Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Наша свобода в Христі

Упродовж усієї історії люди часто прагнули свободи. Багато хто помер, щоб принести свободу своїй сім’ї чи народу. Чудово, що зараз свобода є в багатьох країнах Східної Європи і інших місцях, де в минулому такої свободи не було. Проте, без сумніву, найбільша свобода у світі – свобода, яку мають християни в Ісусі Христі. Ісус сказав: “Отже, якщо Син визволить вас, то справді будете вільними” (Ін. 8:36).

І. Новий Завіт прямо учить, що християни вільні

Іноді нехристияни кажуть, що насправді в християн свободи немає, тому що Бог не дозволяє їм здійснювати певні вчинки. Це – брехня, бо є в нас свобода! Навіть деякі віруючі іноді кажуть, що їм здається, що насправді ми не маємо свободи. Цікаво, проте, що жоден з них не сказав цього, коли хрестився! Думка про те, що в християн немає свободи походить від диявола!

Ми знаємо, що маємо свободу в Христі, бо так каже Біблія! Зверніть увагу на ці вірші: “Звільнившись же від гріха, ви стали рабами праведности” (Рим. 6:18). “…потай прийшли підглядати нашу свободу, яку ми маємо в Христі Ісусі… Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос… До свободи ви покликані, браття…” (Гал. 2:4; 5:1,13).

ІІ. Джерело нашої свободи

Не забуватимемо, що істинна свобода знаходиться тільки в Ісусі Христі: “…прийшли підглядати нашу свободу, яку ми маємо в Христі Ісусі” (Гал. 2:4). Нас не має дивувати вчення Біблії про те, що наша свобода в Христі, бо написано також, що відкуплення (Рим. 3:24), спасіння (2Тим. 2:10) і усі духовні благословення (Еф. 1:3) знаходяться в Христі. Ті, хто знаходяться у світі (а таким чином, не в Христі), перебувають все ще в гріху і ще не вільні.

Хибні боги та хибні релігії не дають справжньої свободи. Жодні вчення людські не можуть звільнити нас, оскільки роблять наше поклоніння марним (Мк. 7:7). Справжня свобода походить від Ісуса. Знову, “якщо Син визволить вас, то справді будете вільними” (Ін. 8:36). Слова життя в Ісуса. Що сказав Йому Петро? “Господи, до кого нам іти? Ти маєш слова життя вічного” (Ін. 6:68).

Отже, Ісус – Джерело всієї нашої свободи. Але, як Він робить нас вільними? Біблія каже, що вільними нас робить «закон духу життя в Христі Ісусі» (Рим. 8:2). Через те, що Євангеліє робить нас вільними, воно назване “довершеним законом свободи” (див. Як. 1:25). Ісус звільняє людей за допомогою істини: “І пізнаєте істину, і істина визволить вас” (Ін. 8:32). Спершу ми повинні знати істину, потім ми повинні перебувати в ній; іншими словами продовжувати покорятися їй (Ін. 8:31). Ісус робить нас вільними тільки, коли ми знаємо істину і наслідуємо її. В одній зі Своїх молитов Ісус сказав Отцю: “Освяти їх істиною Твоєю; слово Твоє є істина” (Ін. 17:17). Що є істина? Слово Боже. Що може звільнити нас? Слово Боже. Коли воно звільняє нас? Тільки тоді, коли ми дотримуємо його.

Як чудово, що наш Спаситель – Ісус Христос! Як прекрасно завдяки Йому і Його Євангелію мати істинну свободу! Але яку ж свободу дає нам Ісус? Жити в країні, де ми користуємося політичною свободою – це, поза сумнівом, велике благо, але політична свобода – не та свобода, яку обіцяв Ісус. Деякі християни живуть там, де по суті, політичної свободи не мають. Свобода в суспільстві також не є свободою, обіцяною Ісусом. У Новому Завіті ми читаємо про християн, які по відношенню до інших були фізично рабами. Деякі отримують свободу, звільняючись з в’язниці. Це теж не та свобода, яку дає Ісус. Деякі стали християнами, знаходячись у в’язниці, але не були негайно випущені тільки через те, що стали послідовниками Христовими. Інші розлучилися, і називають себе “вільними”, але це – не Христова свобода.

Тоді свободою від чого ми володіємо? У Христі ми маємо свободу – свободу від гріха. Ісус сказав: “І пізнаєте істину, і істина визволить вас… Істинно, істинно кажу вам, що кожен, хто чинить гріх, є раб гріха” (Ін. 8:32-34). У контексті цих віршів в Іоанна 8 роз. Ісус говорив про свободу і рабство. Рабства чого? Гріха. Таким чином, свобода, про яку Він говорить, – свобода від гріха. У якому сенсі ми вільні від гріха? Будучи християнами, хоча і грішимо по слабкості, ми – більше не раби гріха. “Дякувати Богові, що ви, бувши раніше рабами гріха, від серця стали слухняні тому родові вчення, якому віддали себе. Звільнившись же від гріха, ви стали рабами праведности” (Рим. 6:17,18). Ми вільні від гріха в тому сенсі, що вільні від його провини, наші гріхи прощені і забуті Богом. “…І гріхів їхніх, і беззаконь їхніх не згадаю більше” (Євр. 8:12). Так, завдяки крові Ісуса, ми вільні від відплати за гріх, яка є духовна смерть (Рим. 6:23).

В той же час, ми звільнені також і від закону Мойсеєвого. Спроба точного дотримання закону Мойсеєвого названа “ярмом” (Діян. 15:10). Також Павло писав: “Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос, і не підпадайте знову під ярмо рабства” (Гал. 5:1). У контексті цього вірша Павло говорить про деяких християн, що намагалися дотримувати і нав’язувати іншим закон Мойсеїв. І як він називає його? “Ярмом рабства”. У тому ж посланні Святий Дух вказує, що ми вільні також і від рабства світу (Гал. 4:9). В іншому місці Новий Завіт учить нас, що Ісус прийшов у світ “визволити тих, що страхом смерти все життя трималися в рабстві” (Євр. 2:15). Будучи учнями Ісуса, ми не повинні боятися смерті! Ми вільні від такого страху. Бо Ісус повстав з мертвих, ми теж повстанемо, проголошуючи: “Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?” (1Кор. 15:55).

Деякі люди – раби забобонів, пітьми і неуцтва. Але, це не повинно стосуватися рабів Ісуса. За допомогою Ісусової істини ми вільні в Ньому від усього цього (Ін. 8:31,32). Чи пам’ятаєте ви, як ви були щасливі в день, коли хрестилися в Христа і отримали справжню свободу? Ви все ще щасливі і вдячні за цю свободу, чи ні? Радуйтеся!

Новий Завіт прямо учить тому, що християни вільні, а також вказує на джерело нашої свободи. Через наявні в людей хибні уявлення про свободу християн, іноді нам важливо розуміти наступні істини:

  1. Свобода в Христі не означає, що в нас є право залишатися в гріху. “Що ж скажемо? Чи залишатися нам у гріху, щоб примножилася благодать? Зовсім ні. Ми померли для гріха: як же нам жити в ньому?” (Рим. 6:1,2)? Хоча християни звільнені законом «духу життя в Христі Ісусі» (Рим. 8:2), все ж, коли вони грішать, положення їх залишається небезпечним.
  2. Свобода в Христі не означає, що ми не повинні дотримуватися жодних законів. Багато хто вірить, якщо ми врятовані благодаттю, означає в нас немає закону. Інші заявляють: володіння свободою доводить, що ми не під законом. Це неправда! Чи врятовані ми благодаттю? Так (Еф. 2:8). Чи вільні ми в Христі? Так (Гал. 5:1). Але Бог дав закон, щоб ми наслідували його. Що є цим законом? Він названий “законом Христовим” (див. Гал. 6:2), “довершеним законом свободи” (див. Як. 1:25), “законом віри” (Рим. 3:27) і “законом духу життя в Христі Ісусі” (див. Рим. 8:2). Говорячи просто, цей закон – вчення Ісусового Євангелія.
  3. Свобода в Христі не означає, що ми можемо поступати, як нам заманеться. Чи пам’ятаєте ви хаос і нечестя, що панували в Ізраїлі, коли “…кожен робив те, що йому здавалося справедливим” (Суд. 21:25)? Робити те, що хочеться – такої свободи шукають багато людей, але не таку свободу обіцяє Ісус! Мати свободу перелюбствувати, брехати, красти і скоювати інші аморальні вчинки – до такої, так званої, свободи прагне багато хто. Але скоєння цих вчинків лише робить людину рабом гріха.
  4. Свобода в Христі не означає, що ми живемо без обмежень. Гал. 5:13 говорить, що в християн є свобода. Пізніше, через шість віршів, Біблія вчить, що той, хто поступає за бажаннями плоті, Царства Божого, не наслідує (5:19-21). Очевидно, таким чином, що Бог обмежив види діяльності, в яких діти Божі можуть брати участь.
  5. Свобода в Христі не означає, що християни не є рабами. Послідовники Ісуса – і вільні, і раби в один і той же час. Вони вільні від провини гріха, але раби Ісуса. “Як вільні, не як ті, хто використовує свободу для прикриття зла, але як раби Божі” (1Пет. 2:16).
  6. Свобода в Христі не безумовна. У Христа є умови, які людина має виконувати для підтримки своєї свободи від гріха. У 1Ін. 1:7 це викладено просто: “Коли ж ходимо в світлі, подібно до того, як Він у світлі, то маємо єднання один з одним, і Кров Ісуса Христа, Сина Його, очищає нас від усякого гріха“. Коли кров Ісуса очищає нас від всякого гріха? Коли ми ходимо у світлі. “…Про те помишляйте” (Флп. 4:8).

24.09.2023

Вільна воля і приречення

Згадавши про те, що люди мають «вільну волю», тобто можуть змінити хід речей у своєму житті, варто зауважити, що Бог знає те, що станеться, знає майбутнє. І з огляду на це багато хто задається питанням: «Чи означає це, що Бог знає як вчинить кожна людина і знає її майбутнє рішення? Як же тоді «свобода волі», якщо все вже зумовлено і відомо Богові?» – Сп...

Джерело нашого життя

З радістю вітаю тебе, шановний читачу, і запрошую за допомогою цих роздумів разом зі мною поринути в красу власного існування. Перші правди про тебе загалом найпростіші.

Чи тобі коли-небудь спадало на думку, що найбільша проблема філософії та пізнання людини – це запитання: чому взагалі щось існує? Чому навколо не панує небуття? Бо якщо тепер немає цілковитої порожнечі, то це оз...

Свобода вибору і відповідальність

Людина створена за образом та подобою Божими (див. Бут. 1:26), і навіть внаслідок гріхопадіння, коли через відступ людей від Бога – єдиного Джерела життя, у світ прийшла смерть, люди остаточно не втратили своєї богоподоби, хоча, звичайно, сильно її спаплюжили. Якби люди остаточно відпали від Бога, втратили усяку подобу Божу, тоді Синові Людському не було сенсу приходити в цей світ і спаса...

Повернення до Світла: Процес Реабілітації від Гріха

Життя кожної людини переплетено подіями та рішеннями, і часом це може призвести до гріхів, які принесуть з собою наслідки. Однак в християнській вірі завжди є шлях реабілітації і відновлення. У цій статті ми розглянемо процес реабілітації після гріха та можливість повернутися до благодаті і благополуччя, навіть після порушень.

1. Визнання гріха

Перший крок до ре...

Церква та єдність: Що означає бути членом Церкви, і як ми можемо жити у єдності з іншими християнами?

Церква - це об'єднання людей, які вірять в Бога та Його Сина Ісуса Христа. Бути членом Церкви - це не просто відвідувати богослужіння, але й жити в єдності з іншими християнами, підтримуючи їх та допомагаючи у їхніх потребах.

У наші дні, коли суспільство все більше розділене та конфліктне, єдинство у Церкві є особливо важливим. Як ми можемо жити в єдинстві з іншими християнами? Можливо,...

Де в Біблії написано, що Бог дав людині свободу вибору?

Деякі люди задаються питанням, винесеним у заголовок. Спробую відповісти. Фраза “от тобі свобода вибору” у такому формулюванні, звичайно ж не зустрічається, але суть її видно від початку. Коли Бог вже в Едемі насаджує рай і в ньому є присутнім дерево пізнання добра і зла, яке під забороною.

Ця заборона не була непереборною: Бог спочатку допускав, що людина може обрати непр...

Будьте стійкими та не здавайтеся!

З великою радістю приймайте, брати мої, коли впадаєте в різні спокуси, знаючи, що випробування вашої віри терпить; терпіння ж має мати досконалу дію, щоб ви були досконалі у всій повноті, без жодного недоліку. — Якова 1:2–4

Віруючі першоапостольської церкви зазнавали безперервних гонінь. Щодня їм протистоїли культура, язичницька релігія, правлячі кола, неві...

У житті все треба пройти...

У житті все треба пройти. Чим більший опір сил темряви, тим цінніший шлях того, хто йде далі. Стій твердо, опершись на кріпке рамено Господа. Лише у нього вдивляйся, йому довірся, йому щиро молись. Він наповнить миром твою ходу і зробить світлою твою посмішку. Не будь занадто строгий до інших. Вони щойно люди, як і ти сам. Вони помиляються і часто бувають несправедливі, зрештою як і ти.

...

Шлях до Покаяння: Спрямованість та Милість Бога

Покаяння є важливим аспектом християнської віри. Відкриття своїх гріхів перед Богом і намагання виправити своє життя - це перший крок на шляху до духовного відновлення. У цій статті ми розглянемо, з чого почати процес покаяння та питання про прощення і милість Бога.

1. Розуміння своїх гріхів

Першим і важливим кроком до покаяння є розуміння своїх гріхів і виз...

Нехай моє сумління буде чисте

Залишімося сьогодні разом, щоби пізнати таємницю життя. Порозмовляймо про сумління. Існування сумління вказує на те, що людина вічна й незнищенна. У своєму сумлінні вона недоторканна, повністю захищена й безсмертна. Крім того, у сумлінні людина безмежно вільна, у ньому реалізує себе до кінця, торкається Бога. Тому немає нічого дивного в тому, що, топчучи власне сумління, людина топче в собі те,...