Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

З історії Авраама та Ісаака ми можемо дізнатися 3 блискучі місця у Авраама

Візьми сина твого, єдиного твого, якого ти любиш, Ісаака; і йди в землю Моріа і там принеси його на цілопалення на одній із гір, про яку Я скажу тобі » (Бут. 22:2) .

« Авраам встав рано вранці, осідлав осла свого, взяв із собою двох з юнаків своїх та Ісаака, сина свого; наколов дров для цілопалення, і вставши пішов на місце, про яке сказав йому Бог» (Бут. 22:3) .

«І прийшли на місце, про яке сказав йому Бог; і влаштував там Авраам жертівник, розклав дрова і, зв'язавши сина свого Ісаака, поклав його на жертівника поверх дров» (Бут. 22:9) .

«І простягнув Авраам руку свою і взяв ножа, щоб заколоти сина свого» (Бут. 22:10) .

Авраам, який жертвує Ісаака, є відомою біблійною історією. Коли Авраамові виповнилося сто років, а його дружині Саррі було дев'яносто, Бог обіцяв йому сина. На думку Авраама, оскільки його дружина була стара, завагітніти та народити сина було не реально. Але як тільки Бог пообіцяв це, воно здійснилося. Коли Ісаакові було понад десять років, Бог випробував Авраама і попросив його принести Ісаака в жертву. Авраам слухався вказівок Бога, і тому він отримав від Бога великі благословення. У цій історії, які спокутні риси Авраама?

1. Невинність та чесність Авраама
Як говориться у вірші: «[Бог] сказав: „ Візьми сина твого, єдиного твого, якого ти любиш, Ісаака; і йди в землю Моріа і там принеси його на цілопалення на одній із гір, про яку Я скажу тобі » (Бут. 22:2). Ми можемо бачити, що Авраамові було запропоновано пожертвувати своїм сином. Це справді не узгоджується з нашими поняттями. Ми думаємо, що неможливо народити дитину у віці дев'яноста, але Бог дав їм сина. Однак, коли його синові було близько десяти років, Авраамові було запропоновано пожертвувати своїм сином на цілопалення. Здавалося, що Божі вимоги були неймовірними. Якби це сталося з нами, ми, мабуть, були б сповнені підозр, непорозумінь, скарг і навіть зловживань. Але як відреагував Авраам?

Він осідлав свого осла і відвів Ісаака туди, куди сказав йому Бог. Прибувши, він зв'язав свого сина Ісаака, поклав його на вівтар, а потім узяв ножа і був готовий вбити свого сина. Наскільки вражають його дії. Але Авраам зробив це. З цієї історії ми знаємо, що Авраам є чистою, чесною і добродушною людиною. Хоча в той час Біблія не була написана, і він не міг більше дізнатися про Божу волю, з великим жалем, Авраам, як і раніше, корився Богові. Він не мав жодних аргументів, жодних скарг, жодних конфліктів і, тим більше, ворожості до Бога, він просто підкорявся Йому і діяв на основі Його слів. Це показує, що віра Авраама є недосяжною для нас.

2. Його істинна віра до Бога
Випробування – це найкращі способи перевірити нашу віру. У нашому розумінні ми завжди очікуємо, що Бог є Бог, який дає благодать і благословення людині, але не Богу, який позбавляє людину чогось. У Старому Завіті Єгова Бог дав манну ізраїльтянам упродовж їхнього сорокарічного життя в пустелі. У Новому Завіті Господь Ісус здійснив багато чудес — годував п'ять тисяч чоловік п'ятьма хлібами та двома рибами, зцілював хворих, виганяв бісів, воскресив мертвих тощо. Він благословляє людину і позбавляє її чогось, і за цим стоїть Його воля, але ми не можемо бачити її наскрізь. Коли виходить випробування, нас охоплює паніка, нерозуміння, скарги і навіть відкидаємо Бога і залишаємо Його. Але коли Авраам був випробуваний, і Бог попросив принести в жертву свого коханого єдиного сина Ісаака, він не сумнівався у намірах Бога, і тим більше не залишив Бога. Натомість Авраам практикував свою віру через свою дію, проголошуючи, що його віра істинна. Чи був він благословенний чи проклятий, його віра не змінилася. Тому він гідний звання «Отця віри».

3. Його повне підпорядкування Богу
Бог є Творець, і ми Його творіння, і тому ми повинні підкорятися Його керівництву та угодам. З цієї причини Бог випробує нас, чи ми коритися Йому, багатьма випробуваннями. Коли Божі випробування приходять на нас, ми можемо виявити, що багато з них важко прийняти, але Авраам виявив повне підпорядкування Богу. Бог попросив його принести Ісаака як жертву, тому він діяв на підставі Божих настанов - узявши ніж, щоб убити свого сина. Коли він відповів цією дивовижною дією, Бог побачив його щирість і безумовне послух і був задоволений ним. Бо Бог не хотів, щоб Ісаак помер. Він послав свого ангела, щоб зупинити Авраама якраз вчасно. Авраам не знав наміру Бога і не знав, що це лише випробування. Тому було цінно, що він продемонстрував своє повне підпорядкування Богові.

Зазвичай ми не можемо зрозуміти, чому Бог все ще продовжує перевіряти нас, хоча ми багато чого залишили заради Нього. Це насправді тому, що ми не віддали наші істинні серця Богові, а тим більше повне послух Йому і тому, що ми не показуємо Богу наші серця і не слухаємось Бога, як Авраам, який підняв ніж, щоб убити свого сина і принести його в жертву Богові. Ось чому Бог продовжує випробувати нас. Ми повинні наслідувати Авраама, чия послух Богу є прикладом для нас.

Авраам мав так багато надзвичайних заслуг, і тому він був дуже благословенний Богом. Бог завершив свій план спасіння для людства через нащадків Авраама. Це означало, що Боже благословення Аврааму не було тимчасовим; воно було всім поколінь. Якщо ми маємо віру Авраама і послух Богові, тоді ми обов'язково отримаємо Божі благословення і отримаємо все, що нам потрібно, тому що Господь Ісус сказав: « Тому що всього цього шукають язичники, і тому що Батько ваш Небесний знає, що ви потребуєте всім цьому. Шукайте ж найперше Царства Божого та правди Його, і це все додасться вам » (Мт. 6:32-33) .

24.10.2023

І буде так

На самому початку книги Буття ми читаємо пророцтво про те, що має статися, про те, що має здійснитися. Форми слова «трапитися» ми зустрічаємо у Біблії багато разів. В одному лише тридцять дев'ятому розділі книги Буття, де описується все, що довелося пережити Йосипу в Єгипті, куди його продали в рабство і де потім він став главою цієї країни, — фраза «і сталося&...

У ПОЛОЖЕНИЙ ЧАС

«Всьому свій час... час обіймати, час ухилятися
від обіймів... час любити, і час ненавидіти»
(Еккл. 3:1, 5, 8).
У житті є речі, які пізнаються лише на власному досвіді, і деякі люди визнають істини лише після того, як обпеклися, діючи всупереч їм. У той момент, коли ти розумієш, що не досягнув бажаного, розчарування може виявитися настільки сильним, що надовго за...

Мама

Стародавня легенда свідчить, що одна дитина, яка ось-ось мала народитися, запитала Бога: - Мені казали
, що Ти відправлятимеш мене на Землю, але як жити такому маленькому і беззахисному, як я?
Бог відповів:
– Серед безлічі ангелів Я вибрав одного для тебе, і він на тебе чекає і буде тебе оберігати.
- Але скажи мені, тут на небі я не роблю нічого, тільки співаю і сміюся...

Бог скрізь

Якось авва Віссаріон йшов зі своїм учнем морським берегом. Учень відчув велику спрагу і сказав авві Віссаріону:
— Батьку, мене дуже стомлює спрага.
Старець, помолившись, сказав йому:
— Напийся з моря.
Морська вода стала прісною, і той нею вгамував свою спрагу. Але, напившись, він налив води в посудину з обережності, щоб мати при собі воду, якщо знову по...

ВЕЛИКЕ ПИТАННЯ

«Коли я дивлюся на небеса Твої — справа Твоїх пальців,
на місяць і зірки, які Ти поставив, то що є людина,
що Ти пам'ятаєш її, і син людський, що Ти відвідуєш
його?» (Пс. 8: 4, 5).
Артур Шопенгауер, німецький письменник, вважається філософом-песимістом. Справді, його твори просякнуті безвихіддю та гіркотою.
Розповідають, що одного разу він си...

Мрійте про неможливе

Сподіваюся, що у кожного з вас є в серці бачення чи мрія про щось більше, ніж те, що ви маєте зараз. У Посланні до Ефесян 3:20 говориться, що Бог здатний зробити незрівнянно більше, ніж ми просимо або мріємо.

Не треба дурити себе. Розмірковуйте, просіть Бога багато про що і вірте, що отримаєте це. Розширіть свої горизонти: просіть Господа про велике, вимагайте неможлив...

Молитви, що чує Бог

Давним-давно жив один святий старець, який багато молився і часто журився за гріхи людські. І дивним йому здавалося, чому це так буває, що люди до церкви ходять, Богу моляться, а живуть так само погано, гріха не убуває. «Господи,— думав він,— невже не прислухаєшся до наших молитов? Ось люди постійно моляться, щоб жити їм у мирі та покаянні, і ніяк не можуть.&nbs...

Що в імені моєму

- А ти знаєш, що ім'я Світлана вперше зустрічається у Востокова,
потім у Жуковського? Ім'я придумане! А чи взагалі ти Фотинія?

- Да ти що! Ну добре, що не Даздраперма. Дякую Востокову-Жуковському.

Взагалі, я знаю на честь кого названа.

Мама мала складні пологи. Я дев'ята у сім'ї. Дуже велика була, переношена,
та ще й непра...

КРОКІСТЬ, АЛЕ НЕ ПАСИВНІСТЬ

«Рятуй взятих на смерть, і невже відмовишся від приречених
на вбивство? Чи скажеш: ось, ми не знали цього?
А випробувач серця хіба не знає? Хто спостерігає
за твоєю душею, знає це і віддасть людині за ділами
його» (Прип. 24:11,12).
Бачачи несправедливість, ми можемо або виявити байдужість, або втрутитися. Третього не дано. Той, хто тримається осторонь, коли з кимось пов...

Віка

- Коли у мами та тата народилася Віка, вони жили зі своїми трьома родичами в одній кімнаті. У квартирі було ще дві кімнати, але в них мешкали інші родини.
Колись до революції прадід Вікі був власником всього цього двоповерхового будинку, в якому було цілих десять квартир. Але після революції будинок у нього відібрали, і залишили лише одну квартиру в напівпідвальному приміщенні....