Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Погляд у небо

Недавно друг сказав мені, що найчастіше в місті йому стає сумно через те, що там немає ні неба, ні зірок. Тоді я вирішив, шановний читачу, що він жартує, але згодом зрозумів, що справді так думає.

У місті електричне освітлення створило між нами й зоряною ніччю бар’єр. А в селі, навпаки, людині здається, що вона занурюється в незліченні міріади зірок, що кожен кущ, кожна травинка про щось розповідають і повертають людині її саму; там шум води лунає в унісон з ударами вашого серця, там чути, як цвіркочуть польові цвіркуни, гавкають пси, кукурікають півні й дихає простір. Тиша зоряної ночі на селі діє наче цілющий бальзам: освіжає та напоює душу, зусібіч огортає людину й звільняє її від денної втоми.

Людина схильна забувати. Мені достатньо отримати завдання, яке треба терміново виконати, і я вже не маю часу ні для батька й матері, ні для друга, ні на відпочинок, ні на їжу, ні на молитву. Достатньо почати впорядковувати своє місце праці або почати опікуватися кимсь із хворих домашніх, як одразу забуваєш про все решта. А часом якийсь новий одяг стає причиною того, що не помічаєш ані природи навколо себе, ані людей, які мають ще новіше вбрання, ніж ти.

Може в тебе також зненацька з’явитися думка, що ти більший від Бога й усього людства. Людині для того, щоб вона стала розумною, розсудливою й корисною, потрібно здобути певний життєвий досвід.

Юнацьке захоплення хоч і шляхетне, але здебільшого нетривке й швидко згасає. Тільки страждання, спопеливши в серці хлопця й дівчини непотрібні прагнення, змушує їх швидко дорослішати й дивитися на світ реально, без поверхового оптимізму. Отож, достатньо дрібниці, щоб ти забув, звідки походиш, хто твій Отець, і почав казати, що Бога нема.

Чимало письменників, тільки-но опублікувавши першу книжку, заявляли, що Бога нема. Інші люди починали говорити таке, побувавши в космосі. А дехто, своєю чергою, ставши відомими, як-от «Бітлз», твердив, що є славетнішим за Ісуса.

Вони схожі на муху, що сіла на ріг волові, який тягнув плуга, і зітхала: «Ох, як ми напрацювалися». Вони подібні на дітей на руках у батька, які з-поза його голови кричать до друзів: «Гляньте, я більший від тата!»

А є також такі, яких страждання відвернуло від Бога.

Деколи страждання приковує людину до самої себе, породжує в неї жаль до власної особи, у результаті чого вона може впасти в депресію, поринути в морок почуттів і думок.

Іноді біль, утрата коханої особи, нещастя, невдачі на роботі, сором, який довелося пережити, несправедлива критика, погрози й страх так сильно збурюють і затьмарюють розум та емоції людини, що вона перестає бачити Бога. А тоді починає поводитися, як сліпець, який каже, що сонця нема, або як глуха людина, яка твердить, що звуків ніколи не існувало.

Тому треба частіше виїжджати з міста, бувати в селі, серед тиші, у полі, дивитися на морську глибочінь, на високі гори, насолоджуватися безмовною красою зоряного неба. А влітку слід дозволити, щоб струмочки рясного дощу потекли по твоїй голові, тілі й доторкнулися до твоєї шкіри.

Часом добре також попустувати на снігу, зупинитися від подиву перед розквітлою лукою, зануритися в морські хвилі чи напитися з гірського джерела.

Добре цілими днями перебувати серед природи, подорожуючи лісами, полями, пагорбами, і в такий спосіб хоча б якоюсь мірою віддалитися від перешкоди, яка заступає нам небо, Отця й мету, до якої йдемо.

Добре хоча б частково зняти з очей заслону, наново розтулити вуха, звільнитися від темряви – тоді оживеш.

Якщо не маєш жодної іншої змоги пробитися до Бога й до життя, то просто знайди впродовж дня хоча б півгодини та перетвори цей час на маленьку оазу, у якій ти міг би побути в тиші й відчути Божу присутність. Або ж спробуй розслабитися, гуляючи, – ходи, поки не почуєш навколо себе співу птахів і подуву вітру в гіллі дерев.

А ще відпочивай під час молитви – молися, поки не відчуєш, як б’ється твоє серце, пульсує в жилах кров, а душа прагне розмови з Богом.

Важливо відірватися від дрібних, малих думок і поринути у великі, які звільняють. Бо саме малі думки поневолюють тебе, а великі – звільняють.

Нехай будуть благословенні твої спроби досягти свободи духу.

24.09.2023

Духовна боротьба: Що означає бути християнином у світі, де є зло та страждання?

Бути християнином в світі, де є зло і страждання, означає жити у постійній духовній боротьбі. Ми повинні захищати нашу віру і залишатися вірними Богу, незважаючи на зустрічені негаразди і спокуси.

Для того, щоб перемагати зло в своєму житті і в світі, ми повинні використовувати нашу віру. Нам потрібно бути твердими віруючими, знати Святе Письмо і молитися, щоб отримати силу і направленн...

Хіба Божі благословення потрібно заслужити?

Отже, зміцнюйся, сину мій,
у благодаті Христом Ісусом.
— 2 Тимофія 2:1

Тимофій був пастором Ефеської церкви — на той час найбільшої і найвідомішої церкви у світі. Заснував її Павло. Апостол Іван і Марія, мати Ісуса, були членами цієї церкви. Яка честь випала Тимофію стати пастором цієї унікальної, широко відомої, сильної церкви! Він служив ра...

Нехай моє сумління буде чисте

Залишімося сьогодні разом, щоби пізнати таємницю життя. Порозмовляймо про сумління. Існування сумління вказує на те, що людина вічна й незнищенна. У своєму сумлінні вона недоторканна, повністю захищена й безсмертна. Крім того, у сумлінні людина безмежно вільна, у ньому реалізує себе до кінця, торкається Бога. Тому немає нічого дивного в тому, що, топчучи власне сумління, людина топче в собі те,...

8 прикладів підбадьорень, які підбадьоренням не є

У одні вихідні я відчувала стрес від того, що намагалася догодити одночасно своєму чоловікові та дітям. Я була дуже зосереджена на настроях мого чоловіка і тому, що він робив неправильно.

Я відчувала, що мій чоловік був особливо дратівливим. Він досить різко говорив про те, що йому потрібно було зробити щось у гаражі та розібратися ще з якимись справами. У цей час я також дуже хотіла ...

Чи так нешкідливі заздрість і розбрат?

Диявол знає, що заздрість і розбрат розривають навіть міцну дружбу. Він чудово розуміє, що якщо йому вдасться посіяти заздрість і розбрат між вами і дорогими вам людьми, то він зруйнує ваші взаємини з ними, хоч би якими хорошими і теплими вони були. Чи намагається він зіпсувати ваші стосунки з близькими вам людьми?

Диявол цілиться не лише у вашу дружбу з цими людьми, він ма...

Три поради охочим почути Бога серед мирського шуму

Задолго донині, коли Європа ще тішилася науковим прогресом, Фрідріх Ніцше записав своє похмуре пророцтво: «Бог помер. Ми вбили Його» . На думку філософа, це страшне вбивство кидає тінь на майбутнє нашого світу, тож останні люди житимуть у мороці та холоді, у розпачі та втраченості.

Сьогодні, враховуючи успіхи технологій у створенні інформаційного шуму, він міг би сказати т...

Знайдіть надію, коли друзі відпадають

Ви відчинили двері нашої квартири. Один із наших найдорожчих друзів передав нам свою Біблію та християнські книги. Наші серця стиснулися. Він був першим віруючим у нашому місті, і він більше не хотів брати участь у житті Христа. Через три роки нашого служіння за кордоном ми були спустошені.

Однією з найважчих проблем, з якими стикаються місіонери, є горе відступництва. Відступництво &...

Думай позитивно

Запрошую тебе сьогодні поглянути разом зі мною на дійсність віри в житті. Вірити – означає здобути те, у що віриш. Нічого в житті не здійснюється без віри. Чим сильніше віриш, тим швидше досягнеш того, чого прагнеш. Що це означає?

Якщо хочеш купити будинок, мусиш мати в голові його образ. Якщо бажаєш придбати автомобіль, то, перш ніж зробити це, уявляєш собі, як він виглядатиме....

Святість і особисте навернення: Як ми можемо жити святими життями, які угодні Богові?

Святість - це духовний процес, в якому ми намагаємося жити життям, що відповідає Божим стандартам. Це вимагає від нас постійної праці над собою та наших стосунків з Богом. Одним з ключових аспектів святості є наше особисте ставлення до Бога.

Ми можемо жити святими життями, навіть якщо іноді наші старання не вдаються. Нам потрібно прагнути до того, щоб наші дії та наші слова були узгодже...

Життя – це боротьба

Людське життя, шановний читачу, – це боротьба. Нічого не можна здобути чи зберегти, не борючись проти неминучого розпаду та руйнівного впливу часу. Постійно треба втамовувати голод і спрагу, деколи мусимо вживати ліки проти хвороби; завжди маємо пильнувати, щоб не потрапити в автомобільну аварію, уважати, щоб не знищити взуття й одяг, доглядати за пам’ятками культури, берегтися від ...