Субота 20 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Діти – плід сім’ї

Один чоловік колись сказав, що готовий віддати все на світі, щоб повернути свою померлу матір і на колінах просити в неї прощення за кожну провину, якою він засмутив її ніжне серце. З роками будь-яка уважна дитина переживає подібне бажання, усвідомивши, скільки батьки зробили для неї.

Не думайте, що ваша дитина занадто мала, щоб вносити відчутний вклад до створення сімейного клімату. Коліщатка в годиннику маленькі, а деякі просто крихітні, проте всі вони важливі для правильного відліку часу. Маленька дитина може своїм поганим характером і капризами засмучувати всіх домочадців, або ж вона може бути люблячою та уважною, приносячи в дім мир і радість.

Слухняність

У батьків є 3 обов’язки – любити, карати і вчити. Які ж обов’язки мають у сім’ї діти? У чому вони полягають?

У Біблії не говориться: “Діти, слухайтеся своїх батьків, коли вони праві”, але: “Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі, бо цього вимагає справедливість” (до Ефесян 6:1)… навіть якщо вони неправі. Деякі заперечують, кажучи про те, що в нас немає відомостей про дитячі роки Спасителя. Дійсно, про Його дитинство сказано мало, проте як багато можна почерпнути з того, що відомо. Немає прекрасніших за слова про Нього, ніж ці: “І Він пішов з ними, і прийшов у Назарет, і корився їм” (Луки 2:51) (тобто, матері і названому батькові). Згадайте, Ким був Ісус! Ким була ця слухняна Дитина? – Вічним Сином Божим, Творцем всесвіту: “Все через Нього сталось, і без Нього ніщо не сталося, що сталося” (Іоанна 1:3). Він був Господом і Паном усього воїнства небесного. Який приклад слухняності!

І ви, батьки, не роздратовуйте дітей ваших, а виховуйте їх у вченні і наставлянні Господньому” (до Ефесян 6:4). Багато молодих людей вважають, що слухняність і покора батькам – це приниження, певне самообмеження, яке сковує їх. Чи чинило воно подібну дію на Ісуса? Ісус корився Своїм земним батькам до тридцяти років – доки не залишив дім, щоб йти на проповідь і нести людям Благу звістку.

Слухняність має бути повною, приємно це дитині чи ні. Згадана лише одна ключова якість: “у Господі“. Діти повинні слухатися “у Господі“. Батько-християнин може зажадати того, що здається неправильним, проте, дитина повинна слухатися. “Діти, будьте слухняні батькам вашим у всьому, бо це благоугодне Господеві” (до Колосян 3:20). У той же час треба пам’ятати, що і батьки можуть помилятися. Жодна людська влада не зв’язує нас, якщо її веління порушують Божі закони. Якщо неблагочестиві батьки вимагають від дитини переступати Слово Боже, наслідки цієї вимоги наздоженуть батьків, а не дитину. У Біблії говориться: “А хто спокусить одного з малих цих, віруючих у Мене, тому краще було б, якби повісили йому камінь жорновий на шию і кинули його в море” (Марка 9:42).

Любов і пошана батьків

Обговорюючи цю тему, ми приймаємо як належне те, що батьки дотримуються веління, яке йде за словами: “Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі“, а саме: “Батьки, не роздратовуйте дітей ваших, а виховуйте їх у вченні і наставлянні Господньому” (до Ефесян 6:4). Взаємини тут рішуче двосторонні. Якщо невіруючі батьки вимагають від дітей відкинути Господа, наслідки спіткають як батьків, так і дітей.

Я не знаю іншого повчання, в якому молоді люди мали потребу б більше. Дівчина соромиться матері: вона бачить, що її краса потьмяніла, сукня не така елегантна, якою могла б бути, а руки почервоніли і огрубнули від важкої праці. Дочка соромиться матері і не прагне познайомити її з друзями, яких запрошує додому. Чи діти соромляться батька, зігнуті плечі якого, загоріле і обвітрене обличчя, струджені руки красномовно свідчать про роки важкої роботи, які йому довелося пережити, щоб його діти жили краще, ніж він. Дівчина чи хлопчина соромляться, що їх друзі в стильному одязі побачать “старого”.

Це не плід нашої уяви. Усі ми знаємо безліч подібних прикладів. Хіба ви не знаєте, що рубці, залишені тяжкою роботою, віком, турботами і позбавленнями красномовно свідчать про любов батьків до вас? Мати і батько отримали їх, заробляючи ваше благополуччя.

Чи станете ви соромитися одноокої людини, яка втратила око, захищаючи вас? Адже батьки зробили значно більше, ніж рятування вашого життя. Вони проводили безсонні ночі і тривожні дні, піклувалися про вас у хворобі. Вони не шукали комфорту і задоволень, але позбавляли себе необхідного, щоб ви могли мати хоч якісь предмети розкоші. Вони рано вставали і пізно лягали, щоб у вас була можливість вивчитися і отримати хорошу роботу. От звідки взялися ці рубці, це святі і священні рубці – і ви соромитеся їх?

Один чоловік відправив свого хлопчика до коледжу. Для цього він заклав свій бізнес, економив і відкладав. Вони з дружиною ходили в старому одязі, щоб їх син міг зайняти місце серед інших студентів добре одягненим і забезпеченим грошима. Через декілька місяців у літньої пари виникло непереборне бажання побачитися з сином. Вони попрямували в студентське містечко. Подружжя прибуло туди якраз, коли заняття тільки закінчилися, і побачили свого хлопчика, який йде університетським двориком з друзями. Коли вони підішли до нього, деякі товариші почали підсміюватися над старомодним одягом літнього чоловіка і його дружини. Син зупинився, пильно подивився на матір і батька, сильно почервонів і, швидко відвернувшись, поспішив піти геть, роблячи вигляд, що не знає їх. Літня пара з розбитими серцями відправилася в стомливу дорогу додому, і в ту ніч мати померла.

Якщо ці слова прочитає дівчина чи хлопець, яких спіткала спокуса поступити як цей хлопчина, зупиніться. Якщо ваші мати і батько – обоє чи один з них – живі, йдіть до них, міцно обійміть і скажіть, що любите їх і цінуєте все, що вони зробили для вас. Якщо вони занадто далеко, напишіть їм, не зволікаючи! Напишіть їм довгий лист зі словами любові, підбадьорення і вдячності.

Діти завжди залишаються дітьми для батьків. Тому любов і пошану треба віддавати їм в усі дні їх життя. Мало що в нашому житті може бути прекрасніше за ніжні думки і любов дорослих сина чи дочки до постарілих батьків. Це угодно Богові.

Коли батьки старіють, ми міняємося з ними місцями. Колись вони піклувалися про нас, тепер же в нас є привілей і честь піклуватися про них. Колись вони затуляли нас собою від вітру. Тепер ми повинні затулити їх собою. Тепер ми сильні, а вони слабкі. Яка прекрасна можливість з любов’ю повернути їм борг, на жаль, лише частково! Ніяка дитина не може повністю відплатити благочестивим батькам за їх любов і турботу.

Мало що приносить у життя таке ж задоволення як усвідомлення того, що ви були щирі, добрі і ніжні по відношенню до батьків, коли вони потребували цього і залежали від вас. Воно дає мир душі і робить небеса і возз’єднання з ними ще більш славними і бажаними. Сказати батькам “прощай”, не жалкуючи про упущені можливості, – дійсно велике благословення.

24.09.2023

Секс і Біблія: Що каже Бог про секс?

Ось вже тривалий час у нас палко обговорюється тема сексу. А чи знаєте ви, що каже Біблія про секс?

Хоча і не правда, що всі без виключення говорять про секс, Бог все ж дійсно говорить про цю тему.

Біблія пропонує поглянути на це питання з двох сторін:

  1. Секс – дивний Божий подарунок людям, призначений для насолоди в рамках шлюбу чоловіка і жінки.
  2. ...

Віруюча сім'я у сучасному світі: виклики та перешкоди на шляху до Божого ідеалу

Сім'я завжди була важливою складовою людського життя, і віруюча сім'я не є винятком. Проте, в сучасному світі, є багато викликів та перешкод, які стоять на шляху до Божого ідеалу. У цій статті ми розглянемо деякі з них та способи, які можуть допомогти віруючим сім'ям подолати ці виклики.

Один з викликів, з яким стикаються віруючі сім'ї, це підвищений рівень стресу. Сучасний світ пропону...

Божий задум про створення сім'ї та її роль у житті людини

Християнська сім'я є одним з найважливіших елементів християнського життя. Біблія розповідає про Божий задум створення людини на своє подобу та про те, як він створив сім'ю як місце, де люди можуть жити разом в любові, згоді та співпраці. Сім'я має велике значення у формуванні моральних та духовних цінностей, а також у вихованні наступного покоління.

Згідно з Біблією, Бог створив чолові...

Христианська сім'я: Поділ емоцій та віра вдвох

Вступ: У християнській сім'ї муж і дружина призначені служити один одному в дусі кохання та віри. Хоча у Біблії чоловік називається головою сім'ї, це не означає відсутність взаємодії та слухання дружини. Ця стаття розгляне роль мужа у слуханні дружини, розумінні її емоцій та бережливому ставленні до неї.

Слухання і розуміння: У християнському ...

Чоловіки, що ваші діти сказали про ваш шлюб?

Окрім вашої дружини, ваші діти бачать вас і ваш шлюб без фільтрів, як ніхто інший. Кілька років тому ми з дружиною запитали: «Зважаючи на те, що наші діти бачать день у день, що вони думають про подружнє життя і чи захочуть коли-небудь одружитися?».

Це питання нас упокорило, оскільки ми не були впевнені, що вони цього захочуть. Сьогодні я хочу поставити інше питання собі т...

Сімейне життя в Господі

 

Виховання дітей

Ми вже познайомилися з вченням пророка Малахії, що стосується шлюбу. Пророк каже, що головна мета шлюбу – виховання богобоязливих дітей; давайте розглянемо цю тему глибше. Спершу наведемо дві притчі:

  1. Напоум юнака на початку путі його: він не ухилиться від неї, коли і постаріє” (22:6);

Кращий приклад

Кажуть, що сьогодні сім’я перебуває в кризі. З цим легко погодитися, зважаючи на кількість розлучень, а також на те, як живе багато сімей, в яких панує не мир і злагода, а дух суперництва і боротьби. Тобто такі сім’ї являють собою не затишний сховок, де людина може дійсно по-справжньому відпочити, а справжню арену боїв без правил, де кожен намагається довести свою правоту і вирвати ...

9 порад на випадок, якщо ваш чоловік зайнятий у повночасному служінні

Коли людина, яка перебуває у шлюбі, зайнята служінням, що передбачає повну зайнятість, може виникнути спокуса прийняти її дружину за волонтера, зобов'язаного допомагати і всіляко сприяти йому в цьому служінні. Іноді ця спокуса походить від самого служителя, який бажає, щоб дружина «підтримувала» його служіння на волонтерських засадах. В інших випадках дружина сама викликається д...

Що каже Біблія про роль чоловіка в шлюбі?

Постмодернізм, в якому ми живемо, намагається перевернути основоположні цінності по відношенню до інституту сім’ї і змінити мислення людей. Жінки, де за власним бажанням, де з нужди узяли на себе роль чоловіка, і це призводить до дисгармонії як у сім’ї, так і в суспільстві. Оскільки ми хочемо жити згідно мети, для якої створив нас Бог, оскільки ми хочемо мати сильні сім’ї і хо...

Наш досвід сімейної молитви та вивчення Біблії

Явірю в сімейну молитву та вивчення Біблії – як, гадаю, і більшість із вас. Але коли я розмовляю з іншими християнами – особливо з чоловіками – виявляю, що ця проста сімейна традиція є джерелом великих жалю і розчарувань. Багато віруючих відчувають знайоме почуття провини щоразу, коли зупиняються серед суєтної гармидеру і починають думати про це серйозно. Якою б елементарною н...