Четвер 18 Квітень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Любов без лицемірства

Чи бувало з вами так: людина, яку ви вважали своїм другом, казала вам, що цінує вас і цінує вас, а сама обговорювала вас за очі, пліткувала про вас і вела себе. зовсім не як друг? Коли ви розмовляли з ним начистоту щодо його відносин і поведінки, чи визнавав він, що винен, і вибачався? Чи брехав, намагаючись прикрити свою провину? Чи було вам боляче дивитися, як він вдавав вашого найближчого друга і запевняв, що ваші звинувачення необґрунтовані?
Якщо у вас був або є такий друг, тоді ви знаєте не з чуток, як це важко, коли з'ясовується, що твій друг — лицемір. Віруючі не повинні лицемірити, але, на жаль, і вони іноді ведуть себе байдуже. Не бажаючи, щоб ви лицемірили, Павло вам написав: «Любов [не буде] без удавання...» (Римлян 12:9, KJV).

Розберемо спочатку слово "любов", потім перейдемо до головної теми нашої розмови і вивчимо фразу "без вдавання". Грецьке слово agape — «кохання», означає чисте, піднесене кохання. У Новому Завіті це єдине слово, яке означає любов Бога. Слово agape настільки емоційно змістовне, глибоке і багатозначне, що є одним із найскладніших слів Нового Завіту.

Любов-агапе проявляється, коли людина високо цінує когось. Він відноситься до об'єкта свого кохання з великою повагою, повагою, визнанням, трепетом, захопленням та здивуванням. У його серці прокидається беззавітна любов до цієї людини і глибока повага, і вона вже не може її не любити. Його любов настільки сильна, що вже ніщо і ніхто не зможе її вбити.

Найкращий приклад вживання слова любов-агапе в Новому Завіті ми знаходимо в 1-му посланні Іоанна 3:16: «Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне».

Господь настільки цінує людину, настільки сильно полюбив її, що захотів зробити все можливе, щоб її врятувати. І ця любов спонукала Бога до дій. Агапе — це любов, якій немає межі: вона піде далеко, високо, глибоко, широко, щоб її помітив той, до кого вона звернена. Любов-агапе навіть пожертвує собою заради людини, якою цінує. Агапе - це любов чиста і піднесена.Ось таке кохання віруючі повинні мати один до одного. Апостол Іван писав: «Діти мої! Будемо любити не словом чи мовою, а ділом та істиною» (1 Івана 3:18). Слово «любити» у цьому вірші – це грецьке слово agape. Іоанн ясно сказав, що любов-агапе проявляється не на словах, а на ділі. Коли одна людина говорить про любов до іншої, а сама пліткує про неї, — вона просто лицемірить. Людина, яка щиро любить, ніколи не поводитиметься подібним чином. Він все прощає, завжди приходить на допомогу, готовий пожертвувати собою заради коханого. Тому Павло писав: «Любов [нехай буде] без удавання». В оригіналі стоїть слово anupokritos, що означає неудаваний, нелицемірний. Це антипод людині, яка навмисно створює про себе хибне враження, вдає, прикидається.

Ось що мав на увазі апостол Павло, говорячи, що кохання має бути непритворним:

«Якщо ви збираєтеся сказати комусь про кохання, подумайте, а чи справді ви любите цю людину. Не створюйте помилкового враження. Нехай ваші слова не розходяться із ділом. Ваше кохання має бути нелицемірним, тому не вдавайте, якщо не любите».

Дозвольте вас запитати: ви колись були двоособливими з людьми, які вважали вас своїм другом? Ви говорили їм у вічі одне, а за очі інше? А може, зараз з вами роблять так само, як і ви чинили з іншими? Чи не пожинаєте зараз те, що колись посіяли? Але знаєте що: не таїть образу на людину, яка з вами лицемірить. Краще вийміть із цього урок і ніколи не платіть цій людині тією ж монетою. Вибачте тих, хто поводився з вами несправедливо. Господь вкаже їм на їхню поведінку, і якщо вони попросять у вас прощення, вибачте їх. Але що ще важливіше: ніколи не намагайтеся створити про себе хибне враження. Залишайтеся самим собою. Не будьте осторонь.

Моя молитва сьогодні.

Господи, пробач мені за те, що я був невірним другом. Бувало, я пліткував і обговорював моїх близьких друзів. І замість того, щоб зізнатися в цьому і вибачитися, я намагався поводитися так, ніби не зробив нічого поганого. Я шкодую, що поводився таким чином. Будь ласка, пробач мені за брехню. Вибач за лицемірство у взаєминах. Я не хочу повторювати це в майбутньому, тому допоможи мені надалі бути людиною чесною та щирою.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я намагаюся виявляти до людей Божу любов-агапу. Я щирий і вірний друг. Коли я говорю, що люблю, це означає, що я насправді люблю. Я не суджу за спинами людей. Не пліткую. Не зраджую друзів. Якщо я ненароком скажу те, що не повинен був говорити, я відразу зізнаюся в цьому і перепрошую. Побачивши мою чесність, друзі довіряють мені і знають, що я для них справжній друг.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

Ваш друг колись був нечесним з вами? Коли ви дізналися, що він був з вами двоособливим, як це вплинуло на вас?
Ви коли-небудь псували дружні стосунки з кимось своїми розмовами за його спиною? Хто ця людина? Як ви вважаєте, яких дій для відновлення цих стосунків очікує від вас Бог?
Чого ви навчилися на цьому гіркому досвіді? Запишіть те, що ви почерпнули для себе, щоб допомогти одному, якщо він опиниться в такій же ситуації.

СИЛА ПРАВИЛЬНОЇ ПОЗИЦІЇ

Дуже важливо мати правильну позицію. Позиція – це наше обдумане життя, вивернуте навкруги всім на огляд. Те, про що ви у своєму серці думаємо потай, зрештою виходить назовні у вигляді наших слів, виразів обличчя та у вигляді нашого відношення.
Коли ізраїльтяни готувалися увійти до Обіцяної землі, вони послали дванадцять шпигунів, і лише двоє з них повернулися з гарною новин...

Будьте милостиві до інших — милостиві будуть і до вас

Ви коли-небудь були здивовані тим, що знайома вам людина поводилася зовсім не так, як ви того очікували? Чи поставилися ви до нього з любов'ю, чи вибачили його? Я вже давно зрозумів, що в основному люди кривдять когось ненароком, ненавмисно. Досить часто своїм ненавмисним вчинком вони справляють на оточуючих неприємне враження, ображають інших і завдають їм болю, навіть не усвідо...

У що ви вірите, то ви отримаєте!

Не можу порахувати, скільки разів люди казали мені: «Рік, ще ніхто не зміг зробити те, що ви намагаєтеся зробити в цій частині світу. Ми знаємо кількох людей, які раніше намагалися робити те саме, але не змогли. Усі їхні спроби закінчилися повною невдачею. Тож будьте обережні. Дуже малоймовірно, що вам вдасться те, чого не вдалось іншим».

Подібні песим...

Покаяння

Можна до поїзда запізнитися... Не встигнути на корабель до відплиття... Заповіт не дописати... Злягти в ліжко на порозі відкриття. Чи не встигнути доопрацювати вірші. Не впоратися до терміну із завданням — це, по суті, все дрібниці… Не дай Боже, запізнитися з покаянням….
Покаяння має велику силу. Воно вугілля перетворює на діаманти, вовка — на ягня, люту людину ...

Струсіть із себе все непотрібне!

«Вирвемося ж із мереж чіпкого гріха, відкинемо всякий тягар (непотрібний тягар)... і з завзятістю (атлета) зробимо стрімкий забіг для досягнення поставленої перед нами мети».

– Послання до Євреїв 12:1

Одна з моїх найулюбленіших історій – історія про віслюка, який жив у одного фермера. Якось впав осел у висохлу криницю, де проревів багато годин....

Вдячність

Ти, дорогий читачу, вже, мабуть, переконався, що невдячність – це найгірша людська риса? І водночас – найнебезпечніша. Тому що бути вдячним – означає бути націленим на нові життєві можливості. Ти не дав собі життя сам; усе, що маєш, тобі подарувало небо. Кожен момент твого дня, новий місяць і рік твого життя є даром, отриманим згори. Ти не міг наперед замовити собі батьків, пр...

Коли у вас немає бажання читати Біблію

Доколи в нашій домашній групі обговорювалася тема вивчення Біблії з маленькими дітьми, фраза "треба було" звучала неодноразово і всі згідно кивали. Молоді мами хотіли читати Біблію, але це відбувалося далеко не завжди. Знайома картина?

Це звичайні вагання віруючих. Ми знаємо, що читання Святого Письма корисне для нас – ми знаємо, що “повинні” – але як...

Гіркий корінь непрощення

«Усе це говорив Ісус людям притчами, і без притчі нічого не говорив їм» (Мф. 13:34), – лише завдяки певним образам і порівнянням люди, (і варто зазначити, не всі), змогли би зрозуміти «сокровенне від створення світу» (Мф. 13:35). Що ж вдієш, якщо «лукаве серце людське найбільше і вкрай зіпсоване» (Єр. 17:...

Стережіться цих 7 гидотів, що ненавидить Господь

У всі гидоти породжують родові прокляття. Це речі, які настільки неприємні Богові, що Він називає їх огидними.

Ті з вас, хто читає ці рядки прямо зараз, можливо, ніколи не пов'язували ці сім гидотів із виникненням прокляття, але Писання ясно говорить: вони можуть і призводитимуть до прокляття. Потрібно покаяння, щоб побачити руйнацію цих родових прокльонів, і до них не слід ставит...

Духовна практика молитви: Як навчитися молитися та знаходити внутрішній спокій

Молитва - це один з найважливіших елементів духовного розвитку Християнина. Це засіб звернутися до Бога, висловити свої думки та побажання, знайти спокій та внутрішню рівновагу. Проте, багато людей можуть мати проблеми з молитвою - вони не знають, як почати, що казати або як знайти покой під час молитви. Отже, як налагодити свою духовну практику молитви та знайти внутрішній покій?

Перш ...