Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чому вчить Біблія – Господь Ісус Христос

Господь Ісус Христос є центральною темою Святого Письма. У цій статті йдеться про Його божественність, втілення, справу Христа та Його функції.

I. БОЖЕВІСТЬ ХРИСТА

У Старому Завіті Бог сказав Мойсеєві: «Я є Сущий». Ісус часто використовував це ім'я, доводячи Свою божественність. Говорячи, “Я є”, Він, по суті, говорив: “Я є Бог”.

1) “Я хліб, що зійшов з небес” (Івана 6:41).

2) “Я світло світові” (Івана 8:12).

3) “Я двері” (Івана 10:7).

4) “Я є Пастир добрий” (Івана 10:12).

5) “Я є воскресіння і життя” (Івана 11:25).

6) “Я є шлях і істина і життя” (Івана 14:6).

7) “Я є справжня виноградна Лоза” (Івана 15:1).

Божественність Ісуса Христа означає, що Він є Богом. Письмо ясно вчить цьому.

При описі Христа в Біблії використовуються властивості Бога:

1) Він вічний. У Христа немає початку (Івана 1:1-3; 17:5).

2) Він всюдисущий. Христос усюди зі Своїми слугами (Матвія 28:20).

3) Він всемогутній. Могутність Христа не має меж (Об'явлення 1:18).

4) Він всезнаючий. Христос має безмежне знання (Івана 21:17).

5) Він незмінний. “Ісус Христос учора і сьогодні, і навіки той самий” (Євреїв 13:8).

Б. Справи Божі були зроблені Христом:

1) Їм все створено (Івана 1:3).

2) Ним тримається Всесвіт (Колосян 1:17).

3) Він воскресив Себе з мертвих (Івана 2:19).

Ісуса Христа названо іменами Бога.

1) Бог-Отець звертається до Сина як до Бога (Євреїв 1:8).

2) Люди називали Його Богом, і Він приймав їхнє поклоніння (Івана 20:28).

3) Демони впізнали в Ньому Бога (Марка 1:24).

4) Він називає Себе Богом (Івана 10:30).

ІІ. ЙОГО ВПЛОЩЕННЯ

Втілення Христа є Його приходом на землю в образі людини.

A. Прихід Христа був передбачений у Старому Завіті (Ісаї 7:14).

Б. Біблія розповідає про народження Господа. Воно відрізнялося від народження інших людей.

1) Він був зачатий Святим Духом (Луки 1:35).

2) Він був народжений від Діви (Матвія 1:23).

3) Він став людиною з тілом (Євреїв 10:5), душею (Матвія 26:38) та духом (Луки 23:46).

B. Христос прийшов у людському тілі щоб:

1) Показати Отця (Івана 14:9).

2) Знищив гріх Своєю жертвою (Євреїв 9:26)

3) Зруйнувати справу диявола (1 Івана 3:8).

Одна з фундаментальних істин християнства полягає в тому, що Ісус Христос є воістину Богом, що прийшов на цю землю в тілі, народившись від Діви. Завдяки такому народженню Він не успадкував гріховну природу Адама (Римлян 5:12). Він був абсолютно безгрішний. Його безгрішне життя і тілесне воскресіння з мертвих підтверджують ці істини.

ІІІ. СПРАВА ХРИСТА

У цьому розділі ми поговоримо про смерть, воскресіння і піднесення Христа. Хрест є фундаментальною істиною Слова Божого. Під хрестом ми маємо на увазі не дерево, але Жертву, яку приніс на ньому. Старий Завіт наповнений символами, які вказують на Христа і розп'яття, починаючи зі скинії в пустелі. Він – пасхальний Агнець (Вихід 12), мідний змій у пустелі (Числа 21 та Івана 3:14-15), добрий Пастир (Псалом 22), уражений Пастир (Захарія 13:6-7). Він і Спаситель, що страждає, 53-го розділу Ісаї, і Цар Слави Псалма 23:9-10.

A. Його смерть.

1) Ніхто не спасається життям Христа, всі спасаються Його смертю (Івана 3:14-18).

2) Вона є частиною Божого вічного плану (Євреїв 10:7)

3) Вона була необхідна для виконання старозавітних пророцтв (Ісаї 53:5).

4) Вона була необхідна для спасіння людей (Ефесян 1:7).

5) Христос помер людей. Його жертва була замісною (1 Коринтян 15:3).

6) Смерті Христа було достатньо. Вона відповідає всім вимогам Бога, тому що Христос зазнав суд Божий за гріх. Смерті Христа достатньо, тому що Він – Нескінченна Особа, а отже, і ціна Його смерті також нескінченна.

Б. Його воскресіння

1) Тілесне воскресіння Христа було потрібне, щоб виконати всі пророцтва, завершити Його хресну працю (Римлян 4:25), і щоб продовжити справу в небесах.

2) Тіло воскреслого Христа було фізичним, а не духовним (Луки 24:39). Це було те саме, розп'яте на хресті, тіло, що зберегло на собі сліди від цвяхів та списа (Івана 20:27). Проте це було змінене тіло, здатне долати фізичні обмеження.

3) Після воскресіння Ісус був своїм послідовникам не менше 10 разів. Більше 500 надійних свідків бачили Його після воскресіння і свідчили про те, що Ісус воскрес із мертвих (1 Коринтянам 15:6-8).

4) Воскресіння Христа є важливою істиною. Без нього не було б християнської віри. Ця подія відрізняє християнство від інших релігій. Всі інші релігії вказують на могилу свого лідера та “рятівника”. Однак наш Бог не мертвий! Наш Спаситель вічно живий, Він переміг над смертю і тлінням. У мирських судах свідчення очевидців підтверджує свідчення у справі, тоді як особисті думки мають мало ваги. Якщо понад п'ятсот очевидців свідчать про те, що особисто бачили Христа, що воскрес із мертвих, сумнівів у достовірності події не залишається.

B. Його піднесення

1) Наприкінці земного служіння Христос піднявся на небо (Луки 24:50, Дії 1:9-11). Очевидці вознесіння бачили Його тим, хто піднімається на небеса на виконання обіцянки, даної в Євангелії від Івана 14:2-3. “У домі Мого Отця обителів багато; а якби не так, Я сказав би вам: Я йду приготувати місце вам. І коли піду та приготую вам місце, прийду знову і візьму вас до Себе, щоб і ви були де Я”.

2) Христос піднявся, щоб отримати славу, що належить Йому (Івана 17:5) і продовжити служіння Своєму народу. У 1-му розділі Одкровення Іван говорить про Христа, що сидить на троні.

IV. ФУНКЦІЇ ХРИСТА

Христос представлений у Писанні як пророк, священик і цар.

1. Як пророк Він передає людям слова Бога і виявляє їм Бога (Івана 1:18).

2. Як Священик Він є нашим Заступником перед Богом (Євреїв 4:14-16).

3. Як Цар царює в серцях тих, хто вірний Йому. У майбутньому Христос царюватиме на землі тисячу років (Об'явлення 20:2-3). У 71-му псалмі описано Його земне правління. А потім упродовж вічності Господь Ісус буде нашим Царем царів та Господом панівних!

18.10.2023

Від себе не втечеш

Жила в одному поселенні людина - завжди всім незадоволена. Все довкола робили не те, і не так, навіть погода – і та була приводом побурчати. І він вирішив - якщо все навколо не так як треба - піду в ліс поживу в мисливській сторожці. Там точно людей немає - не буде кому дратувати мене - і я стану справжнім християнином.

І ось із твердим наміром він вирушив у ліс....

Темрява не зможе вигнати світло

І світло в темряві світить, і темрява не огорнула його.
- Івана 1:5

Я не знаю жодного християнського лідера, який, бажаючи виконати Божу волю, не стикався б із труднощами. Але темрява ніколи не зможе вигнати світло. Кожен віруючий зможе подолати будь-які труднощі, якщо не здасться. «І світло у темряві світить, і темрява не огорнула його», - писав Іван....

Як поділити зливи

Часто старця Паїсія питали, що таке справедливість? Як чинити справедливо?
Отець Паїсій казав:
— Є справедливість людська, а є Божественна справедливість.
— А що таке Божественна справедливість? — питали його.
Тоді старець наводив такий приклад:
— Уявіть, що людина прийшла до одного в гості і в них виявилося десять слив. Один із ни...

Не здавайтесь!

Щодня нам на думку спадає тисячі думок – хороших чи поганих. Для того, щоб зберегти позитивне ставлення та здорове мислення, ми повинні утримувати добрі думки та гнати погані. Ми так звикли думати про погане, що нам доводиться змушувати себе думати про хороше.

Позитивні думки роблять життя радісним, а негативні – сумним і сумним. Позитивні думки завжди спов...

Все можливо віруючому

Одного разу один чоловік, проходячи повз слонів у зоопарку, раптом зупинився, здивований тим, що такі величезні створіння, як слони, були прив'язані тонкою мотузкою за передню ногу. Ні ланцюгів, ні клітки. Було очевидно, що слони можуть легко звільнитися від мотузки, якою вони прив'язані, але з якоїсь причини вони цього не роблять.

Він підійшов до дресирувальника і запитав,...

Притча про батька та сина

В одного чоловіка був син — юнак безтурботний і легковажний. Людина ця з дитинства намагалася навчити свого сина і наставити на шлях істинний, але все марно. Від горя він тяжко захворів і зліг. Перед самою смертю батько покликав до себе сина і сказав:
— Бідолашний хлопчику, скоро я піду, і залишишся ти зовсім один. Пробач мені, що не зміг я напоумити тебе.&n...

План Бога для тебе!

Кожен хоче повністю віддати себе своєму обранцю, щоб мати глибокий внутрішній зв'язок з ним, бути єдиним і палко коханим.

Але Бог каже християнинові:
«Ні, поки ти не зазнаєш повної радості від Моєї любові, поки не довіриш себе Мені цілком і повністю, поки в тебе не буде міцного і надійного зв'язку зі Мною, поки ти не зрозумієш, що тільки в Мені можна знайти в...

Жива любов

Усім нам знайомий термін "любов", і ми часто вважаємо, що ми знаємо і розуміємо, як проявляється це почуття. Проте, чи можливо, що наша ідея про любов є не повністю живою?

Жива любов, це справжня і вічна божественна любов, яка походить від Бога і охоплює всю створену ним реальність. Апостол Павло залишив нам відомий гімн любові, який допомагає зрозуміти, яким чином жива любо...

Від страждань до слави

А якщо ми (Його) діти, то також і спадкоємці; ми спадкоємці Божі, і співспадкоємці Христові (ми розділимо Його спадщину з Ним); тільки коли ми хочемо розділити з Ним Його славу, нам доведеться розділити Його страждання.

– Послання до Римлян 8:17

Щоразу, коли нам хочеться одного, а Дух Святий каже нам зробити щось інше, то, послухавшись Його, ми, безсумнівно...

Істинна мудрість

«Початок мудрості – страх Господній, і пізнання Святого
– розум» (Прип. 9:10).
Що таке мудрість? Що означає бути розумним?
Іноді я думаю, що ми, християни, трохи плутаємось у достатку інформації щодо розумових здібностей. За Біблією мудрість — це не інтелектуальний рівень, її не виміряти отриманими дипломами, так само як розум — це ще...