П'ятниця 19 Липень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Сенс життя

У чому полягає сенс життя? Напевно, багато хто скаже, що сенс життя людини полягає в тому, щоб посадити дерево, побудувати будинок, народити сина і на цьому все. Це проста традиційна відповідь. Але, якщо людині дати можливість подумати, то у кожного обов'язково знайдуться якісь свої особисті переваги, якими можна буде доповнити або замінити традиційну відповідь. Для одного, наприклад, це може бути захист дисертації, для іншого – підкорення Евересту. Для когось сенс життя полягає в тому, щоб заробити багато грошей, а для когось просто вийти заміж. І так можна продовжувати без кінця.

Як сенс всього свого життя люди можуть вибирати для себе все, що їм завгодно. Чи правильно це? Напевне так. Адже люди, які живуть у цьому світі, усвідомлюють той факт, що їхнє перебування на цій землі обмежене 70-80 роками життя. Серед християн також можна спостерігати бажання набути свого сенсу життя. Але він більше пов'язаний з пошуком різних можливостей для реалізації людини щодо її особистих талантів та здібностей.

Християни мають щось найкраще від того, що має світ. Вони мають поняття реальності вічності і усвідомлюють реальність вічного життя, яке даровано всім Богом-Батьком через жертву Його Сина Ісуса Христа. Тому Христос і звертається до світу, говорячи про народження згори: «має вам народитися згори» Ін. 3:7 . Він каже ці слова не немовлятам, а дорослим людям, тим, що мають бороди. Але вони лише висловлюють подив і не розуміння, питаючи: «як може людина народитися, будучи старий? невже може він іншим разом увійти в утробу матері своєї і народитися? ін. 3:4 .

Але Ісус має на увазі нове, друге народження. Він говорить про народження людського духу, який здатний з'єднуватися з Духом Божим, оскільки людина втратила цю можливість у момент свого гріхопадіння. І саме таке духовне відновлення людини і дозволяє йому набути гармонії та повноти людського життя на землі. Відсутність подібної гармонії в серцях людей викликає в них занепокоєння і змушує замислюватися про сенс їхнього життя. Тому людина часто ставить собі подібні питання: для чого я живу? Навіщо все навколо? Чому так чи інакше все відбувається? У чому щастя?

І люди шукають. Вони хочуть отримати відповідь. Але ці завдання неможливо вирішити за такий короткий час у 70-80 років. Відповідь на всі свої питання можна буде отримати лише тоді, коли вічність знову повернеться до людини. Адже Бог створив людину на Свій образ і подобу. А одна з подоб Бога – це вічність людської душі. Людина отримує можливість здобути вічність саме в той момент, коли приймає проект Бога щодо себе.

Людина й надалі продовжуватиме жити на цій землі в тій самій якості. Хто був ученим, спортсменом чи художником, той тим і залишиться. Ті дарування і потенціали, які вже мала людина, він і далі продовжуватиме розвивати у своєму житті. Але тепер він це робитиме, маючи вже зовсім іншу основу життя, маючи у своєму серці вічність і мир з Богом.

Християнство не фальсифікує цінності і не замінює їх чимось іншим, а лише дає людині можливість набути їхньої повноти. Саме про це, якось, Ісус і сказав Своїм учням: «Я прийшов для того, щоб мали життя і мали з надлишком» Ін. 10:10 . Саме цей, раніше втрачений людиною «надлишок» життя і знову дарований йому Ісусом Христом, і наділяє кожного істинним змістом. Немає жодного сенсу в тому, щоб придбати для себе всі багатства цього світу, а душі своїй нашкодити. Тому людина, яка не має в собі цього «надлишку», залишається втраченою. Досягши певної мети, люди все одно не мають повного задоволення. Як би людина не намагалася чогось досягти у своєму житті, вона завжди відчуватиме у своєму серці розчарування. Нехай і не відразу, але через деякий час воно обов'язково увірветься у його життя.

Чому так відбувається? Тут слід трохи відволіктися від теми: «сенс життя», і торкнутися такої дуже схожої теми як: «пошук щастя». Як стати щасливим? Це ще одне питання, яке також часто виникає у серцях людей, які намагаються визначитися зі змістом свого життя. Чому люди шукають щастя? Тому що це генетично закладено у людині. Генетична пам'ять закладена в людину від початку народження її життя. З того моменту, як він був створений і поміщений у присутність Бога в Едемському саду.

Саме там, перебуваючи в реальній близькості з Богом і щоденному спілкуванні з Ним, людина була по-справжньому щасливою, оскільки Бог наповнював її Своєю повнотою. Пізніше, коли гріх увійшов у серце людини, він втратив спілкування з Богом, втратив надлишок життя і був вигнаний з Його присутності. Але в серці людини залишилася його генетична залежність від Бога, від спілкування з Всевишнім. У кожній людській істоті, яка приходить у цей світ, є ця генетична пам'ять. І те, що було втрачено людиною внаслідок гріха, неможливо заповнити нічим, крім повернення до того, чим володіла людина до гріхопадіння.

Тому людина так переймається сенсом життя і пошуком щастя, пошуком чогось вищого. Але як би він не намагався чогось досягти за відведений для нього час життя на землі, він ніколи не зможе отримати задоволення, оскільки втрачено саму основу. Живучи на цій землі, кожна людина досягає лише якихось тимчасових проблисків щастя, швидкоплинних моментів насолоди та миру для душі. Всі ці проблиски щастя, коли душа торкається стану світу, спокою і є короткостроковим поверненням людської душі в той самий стан повноти життя, яке вона мала в раю. Отже, поки людина не примириться з Богом, для неї будуть нерозв'язні такі завдання, як сенс життя і щастя. Зате йому буде доступний шлях для пошуку чогось вищого, будуть доступні переживання, можливість філософствувати та мудрувати.

Насправді все дуже просто. Людина вічна, тому що створена вічним Богом за Його образом і подобою. І це вічне життя, повнота життя, те, що Ісус називає «надлишком» – це і є  мир з Богом , який Отець Небесний повертає будь-кому, хто звернеться до Нього і прийме Його проект спасіння для свого життя. Тому бажаю всім, щоб ви були щасливими, пізнали для себе сенс життя, мали в серці своєму повноту життя, мир та спокій, а саме мир із Богом. Будьте благословенні!

17.10.2023

Чи правильно ви використовуєте своє життя?

«Отже, дивіться, чиніть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, дорожать часом, бо дні лукаві. Отже, не будьте нерозважливими, але пізнайте, що є воля Божа» ( Ефесян 5:15-17).

Добреякщо ви хочете, щоб ваше життя приносило результат, треба навчитися розпоряджатися своїм часом. Ваш час – це ваше життя. Якщо ви не навчитеся ним керувати, бага...

Вірність та Довіра: Роль Псалмів у Християнському Житті

Псалми, ця збірка поетичних творів в Святому Письмі, мають особливе місце в християнському житті. Їхні слова виражають палке прагнення до Бога, вибори та підтримку в тяжкі часи. У цій статті ми розглянемо, як псалми допомагають християнам знайти вірність та довіру в Бога під час життєвих випробувань.

1. Вираження Емоцій і Потреб

Псалми стали підставою для ви...

Бути делікатним – означає глибоко шанувати життя!

Сучасна людина ні за чим так сильно не тужить, як за делікатністю. Життя настільки зматеріялізувалося й підпорядкувалося економічним інтересам та конкурентній боротьбі з іншими, що людина стала нині зовсім беззахисною і вразливою. Стосунки між людьми такою мірою раціоналізувалися й об’єктивізувалися, що здається, наче тепер уже все можна науково пояснити й обґрунтувати, а отже – дем...

Де в Біблії написано, що Бог дав людині свободу вибору?

Деякі люди задаються питанням, винесеним у заголовок. Спробую відповісти. Фраза “от тобі свобода вибору” у такому формулюванні, звичайно ж не зустрічається, але суть її видно від початку. Коли Бог вже в Едемі насаджує рай і в ньому є присутнім дерево пізнання добра і зла, яке під забороною.

Ця заборона не була непереборною: Бог спочатку допускав, що людина може обрати непр...

Шлях до Покаяння: Спрямованість та Милість Бога

Покаяння є важливим аспектом християнської віри. Відкриття своїх гріхів перед Богом і намагання виправити своє життя - це перший крок на шляху до духовного відновлення. У цій статті ми розглянемо, з чого почати процес покаяння та питання про прощення і милість Бога.

1. Розуміння своїх гріхів

Першим і важливим кроком до покаяння є розуміння своїх гріхів і виз...

Роздуми про свободу

Як правило, кожна людина прагне досягти мети свого життя. Для цього вона має свободу діяти відповідно до цієї мети. Та чи можемо говорити про реальну свободу досягати її, якщо будь-яка людина в своєму житті постійно підпадає під певний тиск оточення, обставин? Усі її починання зводяться нанівець, зникає свобода дій… В міру дорослішання людина все більше відчуває свою несвободу, знаходячи...

15 біблійних віршів про церковне тіло

Концепція Церковного Тіла є центральною у християнській вірі і виявляється у різних частинах Біблії. Це поняття посилається на групу віруючих у Христа, які є об'єднаними своєю вірою, з Ісусом Христом як своєю Головою. Книги Нового Завіту, особливо послання Павла, використовують метафору тіла, щоб пояснити єдність і різноманітність Церкви.

Ці вірші з Біблії допомагають нам розуміти...

Духовна боротьба: Що означає бути християнином у світі, де є зло та страждання?

Бути християнином в світі, де є зло і страждання, означає жити у постійній духовній боротьбі. Ми повинні захищати нашу віру і залишатися вірними Богу, незважаючи на зустрічені негаразди і спокуси.

Для того, щоб перемагати зло в своєму житті і в світі, ми повинні використовувати нашу віру. Нам потрібно бути твердими віруючими, знати Святе Письмо і молитися, щоб отримати силу і направленн...

Чи так нешкідливі заздрість і розбрат?

Диявол знає, що заздрість і розбрат розривають навіть міцну дружбу. Він чудово розуміє, що якщо йому вдасться посіяти заздрість і розбрат між вами і дорогими вам людьми, то він зруйнує ваші взаємини з ними, хоч би якими хорошими і теплими вони були. Чи намагається він зіпсувати ваші стосунки з близькими вам людьми?

Диявол цілиться не лише у вашу дружбу з цими людьми, він ма...

Чоловік Божий, яким Ви можете стати: Шість кроків до духовної зрілості

Можливо, ви новонавернений. Ваш характер кардинально відрізняється від того, що було всього кілька років тому, але ви знаєте, що вам доведеться ще довгий шлях. А може, ви вже давно віруючий, але відчуваєте, що духовно зупинилися. Вам нелегко згадати, наскільки ви просунулися у духовному розвитку за останній рік.

Якщо ви підходите під ці характеристики, то ця стаття та дві її цілі &nda...