Неділя 14 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Сенс життя

У чому полягає сенс життя? Напевно, багато хто скаже, що сенс життя людини полягає в тому, щоб посадити дерево, побудувати будинок, народити сина і на цьому все. Це проста традиційна відповідь. Але, якщо людині дати можливість подумати, то у кожного обов'язково знайдуться якісь свої особисті переваги, якими можна буде доповнити або замінити традиційну відповідь. Для одного, наприклад, це може бути захист дисертації, для іншого – підкорення Евересту. Для когось сенс життя полягає в тому, щоб заробити багато грошей, а для когось просто вийти заміж. І так можна продовжувати без кінця.

Як сенс всього свого життя люди можуть вибирати для себе все, що їм завгодно. Чи правильно це? Напевне так. Адже люди, які живуть у цьому світі, усвідомлюють той факт, що їхнє перебування на цій землі обмежене 70-80 роками життя. Серед християн також можна спостерігати бажання набути свого сенсу життя. Але він більше пов'язаний з пошуком різних можливостей для реалізації людини щодо її особистих талантів та здібностей.

Християни мають щось найкраще від того, що має світ. Вони мають поняття реальності вічності і усвідомлюють реальність вічного життя, яке даровано всім Богом-Батьком через жертву Його Сина Ісуса Христа. Тому Христос і звертається до світу, говорячи про народження згори: «має вам народитися згори» Ін. 3:7 . Він каже ці слова не немовлятам, а дорослим людям, тим, що мають бороди. Але вони лише висловлюють подив і не розуміння, питаючи: «як може людина народитися, будучи старий? невже може він іншим разом увійти в утробу матері своєї і народитися? ін. 3:4 .

Але Ісус має на увазі нове, друге народження. Він говорить про народження людського духу, який здатний з'єднуватися з Духом Божим, оскільки людина втратила цю можливість у момент свого гріхопадіння. І саме таке духовне відновлення людини і дозволяє йому набути гармонії та повноти людського життя на землі. Відсутність подібної гармонії в серцях людей викликає в них занепокоєння і змушує замислюватися про сенс їхнього життя. Тому людина часто ставить собі подібні питання: для чого я живу? Навіщо все навколо? Чому так чи інакше все відбувається? У чому щастя?

І люди шукають. Вони хочуть отримати відповідь. Але ці завдання неможливо вирішити за такий короткий час у 70-80 років. Відповідь на всі свої питання можна буде отримати лише тоді, коли вічність знову повернеться до людини. Адже Бог створив людину на Свій образ і подобу. А одна з подоб Бога – це вічність людської душі. Людина отримує можливість здобути вічність саме в той момент, коли приймає проект Бога щодо себе.

Людина й надалі продовжуватиме жити на цій землі в тій самій якості. Хто був ученим, спортсменом чи художником, той тим і залишиться. Ті дарування і потенціали, які вже мала людина, він і далі продовжуватиме розвивати у своєму житті. Але тепер він це робитиме, маючи вже зовсім іншу основу життя, маючи у своєму серці вічність і мир з Богом.

Християнство не фальсифікує цінності і не замінює їх чимось іншим, а лише дає людині можливість набути їхньої повноти. Саме про це, якось, Ісус і сказав Своїм учням: «Я прийшов для того, щоб мали життя і мали з надлишком» Ін. 10:10 . Саме цей, раніше втрачений людиною «надлишок» життя і знову дарований йому Ісусом Христом, і наділяє кожного істинним змістом. Немає жодного сенсу в тому, щоб придбати для себе всі багатства цього світу, а душі своїй нашкодити. Тому людина, яка не має в собі цього «надлишку», залишається втраченою. Досягши певної мети, люди все одно не мають повного задоволення. Як би людина не намагалася чогось досягти у своєму житті, вона завжди відчуватиме у своєму серці розчарування. Нехай і не відразу, але через деякий час воно обов'язково увірветься у його життя.

Чому так відбувається? Тут слід трохи відволіктися від теми: «сенс життя», і торкнутися такої дуже схожої теми як: «пошук щастя». Як стати щасливим? Це ще одне питання, яке також часто виникає у серцях людей, які намагаються визначитися зі змістом свого життя. Чому люди шукають щастя? Тому що це генетично закладено у людині. Генетична пам'ять закладена в людину від початку народження її життя. З того моменту, як він був створений і поміщений у присутність Бога в Едемському саду.

Саме там, перебуваючи в реальній близькості з Богом і щоденному спілкуванні з Ним, людина була по-справжньому щасливою, оскільки Бог наповнював її Своєю повнотою. Пізніше, коли гріх увійшов у серце людини, він втратив спілкування з Богом, втратив надлишок життя і був вигнаний з Його присутності. Але в серці людини залишилася його генетична залежність від Бога, від спілкування з Всевишнім. У кожній людській істоті, яка приходить у цей світ, є ця генетична пам'ять. І те, що було втрачено людиною внаслідок гріха, неможливо заповнити нічим, крім повернення до того, чим володіла людина до гріхопадіння.

Тому людина так переймається сенсом життя і пошуком щастя, пошуком чогось вищого. Але як би він не намагався чогось досягти за відведений для нього час життя на землі, він ніколи не зможе отримати задоволення, оскільки втрачено саму основу. Живучи на цій землі, кожна людина досягає лише якихось тимчасових проблисків щастя, швидкоплинних моментів насолоди та миру для душі. Всі ці проблиски щастя, коли душа торкається стану світу, спокою і є короткостроковим поверненням людської душі в той самий стан повноти життя, яке вона мала в раю. Отже, поки людина не примириться з Богом, для неї будуть нерозв'язні такі завдання, як сенс життя і щастя. Зате йому буде доступний шлях для пошуку чогось вищого, будуть доступні переживання, можливість філософствувати та мудрувати.

Насправді все дуже просто. Людина вічна, тому що створена вічним Богом за Його образом і подобою. І це вічне життя, повнота життя, те, що Ісус називає «надлишком» – це і є  мир з Богом , який Отець Небесний повертає будь-кому, хто звернеться до Нього і прийме Його проект спасіння для свого життя. Тому бажаю всім, щоб ви були щасливими, пізнали для себе сенс життя, мали в серці своєму повноту життя, мир та спокій, а саме мир із Богом. Будьте благословенні!

17.10.2023

Віддалення від святості: Як гріх веде нас подалі від Бога

Християнська традиція висвітлює гріх як поняття, яке має велике духовне і моральне значення. Гріх, як зазначається в Біблії, є відступництвом від Божого закону і призводить до розриву між людиною та Богом. У цій статті ми розглянемо, як гріх у Християнстві може забирати більше часу, вести нас далі від Бога, ніж ми очікували, і коштувати дорожче, ніж ми передбачали.

1. Гріх і в...

Молитва і богослужіння: Як ми можемо перебувати у постійному спілкуванні з Богом через молитву та участь у богослужінні?

Молитва і богослужіння є ключовими складовими нашого духовного життя, які допомагають нам находитися в постійному спілкуванні з Богом і підтримувати нашу віру. Існують різні способи молитися і участі в богослужіннях, і кожен з нас може знайти той спосіб, який найбільше відповідає нашим потребам і віруванням.

Молитва - це особисте спілкування з Богом, і вона може бути рі...

Подяка та служіння: Як ми можемо жити життям подяки та служіння

Благодарність та служіння: Як ми можемо жити життям подяки та служіння, враховуючи те, що ми отримуємо від Бога? Як ми можемо використовувати свої дари та таланти, щоб служити іншим і будувати Царство Боже? Які практики допомагають нам залишатися вдячними та служити один одному?

Життя благодарності та служіння є ключовою складовою християнського життя. Як християни, ми розуміємо, що Бог...

Християнська свобода

На моїй полиці є богословський словник, що тлумачить значення слів Нового Завіту, і часто словарна стаття в ньому починається з пояснення, що це слово означало для греків. Багато слів з Нового Завіту були знайомі язичникам. Вони також говорили про бога, гріх, жертву, милість і свободу. І я думаю, що буде добре, якщо я почну з того, що розповім вам про значення свободи для греків. Тоді ми краще ...

Чи так нешкідливі заздрість і розбрат?

Диявол знає, що заздрість і розбрат розривають навіть міцну дружбу. Він чудово розуміє, що якщо йому вдасться посіяти заздрість і розбрат між вами і дорогими вам людьми, то він зруйнує ваші взаємини з ними, хоч би якими хорошими і теплими вони були. Чи намагається він зіпсувати ваші стосунки з близькими вам людьми?

Диявол цілиться не лише у вашу дружбу з цими людьми, він ма...

А ви знали, що плітки руйнують ваші стосунки?

Ви схильні ставитися до пліток, як до одного з “маленьких” гріхів. Але коли Бог говорить про плітки, Він ставить їх в один ряд з перелюбом та вбивством. Чому? Тому що плітки згубні для стосунків. Вони руйнують дружбу, сім'ї та церкви.

Коли ви розпускаєте плітки, то обговорюєте ситуацію з тим, хто не є ні частиною проблеми, ні частиною рішення. Говорячи відверто, часто ...

Наша свобода в Христі

Упродовж усієї історії люди часто прагнули свободи. Багато хто помер, щоб принести свободу своїй сім’ї чи народу. Чудово, що зараз свобода є в багатьох країнах Східної Європи і інших місцях, де в минулому такої свободи не було. Проте, без сумніву, найбільша свобода у світі – свобода, яку мають християни в Ісусі Христі. Ісус сказав: “Отже, якщо Син визволить вас, то справді...

Погляд у небо

Недавно друг сказав мені, що найчастіше в місті йому стає сумно через те, що там немає ні неба, ні зірок. Тоді я вирішив, шановний читачу, що він жартує, але згодом зрозумів, що справді так думає.

У місті електричне освітлення створило між нами й зоряною ніччю бар’єр. А в селі, навпаки, людині здається, що вона занурюється в незліченні міріади зірок, що кожен кущ, кожна травинка...

Життя – це боротьба

Людське життя, шановний читачу, – це боротьба. Нічого не можна здобути чи зберегти, не борючись проти неминучого розпаду та руйнівного впливу часу. Постійно треба втамовувати голод і спрагу, деколи мусимо вживати ліки проти хвороби; завжди маємо пильнувати, щоб не потрапити в автомобільну аварію, уважати, щоб не знищити взуття й одяг, доглядати за пам’ятками культури, берегтися від ...

Нехай моє сумління буде чисте

Залишімося сьогодні разом, щоби пізнати таємницю життя. Порозмовляймо про сумління. Існування сумління вказує на те, що людина вічна й незнищенна. У своєму сумлінні вона недоторканна, повністю захищена й безсмертна. Крім того, у сумлінні людина безмежно вільна, у ньому реалізує себе до кінця, торкається Бога. Тому немає нічого дивного в тому, що, топчучи власне сумління, людина топче в собі те,...