Четвер 23 Травень 2024   Українська  /   Русский       Пошук    

Чому християни страждають?

«А якщо діти, то й спадкоємці Божі, а спадкоємці Христові, якщо тільки з Ним страждаємо, щоб з Ним і прославитися» (Римлян 8:17). Приємно усвідомлювати, що ми прославляємося з Христом, але не хочеться думати, що доведеться і страждати з Ним. Ісус помер одного разу за всіх нас на хресті, щоб позбавити нас від вічного покарання. Але щоб прославитися з Христом, ми сміливо маємо зустрічати випробування. Чи варто страждати, щоб прославитися з Христом? «Бо думаю, що теперішні тимчасові страждання нічого не варті в порівнянні з тією славою, яка відкриється в нас!» (Римлян 8:18).

Найчастіше ми вважаємо, що наші страждання викликані життєвими негараздами. «Якби мої обставини змінилися, — думаємо ми, — тоді б я був щасливий». Але Бог бажає, щоб ми були щасливі за будь-яких обставин. Ми хочемо перекласти на Бога відповідальність за свої проблеми. А Бог хоче через труднощі загартувати нашу віру. Адже для вирішення проблеми потрібна сильніша віра, ніж для того, щоб пливти за течією. Але Бог допоможе нам подолати будь-яку проблему.
Отже, чому християни страждають?

1. НЕДОЛІК ЗНАННЯ БОЖОГО СЛОВА
Багато християн страждають, тому що не знаходять часу для вивчення Слова Божого. Сам Господь сказав: «Вигублений буде народ Мій за брак ведення» (Осії 4:6). Павло був високоосвіченою людиною, але коли він усвідомив важливість знання Божого Слова, він сказав: «Бо я розсудив бути у вас нічого незнаючим, крім Ісуса Христа, і розп'ятого» (1 Коринтян 2:2). Як і Павлу, кожному з нас необхідно усвідомити, наскільки важливо знати і розуміти духовні істини, адже «який, хто сіє в тіло своє від плоті, пожне тління, а той, хто сіє в дух від духу, пожне життя вічне» (Галатам 6:8).

2. НЕПОСЛУХАННЯ
Знати Боже Слово недостатньо, ще треба виконувати його. Багато хто визнає це, але відкладає на потім. А відкладання слухняності – це непослух. У Посланні Якова 4:7 дано хорошу пораду: «Скоріться Богові». Коли Бог каже мені щось зробити, я записую Його слова, щоб не забути виконати, тому що я знаю: щоб отримати Божі благословення, я маю бути слухняною. «Якщо захочете і послухаєтеся, то будете їсти блага землі» (Ісаї 1:19).

3. ОЧИЩЕННЯ І ВИПРОБУВАННЯ ВІРИ
Іноді люди дивуються, що опинилися в складній ситуації: вони були слухняні Слову Божому, але незважаючи на це прийшли випробування. «Що скорившись тепер трохи, якщо потрібно, від різних спокус, щоб випробувана віра ваша виявилася коштовнішою за гине, хоч і вогнем випробуваного золота, на похвалу і честь і славу в явленні Ісуса Христа» (1 Петра 1:6–7) .

4. НЕОБХІДНІСТЬ СОКРУШЕНОСТІ
Слово «скрушеність» не пестить слух, але це добре слово. Бог бажає зруйнувати нашу гордість, бунтарство, егоїзм, незалежність - словом, усе те, що заважає Йому благословляти нас і діяти через нас. Бог хоче, щоб ми повністю покладалися на Нього, і страждання часто змушують нас покладатися тільки на Нього. Однак при цьому ми не повинні шкодувати себе. Я одного разу сказала:
— О, Бог, мені так самотньо, я не маю нікого, крім Тебе.
І Він відповів:
- Бідолашна Джойс, тільки Бог у тебе і залишився.

Я зрозуміла, що коли у нас є тільки Бог, це найкраще, що у нас може бути.

5. БОГ ВЧИТЬ НАС ЗБІРАННЯ
Ми можемо співчувати іншим, якщо самі страждали. Біблія вчить: «Бо ми маємо не такого первосвященика, який не може співчувати нам у немощах наших, але Котрий, як [нам], досвідчений у всьому, крім гріха» (Євреїв 4:15). Знання того, що Ісус розуміє мене і співчуває мені, втішає мене. Коли ми проходимо через труднощі, випробування та страждання, ми отримуємо необхідні знання та навички, які надалі допоможуть нам втішати та підбадьорювати тих, хто теж страждає. Наш біль породжує співчуття.

6. ДЛЯ ВОЗБІРАННЯ ІНШИХ
Апостол Павло говорив, що Бог допустив багато подій у його житті лише для того, щоб надати приклад іншим людям. «Бажаю, браття, щоб ви знали, що обставини мої послужили до більшого успіху Євангелії, так що узи мої про Христа стали відомими всієї преторії і всім іншим, і велика частина з братів у Господі, підбадьорившись моїми узами, почали з більшою сміливістю, безбоязно. проповідувати слово Боже” (Филип'ян 1:12–14). Навіть перебуваючи у в'язниці, Павло не слабшав у вірі і продовжував служити Богові. І якщо ми бажаємо служити людям, то і нам доведеться зіткнутися з протидією. Але якщо ми не втрачаємо віри, Бог допоможе впоратися з проблемою, і наша перемога буде добрим підбадьоренням для інших.

7. ЧЕРЕЗ ВІРИ В СЛОВО БОЖЕ
Іноді ми зазнаємо нападів диявола лише тому, що віримо Божому Слову. У Євангелії від Марка 4:17 говориться про тих, хто чує Слово, але коли настає скорбота чи гоніння за Слово, зараз забуває почуте. Коли людина вірить Божому Слову, сатана відразу намагається переконати його, бо знає: Боже Слово зміцнить нас і допоможе впоратися з труднощами. Вірте Божому Слову і не дозволяйте дияволові посіяти у вас сумніви.

8. ЧЕРЕЗ ТОГО, ЩО МИ ЖИВЕМО В ЦЬОМУ СВІТІ
Ми живемо у світі, наповненому гріхом. Ісус сказав: Це сказав Я вам, щоб ви мали в Мені мир. У світі матимете скорботу; але мужіться: Я переміг світ» (Івана 16:33). Яка обітниця! Коли ми розуміємо причину наших страждань і впевнені у славному їхньому завершенні, нам стає набагато простіше радіти життю, навіть проходячи труднощі та випробування.

Живи інтенсивніше

Живеш. А що це для тебе означає – жити? Можливо, жити довше, краще, з більшою користю, повноцінніше. Одна з хорватських приказок твердить: «Справжні майстри життя живуть не довго, а інтенсивно».

Життя неможливо продовжити навіть на секунду. Життя не залежить від тебе. Ти перебуваєш у руках Того, хто має владу над життям і смертю. І навіть якщо дуже старатимешся та бе...

Простий спосіб розпочати день із Богом

Пдозвольте мені бути чесним з вами. Я постійно зайнятий. Насправді надто зайнятий. Я лягаю спати з думками про те, що мені потрібно зробити, і прокидаюся з ще більшим числом справ на думці. Іноді мені здається, що я, як та білка в колесі, просто виснажуюсь і нічого не домагаюся.

Однак, незважаючи на свою зайнятість, я навчився простого способу щоранку перемикати свою увагу з усього ць...

Життя – це боротьба

Людське життя, шановний читачу, – це боротьба. Нічого не можна здобути чи зберегти, не борючись проти неминучого розпаду та руйнівного впливу часу. Постійно треба втамовувати голод і спрагу, деколи мусимо вживати ліки проти хвороби; завжди маємо пильнувати, щоб не потрапити в автомобільну аварію, уважати, щоб не знищити взуття й одяг, доглядати за пам’ятками культури, берегтися від ...

Чоловік Божий, яким Ви можете стати: Шість кроків до духовної зрілості

Можливо, ви новонавернений. Ваш характер кардинально відрізняється від того, що було всього кілька років тому, але ви знаєте, що вам доведеться ще довгий шлях. А може, ви вже давно віруючий, але відчуваєте, що духовно зупинилися. Вам нелегко згадати, наскільки ви просунулися у духовному розвитку за останній рік.

Якщо ви підходите під ці характеристики, то ця стаття та дві її цілі &nda...

Вільна воля і приречення

Згадавши про те, що люди мають «вільну волю», тобто можуть змінити хід речей у своєму житті, варто зауважити, що Бог знає те, що станеться, знає майбутнє. І з огляду на це багато хто задається питанням: «Чи означає це, що Бог знає як вчинить кожна людина і знає її майбутнє рішення? Як же тоді «свобода волі», якщо все вже зумовлено і відомо Богові?» – Сп...

Сенс життя

У чому полягає сенс життя? Напевно, багато хто скаже, що сенс життя людини полягає в тому, щоб посадити дерево, побудувати будинок, народити сина і на цьому все. Це проста традиційна відповідь. Але, якщо людині дати можливість подумати, то у кожного обов'язково знайдуться якісь свої особисті переваги, якими можна буде доповнити або замінити традиційну відповідь. Для одно...

У житті все треба пройти...

У житті все треба пройти. Чим більший опір сил темряви, тим цінніший шлях того, хто йде далі. Стій твердо, опершись на кріпке рамено Господа. Лише у нього вдивляйся, йому довірся, йому щиро молись. Він наповнить миром твою ходу і зробить світлою твою посмішку. Не будь занадто строгий до інших. Вони щойно люди, як і ти сам. Вони помиляються і часто бувають несправедливі, зрештою як і ти.

...

Будьте стійкими та не здавайтеся!

З великою радістю приймайте, брати мої, коли впадаєте в різні спокуси, знаючи, що випробування вашої віри терпить; терпіння ж має мати досконалу дію, щоб ви були досконалі у всій повноті, без жодного недоліку. — Якова 1:2–4

Віруючі першоапостольської церкви зазнавали безперервних гонінь. Щодня їм протистоїли культура, язичницька релігія, правлячі кола, неві...

6 духовних небезпек у телефоні, про які потрібно знати

Якщо у вас є смартфон, то на кінчиках ваших пальців більше сили, ніж ви, мабуть, усвідомлюєте. Наприклад, ваш телефон потужніший, ніж технологія NASA, яка дозволила висадити людину на Місяць.

Або порівняйте перший жорсткий диск, з розміром сховища в 5 мегабайт, і вагою в кілька тисяч фунтів із сучасним смартфоном, навіть із найдешевшим, у якого об'єм сховища як мінімум у 6000 разі...

Молитва і богослужіння: Як ми можемо перебувати у постійному спілкуванні з Богом через молитву та участь у богослужінні?

Молитва і богослужіння є ключовими складовими нашого духовного життя, які допомагають нам находитися в постійному спілкуванні з Богом і підтримувати нашу віру. Існують різні способи молитися і участі в богослужіннях, і кожен з нас може знайти той спосіб, який найбільше відповідає нашим потребам і віруванням.

Молитва - це особисте спілкування з Богом, і вона може бути рі...