Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Ви не випадкова людина – вас обрав Бог!

Часто можна почути фразу: «Я був небажаною дитиною. Батьки мене не хотіли. Я виник випадково». Дехто виправдовує цим свій безвідповідальний підхід до життя, говорячи, що вони на землі випадкові люди, вони — помилка батьків. Може хтось із нас і став несподіванкою для своїх батьків, але для Бога ми не були сюрпризом. Задовго до нашої появи на світ Бог уже знав нас і вже визначив мету нашого життя.

Божі очі були спрямовані на нас, не тільки коли ми були в утробі матері, Він бачив нас, коли ми ще не були зачаті: «Не приховані були від Тебе мої кістки, коли я творимо був у таємниці, утворював був у глибинах земних. Зародок мій бачили очі Твої; у Твоїй книзі записані всі дні, призначені для мене, коли жодного з них ще не було» (Псалом 138:15–16, KJV). Бог знав нас, коли в утробі матері тільки-но почали формуватися наші кістки. Він трепетно дбав про наш розвиток, невпинно стежив за тим, як формуються наші руки, ноги, пальці… Він знав нас, коли ще не було дня нашого життя. Тільки уявіть: задовго до того, як ми були зачаті, Бог уже нас знав! Він бачив, як ми будемо зачаті, як формуватимемося і як народимося. А це означає, що жодна людина не з'явилася на землі несподівано для Бога, у тому числі й ви!

Віруючі теж стали віруючими невипадково. Павло писав: «Оскільки Він вибрав нас у Ньому до створення світу…» Грецьке слово eklego — «обирати», складове: ek перекладається з, поза; lego – я кажу. А цілком це слово буквально перекладається, я кажу тобі: вийди. Це слово можна перекласти ще так: відбирати, вибирати, віддавати перевагу.

У класичній грецькій літературі слово eklego стосувалося людини чи групи людей, яких обирали кудись із певною метою, наприклад, на військову службу чи відбирали воїнів для особливого завдання. Пізніше слово eklego почало ставитися до політиків, яких громадськість обрала на державну посаду або для того, щоб вони займалися громадськими питаннями. У жодному разі не вживалося слово eklego, воно завжди привносить значення: привілей та честь бути обраним, а також відповідальність обранців за те, щоб своїми справами виправдати довіру виборців. Бути обраним на вищу посаду або для виконання особливого завдання — це величезний привілей, тому обранці мають виправдати довіру виборців та виконати те, для чого їх обрали. Обранців вшанували, їм виявили повагу тим, що їх віддали перевагу іншим,

Бог «вибрав нас у Ньому перед створенням світу», Він глянув далеко в майбутнє і побачив нас! Тут же Він сказав: Кажу тобі, виходь! Це був момент обрання, момент, коли Бог визначив нашу долю. Він вибрав нас і відокремив від невіруючого світу, щоб ми стали Його дітьми. Тепер ми повинні жити гідно того звання, яке отримали, звання Божих дітей.

Коли Бог вибрав нас? Насамперед створення світу. Грецьке слово katabole - "створення", складове: kata перекладається вниз; bole - кидати. Цілком слово katabole означає з силою скидати щось вниз і відноситься до процесу створення. Перш ніж Бог створив землю, перш ніж голосно наказав з'явитися першим верствам земної кори, Він уже вибрав нас!

Враховуючи значення грецьких слів, Послання до Ефесян 1:4 можна перефразувати так:

«Коли Бог побачив вас, Він сказав: “Я кажу тобі: Вийди!” У цей момент Він відокремив нас від світу і закликав служити Йому. Тільки подумайте: Він вибрав нас ще до того, як створив перші верстви землі!

Якщо у вас будуть з'являтися думки, ніби ви не гідні того, щоб Бог діяв через вас, чи ніби ви народилися випадково і у вашому житті немає жодного сенсу, — женіть їх геть. Бог вас вибрав, приготував для вас чудове майбутнє і хоче діяти через вас. У вас чудова доля! Ви займаєте важливе місце у Божому задумі! Нехай у вас більше ніколи не з'являється і тіні сумніву, що це може бути інакше. Бог так довго чекав вашої появи на світ. Не відмовляйтеся від свого покликання і зробіть усе можливе, щоб йти в ногу з Богом. Він постійно звертається до вас: «Піднімайся, настав час братися за справу. Я хочу, щоб ти став частиною Моєї команди! Занадто багато залежить від вас, щоб ви просто сиділи та шкодували себе. Ви відчуєте себе значущим лише тоді, коли визнаєте той факт, що Бог вибрав вас, і коли почнете виконувати своє покликання. Неважливо, яке завдання дав вам Бог: велике чи незначне, ви відчуватимете радість і задоволення, лише коли виконуватимете те, для чого Господь привів вас на цю землю. Тільки тоді життя людини стає істинно значущим. Тільки тоді він по-справжньому задоволений. І тільки той нічого не досягає в житті, хто не бачить у ньому сенсу.

Можливо, ви думаєте, що не такі здатні, як інші? Але хоч якісь здібності у вас все ж таки є — так застосовуйте їх! Чим частіше ви їх практикуватимете, тим більше ви їх розвиватимете. Чим старанніше ви служитимете тим, що Бог вклав у вас, чим наділив, тим дорожче ви станете для своєї сім'ї, колег, друзів. І навпаки, ваше життя пройде порожнім, якщо ви ігноруєте здібності, які Господь вклав у вас, і применшуєте своє покликання. Ваше життя пройде безцільно, якщо ви не зробите в ньому нічого корисного. Нехай із вами ніколи не станеться такого. Бог не для того привів вас у цей світ, щоб ви животіли. Він має на меті ваше життя, і Він хоче, щоб ви виконали своє призначення.

Моя молитва сьогодні.

Господи, я такий радий, що Ти знав мене і вибрав ще до створення світу. Я з'явився на цей світ не випадково, тому допоможи мені, будь ласка, навчитися цінувати своє життя. Ти обрав мене і приготував для мене багато чудового. Дай мені знати, як я маю розпорядитися своїм життям, і я послухаюсь Тебе і виконаю те, для чого Ти привів мене в цей світ.

В ім'я Ісуса. Амінь.

Моє сповідання цього дня.

Я народився не випадково і не помилково. Бог уже знав мене досконало перед створенням світу. Він обрав мене, коли я ще не був зачатий. І Він дуже довго чекав моєї появи на світ. Я маю мету в житті, маю покликання. Я намагаюся виправдати довіру Того, Хто покликав мене і помазав служити Йому.

З вірою я сповідую це в ім'я Ісуса.

Поміркуйте над цими питаннями.

1. Ви коли-небудь вважали, що ваше життя порожнє і безцільне? Що змушувало вас так думати?
2. Коли ви дізналися про своє покликання? І яку головну мету в житті Бог поставив перед вами?
3. Якщо ви думаєте, що ваше життя проходить безцільно або ви не такий здатний, як інші, як ви можете позбавитися таких думок?

Загартовані у вогні

«З великою радістю приймайте, браття мої, коли впадаєте
в різні спокуси, знаючи, що випробування вашої
віри терпить» (Як. 1:2, 3).
Хтось дотепно зауважив, що діаманти — це лише шматочки вугілля, які добре попрацювали над собою — витримали найвищий тиск.
Проблеми самі собою непогані. Це лише можливості, які нам даються, щоб відкрити в собі щось но...

Притча Осел

Одного разу осел упав у колодязь і почав голосно волати, закликаючи на допомогу. На його крики прибіг господар ослика і розвів руками - адже витягти ослика з колодязя було неможливо.

Тоді господар розсудив так: «Осел мій уже старий, і йому недовго лишилося, а я все одно хотів купити нового молодого осла. Ця криниця вже зовсім висохла, і я вже давно хотів її засипати і...

Казка про ченця

В одному маленькому середньовічному містечку, де жителі один одного знали по іменах, жила мила людина – чернець. І так він палав любов'ю до Бога, що всі його розмови зводилися до одного:
- Любіть, чадо, один одного, бо Бог є любов. Не робіть один одному образ, допомагайте одне одному.
Його любили за лагідну вдачу, за доброту і чуйність.
Але справа в тому, що в цьо...

ЦІННІ У ХРИСТІ

«Ви куплені дорогою ціною; не робіть рабами людей»
(1 Кор. 7:23).
Різниця між невдахами і переможцями над їх вроджених здібностях чи обставинах життя. Різниця щодо життя.
Невдахи зазнають поразки перш ніж розпочати, і переможці виграють теж перш, ніж починають. Все народжується і вмирає у нашому розумі.
Те, що ми говоримо та думаємо, визначає, чого...

Псалом

Як часто нас кривдять. Незаслужено. І тому, здається, особливо боляче.

По парку, загребаючи листя чоботями, йшла жінка. Спокійно йшла. З усмішкою, але з якоюсь відстороненою. У себе пішла. Начебто мирно все, а думки копошаться, рояться, набридливі й прив'язливі: Начебто стараєшся, не суперечиш, працюєш, усе виконуєш, як кажуть... Але, маленький недолік.&...

Надія

Він з'явився також раптово, як і колись зник, кілька років тому.
Тоді про його зникнення довго шепотіли сусідки під'їздом. Спостерігаючи за тим, як різко змінилася його мати, чварили:
— Посадили, напевно. Он як Ганна Семенівна вбивається.
Ганна Семенівна і справді різко здала, за якийсь місяць перетворившись із статної, владної начальниці фінансового...

Чому вчить Біблія — Молитва

Що Біблія говорить про молитву? Без молитви неможливо зростати в жодному аспекті християнського життя. Отже, всім християнам, особливо новонаверненим, необхідно знати біблійне вчення про моли...

Не можна нарікати на долю

Водовоз мав старий осел. Він мріяв про щасливу долю, але водовоз змушував його багато працювати і годував не вівсом, а соломою, та й тій діставалося мало.
- Послухай, водовозе, мені шкода твою худобу, - сказав якось царський конюх, глянувши на осла, - подивися, як він худий і як зігнувся під вагою ноші, адже він твій єдиний годувальник.
- Ти знаєш, які в мене доходи, - відповів й...

Казка про призначення

На зеленому лузі весни раділи пророслі з-під землі трави і квіти. Їх приємно зігрівало по-весняному тепле сонце; весело та шумно щебетали птахи; часом налітав то холодний, то теплий вітер. Відчувалося, що все оживало після зими.

Серед рослин – мешканців луки – були ті, хто жили тут давно: дзвіночки, волошки, іриси, м'ята, звіробій; і ті, хто з'яви...

Чому люди кричать один на одного? (Мудра притча)

Якось Учитель запитав учнів:
— Чому люди під час сварок підвищують голос?
— Напевно, вони гублять спокій, — припустили учні.
— Але навіщо підвищувати голос, якщо друга людина поряд з тобою? — питав Учитель.

Учні здивовано знизували плечима. Їм це й на думку ніколи не спадало. Тоді вчитель сказав:
— Коли люди сваря...