ароматі.

Але Вітру здалося мало цього, і він вирішив: "Якщо я дам Квітці всю свою міць і силу, то той обдарує мене чимось більшим". І він дихнув на Квітку потужним диханням. Але Квітка не винесла бурхливого вітру і...

І буде так

На самому початку книги Буття ми читаємо пророцтво про те, що має статися, про те, що має здійснитися. Форми слова «трапитися» ми зустрічаємо у Біблії багато разів. В одному лише тридцять дев'ятому розділі книги Буття, де описується все, що довелося пережити Йосипу в Єгипті, куди його продали в рабство і де потім він став главою цієї країни, — фраза «і сталося&...

ВАЖЛИВО, НІЖ ІСПИТНИЙ

«Тож вухо твоє зробиш уважним до мудрості
і нахилиш серце твоє до роздумів; якщо будеш закликати
знання і волати до розуму; якщо шукатимеш
його, як срібла, і шукатимеш його, як скарб, то зрозумієш
страх Господній і знайдеш пізнання про Бога»
(Прип. 2:2—5).
Северино да Сілва успішно склав вступні іспити на два приватних інститути Бразилії...