Неділя 03 Березень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Як упоратися зі своїми емоціями?

Господь створив кожного з нас на Свій образ. Під час читання Біблії ми зустрічаємо Писання, в яких видно, що у Бога є емоції. Це такі емоції, як гнів, радість, співчуття. Вони знайомі й нам. Насправді, немає нічого поганого в емоціях, поки вони знаходяться під нашим контролем.

«Гніваючись, не грішіть: сонце нехай не зайде у вашому гніві; і не давайте місце дияволові»
(Ефесян 4:26)

Іноді трапляються моменти, коли ми можемо відчувати гнів. Це нормально. Але важливо навчитися контролювати себе і не грішити у подібних ситуаціях. Нормально відчувати гнів, але те, як зазвичай проявляється це переживання, не повинно мати місце у нашому житті. Немає Божої Волі в тому, щоб ми вигукували своєму співрозмовнику все, що спадає на думку в моменти гніву. І немає Божої Волі в тому, щоб вимовляти такі образливі фрази, як: «я більше ніколи не розмовлятиму з тобою» або «я ніколи тебе не пробачу» . Ми відповідаємо за свої емоції, тому дуже важливо навчитися їх контролювати.

Ви можете сказати: «Хіба можна контролювати себе? Моя мама завжди так реагувала. І мій тато теж. Я нічого не можу вдіяти зі своїми емоціями. У мене просто такий характер» . Але що каже Бог? Він ніколи не ставить перед нами непосильних завдань. Він настільки сильно любить вас, що дає все необхідне спорядження для виконання Його волі. Всередині нас уже живе Дух Святий, і Він має силу допомогти впоратися з будь-якими емоціями.

Цікаво, що слово «емоція» походить від латинського. В оригіналі воно означає "відійти" або "віддалитися" . Виходить, що емоції мають рушійну силу. Вони спонукають нас бути сумними, веселими, збентеженими, енергійними чи розгніваними. А ще емоції постійно змінюються. Буває так, що ми відчуваємо радість, але буквально через кілька хвилин вона змінюється смутком. Трапляється й протилежне. Наприклад, жінки можуть розсердитися, якщо не сподобалася нова стрижка, і вже за кілька хвилин відчути радість, як тільки зрозуміють, як красиво та по-новому укладати волосся.

Отже, що нам потрібно, щоб контролювати емоції? Дозвольте мені поділитися своїм прикладом, перш ніж відповім на це питання. Багато років тому мені довелося боротися зі страхом. У мене було постійне почуття, що хтось чи щось хоче нашкодити мені. Воно постійно супроводжувало мене. Я досі пам'ятаю один день, коли страх у буквальному значенні заволодів мною. Ми тоді жили у Латвії. Павлові, старшому синові, було десять, і він попросив мене сходити разом із ним у магазин. І, знаєте, у той момент уява намалювала мені безліч неприємних картин того, що може статися, коли ми вийдемо з дому. Здавалося, що хтось зовні спеціально чекає на нас, щоб завдати шкоди. Я була відома цими емоціями та власною уявою. Того дня я відмовила Павлові у його проханні. Сьогодні я думаю, як би я вчинила, якби була більш зрілою християнкою. Я б сказала собі: «Деніс, це безглуздо. Іди з Павлом у магазин. Ці думки є істиною. Почуття страху прийшло, щоб щось вкрасти в тебе. Воно заволоділо тобою. Припини це! Господь не дав тобі почуття страху!

Як же упоратися з емоціями?Давайте звернемося до Божого Слова. Візьмемо таке почуття, як гнів. Що зазвичай робить розлючена людина? Він кричить, лається, ламає якісь речі, вимовляє багато неприємних слів і при цьому його серце сповнене гіркотою. Багато людей обирають саме такий сценарій. Але як щодо вас? Ми є християнами, і Сам Господь живе всередині нас. Крики та биття посуду – не є найкращим рішенням для віруючої людини. Протягом багатьох років я навчилася і продовжую вчитися говорити собі. Що я маю на увазі? Мені подобається, що написано в Приповістях, і я використовую це слово в ситуаціях, коли емоції намагаються вплинути на мої дії:

«Серце праведного обмірковує відповідь, а уста безбожних вивергають зло»
(Приповісті 15:28)

В наших силах обмірковувати свою відповідь і благословення людям навколо.

Дозвольте поділитись практичною рекомендацією. "Праведний обмірковує відповідь" - тут йдеться про вас! Зробіть щось, щоби не продовжувати сварку. Як варіант можна вибачитись і піти на пару хвилин. У ці миті дуже важливо поставити собі кілька запитань:

1. Що я роблю? 2. Чи втрачаю контроль над своїми емоціями? 3. Що станеться, якщо я продовжу розмову в тому ж тоні? 4. Які можуть бути негативні наслідки цієї розмови? 5. Чи матиме ця проблема значення через 5 років? 6. Що важливіше – мир у домі чи бажання відстояти свою точку зору? Це чудові питання. З їхньою допомогою ми досліджуємо себе і стаємо здатними контролювати емоції. Можливо, вам знадобиться ще одна рекомендація – у моменти емоційної напруги порахуйте до 10 або до 100. Необов'язково дозволяти емоціям брати гору над вами. Ви контролюєте себе, а не вони вас.


«Довготерплячий краще від хороброго, і той, хто володіє собою краще за завойовника міста»
(Приповісті 16:32)

Не можу не нагадати про чудового Помічника, Який подарований нам. Звичайно, це Святий Дух. У Посланні від Івана написано, що Святий Дух є нашим Утішителем, і Він наставить нас на всяку істину. Цей дивовижний Помічник з нами та всередині нас! Абсолютно неважливо, наскільки голосно кричать емоції у вас, - є Той, Хто має силу допомогти впоратися з будь-якими переживаннями. Святий Дух завжди має відповідь для будь-якої ситуації, і ця відповідь – всередині вас. Він здатний вести вас як навігатор, тільки на відміну від нього Святий Дух ніколи не помиляється з адресою.

Насамкінець хочу підбадьорити вас: ми здатні контролювати свої емоції, і у нас є Помічник! Надихаю вас прислухатися до Нього в будь-якій ситуації, адже Він так хоче вас наставити!
 

17.10.2023

В старанності не слабніть

Якось я зустрічався з людиною, яка працює в уряді однієї країни. Під час нашої розмови він мені сказав: «Не можу зрозуміти багатьох християн, з якими я знайомий. Таких лінивих людей я ще не зустрічав. Я просто дивуюсь, як вони можуть задовольнятися такими низькими стандартами? Невже всі християни такі?
Його слова збентежили мене. Мені хотілося вибачитись за в...

Хіба ми маємо зупинятися лише тому, що диявол став на шляху?

І тому ми, я Павло, і раз і два хотіли прийти до вас,
але перешкодив нам сатана.
— 1 Солунянам 2:18

Якщо ви збираєтеся зробити щось значне для Царства Божого, ви повинні заздалегідь знати, що сатана від цього не в захваті. Він обов'язково намагатиметься вас зупинити, засмутити ваші плани, переконати братися за справу. Він зовсім не хоче, щоб ви почали викону...

Умови набуття плоду віри

11 Бо Писання каже: Кожен, хто вірує в Нього, не посоромиться.

Радість та мир

Мені не забути, як один так званий брат у Христі намагався знищити наше служіння в одному місті. Коли я розкрив його підступний задум, то був приголомшений. Я не міг повірити, що диявол примудрився використати людину, якій я довіряв. Історія Іуди Іскаріота знову повторилася. Завдяки Святому Духу і пильності наших співробітників ми запідозрили недобре, простежили за цією люди...

До свободи від страждань

«Більше того, (радітимемо нині) будемо пишатися і тріумфувати в нинішніх випробуваннях наших, тріумфувати в стражданнях, знаючи, що в скорботі, у скрутних обставинах і в тяготах народжується непохитна стійкість».

– Послання до Римлян 5:3

Бог не хоче, щоб ми страждали, і бажає позбавити нас ситуацій, які змушують нас страждати. Іти дорогою, що веде до...

Маємо молитися одні за одних

Церква називає атеїзм своєрідним безсиллям людини й суспільства. Ідеться, власне, про те, що атеїст не спроможний помітити, що Бог існує, не здатний вірити й повірити Ісусові Христові. Атеїст схожий на людину, яка не бачить, не чує й не має жодних органів чуття, за допомогою котрих могла б пізнати реальність Бога.

Щоб людина позбулася атеїзму, її треба не переконувати, дискутуючи й ро...

ХТО Я У ХРИСТІ

Я маю повноту життя в Том, Хто стоїть вище за будь-яку владу і силу (Колоссянам 2:10).

Я жива завдяки жертві Христа (Ефесян 2:5).

Я вільна від закону гріха та смерті (Римлян 8:2).

Я вільна від пригніченості; страх не наближається до мене (Ісаї 54:14).

Я народжена від Бога, диявол не доторкнеться до мене (1 Івана 5:18).

Я свята і непоро...

Не поводьтеся як жертва!

Ми повинні враховувати той факт, що існують невидимі сили зла, які мають на меті вкрасти і зруйнувати все добре, що у нас є. У Біблії йдеться про те, що ці демонічні сили об'єднуються, щоб агресивно виступати проти віруючих, у тому числі й проти вас.

Ця істина ясно простежується в Новому Завіті, тому що Павло багато писав про духовну боротьбу, духовну всеозброєння і про те, як п...

Віра береже тебе, як мати

Вірити в Бога – означає бути людиною, яка довіряє життю. Дитина перебуває під опікою батьків і повністю довіряє їм. Доросла людина, не роздумуючи, йде до людей, бо вірить, що її ніхто не вб’є. Сім’я з довірою спить разом в одному помешканні, не боячись, що хтось із близьких заподіє комусь іншому кривду. Ти заходиш до трамвая, маючи певність, що довезе тебе до мети. Сідаєш у лі...

Що таке прощення?

Прощення грає дуже важливу роль у житті християнина. Не навчившись прощати, нам дуже важко створити творчі взаємини один з одним. Річ у тім, що в процесі нашої взаємодії з людьми, ми постійно стикаємося з обставинами, коли хтось поводиться з нами неправильно. Ці невірні дії обов’язково є у всіх людей.

  • Хтось робить їх через незрілість, недогляд, або недосвідченість, абсол...