Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Нехай моє сумління буде чисте

Залишімося сьогодні разом, щоби пізнати таємницю життя. Порозмовляймо про сумління. Існування сумління вказує на те, що людина вічна й незнищенна. У своєму сумлінні вона недоторканна, повністю захищена й безсмертна. Крім того, у сумлінні людина безмежно вільна, у ньому реалізує себе до кінця, торкається Бога. Тому немає нічого дивного в тому, що, топчучи власне сумління, людина топче в собі те, що найшляхетніше, найфундаментальніше, – власну особистість і все, що чинить її людиною. Не існує важчого поранення, ніж поранення сумління. Немає важчої травми, ніж травма сумління. Не існує важчої смерти, ніж смерть сумління.

Поки тебе не звинувачує сумління, ніхто не може посадити тебе на лаву підсудних. Поки сумління чисте, ніхто не може вбити тебе. Якщо тебе оберігає цілий світ, а ти вбиваєш власне сумління, ніхто не зможе врятувати твого життя. Не існує таких лікарів чи психіятрів, таких суддів чи воїнів, зброї чи охоронців, які могли б зберегти твоє життя, якщо ти сам нищиш його. А отже, ти сам у собі стоїш на сторожі власного життя й смерти.

Тому важливо знати, як оживляти сумління. Адже ми не здатні не грішити, як не можемо не забруднити рук, живучи в нинішньому світі. Однак, подібно до того, як можемо вимити руки, маємо змогу очистити й сумління. Сумління – це Божий закон у нас, а тому тільки Бог може пробачити нам і в такий спосіб очистити нас. Нашого сумління не можуть вилікувати ні лікарі, ні інші люди, це здатен зробити лише Бог. Ця справа належить до Його компетенції.

Люди дивувалися, коли Ісус казав: «Прощаються тобі гріхи!» (Лк. 7:48). Тільки Бог може прощати гріхи. А отже, заспокоїти сумління неможливо з допомогою людей, грошей, домовленостей чи якихось ліків. Таблетки можуть зняти напругу, знеболювальні засоби – зменшити біль, але вони не здатні вилікувати хворого сумління.

Та все ж існує можливість звільнитися від докорів сумління й продовжити насолоджуватися радісним і гідним життям.

Перший спосіб, за допомогою якого можна звільнитися від почуття провини, полягає в тому, щоб пробудити в душі жаль і сказати іншій людині: «Мені дуже шкода, пробач».

Другий спосіб – це звернутися до Бога, Який є у твоєму сумлінні, Який завжди присутній у тобі, і промовити: «Дуже шкодую, Боже, і ніколи більше такого не вчиню».

Щоб по-справжньому, щиро виявити свій жаль, важливо бажати більше ніколи не поводитися неправильно. Тільки такий жаль буде гідним. І хоча ти знаєш, що знову згрішиш, конче потрібно, щоб ти цього не хотів, щоб, зі своєї волі, прагнув і вирішив ніколи більше не ображати Бога, оскільки любиш і шануєш Його.

Ще один спосіб, за допомогою якого можна позбутися докорів сумління, – це сповідь. Отож, якщо ти віриш у Бога, висповідайся. У сповіді Ісус Христос дав Церкві силу й владу в ім’я Господа прощати гріхи. Не тільки в ім’я Бога, а й в ім’я людей і Церкви. Тому людина, висповідавшись, стає твердо переконаною, що Господь пробачив їй гріхи, і здобуває трансцендентну, Божу, впевненість, а внаслідок цього й горизонтальну, людську, упевненість, що люди їй теж пробачили. Отже, вона отримує повну впевненість у звільненні від вини.

Використавши один з цих способів, пом’якши провину, що важким тягарем лежить на твоєму серці й заважає тобі жити. Омий і вилікуй своє сумління, щоб жити вічно й завжди відчувати радість життя.

24.09.2023

Три поради охочим почути Бога серед мирського шуму

Задолго донині, коли Європа ще тішилася науковим прогресом, Фрідріх Ніцше записав своє похмуре пророцтво: «Бог помер. Ми вбили Його» . На думку філософа, це страшне вбивство кидає тінь на майбутнє нашого світу, тож останні люди житимуть у мороці та холоді, у розпачі та втраченості.

Сьогодні, враховуючи успіхи технологій у створенні інформаційного шуму, він міг би сказати т...

Бути делікатним – означає глибоко шанувати життя!

Сучасна людина ні за чим так сильно не тужить, як за делікатністю. Життя настільки зматеріялізувалося й підпорядкувалося економічним інтересам та конкурентній боротьбі з іншими, що людина стала нині зовсім беззахисною і вразливою. Стосунки між людьми такою мірою раціоналізувалися й об’єктивізувалися, що здається, наче тепер уже все можна науково пояснити й обґрунтувати, а отже – дем...

Вірність та Довіра: Роль Псалмів у Християнському Житті

Псалми, ця збірка поетичних творів в Святому Письмі, мають особливе місце в християнському житті. Їхні слова виражають палке прагнення до Бога, вибори та підтримку в тяжкі часи. У цій статті ми розглянемо, як псалми допомагають християнам знайти вірність та довіру в Бога під час життєвих випробувань.

1. Вираження Емоцій і Потреб

Псалми стали підставою для ви...

Християнська свобода

На моїй полиці є богословський словник, що тлумачить значення слів Нового Завіту, і часто словарна стаття в ньому починається з пояснення, що це слово означало для греків. Багато слів з Нового Завіту були знайомі язичникам. Вони також говорили про бога, гріх, жертву, милість і свободу. І я думаю, що буде добре, якщо я почну з того, що розповім вам про значення свободи для греків. Тоді ми краще ...

Де в Біблії написано, що Бог дав людині свободу вибору?

Деякі люди задаються питанням, винесеним у заголовок. Спробую відповісти. Фраза “от тобі свобода вибору” у такому формулюванні, звичайно ж не зустрічається, але суть її видно від початку. Коли Бог вже в Едемі насаджує рай і в ньому є присутнім дерево пізнання добра і зла, яке під забороною.

Ця заборона не була непереборною: Бог спочатку допускав, що людина може обрати непр...

15 біблійних віршів про церковне тіло

Концепція Церковного Тіла є центральною у християнській вірі і виявляється у різних частинах Біблії. Це поняття посилається на групу віруючих у Христа, які є об'єднаними своєю вірою, з Ісусом Христом як своєю Головою. Книги Нового Завіту, особливо послання Павла, використовують метафору тіла, щоб пояснити єдність і різноманітність Церкви.

Ці вірші з Біблії допомагають нам розуміти...

Простий спосіб розпочати день із Богом

Пдозвольте мені бути чесним з вами. Я постійно зайнятий. Насправді надто зайнятий. Я лягаю спати з думками про те, що мені потрібно зробити, і прокидаюся з ще більшим числом справ на думці. Іноді мені здається, що я, як та білка в колесі, просто виснажуюсь і нічого не домагаюся.

Однак, незважаючи на свою зайнятість, я навчився простого способу щоранку перемикати свою увагу з усього ць...

Чи правильно ви використовуєте своє життя?

«Отже, дивіться, чиніть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, дорожать часом, бо дні лукаві. Отже, не будьте нерозважливими, але пізнайте, що є воля Божа» ( Ефесян 5:15-17).

Добреякщо ви хочете, щоб ваше життя приносило результат, треба навчитися розпоряджатися своїм часом. Ваш час – це ваше життя. Якщо ви не навчитеся ним керувати, бага...

8 прикладів підбадьорень, які підбадьоренням не є

У одні вихідні я відчувала стрес від того, що намагалася догодити одночасно своєму чоловікові та дітям. Я була дуже зосереджена на настроях мого чоловіка і тому, що він робив неправильно.

Я відчувала, що мій чоловік був особливо дратівливим. Він досить різко говорив про те, що йому потрібно було зробити щось у гаражі та розібратися ще з якимись справами. У цей час я також дуже хотіла ...

Чи так нешкідливі заздрість і розбрат?

Диявол знає, що заздрість і розбрат розривають навіть міцну дружбу. Він чудово розуміє, що якщо йому вдасться посіяти заздрість і розбрат між вами і дорогими вам людьми, то він зруйнує ваші взаємини з ними, хоч би якими хорошими і теплими вони були. Чи намагається він зіпсувати ваші стосунки з близькими вам людьми?

Диявол цілиться не лише у вашу дружбу з цими людьми, він ма...