Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

А ви знали, що плітки руйнують ваші стосунки?

Ви схильні ставитися до пліток, як до одного з “маленьких” гріхів. Але коли Бог говорить про плітки, Він ставить їх в один ряд з перелюбом та вбивством. Чому? Тому що плітки згубні для стосунків. Вони руйнують дружбу, сім'ї та церкви.

Коли ви розпускаєте плітки, то обговорюєте ситуацію з тим, хто не є ні частиною проблеми, ні частиною рішення. Говорячи відверто, часто плітки дають нам можливість відчути свою важливість за чужий рахунок. Ми міркуємо про чиїсь образи та проблеми, щоб відчути свою моральну перевагу над ними. У цьому небезпека та шкода пліток.

Хто ходить переносником, той відкриває таємницю; але вірна людина таїть справу” ( Приповісті 11:13).

У Старому Завіті є історія про сім'ю, яка боролася зі плітками. У Мойсея був брат Аарон і сестра Міріам, які розпускали про нього плітки. І тому Бог закликав усіх трьох постати перед Ним. Він підтвердив виняткову пророчу роль Мойсея і засудив неправильну поведінку Міріам та Аарона. При цьому Маріам, як зачинниці плітки, Бог негайно покарав проказою.

Ви можете подумати: “Це звучить жахливо, але я загалом теж був би не проти, щоб щось трапилося з людиною, яка про мене пліткує. Звичайно, не проказа, але, наприклад, розлад шлунка, щоб він зрозумів, який біль завдав мені”.

Знаєте, що сталося далі? Аарон визнав свій гріх проти Мойсея і попросив його помолитися за зцілення Маріам. І Мойсей так і вчинив, звернувшись до Бога у молитві. Він просив за людину, яка пліткувала про нього . І через сім днів Бог зцілив Міріам.

Можливо, вас глибоко поранили плітки – слова, сказані на роботі, або підірвана довіра друга чи члена сім'ї. Але ось що Бог говорить вам: “Моліться за людину, яка розпускала про вас плітки, щоб звільнитися від цього болю”.

Або, можливо, це ви пліткували. Історія про Міріам, Аарона і Мойсея нагадує нам, наскільки серйозними є плітки і наскільки вони можуть бути шкідливими для кожного – як для своїх жертв, так і для самих пліткарів.

Але, з іншого боку, збереження чужих таємниць дозволяє вам спілкуватися з іншими користь для всіх, здорово і щиро.

У Приповістях 11:13 говориться: “ Хто ходить переносником, той відкриває таємницю; але вірна людина таїть справу” .

Виходячи з цього вірша, ким ви вважаєте себе? Ви пліткар, що підриває довіру? Чи той, кому можна довіряти?

17.10.2023

Джерело нашого життя

З радістю вітаю тебе, шановний читачу, і запрошую за допомогою цих роздумів разом зі мною поринути в красу власного існування. Перші правди про тебе загалом найпростіші.

Чи тобі коли-небудь спадало на думку, що найбільша проблема філософії та пізнання людини – це запитання: чому взагалі щось існує? Чому навколо не панує небуття? Бо якщо тепер немає цілковитої порожнечі, то це оз...

Святість і особисте навернення: Як ми можемо жити святими життями, які угодні Богові?

Святість - це духовний процес, в якому ми намагаємося жити життям, що відповідає Божим стандартам. Це вимагає від нас постійної праці над собою та наших стосунків з Богом. Одним з ключових аспектів святості є наше особисте ставлення до Бога.

Ми можемо жити святими життями, навіть якщо іноді наші старання не вдаються. Нам потрібно прагнути до того, щоб наші дії та наші слова були узгодже...

Чи правильно ви використовуєте своє життя?

«Отже, дивіться, чиніть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, дорожать часом, бо дні лукаві. Отже, не будьте нерозважливими, але пізнайте, що є воля Божа» ( Ефесян 5:15-17).

Добреякщо ви хочете, щоб ваше життя приносило результат, треба навчитися розпоряджатися своїм часом. Ваш час – це ваше життя. Якщо ви не навчитеся ним керувати, бага...

Не змарнуй жодного дня

Життя – це завдання. Від того, як його виконаєш, залежить, чи будеш щасливим, чи, можливо, зазнаєш у житті поразки. День, який щойно починається, ти отримав у подарунок. Він є для тебе доброю нагодою. Як його використаєш?

Можеш змарнувати, безконечно відвідуючи різні місця, тиняючись вулицями, телефонуючи до друзів, витрачаючи час на читання й слухання всякого непотребу або невп...

Поспішні слова

«Я часто каявся у своїх словах, але ніколи у своїй мовчанні». Ці слова належать римському історику Публію. Мовчання – це правильний вибір у ситуації, коли недобрі слова готові зірватися з твоїх вуст. Тільки душа, яка знає, що таке мовчання та спокій, може почути біль та страждання іншої. Якщо ми не будемо виділяти час на наповнення свого серця Святим Духом,...

Духовна боротьба: Що означає бути християнином у світі, де є зло та страждання?

Бути християнином в світі, де є зло і страждання, означає жити у постійній духовній боротьбі. Ми повинні захищати нашу віру і залишатися вірними Богу, незважаючи на зустрічені негаразди і спокуси.

Для того, щоб перемагати зло в своєму житті і в світі, ми повинні використовувати нашу віру. Нам потрібно бути твердими віруючими, знати Святе Письмо і молитися, щоб отримати силу і направленн...

Три поради охочим почути Бога серед мирського шуму

Задолго донині, коли Європа ще тішилася науковим прогресом, Фрідріх Ніцше записав своє похмуре пророцтво: «Бог помер. Ми вбили Його» . На думку філософа, це страшне вбивство кидає тінь на майбутнє нашого світу, тож останні люди житимуть у мороці та холоді, у розпачі та втраченості.

Сьогодні, враховуючи успіхи технологій у створенні інформаційного шуму, він міг би сказати т...

Чому християни страждають?

«А якщо діти, то й спадкоємці Божі, а спадкоємці Христові, якщо тільки з Ним страждаємо, щоб з Ним і прославитися» (Римлян 8:17). Приємно усвідомлювати, що ми прославляємося з Христом, але не хочеться думати, що доведеться і страждати з Ним. Ісус помер одного разу за всіх нас на хресті, щоб позбавити нас від вічного покарання. Але щоб прославитися з Христом, ми смілив...

Шлях до Покаяння: Спрямованість та Милість Бога

Покаяння є важливим аспектом християнської віри. Відкриття своїх гріхів перед Богом і намагання виправити своє життя - це перший крок на шляху до духовного відновлення. У цій статті ми розглянемо, з чого почати процес покаяння та питання про прощення і милість Бога.

1. Розуміння своїх гріхів

Першим і важливим кроком до покаяння є розуміння своїх гріхів і виз...

Чи так нешкідливі заздрість і розбрат?

Диявол знає, що заздрість і розбрат розривають навіть міцну дружбу. Він чудово розуміє, що якщо йому вдасться посіяти заздрість і розбрат між вами і дорогими вам людьми, то він зруйнує ваші взаємини з ними, хоч би якими хорошими і теплими вони були. Чи намагається він зіпсувати ваші стосунки з близькими вам людьми?

Диявол цілиться не лише у вашу дружбу з цими людьми, він ма...